5 “Paylaşımlı ve Bayi Hosting” Farkları: Hangisi Daha İyi?

Paylaşılan ve bayi barındırma hizmetleri, bir sunucunun birden fazla müşteri tarafından paylaşılması nedeniyle şaşırtıcı derecede benzer görünebilir. Ancak, bayi barındırma, bilgi işlem kaynaklarının daha büyük bir diliminin sahipliğini almanızı ve zenginliği arkadaşlarınızla, ailenizle veya müşterilerinizle paylaşmanızı sağlar..


Her zaman millet bir web sitesi başlatmak, biraz ekstra para kazanmak ya da bir web barındırma iş başlatmak isteyenler için işe almak gibi görünüyor, satıcı gitmek için yoludur. Diğer yandan paylaşılan barındırma, çok daha sınırlı kaynaklarla kabaca bir “tek hesap, bir site” yaklaşımını izler.

Çok sayıda sağlayıcı tarafından faturalandırılan paylaşılan barındırma hesapları için arkadaş ve müşterileri kaydetmek yerine, bir barındırma satıcısı olmayı ve hesapların her birini kendiniz yönetmeyi düşünün. Sizin için daha fazla para, onlar için daha az baş ağrısı – herkes kazanır! Bununla birlikte, paylaşılan veya bayi barındırma arasında karar vermek kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden temel farklılıkları gözden geçirelim.

Paylaşımlı Barındırma ve Bayi Barındırma – Her Biri için En İyi Ana Bilgisayarlar

Paylaşılan ve bayi barındırma yönteminin farklılıkları hakkında ayrıntılı bilgi vermeden önce, her bir yapılandırma için en iyi barındırma sağlayıcılarına 30.000 fitlik bir bakış atalım. Maliyet ve öne çıkan özellikler gibi yarasadan hemen hemen bazı önemli farklılıkları fark edebilirsiniz..

3 En İyi Paylaşımlı Hosting Hizmeti

HostingAdvice.com adresindeki kişisel ve günlük işlerimizde tonlarca paylaşılan barındırma sağlayıcısını inceledik. Potansiyel paylaşılan barındırma müşterilerine, ücretsiz alan adları, kolay site oluşturma seçenekleri ve pazarlama teşvikleri aramasını öneriyoruz. Ve destek derecelendirmelerinin ve çalışma süresi garantilerinin önemini hafife almayın! Daha fazla uzatmadan, en iyi paylaşılan ana bilgisayarlara göz atın:

Daha fazla paylaşılan barındırma planına bakın »

3 En İyi Bayi Hosting Hizmeti

En iyi bayi barındırma sağlayıcılarına geçtikçe, bazı tanıdık yüzler görebilirsiniz. En iyi ana makinelerin, paylaşılan, bayi, yönetilen ve uygulamaya özgü barındırma dahil olmak üzere sayısız hizmet sunduğunu gördük.

Kapsamlı incelemelerimizi gerçekleştirirken, paylaşılan barındırma müşterileri için vurguladığımız güvenilirlik faktörünün yanı sıra fiyatlandırma, depolama, yönetim seçenekleri ve izleme özelliklerini de değerlendirdik. Kendi web hosting biz başlatmak için aşağıdaki ana güvenebilirsiniz biz:

Daha fazla bayi barındırma planına bakın »

Paylaşımlı ve Bayi Barındırma: Her Biri Kim Kullanıyor

Paylaşılan Evsahipliği sadece web sitelerini çevrimiçi almak için bir araca ihtiyaç duyan bireyler ve işletme sahipleri için idealdir. Barındırıcınız size hangi kaynakların tahsis edildiğini kontrol ediyor ve site tasarımınıza, e-posta kurulumunuza ve alan adı yönetiminize odaklanıyorsunuz.

Bayi barındırma birden fazla müşteri sitesini, çeşitli projelerin başlatılmasını öngören seri başlangıç ​​sahiplerini ve / veya bir sonraki iş girişimi olarak barındırma hizmeti almak isteyen teknik girişimcileri barındırmak isteyen serbest geliştiriciler için mükemmeldir. Bir ana bilgisayardan belirli miktarda bant genişliği ve sunucu kaynağı satın aldığınızda, bu kaynakları uygun gördüğünüz şekilde diğer istemcilere veya web sitelerine ayırabilirsiniz. Sunucu ayarları ve etki alanları üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz ve esas olarak ana makinenizin hizmetlerini yeniden satarak kendi barındırma işinizi yürüttüğünüz için faturalandırma araçlarının ek avantajlarından yararlanırsınız.

Paylaşımlı ve Bayi Barındırma: cPanel / WHM Kontrolü

Hem paylaşılan hem de bayi barındıran müşterilere genellikle bir tür yönetim paneli verilir. Tipik, son kullanıcılar cPanel (paylaşılan barındırma) alır ve satıcılar WHM (bayi barındırma) alır.

cPanel dashboard ekran görüntüsü

En saygın web barındırma sağlayıcıları paylaşılan barındırma planlarında bir cPanel lisansı içerecektir.

CPanel gibi bir web barındırma kontrol paneli, kullanıcılara etki alanları, e-posta, FTP, SSH kullanıcıları / anahtarları, veritabanları ve yedeklemeler için yönetim seçeneklerine ve WordPress gibi diğer yazılımları indirmenize ve yüklemenize olanak tanıyan bir uygulama türüne erişim sağlar veya Magento.

Ana bilgisayarların çoğunluğu, paylaşılan barındırma hesaplarıyla ücretsiz bir cPanel lisansı sunacak ve bu, tipik paylaşılan barındırma müşterisini karşılamak için fazlasıyla yeterli. Diğer popüler kontrol panelleri arasında Plesk, Webmin ve ISPmanager.

WHM gösterge paneli ekran görüntüsü

Bayi barındırma müşterileri cPanel’i kullanabilir & Bir konsoldan birden fazla hesabı yönetmek için WHM.

Bayi barındırma kullanıcıları cPanel: cPanel için yükseltilmiş bir lezzet alır & WHM. Adın ikinci bölümü Web Host Manager kısaltmasıdır ve barındırma işiniz için faturalandırma ve barındırma hesap yönetimi portalı olarak işlev görür. Bayi hesapları ve yönetici izinleri oluşturabilir, değiştirebilir ve yönetebilirsiniz; sunucu uyarılarını ayarlama; belirli barındırma hesaplarına özel özellikler atayabilir veya bunları yükseltebilir veya eski sürüme geçirebilirsiniz; park alan adları; SSL sertifikaları oluşturmak ve kurmak; ve diğer özelliklerin yanı sıra müşterileriniz tarafından bant genişliği kullanımını sınırlayın.

Paylaşılan ve Bayi Barındırma: Site Sayısı

Çoğunlukla, paylaşılan barındırma kullanıcıları temel bir plan üzerinde bir web sitesi barındırabilir. InMotion gibi bazı ana makineler, tek bir hesapta sınırsız web sitesi barındırmanıza izin verir. Diğerleri buna izin verir, ancak premium bir oranda ve bazıları hesap başına bir web sitesini sınırlar.

Açıkça görülmemesi durumunda, bayi barındıran kullanıcılar birden fazla siteyi barındırabilir. Çoğunlukla, uygun gördüğünüz halde, ana makineniz için G / Ç veya CPU darboğaz gibi sorunlara neden olmadığınız sürece kaynakları yeniden tahsis edebilirsiniz.

Bayiler, birden fazla web sitesini barındırma yönetim karmaşıklıklarını kolaylaştıran kişisel ad sunucularının avantajlarını elde eder. Ad sunucusu, etki alanı adlarını IP adreslerine veya tam tersine çeviren bir bilgisayardır. Ad sunucuları olmadan, favori web sitenize ulaşmak için 10 haneli bir kod yazmanız gerekir. Alan adları çok daha akılda kalıcıdır ve ad sunucuları bunları web’de gezinmek için kullanmamıza izin verir. Kişisel ad sunucuları, alan adınız ve müşterilerinizin alan adları üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlar;.

Paylaşımlı ve Bayi Barındırma: Performans / Güvenlik

Paylaşılan barındırma, merkezi bir risk ve ödül ile birlikte gelir. Bant genişliği, depolama alanı, RAM ve sunucu komşularınızın tüm sitelerinin sorumluluğu dahil olmak üzere sunucu kaynaklarını paylaşıyorsunuz. Sitelerinden biri tehlikeye girerse, siteniz aynı kadere duyarlıdır.

Olduğu söyleniyor, paylaşılan barındırma anlamına gelir sınırlı sayıda kaynak kullanılabilir arasında dağılmış müşteriler. Paylaşılan ana makineler genellikle sınırsız veya ölçülmemiş kaynaklar vaat etse de, bu teknik olarak doğru değildir. Ancak bu ana bilgisayarlar, çoğu paylaşılan sunucu müşterisinin bu sınırlara yakın bir yere gelmeyeceğini biliyor, bu yüzden güzel bir pazarlama uygulaması. Paylaşılan barındırma ortamını genişletmeye başladığınızda, en iyi ana bilgisayarlar sizi VPS dünyasına ve adanmış barındırma seçeneklerine davet etmekten harikadır..

Paylaşılan barındırma, ortalama site sahibi için fazlasıyla yeterli performans sağlamasına ve doğası gereği güvenli olmasına rağmen, birden fazla web sitesine ev sahipliği yapmak isteyen kişiler muhtemelen bir bayi barındırma planıyla daha iyisini yapacaktır.

Paylaşımlı ve Bayi Barındırma: Fiyat

Bayi barındırma ile gelen eklenen sunucu kaynakları, kontrol ve iş fırsatları, paylaşılan barındırma basketbol sahası bir ya da iki çentik çarpmak hiç de şaşırtıcı olmamalıdır. Paylaşılan barındırma genellikle kullanıcılara aylık 2 ila 10 dolar; bayi barındırma aylık $ 10 ila $ 20 arasında başlayabilir. Bu aylık maliyet, barındırma hizmetleri satıcısı olarak aylık karınızı etkilemez.

Paylaşılan veya Bayi Web Hosting Projeniz için Daha İyi Çağrı?

Başka bir barındırma türü satın alırken olduğu gibi, paylaşılan veya bayi barındırma için kaydolma kararı tamamen nasıl kullanmayı düşündüğünüze ve ne kadar kontrole ihtiyacınız olduğuna bağlıdır..

Yalnızca siz, web siteniz ve işletmenizse, paylaşılan barındırma yeterli değildir. Birden fazla site çalıştırmayı planlıyorsanız veya serbest çalışan olarak birden çok işletmenin kaderini varsa, bayi barındırma, keşfedilmeye değer bir yoldur. Hangi yolu seçerseniz seçin, umarım büyüme ve gelir fırsatlarıyla doludur – çünkü hiç kimse kucaklama ve mutlu düşüncelerle ödenmek için çevrimiçi bir iş kurmak için zaman ayırmaz, doğru?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector