2020’nin En İyi Node.js Barındırma: Ucuz, Bulut ve Windows Sunucuları

En iyi Node.js hosting planlarını mı arıyorsunuz? İster bütçeye uygun, süper ölçeklenebilir, Windows tabanlı veya süper şarjlı kaynaklara ihtiyacınız olsun, kılavuzumuz sizi doğru yönde gösterecektir.


“Aynı anda iki şeyi nasıl yapabilirim? Beşe ne dersin? ” Bu fikri web tarayıcılarına ve sunucularına uygulamak, bir dosya yükleme ilerleme çubuğunun erken bir demosunda çok sayıda şaşkın olan Ryan Dahl’a ilham verdi. Etkileşim yeni, ancak uygulama zordu: Tarayıcı, G / Ç kaynaklarını tüketerek sunucuyu sürekli olarak güncellemeleri sorgulamak zorunda kaldı. Ryan, Node.js oluşturarak işlemleri tarayıcıdan sunucuya taşıdı.

Şimdi, popüler çalışma zamanı ortamı, geliştiricilerin sayfa bir kullanıcının tarayıcısına gönderilmeden önce eş zamanlılık ve hızı vurgulayan dinamik çevrimiçi içerik üretmek için sunucu tarafı komut dosyaları çalıştırmasına olanak tanır. GoDaddy, Netflix, Uber ve PayPal (ve biz) dahil olmak üzere büyük şirketler Node.js kullanıyor, bu nedenle Node.js hosting’in en iyi ve en parlakını keşfettik – önerilerimiz için okumaya devam edin.

En İyi Genel Node.js Web Hosting

Google, 2008’de Chrome web tarayıcısını başlattığında, JavaScript yorumlayıcısını V8 adında ayrı bir proje olarak oluşturdu. Node.js oluşturmak için Ryan, V8 motorunu tarayıcıdan sunucuya taşıdı. V8, JavaScript’i hızlı bir şekilde yerel makine koduna çevirerek sunucuların daha hızlı çalışmasını sağlar. Olay döngüsü işlevi, sayısız ve sürekli tarayıcı sorgusunu beklemek yerine, var olduğunda verileri iletir.

Olay döngüsü üzerinden gerçek zamanlı iletişim fazla bellek gerektirmediğinden, Node.js uygulamaları milyonlarca kullanıcıya ölçeklenebilir. Geliştiriciler, sorgularda ve trafikte tıkanmak yerine uygulamalarının işlevselliği üzerinde daha fazla zaman harcayarak Node.js’yi popüler bir araç haline getirir. Platformun erişim alanı, Apache, NGINX, Microsoft-IIS ve LiteSpeed ​​gibi daha yerleşik web sunucularının gerisinde kalıyor, ancak yüksek trafikli web siteleri ve uygulamalar için en iyi seçim ve sürekli büyüme görüyor.

Açık kaynaklı Node.js, çeşitli işlem gücüne sahip Linux, Microsoft ve macOS işletim sistemlerinde çalışır. Bu esneklik önemlidir ve çok yönlü Node.js barındırma için A2 Hosting’i önermemizin birçok nedeninden biridir. Paylaşımlı barındırma müşterilerinin Node.js’yi çalıştırmasını sağlayan birkaç sağlayıcıdan biri olmasının yanı sıra, A2 Hosting, uygun fiyatlı sunucu performansı ve geliştirici dostu yazılımda mükemmeldir. İncelememizi okuyarak bunlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

En çok oy alan diğer ev sahiplerine göz atın »

En İyi “Ucuz” Node.js Barındırma

Node.js ve ilgili paketlerini kurmak ve yapılandırmak için gereken sunucu erişimi göz önüne alındığında, çalışma zamanı ortamı genellikle daha güçlü (okuma: daha pahalı) VPS ve özel sunucu planları için ayrılmıştır. Paylaşılan bir sunucuda bazen Node.js’yi çalıştırma yolunu doğaçlama yapabilmenize rağmen, yakalanma ve yükseltmeye zorlanma riskiyle karşı karşıya kalırsınız (barındırma koşullarınızı ihlal edemezseniz ve yasaklıysanız).

Tipik olarak, ucuz barındırma, yeni başlayanların ilk web sitelerine başlamasına yardımcı olan kitlesel pazar, tek bedene uyan tüm paylaşılan barındırma planlarını ifade eder. Ancak bu daha incelikli yaklaşım için bütçeye uygun sanal sunucu paketlerini inceliyoruz. Yükseltilmiş altyapının pahalı olması gerekmez, özellikle de kendi kendini yöneten bir sunucu ortamını seçme becerisine ve deneyimine sahipseniz.

Node.js logosu

Paylaşılan bir sunucuda çalıştırılması zor olsa da, Node.js pahalı barındırma planları için ayrılmamıştır.

Sanal sunucuların ve Node.js’nin ölçeklenebilirliği, temel, giriş düzeyi bir VPS’den çok sayıda performansı sıkıştırabileceğiniz anlamına gelir. A2 Hosting’in benzersiz Node.js dostu paylaşılan barındırma planından daha önce bahsetmiştik, ancak uygulama geliştiricilerinin şirketin temel VPS planına yükseltmek için ayda sadece bir dolar veya daha fazla çatal ihtiyacı var.

Hostwinds ve InterServer, Node.js’yi dağıtmakla ilgilenenlere büyük tanıtım VPS oranları sunan diğer iki şirkettir. Elbette, tüm VPS planlarında olduğu gibi, daha fazla bilgi işlem kaynağını sorunsuz bir şekilde ölçekleme ve ekleme yeteneği, Node.js uygulamanızı sanallaştırılmış bir ortamda başlatmanın büyük bir gücüdür. Aşağıda en çok önerilen ve uygun fiyatlı Node.js barındırma seçeneklerimizi karşılaştırın:

En İyi “Bulut” Node.js Barındırma

Aşağıda listelenenler de dahil olmak üzere favori VPS barındırma sağlayıcılarımızın çoğu, VPS ortamlarına güç vermek için bulut altyapısına güvenmektedir. İki sunucu yapılandırması arasındaki fark, web sitesini veya uygulamayı kaç fiziksel sunucuyu desteklediğine bağlıdır. VPS, tek bir sunucuda çalışan sanal bir makinedir, ancak sonsuz sayıda sunucu bir bulut ağına katkıda bulunabilir.

Seçtiğiniz bulut sağlayıcısına bağlı olarak, barındırma alanınız üzerinde daha iyi ince taneli kontrolün keyfini çıkarabilirsiniz – ki bu iyi veya kötü olabilir. Hem bulut hem de VPS barındırma planları genellikle sunucu bakımı konusunda daha fazla teknik deneyim gerektirir, ancak Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform gibi genel bulut sağlayıcıları, müşterilere neredeyse daha geleneksel ana bilgisayarlar kadar yardımcı olmaz veya desteklemez önermek.

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Bulut ve VPS sunucuları, geliştiricilere ve Node.js uygulamalarına büyük ölçeklendirme fırsatları sunar.

Bir VPS ile karşılaştırıldığında, bulut barındırma çok daha ölçeklenebilir – ve gerçek zamanlı olarak ek kapasite ve kaynaklar eklenebilir. VPS, fiziksel ana makinenin sınırlarıyla sınırlıdır ve kaynakları ölçeklendirirken sıklıkla yeniden başlatma gerektirir. Ancak VPS planları daha ucuz olma eğilimindedir ve öngörülebilir aylık maliyetler içerir; Bazı bulut barındırma seçenekleri, tüketilen bilgi işlem kaynaklarının saate veya miktarına göre faturalandırılır.

Aşağıdaki bu ana bilgisayarlar her iki dünyanın da en iyisini sunar: yerleşik bir web barındırma sağlayıcısından bir VPS’nin uygun fiyat ve duyarlı destek ve yönetilen hizmetleri ile bulut altyapısının hızı, güvenliği ve güvenilirliği. Bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki incelemelerimize göz atın:

En çok oy alan diğer bulut VPS ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi “Özel Sunucu” Node.js Barındırma

Hosting sıralamasında yükselmek sonunda size özel bir sunucu ile inecektir. Güç ve kontrolün en üst katmanını temsil eden adanmış barındırma, müşterilere Node.js web uygulamaları için son derece özelleştirilmiş bir ortam sağlar. Tüm sunucunun tek kullanıcısı olarak web uygulamanız, sağlayıcınız tarafından sunulan en yüksek performans, güvenlik ve destek özellikleriyle gelişecek.

Node.js’nin çalıştırılacağı işletim sistemini, CPU’yu, RAM’i, disk alanını ve diğer yazılım programlarını, benzersiz bir IP adresiyle birlikte seçebileceksiniz – özellikle tüm arama sıralamaları ve uyumluluk gereksinimleri için yararlıdır. Ayrıca, sağlam bir yönetilen hizmetler planına yatırım yaparak, sorunların giderilmesine veya altyapınızın yükseltilmesine yardımcı olmak için 24 saat boyunca uzmanlardan oluşan bir ekibin bulunduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz..

Adanmış sunucular en pahalı barındırma seçeneğidir, ancak ekstra para üzerinden çatallanmaya hazır işletmeler ve uygulama sahipleri, üç favori adanmış barındırma sağlayıcımızın sunduğu sayısız seçeneği takdir edecektir. Aşağıda incelenen ana bilgisayarlar, büyük ölçüde ölçeklenebilir bir Node.js uygulamasıyla başarılı olmak için gereken tüm özellikleri ve desteği içerir.

En yüksek puan alan diğer özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi “Windows” Node.js Barındırma

Windows işletim sistemi dünyanın masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarının% 80’inden fazlasında görünse de, bu pazar hakimiyeti web barındırma sunucularını kapsamaz. Linux dağıtımları, özellikle CentOS, Debian ve Ubuntu, barındırma endüstrisinin üçte ikisinden fazlasını kapsamaktadır. Gibi, geliştiriciler Windows hosting sunan uygun bir plan bulmak için bazı ekstra kazma yapmak gerekebilir.

Node.js çapraz platformdur, bu nedenle Windows’ta Linux makinelerinde olduğu gibi aynı performansı gösterecektir. Barındırma sağlayıcılarının Windows sunarak alması gereken ek lisans maliyetleri nedeniyle, bu işletim sistemine sahip paketler açık kaynaklı Linux yazılımı tarafından desteklenenlerden biraz daha ucuz olma eğilimindedir..

Node.js uygulamanız için en iyi Windows barındırma sağlayıcısını bulmak için, işletim sisteminin birden çok sürümü arasında seçim yapabileceğiniz planları arayın. Plesk kontrol panelinin yanı sıra, aşağıdaki ana bilgisayarlar Windows ortamlarını hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlikle çalıştırmak için modern donanım sunar:

En çok oy alan diğer Windows ana bilgisayarlarına bakın »

Neden Ücretsiz Node.js Barındırma İstemiyorsunuz?

Node.js uygulamalarını başarıyla çalıştırmak için yeterli kaynak ve yönetim sunucusu erişimi göz önüne alındığında, barındırma için nominal bir ücret ödemeyi beklemelisiniz. Ücretsiz hizmetler teoride kulağa hoş geliyor, ancak Node.js kesinlikle yüksek destekli bir barındırma sağlayıcısından premium hizmetler seçmenin ek desteğini, güvenliğini, özelliklerini, güvenilirliğini ve gönül rahatlığını isteyeceğiniz bir durumdur..

Tüm bunlar, ücretsiz bir deneme veya diğer geçici hizmetlerden başlayarak, geliştiricilerin Node.js ile deneme yapması ve platformun uzun vadede kullanmak için sürdürülebilir olup olmadığını belirlemesi için düşük basınçlı bir ortam sağlar. Bununla birlikte, genellikle tavsiye ettiğimiz ücretsiz barındırma sağlayıcılarının hiçbiri Node.js geliştirmesini desteklemediğinden, sizi bu daha uzmanlaşmış hizmetlere yönlendirmek için konfor alanımızın biraz dışına çıkıyoruz.

Saygın markalar Heroku ve Red Hat OpenShift, yükseltilmiş hizmetlere basit geçişlerin yanı sıra Node.js gelişimini destekleyen sınırlı ancak sonsuza dek ücretsiz planlar sunuyor. Her iki Hizmet Olarak Platform çözümü, çeşitli teknolojilerle hızlı geliştirme, devreye alma ve deneme olanağı sağlayan kapsayıcı ortamlar olarak çalışır.

Harika Hosting Node.js Uygulamanızı Hızla Geliştirmenize ve Ölçeklendirmenize Yardımcı Olur

Bugün, Node.js Vakfı, popüler uygulama platformunun 9 milyondan fazla örneğine sahiptir ve yakın zamanda 1 milyar indirmeyi kutladı. JavaScript için eşzamansız, olay güdümlü çalışma zamanı, geliştiricilere “tümünü yönetecek tek bir dil” mantrasını izlemeleri ve hem sunucu tarafı hem de istemci tarafı işlemleri için aynı dili kullanmalarını sağlar – artık ön uçtaki JavaScript ve PHP, C ++, Python, Ruby on Rails veya diğer programlama dilleri.

Google’ın süper hızlı V8 motoru, Node.js uygulamalarının veritabanlarını, ağ bağlantılarını veya dosya sistemini hızlı bir şekilde okumasını veya yazmasını sağlar. Paralel bağlantılar ve artan verim, geliştiricilere ve uygulamalarına anında, ölçeklenebilir başarı için çok daha yüksek bir tavan sağlar. Node.js açık kaynaklı bir teknoloji olduğundan, geniş topluluk, geliştirme deneyiminizi daha da uyarlayan 50.000’den fazla paket ve modülün bir deposunu paylaşıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector