3 Kolay Adımda Bir İşletme E-posta Hesabı Nasıl Kurulur (2020)

İster yeni bir girişim olsun, ister kuruluşunuzu yeniden markalayın, bir işletme e-posta adresini nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek, kuruluşunuzun profesyonel bir iletişim platformu oluşturmak için atacağı en önemli erken adımlardan biridir.


Markanızı ve ürünlerinizi kitlenizle etkili bir şekilde paylaşmak için müşteri isteklerini yanıtlamanız, satıcılarla iletişim kurmanız ve etkileyici pazarlama mesajları sunmanız gerekir. Özel bir alan adıyla ilişkili profesyonelliğe ek olarak, işletme e-posta hesaplarının spam filtrelerinden başarıyla geçebilmesi ve bilgileri güvenli bir şekilde iletebilmesi gerekir.

Neyse ki, e-posta barındırma genellikle web hosting hesabınızla entegredir ve kurulumu daha da kolaylaştırır. Bu işlemi, ana makinenizin ücretsiz e-posta özelliklerini kullanmak veya Gmail veya Outlook ile entegre etmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, yalnızca üç adıma damıtmak için hazırız ve mesajlarınızın gerçekleşmesini sağlayacak ürünleri ve sağlayıcıları öneriyoruz.

Adım 1 – Profesyonel Alan Adı ve Barındırma Edinme

İlk izlenimler önemlidir. Pijama takan bir iş görüşmesine giremezdin, değil mi? Aynı teori e-posta adresiniz için de geçerlidir. Unutulmaz bir alan adı güvenilirlik sağlar ve web sitenizin marka bilincini destekler. Daha da iyisi, ücretsiz bir etki alanı ve e-posta barındırma çoğu web barındırma planına dahildir.

Zaten bir web siteniz varsa, e-posta seçenekleriniz hakkında barındırma sağlayıcınıza danışın. Büyük olasılıkla, sadece birkaç tıklamayla yapılandırılmaya hazır birkaç kullanılmamış gelen kutunuz vardır. Alternatif olarak, e-posta gönderme gücünü takvimler, elektronik tablolar ve sunular gibi diğer üretkenlik ve işbirliği araçlarıyla birleştiren yüksek güçlü G Suite veya Office 365 paketlerine yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Sıfırdan başlıyorsanız, en iyi alan adı kayıt siteleri listemize göz atın veya daha fazla seçenek için okumaya devam edin.

A2 Hosting – Ücretsiz İş E-postası için En İyisi

Sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve e-posta sunan ana bilgisayarları bulmak eskisi kadar zor değil. Bununla birlikte, büyük bir özen ve kalite ile büyük kaynaklar sağlayan sınırsız bir barındırma sağlayıcısı bulmak çok daha zor olabilir. İşte A2 Hosting devreye giriyor.

Sadece şirket son derece hızlı ve yenilikçi web barındırma hizmetleri ile kapıları havaya uçurmak değil, aynı zamanda A2 Hosting sınırsız e-posta adresi ve diğer özellikleri ücretsiz olarak içerir. Sağlam ve ücretsiz spam korumasına ek olarak, müşterilerin önceden yüklenmiş üç popüler web posta istemcisi arasında nasıl seçim yapabileceklerini de takdir ediyoruz..

Diğer en iyi işletme e-posta ana bilgisayarlarına bakın »

InMotion Hosting – Gmail için en iyisi

Bir avuç ev sahibi G Suite’i premium eklentinin bir parçası olarak doğrudan sunsa da (örneğin, iPage hizmeti ayda 6 $ daha satıyor), aslında bu kategorinin başını başka bir popüler sağlayıcı InMotion’a veriyoruz Barındırma.

Müşterileri küçük bir miktar paradan tasarruf etmenin yanı sıra, özellikle Gmail kullanıcıları e-posta hesaplarını alan adlarına bağlarken şirketin sunduğu destek ve yönlendirmeyi takdir ediyoruz.. InMotion Hosting bir Gmail kurulum sihirbazı sunar MX kayıtlarının ve diğer teknik yapılandırmaların değiştirilmesine yardımcı olan.

Diğer en iyi işletme e-posta ana bilgisayarlarına bakın »

Bluehost – Outlook için En İyisi

Web postası veya G Suite aradığınız şey değilse, her zaman güvenilir Microsoft Office yazılım programları paketi, tıpkı Gmail gibi bulut dağıtımı yoluyla kullanılabilir. Daha da iyisi, en iyi Windows barındırma sağlayıcılarını aramanıza veya uyumluluk konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Gmail ve Outlook’u karşılaştırırken, hizmetlerin fiyat ve işlevsellik açısından yakından eşleştiğini göreceksiniz. Bununla birlikte Outlook, özellikle daha fazla gelen kutusu ve e-posta sıralama işlevselliğine ve Word, PowerPoint ve Excel gibi popüler üretkenlik araçlarının masaüstü kurulumlarına ihtiyaç duyan daha büyük işletmeler için yararlıdır.

Buradaki favorimiz Bluehost, her yerde bulabileceğiniz en iyi çok yönlü sağlayıcılardan biridir. Şirket özellikle WordPress ve başlangıç ​​dostu barındırma ile tanınmasına rağmen, müşterilerin Office 365 aracılığıyla markalı, profesyonel e-posta mesajları göndermelerine de yardımcı oluyor. Bluehost, Office 365 posta kutusunun 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunar, Outlook’un sizin için doğru seçenek olduğundan emin olmak için yeterli zaman verin.

En iyi işletme e-posta ana bilgisayarlarına bakın »

2. Adım – E-posta Adreslerini ve Gelen Kutularını Ayarlama

Tüm malzemeleri topladıktan sonra, şimdi pişirmeye başlama zamanı. Çoğu ev sahibi, 7/24 müşteri desteği ve bilgi tabanı makaleleri tarafından desteklenen inanılmaz derecede kolay kullanımlı araçlarla hesap yönetimi portalından e-posta yapılandırma süreci boyunca müşterileri yönlendirecektir..

E-posta araçlarının cPanel bölümünün ekran görüntüsü

CPanel arayüzü, kuruluşunuzun e-posta adreslerini oluşturmak ve yönetmek için grafiksel yollar sunar.

Özellikle uzun bir zaman tasarrufu sağlayan, başlangıç ​​dostu sunucu yönetiminin altın standardı olarak kabul edilen ücretsiz cPanel arayüzü ile barındırma hizmeti sunan sağlayıcıları takdir ediyoruz. Herkes için süreci yansıtırken, e-posta kurulumunu cPanel aracılığıyla göstereceğiz.

CPanel e-posta hesapları listesinin ekran görüntüsü

Sağdaki Aygıtlar Oluştur, Yönet veya Bağlan düğmelerini tıklayarak kullanıcılar birden çok e-posta adresini denetleyebilir.

CPanel’e girdikten sonra, e-posta ile ilgili görevler için ayrılmış alanı bulana kadar kaydırın. E-posta hesapları simgesini, ardından yeni bir e-posta adresi oluşturmak için düğmeyi tıklayın. Burada, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturacak, depolama alanını dağıtacak ve cPanel’den hesaba e-posta istemcileri için adresi nasıl yapılandıracağınızla ilgili talimatları içeren bir hoş geldiniz e-postası göndermesini isteyeceksiniz (yani, okumak, yazmak ve kullanmak için kullanacağınız yazılım mesaj yolla).

3. Adım – E-posta İstemcilerine ve Cihazlara Bağlanma

Artık bir gelen kutunuz var – aldığınız iletileri gerçekten uygun bir şekilde görmeye ne dersiniz? Çeşitli posta istemcilerini ve cihazlarını nasıl yapılandıracağınızı açıklayan bir karşılama mesajı almayı seçtiyseniz, sadece bu açık talimatları izleyerek devam etmeniz iyi olacaktır..

Aksi takdirde, cPanel’in e-posta hesapları yönetim alanı sizi web tarayıcınızı, iPhone’unuzu, Windows dizüstü bilgisayarınızı veya e-postalarınızı alıp görüntüleyebilecek diğer herhangi bir cihazı almak için ihtiyacınız olan ilgili bilgilere yönlendirecektir. Yapılandırmak istediğiniz adresin yanındaki Cihazları Bağla düğmesini tıklayın ve ihtiyacınız olan cihazı veya işletim sistemini seçin. (Bu seçeneğin kullanabileceğini varsayarsak, her zaman daha güvenli SSL / TLS seçeneğini belirtin.) Komut dosyası postası, istemcileri otomatik olarak kullanıcı adı, parola ve sunucunun bağlantı noktası numarası ve IP adresi gibi uygun bilgilerle ayarlar..

CPanel e-posta istemcisi yapılandırma komut dosyalarının ekran görüntüsü

Tüm kirli işlerle ilgilenen tek tıklamayla yapılandırma komut dosyalarından daha verimli olan nedir?.

CPanel veya ana makinenizin hesap yönetimi portalında, genellikle ücretsiz olarak sağlanan bir dizi web postası istemcisine gidebilirsiniz. Roundcube, Zimbra ve Rainloop gibi açık kaynaklı web posta programlarını Gmail veya Hotmail’e alternatif olarak düşünün; postanıza bir web tarayıcısı üzerinden erişmenizi sağlar. Önümüzdeki birkaç bölümde, MX kayıtlarını e-postanızı Gmail ve Outlook gibi ticari platformlarda alacak şekilde nasıl yapılandıracağınız konusunda daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

İşletme Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle, alan adı barındırma sağlayıcınızın G Suite’ı kullanmaya başlamak için ahizesiz bir yükseltme yapıp yapmadığını veya bilgi tabanındaki yararlı nasıl yapılır kılavuzlarını olup olmadığını kontrol edin; her ev sahibinin arka ucu biraz farklıdır. Aksi takdirde, Google’ın işletme sahiplerinin kullanmak istedikleri alan adını doğrulamasına yardımcı olmak için kendi kurulum sihirbazı vardır.

Google alan adı doğrulama işleminin ekran görüntüsü

Alan adınızı doğrulamak yeni başlayanları korkutabilir, ancak çok sayıda destek belgesi mevcuttur.

G Suite hesabınıza kaydolun ve istediğiniz kadar hesap oluşturun. Google, kopyalayıp web sitenizin başlığına yapıştırmanız gereken benzersiz bir HTML kod snippet’i sağlar (bu, seçtiğiniz site oluşturucunuzdaki, içerik yönetim sisteminizdeki veya dosya yöneticinizdeki koda ulaşmak anlamına gelir). Web siteniz henüz hazır değilse, CNAME veya TXT kaydı da alabilirsiniz. CPanel veya hesap yönetimi portalınıza giderek ve etki alanları alanında DNS Bölge Düzenleyicisi’ni bularak kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

CPanel'in DNS Bölge Düzenleyicisi alanının ekran görüntüsü

MX kayıtlarına, bir alan adının e-posta için DNS bölgesi düzenlenerek erişilebilir ve güncellenebilir.

Google’a adımın tamamlandığını bildirdikten sonra, Yüce alan adı ve e-posta tanrılarına hangi sunucunun mesajlarınızı alma ve saklama zevkini aldığını bildirmek için bir MX kaydı veya posta değişim kaydı eklemek için DNS Bölge Düzenleyicisine döneceksiniz. . Yine, Google ile adımı onaylayacak, belki birkaç saat bekleyecek ve gitmek için iyi olacaksınız!

Outlook’ta İşletme E-postası Nasıl Ayarlanır?

Office 365 kurulumu büyük ölçüde G Suite ile aynı yolu izler ve platform ayrıca olağanüstü yardımcı kurulum sihirbazı ile birlikte gelir. Office 365 yönetim merkezinden etki alanı alanının kurulum bağlantısını izleyin. Office 365, barındırma sağlayıcınızla DNS bilgilerinize eklemek için TXT veya MX kayıtları sağlar – platform, sitenize eklemek için bir kod snippet’i vermez.

Office 365 yönetim alanında, DNS kayıtlarının güncellendiğini doğrulamak için düğmeyi tıklatın. Değişiklikler onaylandıktan sonra, ek düzenlemeler yaparak çevrimiçi hizmetlerinizi ayarlamanız istenecektir. GoDaddy ile ev sahipliği yapmadığınız sürece DNS kayıtlarınızı manuel olarak yönetmeniz gerekir.

E-posta hizmetleri için Exchange’i seçtikten sonra, üç DNS kaydı daha alırsınız. DNS bölge düzenleyicinize geri dönün ve üçünü de oluşturun; Zaten bir MX kaydınız varsa, Office 365’teki yeni bilgilerle değiştirin. Bunlar güncellendiğinde, özel e-posta adresinizi eklemeye hazırsınız; bunu kontrol panelinin Kullanıcılar alanına gidip bilgilerinizi girerek yapabilirsiniz. Artık hazırsınız! Girdiğiniz giriş kimlik bilgilerini kullanarak Outlook’ta gelen kutunuza erişebilirsiniz.

İşletmeler için Kullanılacak En İyi E-posta Adresi nedir??

Sohbet, video konferans ve diğer elektronik iletişim yöntemlerinin tecavüzlerine ve ilerlemelerine rağmen, e-posta, bir iş ortamında meslektaşları ve müşterileri ile koordine edilmenin en yaygın olarak kabul edilen ve kullanılan yolları olmaya devam etmektedir. Teknoloji pazarı araştırma şirketi Radicati Group’tan yapılan bir araştırmaya göre, iş e-postaları her gün gönderilen ve alınan 139.4 milyar e-postadan oluşuyor ve insanlar günde ortalama 121 mesajla bireysel olarak etkileşime giriyor.

Kuruluşunuz için bu kadar önemli bir araç olarak sunulan e-posta hizmetiyle, hesapları kurarken ve adlandırma kurallarını kullanırken profesyonel bir ton kullandığınızdan emin olmak istersiniz. Bir etki alanı adı veya markası oluştururken yaptığınız gibi, kısa e-posta adreslerine öncelik vermek ve kitlenizi kime yazdıkları konusunda bilgilendirmek istersiniz.

E-posta gelen kutusunun fotoğraf gösterimi

E-posta, dünya çapında e-posta gelen kutularını dağıtan en yaygın iş iletişimi biçimidir.

Kendiniz veya çalışanlarınız için hangi adların veya baş harflerin kombinasyonunun kullanılacağını belirtin ve tutarlılığı uygulayın – [email protected] yok. Ayrıca, birkaç kişi veya tüm departman tarafından erişilebilen hesapları da unutmayın; olmasa bile, bir [email protected], [email protected] veya [email protected] oluşturmak kuruluşunuzun iyi çalışan ve başarılı olduğunu ima eder.

En İyi E-posta Hesapları nelerdir?

En iyi iş e-posta platformunu istemek, en iyi ayakkabının ne olduğunu sormak gibidir – herkesin belirli bir stili veya destek ihtiyacı vardır. Genel olarak, e-posta barındırma hizmetini üç kriterle ölçüyoruz: güvenlik, protokoller ve verimlilik araçları.

Güvenlik: E-posta hesabınızda güçlü bir spam filtreleme hizmeti var mı? Otomatik virüs veya kötü amaçlı yazılım taramaları ne olacak? İçerik veya görüntü kontrolü ve veri şifreleme gibi ek e-posta güvenlik özellikleri ile birlikte güvenilir web barındırma için beklediğiniz aynı% 99,9 kesintisiz çalışma garantisini (veya daha iyisini) arayın.

Protokoller: SMTP, IMAP, POP3… bu harflerin ne anlama geldiğini hiç merak ettiniz mi? Temel olarak, her harf seti mesaj verilerini iletmek için bilgisayar protokolleridir. SMTP, Basit Posta Aktarım Protokolü anlamına gelir ve mesajınızın ağlar arasında nasıl hareket ettiğini yönlendirir. Diğer ikisi, alınan e-postalara nasıl eriştiğinizle ilgilenir: POP3 veya Postane Protokolü 3, alıcının cihazına indirildikten sonra sunucudaki mesajları silerken, İnternet İleti Erişim Protokolü, IMAP, verileri posta sunucusunda tutar ve kullanıcıların mesajlara birden fazla cihazdan erişmesini sağlar. En saygın kurumsal e-posta barındırıcıları her iki dağıtım yöntemini de desteklemelidir, ancak kesinlikle kaydolmadan önce emin olmak istersiniz.

Verimlilik araçları: G Suite ve Office 365 gibi ticari platformlarla e-posta resmin yalnızca bir parçasıdır. Özellikle işletmeler için bu programlar özellikle çeşitli belgeler, elektronik tablolar ve yayınlar üzerindeki kişileri, takvimleri ve işbirliğini takip etmek için kullanışlıdır..

Sırada Ne Var: E-posta Pazarlamasını Keşfederek İşinizi Geliştirin

İşletmenizin çevrimiçi iletişim platformunun e-posta kısmı nihayet oluşturulduğuna göre, yeni özellikten yararlanmanın yollarını arayın. Elbette, e-posta, çeşitli görevleri dahili olarak koordine etmenize yardımcı olur, ancak neden yeni müşteriler bulamıyor ve çekmiyorsunuz??

E-posta pazarlama, işletmenizin kullanabileceği en uygun maliyetli stratejilerden biridir. Kanal, harcanan her 1 ABD doları için ortalama 38 ABD doları yatırım getirisi gösterirken, şirketlerin% 20’si 70: 1 YG bildirmektedir. Kuruluşunuz mevcut müşteri sorunlarını çözmek için e-posta kullanabilir, sitenizde bir alışveriş sepetini terk etmiş olabilecek kullanıcılara ulaşabilir veya sadık tüketicileri satış veya ürün bültenleri hakkında bilgilendirebilir.

Başlamak için yardıma mı ihtiyacınız var? Büyük e-posta grupları tasarlamanıza, test etmenize ve göndermenize yardımcı olabilecek bu kullanıcı dostu e-posta pazarlama platformlarından bazılarına göz atın:

 • MailChimp
 • Sürekli İletişim
 • damlama
 • ConvertKit
 • AWeber
 • SendinBlue
 • Yanıt almak
 • MailerLite
 • ActiveCampaign
 • Kampanya Monitörü

Markanıza herhangi bir olumsuz etki yaratmamak için e-posta pazarlamasının dozunu ve yapılmamasını bildiğinizden emin olun. Konu satırları ve harekete geçirici mesajlar önemlidir, ancak alıcıların istedikleri zaman aboneliklerini iptal etmelerini sağlamak için açık bir yol sağladığınızdan emin olun. En iyisi, e-posta pazarlama girişimcilere marka için neyin en iyi olduğunu görmek için deneme ve tamir etme şansı verir – e-posta, doğru bilgileri mümkün olduğunca hızlı ve güvenilir bir şekilde doğru kişilere almakla ilgilidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector