2020’nin En İyi WordPress Hosting Siteleri

En iyi WordPress barındırma sitelerini seçmek göz korkutucu bir süreç olabilir. Süper popüler (ve ücretsiz!) İçerik yönetim sistemi her yerde ve görünüşte her web barındırma en iyi olduğunu iddia ediyor. Ancak hangi barındırma planının sizin için doğru olduğunu nasıl anlayabilirsiniz??


Tıpkı bir çölde bir ağaç dikmeyeceğiniz veya bataklığa bir kaktüs yapıştırmayacağınız gibi, WordPress siteleri de gelişmek için doğru ortama ihtiyaç duyar. Bazıları için bu, tek tıklamayla yükleme ve otomatik güncellemeler anlamına gelirken, diğerleri sınırsız bant genişliğine, içerik dağıtım ağına, önbellek eklentilerine ve performansla ilgili diğer özelliklere ihtiyaç duyabilir.

WordPress web sitelerini geliştirmek ve ölçeklendirmek için yıllar geçirdikten sonra ekibimiz, uygun fiyat, hız, güvenlik, premium yönetilen hizmetler ve yardımcı destek için ürünün kremini kesin olarak sıralamak için bir araya geldi. WordPress ana bilgisayar incelemelerimiz genel öneriler sunar veya özel onaylarımız için okuyabilirsiniz.

En İyi Genel WordPress Hosting Siteleri

İnternette bulunan yaklaşık 300 içerik yönetim sistemi ile WordPress’in bu kadar özel olan yanı nedir? Topluluğa dayalı platform, 2003’ten beri geliştiricilere ilham verdi ve şimdi CMS pazar payının% 60’ını alıyor – 75 milyondan fazla siteye eşdeğer.

Açık kaynaklı yayın platformu, sitenizi oluşturmak ve başlatmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olsa da, en iyi WordPress ana bilgisayarları, deneyiminizi daha da iyi hale getirmek için ek kullanıcı dostu hizmetler ve süper şarjlı teknoloji sağlar. WP barındırma planları, genellikle yazılım güncellemeleri ve ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte geniş bant genişliği ve depolama alanına sahiptir..

Geliştiriciler ve içerik oluşturucu ekibimiz tarafından resmi olarak önerilen en iyi WordPress barındırma şirketlerine girelim. Yeni başlayanlar için en iyi barındırma planını arıyorsanız veya WordPress’i kurumsal düzeyde adanmış bir sunucuda çalıştırmak istiyorsanız, bu şirketler genel olarak yüksek puan alır:

InMotion Hosting öncülük ediyor özellik açısından zengin WordPress barındırma planları söz konusu olduğunda. Web barındırma şirketi, katı hal sürücüleri, NGINX web sunucusu ve ücretsiz bir içerik dağıtım ağı dahil ederek donanımını performans açısından ince ayarlar. WordPress için özel olarak tasarlanmış tüm paylaşılan, VPS ve özel barındırma hizmetleri sunan InMotion Hosting destek ekibi, iş açısından kritik web sitelerini ve uygulamaları ölçekleme ve güvenlik altına alma konusunda çok fazla uzmanlığa sahiptir..

Öte yandan, ilk kez site sahipleri önceden yüklenmiş WordPress yazılımı ve şirketin özel yapım WP site oluşturucusu BoldGrid’i kullanma seçeneğiyle hemen başlayabilirler. Birinci sınıf tasarım araçlarına, hıza ve performansa ek olarak, InMotion hosting planlarının çoğu sektör lideri 90 günlük para iade garantisi ve% 99,999 kesintisiz çalışma garantisi ile gelir.

Siteyi ziyaret et “

Bluehost en güvenilir markalardan biridir özellikle WordPress söz konusu olduğunda. Barındırma sağlayıcısı, yayın platformunu oluşturan ve sürdüren çok geliştiricilerin ve iletişimcilerin nimetini almak için resmi olarak önerilen üç WordPress ana bilgisayarından biridir. Bluehost, dünya çapında 2 milyondan fazla siteye güç veren WordPress planları oluşturmak için güven oyundan yararlandı.

Web barındırma sağlayıcısının paylaşılan WordPress barındırma planları, en az 50GB disk alanı, alan adı kaydı, ücretsiz CloudFlare CDN ve otomatik WordPress kurulumu ve güncellemeleri ile birlikte gelir. Her zaman güvenilir Bluehost, sınırsız WordPress web siteleri, SSD depolama alanı ve trafik kısıtlaması getirmeyen yükseltilmiş e-ticaret ve yönetilen barındırma deneyimleri sunar.

Siteyi ziyaret et “

A2 Hosting, en hızlı WordPress barındırmalarından bazılarına sahiptir Hizmetler bulacaksın. Şirketin güçlü sunucularının tümü sınırsız bant genişliği ve SSD depolama alanının yanı sıra bir hazırlama ortamı ve ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir. A2 Hosting, sınırsız kaynaklara (e-posta adresleri dahil) ihtiyaç duyan site sahipleri için harika bir seçenektir ve temel WordPress barındırma planlarından yükseltme yapanlar otomatik yedeklemelerin ve bir dizi önbellek eklentisinin tadını çıkarabilir.

WordPress barındırma seçenekleri standart% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile birlikte gelir, ancak özellikle A2 Hosting’in hızını optimize eden Turbo Sunucularını takdir ediyoruz. Rakiplerine göre 20 kat daha hızlı vaat eden sayfa yükleme süreleri olan düşük yoğunluklu Turbo Sunucular kullanıcı başına daha fazla kaynak ayırır ve WordPress için LiteSpeed ​​Cache eklentisi ile birlikte gelir.

Siteyi ziyaret et “

WordPress için En Ucuz Web Hosting

Otomatik veya ücretsiz WordPress kurulumları web barındırma hizmetlerinde normdur – ancak başka nerede maliyet tasarrufu bulabilirim? Ücretsiz WordPress barındırma çekici bir teklif olmasına rağmen, WordPress sitenizi oluşturmak için uygun fiyatlı bir barındırma platformuna kaydolmaktan çok daha iyidir..

Ucuz WordPress barındırma hizmetleri, güçlü performans, güvenlik ve güvenilirlik sunarken değeri artıran her türlü özellik ile birlikte gelir. Ücretsiz SSL güvenliği, CloudFlare CDN ve sınırsız bant genişliği, disk alanı veya e-posta adresleri sunan barındırma şirketlerine dikkat edin.

Özellikle WordPress barındırma sağlayıcıları söz konusu olduğunda, yükseltilmiş SSD depolamasında olduğu gibi otomatik kurulumlar ve güncellemeler önemlidir. Aylık 5 $ ‘dan daha düşük bir fiyata ucuz WordPress barındırma seçenekleri mevcuttur. Aşağıdaki uygun fiyatlara dayanarak en iyi üç WordPress barındırma paketini öne çıkarıyoruz.

InterServer ücretsiz değil – ancak alabileceğiniz kadar yakın. WordPress blogunuzu ilk ay için yalnızca 0,01 ABD doları tutarında çalıştırabilir ve sizi uzun vadeli bir anlaşmaya kilitlemeyecek olan aylık fiyatların keyfini çıkarabilirsiniz (ancak ilgileniyorsanız indirimler mevcuttur). Daha da iyisi, barındırma maliyetleriniz hesabınızın tüm ömrü boyunca artmaz.

Sınırsız etki alanı, disk alanı ve veri aktarımına ek olarak, InterServer müşterileri ücretsiz bir web sitesi geçişi ve SSL sertifikası alır. Aradığınız WordPress türü için barındırma türü ne olursa olsun, InterServer, VPS ve özel sunucularda paylaşılandan yönetilen barındırmaya kadar tonlarca uygun fiyatlı seçeneğe sahiptir.

Siteyi ziyaret et “

Bluehost, WordPress barındırma sahnesine hakim ve bunu oldukça düşük oranlarda yapar. Web hosting guruları WordPress topluluğunda dikkat çekici bir nüfuz taşır ve düzenli olarak WordCamp’lere ve çekirdek gelişime katkıda bulunur. Bluehost ayrıca altyapısına yeniden yatırım yapıyor ve son zamanlarda sunucularının çoğunu fiyatları yükseltmeden daha hızlı SSD depolamaya yükseltiyor.

Bluehost’un yönetilen barındırma ve WooCommerce seçenekleri, ilk WordPress web sitelerinde çalışan yeni kullanıcılar için biraz pahalı olsa da, büyüyen çevrimiçi mağazaları ve büyük miktarda trafiği olanlar için mükemmel olacaklar. Her WordPress barındırma hizmeti, özelleştirilebilir temalar, gelişmiş bir cPanel arayüzü ve uzmanlarla dolu bir destek ekibi ile birlikte gelir. Bluehost% 99,9 standart çalışma süresi garantisi sunar, ancak WordPress barındırma deneyiminiz boyunca çok daha fazla değer sunmalarına güveniriz.

Siteyi ziyaret et “

HostGator, üstün barındırma seçenekleri ile bilinir bankayı kırmayacak fiyatlarla. Düşük maliyetli web barındırma planları, kolay WordPress kurulumları, ücretsiz SSL güvenliği ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile birlikte gelir. Ücretsiz bir cPanel geçişine ek olarak, HostGator destek ekibi WordPress web sitesi verilerinizi yeni barındırma ortamınıza aktaracak.

HostGator maliyet tasarrufları diğer web hosting paketlerini de kapsar. Barındırma sağlayıcısının premium WordPress planları, bir içerik dağıtım ağı ve birden çok önbellek katmanı içeren düşük yoğunluklu sunucular içeren süper şarjlı bulut mimarisi üzerine inşa edilmiştir. HostGator, WordPress web barındırma planlarını hız ve güvenilirlik için optimize ederek, rakiplerinkinden iki kat daha hızlı yükleme sürelerini hesaplıyor – ayda 6 dolardan daha az bir fiyata ciddi bir etkileyici barındırma hizmeti.

Siteyi ziyaret et “

En İyi Yönetilen WordPress Barındırma

Etkileyici ve güvenilir bir WordPress web sitesine ihtiyacınız var, ancak nasıl yapılacağından emin değil misiniz? Yönetilen WordPress hosting, büyüyen siteler ve zamanlarını sıkıcı web barındırma teknolojileri ile uğraşmaktan ziyade işlerini genişleterek geçirecek insanlar için mükemmel bir çözümdür.

En iyi yönetilen barındırma hizmetleri, WordPress blogunuz hakkında asla endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar. WP White Security’ye göre, WordPress kurulumlarının% 70’inden fazlası saldırıya karşı savunmasızdır – ancak yönetilen WordPress barındırma ile sağlayıcınız uygulama güvenlik duvarları, otomatik güncellemeler ve diğer koruyucu önlemler ile tüm sunucu ve ağ güvenliğiyle ilgilenir..

Hız ve güvenlik için optimize edilmiş birinci sınıf donanıma ek olarak, WordPress’in karmaşıklıklarında son derece deneyimli ve daha genel, tek boyutlu uyumlardan çok daha etkili bir şekilde sorun gidermenize yardımcı olabilecek bir destek ekibi ile çalışacaksınız. -tüm web hosting yaklaşımı. En iyi yönetilen WordPress ana bilgisayarlarına bir göz atalım:

Liquid Web şaşırtıcı derecede iyi bir seçimdir hosting yönetilen her şey için. Barındırmada En Yararlı İnsanlar olarak adlandırılan şirketin destek ekibi, sohbet mesajlarına veya telefon görüşmelerine bir dakikadan daha kısa sürede yanıt vermeyi vaat ediyor ve yardım masası biletlerine bir saat içinde cevap verecek. Her yeni destek teknisyeni, WordPress web sitenizle ilgili sorularınızı cevaplamaya hazır olduklarından emin olmak için ilk yıllarında en az 300 saatlik eğitim alır.

Liquid Web, Beaver Builder, NGINX, PHP 7, ücretsiz SSL güvenliği ve trafik kısıtlaması olmadan optimize edilmiş yıldız yönetimli bir WordPress barındırma planı oluşturmak için Nexcess’teki önde gelen yönetilen barındırma ve e-ticaret uzmanlarıyla ortaklık kurdu. Liquid Web, sitenizi her gece otomatik olarak yedekleyip test ederek eklentiler ve WordPress temel dosyaları için otomatik güncellemelerle ilgili endişeleri ortadan kaldırır. Daha da iyisi, Liquid Web müşterilere% 100 büyülü bir ağ ve güç çalışma süresi garantisi veriyor.

Siteyi ziyaret et “

WP Engine yalnızca en iyi WordPress barındırma deneyimlerini sağlama konusunda uzmandır – ve başka herhangi bir tür barındırma hizmeti sunmaz. Dünyanın en popüler içerik yönetimi sistemindeki iddiasını belirleyerek, en üst düzey yönetilen WordPress ana bilgisayarı her gün 500.000’den fazla dijital deneyim sunuyor.

WP Engine müşterileri, yerel bir geliştirme ortamı, tek tıklamayla evreleme, ücretsiz bir CDN ve SSL sertifikası ile birlikte Genesis Framework ve 36 StudioPress alt temalarına erişimin tadını çıkarır. Barındırma sağlayıcısı, WordPress web sitelerini bir üst seviyeye taşımak konusunda ciddi olan geliştiriciler, ajanslar ve işletme sahipleri için mükemmeldir..

Siteyi ziyaret et “

DreamHost, sorunsuz ve yüksek performanslı yönetilen WordPress hizmetleri sunar özel yapım DreamPress barındırma planları aracılığıyla. Bulut ortamları, site sahiplerine yalıtılmış kaynaklar ve ölçülmemiş bant genişliği, SSD odaklı disk alanı, önceden yüklenmiş WordPress ve tek tıklamayla hazırlama ortamları sağlar.

DreamHost, paylaşılan ve WooCommerce paketlerinden VPS ve özel sunucu seçeneklerine kadar yönetilen WordPress web barındırma planlarının tam listesini sunar. WordPress Core ekibinin onayını almak için seçilen birkaç hosting şirketinden biri olan DreamHost, 20 yıldan fazla deneyime sahiptir ve 1,5 milyondan fazla siteye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle şirketin endüstri lideri 97 günlük para iade garantisini ve% 100 kesintisiz çalışma garantisini seviyoruz.

Siteyi ziyaret et “

En İyi WordPress & WooCommerce Ana Bilgisayarları

Çevrimiçi mağazalar için en iyi WordPress barındırma araması yaparken, doğal olarak aramanıza, WordPress web sitenize e-ticaret işlevselliğini getiren açık kaynaklı eklenti olan WooCommerce’i çalıştırma ve destekleme konusunda mükemmel olan ana bilgisayarları aramaya başlamak istersiniz..

WooCommerce, 82 milyondan fazla kez indirildi ve tüm çevrimiçi mağazaların yaklaşık% 26’sı yazılımı çalıştırdı – Magento ve Shopify’daki ana rakiplerinden daha fazla. Ücretsiz WordPress eklentisi ile girişimciler güvenli ödemelerin, yapılandırılabilir gönderim seçeneklerinin ve tamamen özelleştirilebilir veya genişletilebilir eklentilerin kilidini açabilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, en iyi WooCommerce hosting planları en iyi WordPress hosting hizmetlerini yakından yansıtır. Çalışma süresi ve para iade garantileri, ücretsiz SSL, önbellek eklentileri, otomatik yedeklemeler ve güncellemeler gibi standart özellikleri aramak istersiniz. Ancak mağazanızın başarısı ve itibarının artmasıyla, seçtiğiniz yönetilen WordPress sunucusunun güvenlik ve performansa özel bir önem verdiğinden emin olun. WordPress güdümlü e-ticaret için en iyi seçimlerimiz:

SiteGround, e-ticaret siteleri için favori ana makinemizdir ve WordPress hostingini yönetti. WordPress liderleri tarafından önerilen üçüncü web barındırma şirketi olarak, SiteGround etkileyici nüfuz ve yıldız müşteri hizmetleri için bir üne sahiptir. Şirketin yönettiği WooCommerce barındırma planlarında ölçülmemiş trafik, ücretsiz SSL ve sınırsız veritabanı bulunur.

% 100 yenilenebilir enerjiyle güçlendirilmesinin yanı sıra, SiteGround isteğe bağlı yedeklemeler, dinamik önbellekleme eklentileri, hazırlama ortamları ve ajanslar ve satıcılar için beyaz etiket yönetim arabirimi sağlar. Yönetilen WordPress hizmetleri ve desteği söz konusu olduğunda, SiteGround sohbetlere ve çağrılara iki dakikadan daha kısa sürede yanıt vermeyi ve yardım masası biletlerine ortalama 15 dakika içinde cevap vermeyi vaat ediyor. SiteGround’a göre sorununuz ilk temasta% 90 oranında çözülecek.

Siteyi ziyaret et “

A2 Hosting hız için tüketici talebini karşılıyor aplomb ile girişimcilerin gelirlerini ve kâr marjlarını çarpıcı hızlı yönetilen WordPress ve WooCommerce hizmetleriyle koruyor. Web sitesi performansı, çevrimiçi mağaza sahipleri için hayati önem taşımaktadır ve yakın zamanda yapılan bir araştırma, bir web sitesi yüklenemeyecek kadar yavaşsa tüketicilerin% 73’ünün bir rakibin sitesine geçeceğini göstermektedir..

Neyse ki, A2 Hosting’in Turbo Sunucuları, sınırsız SSD depolama alanı ve veri aktarımı ile 20 kat daha hızlı sayfa yükleme süresine sahiptir. WooCommerce ve WordPress önceden yüklenmiş olarak gelir ve A2 Hosting, çift güvenlik duvarı ve güçlendirilmiş DDoS koruması ile mağazanızı korur. En iyi WordPress barındırma performansını ararken, A2 Hosting her zaman listenizde en üstte olmalıdır.

Siteyi ziyaret et “

Bluehost her yerde kazanan tam hizmet WordPress barındırma planları söz konusu olduğunda. Ücretsiz WordPress temalarına ve diğer optimizasyonlara ek olarak, barındırma sağlayıcısı ultra güvenilir teknoloji, 7/24 müşteri desteği ve sınırsız bilgi işlem kaynakları sunan kardeş şirket HostGator’a katılır. Bluehost, müşterilere ücretsiz alan adı gizliliği, SSL sertifikası ve CodeGuard koruma hizmetleri sunar.

Özellikle Bluehost’un site sahiplerinin çevrimiçi mağazalarını kurmalarına ve işletmelerine yardımcı olmalarına yönelik kişisel yaklaşımlarını takdir ediyoruz; barındırma hizmetinin tüm düzeyleri iyi niyetli WooCommerce uzmanı ile ücretsiz iki saatlik kurulum çağrısı ile birlikte gelir. Daha sonra 200 $ ‘dan fazla reklam kredisi ve Google My Business’ta etkin bir doğrulama yolu ile mağazanızın çevrimiçi varlığını artırabilirsiniz.

Siteyi ziyaret et “

WordPress Sitem İçin Ana Bilgisayarı Nasıl Seçerim??

En iyi WordPress barındırma planlarını bulmak, soruların yüklü olduğu bir yolculuk ve hedeflerinize bağlı olarak değişen uzun bir kontrol listesidir. Örneğin, yeni bir blogcu için en uygun olanı, hızla büyüyen bir işletmenin gereksinimlerini karşılamayacaktır.

WordPress’in dünya çapında popülerliği göz önüne alındığında, dünya çapındaki hosting şirketleri yeni müşteriler çekmek için uğraşıyor – ancak tüm hizmetleri enfiye değil. Bu konular aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır:

 • Fiyat: Aylık yaklaşık 5 $ karşılığında paylaşılan bir WordPress ortamıyla daha fazla ilgileniyor musunuz? Hostinger WordPress planları, bütçeye uygun satın alınabilirliği şaşırtıcı sayıda yüksek kaliteli özellikle birleştirir. Veya trafik ve performans hedeflerinize ulaşmak için premium yönetilen bir WordPress çözümü (okumak: daha pahalı) bulmak ister misiniz??
 • Güvenilirlik & Destek: En iyi WordPress barındırma planı, sitenizi çevrimiçi tutamayacağınız veya size yardım edecek birini alamamanız önemli değildir. Örneğin SiteGround, yaklaşık% 100 müşteri memnuniyeti oranı ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi bildiriyor.
 • Özellikleri: WordPress planları, temalara ve CMS’ye özgü diğer geliştirme araçlarının yanı sıra performans ve güvenliğe öncelik vermelidir. HostGator, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma ve ücretsiz SSL ile korunan yüksek hızlı bulut sunucuları ile mükemmel bir denge kurar. Geliştiriciler ayrıca bir hazırlama ortamı veya WP-CLI aramak isteyebilir.
 • Açık kaynaklı tutum: Açık kaynaklı tutum: Tabii, çoğu WordPress barındırma sağlayıcısı da yüzlerce tek tıklamayla kurulum sunacak, ancak WordCamp’lere sponsor oluyorlar mı? Kodu WordPress’e geri katmak ister misiniz? Özel eklentiler oluşturmaya ne dersiniz? Ücretsiz bir şeyi desteklemek kolaydır, ancak bir WordPress ana bilgisayarının deneyiminin katılımını ve kanıtını arayın.

İtibar ve müşteri memnuniyeti, özellikle yönetilen ortamlar söz konusu olduğunda, en iyi WordPress barındırma hizmetlerini bulurken çok büyüktür. En iyi WordPress barındırma sağlayıcılarının incelemelerine göz atın ve sonuçların, özelliklerin, maliyetin ve desteğin gereksinimlerinize göre nasıl toplandığına bağlı olarak kendi sıralamalarınızla karşılaştırın.

Yönetilen WordPress Buna Değer mi?

Burcun etrafında dayak yok. Biraz daha fazla harcama yapmak istiyorsanız ve web sitenizin performansıyla ilgileniyorsanız veya yalnızca tüm teknik şeylerle uğraşmak istemiyorsanız, yönetilen WordPress hizmetlerini seveceksiniz. Aslında, SiteGround ve Liquid Web, hızlı ve güvenli barındırma planları sunarken, müşteri memnuniyeti için olağanüstü yüksek puanlar bildiriyor.

Bir sunucuda çalışan birinin resmi

Barındırıcınızın daha fazla uygulamalı rol almasını sağlamak, web siteniz yerine işinize daha fazla zaman harcayabilmenizi sağlar.

Ayrıca, yönetilen barındırma işleminin bankayı kırması gerekmez. Premium VPS tabanlı planların birçoğu her ay 20 dolara maloldu, ancak HostGator WordPress ana bilgisayarları arasında şaşırtıcı derecede uygun maliyetli bir seçeneği temsil ediyor. İleri düzey kullanıcılar birkaç önemli özelliği kaçırabilirler, ancak çorbalanan bulut sunucuları ayda 6 dolardan daha ucuzdur ve çoğu kişi ve küçük işletme için mükemmel olacaktır.

Site sahipleri, daha hızlı yükleme süreleri ve daha fazla güvenilirlik elde etmek için duruyor; bu,% 60’tan fazla Kinsta tarafından yönetilen bir ankette yönetilen WordPress barındırma işleminin en değerli yönleri olarak tanımlanmaktadır. HostGator ve SiteGround dahil olmak üzere burada vurguladığımız birçok ana bilgisayar, WordPress planlarını hazırlarken her iki özelliğe de öncelik verir.

Bu avantajlar bir çevrimiçi işletmenin gelirlerini ve genel başarısını büyük ölçüde etkileyebilir. Sadece 100 milisaniyelik bir gecikme – gözlerinizi kırpmak için geçen süre – web sitesi dönüşüm oranlarına% 7 zarar verebilir. İki saniye daha yavaş olan bir site, hemen çıkma oranlarını% 100’den fazla artırabilir.

Çalışma zamanı söz konusu olduğunda, planlanmayan arıza sürelerinin ortalama maliyeti dakikada 5.600 $ ‘a ulaşır – müşteri güvenine ve marka itibarına verilen zararı söylemek için. Perspektif olarak, en iyi 50 e-ticaret web sitesinden 32’si% 99,99 veya daha fazla çalışma süresi yaşıyor, sadece dört tanesi% 99,5 veya daha az çalışma süresi olan bir site işletiyor.

Bir Siteyi Barındırmanın Maliyeti?

Tahmin edebileceğiniz gibi, en iyi WordPress barındırma hizmetlerini satın almak söz konusu olduğunda maliyetler çılgınca değişebilir. Neyse ki, HostGator ve SiteGround gibi yüksek kaliteli paylaşılan WordPress planlarını ayda 5 dolardan daha az bir fiyata bulabilirsiniz. Örneğin, Hostinger WordPress barındırma planları ayda sadece 2,15 ABD dolarıdır – ancak şirket düzenli olarak fiyatı ayda 1 dolardan daha düşük bir seviyeye indiren satışlar yayınlar.

Öte yandan, yönetilen WordPress barındırma genellikle ayda 20 dolardan daha az bir fiyatla başlar ve sitenizin bilgi işlem, performans ve güvenlik gereksinimlerine bağlı olarak çok daha yüksek ölçeklendirilebilir.

Ancak, bir web sitesi çalıştırmak söz konusu olduğunda, bir barındırma planı tek masrafınız değildir. WordPress siteniz için bütçeleme yaparken şu diğer öğeleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

 • Alan adı: Birçok ana bilgisayar – ancak hepsi değil – yıllık web barındırma planının bir parçası olarak ücretsiz bir alan adı kaydı içerecektir. Bunun yıllık ek 10 ila 20 ABD doları, ayrıca alan adı gizliliği koruması için 5 ila 10 ABD doları olmasını bekleyebilirsiniz..
 • Premium tema: Elbette, WordPress tema dizini yüzlerce ücretsiz tasarıma sahiptir, ancak sitelerinin performansı ve güvenliği konusunda ciddi kullanıcılar için iyi çalışmazlar. Modern, verimli kodla eksiksiz bir tema için 50 ila 100 $ harcamayı bekleyin.
 • eklentiler: Yine, 55.000’den fazla eklentinin çoğu WordPress içermez, ancak birçok değerli SEO, güvenlik, yedekleme ve önbellek eklentisi, gelişmiş hizmetler için premium sürümlerle birlikte gelir. Maliyetler birkaç dolardan 50 dolara veya daha fazla.

WordPress sitenizi ücretsiz olarak barındırmaya ne dersiniz? Açık kaynaklı WordPress yazılımı hiçbir şey için mevcut olmasa da, kesinlikle bir barındırma planına yatırım yapmalısınız. WordPress.com, platformun aydınlatılmış bir sürümünü ücretsiz olarak barındırmanıza olanak tanır, ancak muhtemelen bir noktada daha büyük bir plana geçmek istersiniz..

WordPress Sitenizi Yeni Ana Makinenize Taşıma

Şunu biliyorsunuz: Diğer tarafta çimler daima daha yeşildir. En iyi WordPress barındırma planını aramak için ne kadar zaman harcayacağınız önemli değil, muhtemelen ana bilgisayarları değiştirmeniz için bir zaman gelecektir. İster daha iyi bir fiyat, daha yeni teknoloji veya daha az sinir bozucu destek sisteminden faydalanmak isteyin, en büyük sorunlardan biri sitenizi taşımaktır.

Ama asla korkma! WordPress sitenizi taşımak için bir barındırma uzmanı olmanıza gerek yoktur. Süreç biraz korkutucu ve sıkıcı olabilir, ancak yeni başlayanların tekerlekli evinde. En iyi seçeneğiniz, ücretsiz site geçişi sunan HostGator ve SiteGround gibi bir ana bilgisayara kaydolmaktır.

Taşımayı kendiniz halletmeyi tercih ediyorsanız, bu yararlı kılavuz tüm ayrıntıları kapsar. Bununla birlikte, temelleri anlamak için yapmanız gerekenler:

 1. WordPress site dosyalarınızı bir FTP programı kullanarak yedekleyin.
 2. WordPress veritabanınızı kontrol panelinizdeki phpMyAdmin programında dışa aktarın.
 3. Yeni ana makine sunucunuzda yeni bir WordPress veritabanı oluşturun.
 4. Wp-config.php dosyasını yeni veritabanı adını ve kullanıcı bilgilerini yansıtacak şekilde düzenleyin.
 5. Kayıtlı veritabanınızı içe aktarın ve WordPress dosyalarınızı yeni ana makinenize yükleyin.
 6. Alan adı ayarlarınızı yeni ana makinenizin ad sunucularını gösterecek şekilde değiştirin.

DNS değişikliklerinin tam olarak yayılması biraz daha uzun sürebilse de, web sitenizi bir gün içinde yeni barındırma evine kolayca taşıyabilirsiniz. Harika olacağınızdan eminiz, ancak yeni sunucunuzun telefon ve canlı sohbet yoluyla 7/24 destek verebileceğini unutmayın. Onları test etmekte tereddüt etmeyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector