7 Web Hosting Artıları ve Eksileri (2020): Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Artılarını ve eksilerini web hosting değerlendirme yeni veya hevesli web sitesi sahipleri hangi hizmetleri ve sağlayıcıları ihtiyaçlarına en uygun anlamaya yardımcı olur. Belirli bir seçimin avantajlarının ve dezavantajlarının bir listesini yazmak – akşam yemeği için taco olması ya da hangi dairenin kiralanacağına karar vermek – karar verme sürecinin köklü bir parçasıdır.


Eğer şirket içi altyapısı üzerinde web sitesi ev ya da hatta ilk etapta solucan kutu web barındırma açmak istiyorsanız tartışıyor olabilirsiniz. Paylaşılan sunuculardan paylaşılan sunuculara kadar her web barındırma hizmetinin avantajlarını zaten keşfettik, ancak burada barındırma için alışveriş yaparken bilmeniz gereken kavramların daha geniş bir görünümünü ele alacağız..

Web Hosting Artıları

Artıları ve eksileri listeleri 1772’ye kadar uzanıyor ve Benjamin Franklin’i birçok hayranı arasında sayabilir. Basit metodoloji, titiz analitik düşünmeyi teşvik eder, ancak birçok uzman süreci, iş web sitenizi veya uygulamanızı nerede veya nasıl barındıracağınız gibi kritik kararlarla karşı karşıya kalırken yalnızca üst düzey, ön düşünme yardımı olarak kullanır..

Açıkçası site sahiplerinin bir ağı nasıl kodlayacağını veya optimize edeceğini ve güvenliğini nasıl öğreneceğini öğrenmek zorunda kalmadan çevrimiçi bir varlık tasarlamalarını ve görüntülemelerini sağlayan web barındırma (tüm, çoğu) şeylerin büyük hayranlarıyız. Doğru barındırma planını bulmanın en büyük avantajlarından bazılarına göz atalım.

1. Şaşırtıcı derecede Uygun Fiyatlar

Sektördeki yaygın rekabet sayesinde – özellikle de yeni başlayanlar için ortak barındırma planları ile – müşteriler ve site sahipleri oldukça inanılmaz fırsatlar elde edebilirler. Web barındırma ucuz kelime mutlaka kalitesiz veya subpar anlamına gelmez bir pazar. Barındırma sağlayıcıları, işletmenizi çekmek için gereken ekstra özellikleri, daha güçlü güvenliği, daha iyi desteği, daha hızlı performansı veya en kolay tasarım araçlarını sunmak için caziptir.

Pazar Araştırması Geleceğinin bir raporuna göre, önde gelen barındırma şirketleri, sektörde hayatta kalmak ve çekiş kazanmak için sürekli olarak uygun maliyetli bir ürün portföyü geliştirmeli ve genişletmelidir. Sonuç olarak, ayda en az 5 $ karşılığında en üst düzey barındırma hizmetleri arasından seçim yapabilirsiniz. İşte en sevdiğimiz fırsatlardan bazıları:

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

2. Performans Bir Önceliktir

Tıpkı bitiş çizgisini geçen koşucular gibi, yüklenen ilk web sitesi şöhret ve şan kazanır. Web barındırma performansı, sitenizin çektiği trafik ve müşterilere kaç okuyucu dönüştürdüğünüz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir, çünkü 4 ziyaretçiden 1’i yüklenmesi dört saniyeden uzun sürerse bir siteyi terk edecektir. Ağınızı ve altyapınızı elle kesmek ve özenle optimize etmek yerine, ana bilgisayarlar, müşterilerinin sitelerinin mümkün olduğunca hızlı görünmesini sağlamak için büyük veri merkezlerindeki düzinelerce hatta yüzlerce sistem yöneticisinin uzmanlığından yararlanır..

Müşterileri coğrafi olarak ziyaretçilere olabildiğince yakın olan sunucularda dosyaları ve önbelleğe alınmış sayfaları depolayarak yükleme sürelerini azaltan içerik dağıtım ağlarına ücretsiz erişimle eşleştirmenin yanı sıra, toplantı sahipleri sunucularına daha modern teknolojiler uygulamayı tercih edebilir. Katı hal sürücüsü veya SSD, bir sağlayıcının yüksek kaliteli hizmetler sunarak müşteri başarısına değer verdiğinin her zaman iyi bir işaretidir. Depolama aygıtı daha pahalı olmasına rağmen, SSD’ler geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kat daha hızlı veri aktarabilir. Aşağıda listelenen ana bilgisayar, yüksek hızlı barındırma için gitme seçeneğimizdir:

Performans için diğer en iyi ana bilgisayarlara bakın »

3. ton ücretsiz avantajları

Ne kadar iyi yapamıyorsanız ucuz, hızlı web hosting planı ne kadar iyi? Müşterilere kullanımı kolay ve kapsamlı hizmetler sunma arayışında, birçok ana bilgisayar, müşterileri sunucu alanı ile yapmak istediğiniz her şeyi kapsayan yüzlerce ücretsiz özellik ve araçla bağlamayı tercih ediyor.

Grafik kontrol paneli arayüzünden ve ücretsiz e-posta hesaplarından SSL sertifikalarına ve yüzlerce tek tıklamayla yazılım yüklemelerine kadar, müşteriler en çok ilgilendikleri programlara ve hizmetlere erişmenin kolay yollarını bulabilirler. Kolayca favori ana makinemize odaklanmayı seçtik WordPress kurulumları, ancak web sitesi oluşturucuları, e-ticaret ve sayısız diğer uzmanlık için mükemmel seçenekler de bulabilirsiniz.

Diğer üst WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

4. Uygulamalı Uzman Desteği

Eğer başarılı olmak için ihtiyacınız olacak tüm araçları ile donatılmış kez (ve sonra bazı), belki de web hosting planlarının en rahatlatıcı avantajlarından biri bir şey ters giderse 7/24 yardımcı müşteri destek ajanları ordusu . İlginizi çeken hemen hemen her ev sahibi, hızlı yanıt sürelerine öncelik veren, bilgili uzmanları kullanan ve kapsamlı bilgi tabanı makaleleri ve öğreticiler sunan bonus şirketlerle telefon, sohbet ve e-posta yoluyla 24 saat destek sunmalıdır..

SiteGround, birden fazla tescilli sistem oluşturmuş ve 10 dakika veya daha kısa sürede e-posta destek biletlerine umut vaat eden en iyi web barındırma desteği ile eş anlamlıdır. Aşağıdaki incelememizi tıklayarak uzmanlar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Diğer popüler sunuculara bakın »

Web Hosting Eksileri

Gökkuşağı güzel olabilir, ama yağmur için olmasa bile onları göremezdiniz. Web hosting karmaşık, karışık teller ve kablolar az insanın anlamak olduğunu. En son teknolojiler, doğru bir şekilde veya tamamen anlaşılmadıysa, siteye sahip olma deneyimine biraz stres katabilir.

Bu dezavantajların çoğu, zaten binlerce veya milyonlarca müşteriye hizmet veren saygın, köklü bir sağlayıcı aramak için ücretsiz veya pazarlık bodrum barındırma hizmetlerini atlayarak hafifletilebilir. Bir web barındırma bu olası tuzaklardan biri tarafından tuzaklı önlemek için araştırma yapmak için emin olun:

1. Yeterince Büyümeye Oda Yok

Çoğu aceminin ve istek uyandıran geliştiricinin yaptığı gibi paylaşılan bir barındırma planına kaydolursanız, bir sunucuyu yüzlerce veya binlerce başka müşteriyle paylaşırsınız. Mevcut sonlu kaynaklar göz önüne alındığında, web siteniz veya büyük fikriniz viral bir his haline gelirse biraz kısıtlanırsınız. Favori uygun fiyatlı sağlayıcılarımızın çoğu sınırsız barındırma kaynağına sahiptir, ancak yine de belirli bir eşiği aştığınız için cezalandırılabilir.

Buradaki çözüm, paylaşılan sunuculardan bulut veya VPS barındırma gibi daha ölçeklenebilir bir çözüme geçiyor. Bu planlar, ihtiyacınız olduğunda tahsis edilebilecek geniş kaynaklar sunar. Bulut barındırma, web sitenizi sunma iş yükünü paylaşmak için çok sayıda sunucudan oluşan geniş bir ağdan yararlanırken, sanal bir özel sunucu size çok daha geniş bir sunucu kaynağı diliminde daha fazla denetim sağlar. Aşağıda önerilen bulut sağlayıcımız, uygun bir oranda basit ölçeklenebilirlik sunar.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

2. Lax Güvenlik Koruması

Başlıkları her gün görüyorsunuz; Görünüşe göre hiçbir şirket veri ihlallerine karşı bağışık değildir. Web sitesi verilerinizi – potansiyel müşterilerin kişisel veya finansal bilgilerini hiçbir şey söylememek – yüzlerce kilometre uzakta bir sunucuda, erişemediğiniz bir veri merkezinde depolamak kesinlikle güven gerektiren bir egzersizdir.

Neyse ki, web hosting endüstrisi, hem ortaya çıkan tehditlere hem de umut verici çözümlere ve güvencelere dikkat eden dünyanın önde gelen güvenlik uzmanlarının çoğunu istihdam etmektedir. Bir ağı nasıl güvenli hale getirecekleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmadıkça, bazı web sitesi güvenliği en iyi uygulamalarını izlemekten ve verilerinizi korumak için aşağıdaki gibi saygın bir şirket bulmaktan daha iyidir..

Diğer popüler sunuculara bakın »

3. Siteniz Büyürken Maliyetli Olabilir

Ne kadar web hosting için ödeme bulmak genellikle hizmet ilk yıl için, oldukça basit bir çabadır. Çoğu yeni site sahibi, ayda 5 ABD dolarından daha az maliyetli olan paylaşılan bir barındırma planını seçecektir. Bununla birlikte, ilk yılın keyfini çıkardığınız tanıtım indirimleri, ana bilgisayara bağlı olarak maliyetlerin hafif veya katlanarak sona ereceğini ve arttıracaktır. Ayrıca, herhangi bir şansla, çevrimiçi varlığınız büyüyor ve yakında bir bulut veya VPS planının ek kaynaklarına ihtiyaç duyacak. Bir kez bu köprüyü geçtikten sonra web hosting fiyatları engelleyici ve hesaplamak zor olabilir.

Bu, açık araştırmanızın uzun vadede ödeyeceği başka bir durumdur. Web hosting fiyatlarını karşılaştırmak dolandırıcıları en iyi değerlerden ayıracak, nerede banka kırmaz kaliteli hizmet bulabileceğiniz ortaya koymaktadır. Geliştirme veya test amaçları dışında çoğu ücretsiz VPS barındırma sağlayıcısından uzak durmanızı öneririz, ancak Hostwinds gibi bir şirketin masaya getirdiği değeri kontrol edin:

Diğer uygun fiyatlı VPS sunucularına bakın »

Kendi Web Sitenizi Ev Sahipliği Yapmalısınız?

Hayýr. Bize güven – sadece yapma. Meseleleri kendi ellerinize almak, muhtemelen maliyetleri düşürmek ve kurumsal çıkarları kesmek için heyecan verici asosyal bir yol gibi geliyor, ancak ikisi de böyle değil. Kendi sitenizi barındırmak kaçınılmaz olarak baş ağrılarına, zorluklara ve boş bir cüzdana yol açar.

Donanımın satın alınması, kurulması ve yapılandırılması, yüklenmesi gereken sürekli güncelleme ve güvenlik yamaları akışından hiçbir şey söylemeyecek kadar zordur. Ayrıca, profesyonellerin size verebileceği kadar güvenli veya hızlı olmayan bir hizmet sunmak için yedekli yüksek hızlı bir internet bağlantısına, çok fazla zamana ve çok fazla deneyime ihtiyacınız olacaktır..

Sunucuya giden kabloların görüntüsü

Kendi web sitenizi barındırmak kaçınılmaz olarak subpar hizmetine ve kablo karmaşasına yol açar.

Elbette, kendi web sitenizi evden nasıl barındıracağınızı söyleyebiliriz, ancak tonlarca uzman neden olmamanız gerektiğini belirtmek için bizimle anlaşacaktır. Araştırma yapın ve birinci sınıf hizmet ve uygun fiyatlar için destek sağlayabilecek saygın barındırma sağlayıcısını bulun. Dahası, favorilerimizin çoğu WordPress gibi açık kaynak topluluklarına aktif olarak katkıda bulunuyor ve dünya çapındaki internet kullanıcılarının daha güçlü ve daha güvenli teknolojileri keşfetmesine ve kullanmasına yardımcı oluyor.

Kendinizi bir web barındırma sağlayıcısına dönüştürmek istiyorsanız, bayi barındırma yoluna gitmeyi düşünün. Bu barındırma planları, daha sonra bölüp müşteriye, arkadaşlarınıza veya ailenize satabileceğiniz (veya verebileceğiniz) bir sunucunun daha büyük bir bölümünü verir. Bayi barındırma yolu, kendi şirket içi sunucunuzu çalıştırmanın sıkıntısı olmadan daha fazla yönetimsel rol almanızı sağlar. Artı, bunu yaparken biraz para kazanabilirsiniz!

Web Hosting Farklı Türleri nelerdir?

Ultra kalabalık ve rekabetçi web hosting endüstrisi göz önüne alındığında, sağlayıcılar özel hizmetler ile öne çıkmak için clamoring vardır. Daha sonra niş pazarlara gireceğiz, ancak karşılaşacağınız standart barındırma planları şunlardır:

  • Paylaşılan Evsahipliği bir sunucunun kaynaklarını paylaşan yüzlerce veya binlerce müşteri gerektirir. Yüksek düzeyde destek ve tasarım araçları sayesinde servis son derece uygun fiyatlı ve başlangıç ​​dostu.
  • VPS barındırma fiziksel sunuculardaki istemci sayısını azaltır ve daha fazla denetim ve esneklik ayırır. Sunucular sanal olarak birbirinden bağımsız çalışan daha küçük ortamlara veya sanal makinelere bölünür.
  • Bulut barındırma sanal makinelerin bilgi işlem iş yüklerini birkaç fiziksel sunucuya yayar. Müşteriler, trafik dalgalandıkça bilgi işlem kaynaklarını kolayca ekleyebilir veya kaldırabilir ve ekstra fazlalık ve istikrarın tadını çıkarırlar.
  • Özel sunucu barındırma bir fiziksel sunucunun tamamını bir müşteriye ayırır. Bu planlar en yüksek güvenlik, performans, güvenilirlik ve kontrolü içerirken, özel sunucular da en pahalı.

Genel olarak, diğer her hizmet bu kategorilerden birine girer. Yönetilen barındırma, sitenizin performansı ve güvenliğinin yanı sıra sıradan yönetim ve bakım görevlerine daha uygulamalı bir yaklaşım benimseyen sağlayıcılarla ilgilidir. Bayi barındırma, girişimcilerin bilgisayar kaynaklarının bir kısmını diğer müşterilere ayırarak kendi barındırma işlerini başlatmalarını sağlar.

Bazı hizmetler, WordPress barındırma, web sitesi oluşturucuları ve e-ticaret gibi araçlar için platformun çalışması için optimize edilmiş yazılıma dayalı olarak pazarlanırken, diğerleri alan adı barındırma ve e-posta hizmetleri de dahil olmak üzere standart web barındırmadan biraz farklı olabilecek belirli hizmetleri veya işlevleri temsil eder..

Ücretsiz Web Hosting Dezavantajları nelerdir?

Biz ücretsiz web hosting cazibesi olsun – neden ücretsiz olarak alabilirsiniz bir şey için ödeme? Sınırsız depolama ve bant genişliği, e-posta hesapları, tasarım araçları ve hatta e-ticaret işlevselliği: genellikle önerilen yüksek değerli ana makinelerimizle aynı avantajlardan birçoğu ile birlikte geldikleri için ücretsiz web barındırma planları iyi bir bahis gibi görünüyor..

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Seçenekler bol olsa da, ücretsiz web barındırma hizmetlerinden uzak durmanızı öneririz.

Ama deyişe göre: Eğer bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen doğrudur. Birçok ücretsiz barındırma hizmeti, yüksek kaliteli hizmetler sunmak için modern donanım ve güvenlik korumalarından yoksundur ve birçok şirket, kullanıcılarının sitelerine reklam yerleştirmek veya özel bir etki alanı adı yerine alt alan adları kullanmakta ısrar etmek için başvurur. Ücretsiz web hosting, hangi düzeyde olursa olsun, en iyi geçici olarak kullanılır. Tehlikelerin ve potansiyel tuzakların farkında olduğunuz sürece, ücretsiz barındırma, yeni bir fikir denemek veya farklı bir teknoloji ile rahatlamak için yararlı bir yöntem olabilir. Bir konsepti kanıtlamak için kullanın, ardından uzun süreli barındırma için başka bir yere bakın.

Az arzu edilen ücretsiz barındırma hizmetleri aramak yerine, uzun para iade garantisi politikaları sunan saygın ana bilgisayarlar için etrafa bakın. Elbette, önceden bazı fonlar taahhüt etmeniz gerekecek, ancak InMotion Hosting gibi şirketler müşterilere tam bir geri ödeme istemek için üç aydan fazla bir süre veriyor – daha iyi barındırma hizmetleri ile daha fazla zaman.

Çevrimiçi Başlarken Tüm Seçeneklerinizi Gözden Geçirin

Artık tüm seçenekleri gördüğünüze göre, merak ediyor olabilirsiniz: Bir web barındırıcısını nasıl seçerim? Tahmin edebileceğiniz gibi, bu soruya herkese uyan tek bir cevap yoktur. Kesinlikle, ilk adım, nereden başlamanız gerektiğinin stoklanmasını içerir. İlk kez site sahibi misiniz veya sonunda bir yan proje üstlenmek isteyen bir geliştirici misiniz??

Teknoloji deneyiminizin, zaman çizelgenizin ve web sitesi trafik hedeflerinizin gerçekçi bir envanterine sahip olmak, sizi doğru barındırma planına yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Büyük olasılıkla paylaşılan barındırma ile başlayacaksınız, ancak yerleşik bir tuğla ve harç işi için bir web sitesi oluşturuyorsanız veya müşteriler için başka web siteleri geliştirmeyi planlıyorsanız daha büyük başlamaktan korkmayın..

Oradan, web hosting için alışveriş bütçeniz ve sahip olmak istediğiniz özellik sayısı veya türleri arasında bir dengeleme eylemidir. Daha hızlı katı hal sürücülerine sahip planlar, daha pahalı olma ve daha az depolama alanına sahip olma eğilimindedir, ancak işletmeler muhtemelen daha fazla yatırım getirisi ve daha yüksek dönüşüm oranları görecektir.

Seçenekler sınırsızdır: ücretsiz alan adı kaydı, alan adı gizliliği, SSL sertifikası, içerik dağıtım ağı, canlı sohbet desteği vb. Web hosting seçimi süreci çok bir restorana gidiyor gibidir. İstediğiniz yemeği ve ne kadar harcamak istediğinizi düşünerek zaman geçirin – sonra dışarı çıkın ve bulun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector