8 En İyi ColdFusion Barındırma (2020): Windows, VPS ve Dedicated Sunucular

Python ve PostgreSQL gibi, en iyi ColdFusion barındırma hizmetleri, en sevdikleri programlama diline tutkulu olan geliştiriciler arasında hevesli, ruhlu tartışmalar çıkardığından emindir..


Bilim dünyasında, soğuk füzyon bir fenomen olarak kabul edilir (veya kime sorduğunuza bağlı olarak). Sadece varoluş olasılığı “hala güçlü fikirler ve tutkulu tartışmalar yaratan, çözülmemiş ve tartışmalı bir konudur.” Web hostingde Adobe ColdFusion da aynı şekilde geçerlidir. Adobe’nin sürümünün gerçekten var olduğunu biliyoruz; bazıları diğer diller ve çerçeveler için geliştirme platformunu terk etti, ancak birçok programcı ColdFusion’ı övmeye devam ediyor.

Dünyanın en iyi ColdFusion barındırma hizmetlerinin nüanslarına dalarken okumaya devam edin. Paylaşılan veya Windows ortamlarından sanal ve özel sunuculara kadar, hangi ana bilgisayarların ColdFusion geliştiricilerine uygulamaları kolayca oluşturmaları, başlatmaları ve ölçeklendirmeleri için yetki verdiğini öğreniyoruz.

En İyi ColdFusion Windows Hosting

ColdFusion, geliştiricilerin ilişkili komut dosyası dili ColdFusion Markup Language’den yararlanarak sunucu tarafı web uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan hızlı ve modern uygulama geliştirmeyi teşvik eder. Son derece kullanıcı dostu CFML sözdizimi, Java’nın komut dosyası gücünden yararlanırken kabaca HTML ve XML’e benzer.

ColdFusion bir Java sanal makinesinde veya JVM’de çalıştığından, temel sunucu ortamında başka neler olduğu önemli değildir. ColdFusion hem Windows hem de Linux tabanlı işletim sistemlerinde mükemmel çalışır. ColdFusion için en iyi işletim sistemi tamamen uzmanlığınıza, konfor seviyenize ve bütçenize bağlıdır.

Genel olarak işletim sistemi esnekliği ve özellikle birinci sınıf Windows ortamları için Hostwinds’e dönüyoruz. Ana makine, satın alınabilirliğe ek olarak, yüksek performanslı katı hal sürücüleri ve çarpıcı% 99.99999 çalışma süresi garantisi sunar (bu yılda neredeyse 3 saniye kesinti süresi). Müşteriler sunucularını Windows 2008, 2012 veya 2016 ile başlatabilir ve yeniden başlatmalar, güvenlik duvarı sistemleri ve diğer geliştirici araçları üzerinde hassas denetimin keyfini çıkarabilir.

Diğer en iyi Windows ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi ColdFusion VPS Barındırma

ColdFusion uygulama geliştirme için hangi işletim sistemini kullandığınız önemli olmasa da, oluşturma işleminize güç sağlamak için yeterli kaynağa sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bu genellikle geliştiricileri doğrudan VPS barındırma yığınının üstüne götürür. ColdFusion için özellikle yararlı olan, iş yükünü çeşitli diller ve çerçevelere dağıtan paylaşılan sunucular yerine özel kaynaklardır.

Uygulama geliştiricileri ve site sahipleri VPS ortamları üzerinde daha fazla kontrole sahip olduklarından, kaynaklar ColdFusion’ın ihtiyaçlarına en uygun şekilde tahsis edilebilir. Bununla birlikte, tüm sağlayıcılar ColdFusion’u yüklemeniz için size tam bir izin vermemektedir – kısa listelerinizdeki ana bilgisayarlarla ColdFusion’un düşündüğünüz VPS planı için kullanılabilir bir seçenek olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun..

Duymamış olabileceğiniz gelecekteki bir sunucu olan Hostinger, ColdFusion kullanıcıları için cazip ve ilgi çekici bir VPS planı sunuyor. Şirket, süper ucuz paylaşılan barındırma planları ile daha bilinir, ancak müşterileri büyük isim markalarından uzak tutmaya hazır yüksek hızlı donanım ve geliştirici dostu özelliklere sahiptir. Aşağıdaki incelememizi tıklayarak Hostinger hakkında daha fazla bilgi edinin:

Diğer VPS ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi ColdFusion Dedicated Sunucu Barındırma

ColdFusion uygulamanız için başarı bekliyorsanız, neden hosting söz konusu olduğunda en iyinin en iyisi ile donatmıyorsunuz? Uygulamanız ölçeklendirilip daha geniş kitlelere ulaştığında, birinci sınıf bir sunucu size trafik taleplerini karşılamak için en fazla kontrolü ve gücü sağlar.

Doğal olarak, barındırma yığınının üst kısmı da en pahalıdır. Yine de bunu karşılayabiliyorsanız, ColdFusion uygulamalarını ciddi bir şekilde çalıştırmak ve geliştirmek istiyorsanız, adanmış bir sunucu tartışmasız gitmenin yoludur. Kendinize tüm bir makinenin sahip olması, yazılımın ve ilgili sistemlerin tam gereksinimlerinize göre uyarlanmasını sağlar.

Özel sunucular için, hiçbir ana bilgisayar Liquid Web’den daha iyi değildir. Şirket, lüks VPS ve özel ortamlara geçmeyi seçerek paylaşılan barındırma ile bile uğraşmıyor. Liquid Web ile 24 saat izleme ve desteğe sahip tamamen özelleştirilebilir ve sipariş üzerine üretilebilen tek kiracılı sunucuların keyfini çıkarabilirsiniz. Aşağıda keyfini çıkarabileceğiniz tüm avantajlara bir göz atın:

Diğer en iyi özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi ColdFusion Paylaşımlı Hosting

ColdFusion öğrenen veya konsept kanıtı deneyi yoluyla yeni bir uygulama çalıştırmak için uygun fiyatlı barındırma arayan geliştiriciler için, belirli paylaşılan barındırma planlarıyla biraz zaman geçirebilirsiniz. ColdFusion iyi bir hesaplama gücü gerektirdiğinden, hızlı bir şekilde ölçeklenmeye veya özel bir sağlayıcı aramaya hazır olun.

Gerçekçi olarak, ColdFusion uygulamaları VPS planları arasında daha sık bulunan etkin bir şekilde çalışmak için genellikle en az 2GB bellek gerektirir. Aslında Adobe, platformu için 4GB RAM ve 4GB disk alanı önermektedir.

Sınırsız kaynak barındıran ana bilgisayarlarla başarı bulabilirsiniz, ancak iyi baskıya mutlaka göz atın. Dünyanın en popüler ana bilgisayarlarının çoğu ya düzdür ve ColdFusion’u desteklemez ya da ayrılan kaynaklarınızın üstüne çıkarsanız daha pahalı bir plana geçmenizi gerektirir. Bununla birlikte, sizi eski barındırma sağlayıcısı ve alan adı kayıt şirketi bir ton kaynak ve desteklenen programlama dilleri ve çerçevelerinden oluşan çok kapsamlı bir liste sunan Network Solutions ile tanıştıralım..

En çok paylaşılan diğer ana bilgisayarlara bakın »

Gerisi En İyisi: Özelleştirilmiş ColdFusion Hosting

Site sahipleri ve uygulama geliştiricilerinin, müşteri desteği, uygun fiyatlar ve modern teknolojiler açısından sektörde önde olduğu bilinen, dünya çapında tanınan hosting markalarına bağlı kalmasını öneririz. Ancak, ColdFusion’ın özel talepleri, yalnızca platform üzerine inşa edilmiş uygulama barındırma uygulamalarına odaklanan bir barındırma sağlayıcısı gibi diğer hususları garanti edebilir..

Adobe, web sitesinde ColdFusion’ın Kuzey Amerikalı, Avrupalı ​​ve Asyalı hayranları için bir dizi barındırma iş ortağı listeliyor. Diğer ColdFusion’a özel barındırma sağlayıcılarının tekliflerini inceledikten sonra, önerdiğimiz en iyi dört sağlayıcı aşağıda verilmiştir:

5. Medya3

ColdFusion tarafından yönlendirilen tüm web sitesi, destek, faturalandırma, satış ve kontrol paneli işlemleriyle Media3, platformu çok daha fazla kucaklıyor. Şirket, ağır kaynak ColdFusion’a hoşgörü göstermek yerine, içeriden bir bakış açısıyla kişiselleştirilmiş, uzman desteği sunabilir. Media3’ün tam olarak yönetilen ColdFusion planları toplam yönetici erişimi, kontrol paneli, mobil uygulama ve 30 ila 90 gün arasında para iade garantisi ile gelir.

Media3 ColdFusion barındırma sayfasının ekran görüntüsü

Media3, Hyper-V, Windows, ColdFusion ve MSSQL barındırma modern sürümlerini sunan ilk ana bilgisayarlardan biriydi.

Şirketin neden henüz ColdFusion 2018’i desteklemediğine dair biraz şaşkın olsak da, Media3, ColdFusion 8 Windows 2012 sunucularında olduğu için kullanıcıların her şeyi kurmasına ve kullanmasına yardımcı olacak. Şirket ayrıca kullandıkça öde modelinde de çalışır, yani uzun bir sözleşmeye kilitlenmeyeceksiniz ve istediğiniz zaman kolayca yükseltebilir, eski sürüme geçirebilir veya iptal edebilirsiniz.

6. CFDynamics

Başlangıçta ColdFusion hosting dünyasında yirmi yıldan uzun bir süre önce iz bıraktığı için CFDynamics, WordPress, PHP ve ASP.NET için optimize edilmiş ortamlar sunmak için dallandı. Şirket, ileriye dönük entegrasyonlara sahip geliştiricilere hitap ederken, başlangıç ​​dostu araçlara ve basitliğe vurgu yapıyor.

CFDynamics ColdFusion barındırma sayfasının ekran görüntüsü

CFDynamics, ColdFusion ve diğer popüler platformlar için dinamik, optimize edilmiş hizmetler sunar.

CFDynamics önceden yüklenmiş ve kullanıma hazır birden fazla ColdFusion sürümü sunar. Daha ileri düzey kullanıcılar, ekiplerin bellek kullanımını, metrikleri ve günlükleri izleyerek ColdFusion sunucularını proaktif olarak izlemelerini ve ince ayar yapmalarını sağlayan şirketin FusionReactor hizmetini seçebilirler.

7. Newtek

ColdFusion sürümleri için 2001’in Sürüm 5.0 kadar erken bir desteğine sahip olan Newtek, ColdFusion uygulamalarını kararlılık, performans ve güvenlikle çalıştırmak ve desteklemek için mükemmel şekilde optimize edilmiş tüm paylaşılan, sanal ve özel sunucu ortamlarını sunar. Şirket, Scottsdale, Arizona’da kendi veri merkezine sahiptir ve işletmektedir, yani yüksek kalifiye mühendisler, sistem yöneticileri ve diğer uzmanlar 7/24 hizmet vermektedir.

Newtek ColdFusion barındırma sayfasının ekran görüntüsü

Newtek, binlerce ColdFusion meraklısı için tek noktadan hizmet sunuyor.

Newtek’in ColdFusion ortamları, kurum içi kontrol paneli, PHP desteği ve haftalık güvenlik ve virüs taramalarıyla birlikte RAID ve güvenlik duvarı korumasıyla birlikte gelir. Sıkı e-ticaret, sağlık hizmetleri veya devlet düzenlemelerini karşılaması gereken müşteriler ve geliştiriciler için şirket ayrıca tam uyum hizmetleri de sunmaktadır..

8. Hostek

Kesinlikle en ucuz seçenekler arasında değil, Hostek yine de binlerce müşteri ve sunucu yönetimi altında son derece saygın bir ev sahibi. Özellikle uzun vadeli sözleşmelerin olmaması ve şirketin her ay işinizi kazanması gerektiği konusundaki tutumu için teşekkür ederiz, ancak bazı müşteriler için ayda 120 $ çok fazla olabilir.

Hostek ColdFusion barındırma sayfasının ekran görüntüsü

Hostek, 20 yılı aşkın ileri görüşlü ColdFusion barındırma uzmanlığı ile desteklenmektedir.

Bununla birlikte, az sayıda ana bilgisayar, Hostek’in sağladığı gücü, esnekliği ve desteği sunar. Şirket, işletim sistemi için özel bir ColdFusion entegre kontrol paneli geliştirmiş olan ColdFusion kullanıcıları için Windows ortamlarını varsayılan olarak kullanır, ancak Hostek, Linux tabanlı sistemleri tercih eden müşteriler için her zaman yardımcı olan cPanel arayüzünü içerir.

ColdFusion nedir?

Başlangıçta 1994 yılında basit HTML sayfalarını bir veritabanına bağlama görevini basitleştirmek için tasarlanmış olan ColdFusion artık kısmen entegre geliştirme ortamı, kısmen kodlama dili. Temel olarak, platform geliştiricilerin hızlı bir şekilde kod üretmelerini ve dinamik web siteleri ve uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir dizi araç ve mekanizmadır. ColdFusion ayrıca WebSockets, Flash Remoting ve SOAP veya RESTful web hizmetleri gibi uzak hizmetler oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Platform, yeni başlayanlar için Java, PHP veya Ruby’den çok daha erişilebilir bir dil olan ColdFusion İşaretleme Dili’ne dayanıyor. Kod, HTML’nin yanında etiketlerde yazılır ve dosyalar .cfc veya .cfm uzantılarıyla kaydedilir. Uzmanlar genellikle ColdFusion’u etkileyici ve güçlü olarak tanımlar, yani web uygulamaları için gereken entegrasyon ve işlevselliğin tadını çıkarırken daha yüksek bir seviyede programlayabilirsiniz. Ana özellikleri şunlardır:

  • Veritabanına sorgulama veya erişme
  • API’ları izleyin, ölçün, güvenli hale getirin ve para kazanın
  • HTML sayfalarını PDF belgelerine dönüştürme
  • Görevleri otomatik olarak çalışacak şekilde zamanlama
  • Dosyaları dizinleme, taşıma veya değiştirme

İki kardeş, J.J. ve Jeremy Allaire (sonunda Brightcove yaratmaya devam edecekler) 1995’te ColdFusion’u yarattılar. Flash ve Dreamweaver’ı oluşturduğu bilinen Macromedia, Allaire Şirketini daha önce satın aldı ve 2005’te Adobe tarafından satın alındı. yıl, ColdFusion 2018’in ilk çıkışı en yeni.

ColdFusion Öldü mü?

Kuşkusuz, ColdFusion diğer popüler programlama dillerinin çok gerisinde kalıyor. ColdFusion, popüler web sitelerini destekleyen sunucu tarafı dillerin yalnızca% 0,5’ini oluştururken PHP ve ASP.NET% 90’ını oluşturdu. Bununla birlikte, ColdFusion tam olarak popüler olmasa da, platformu kullanmaya devam eden geliştiriciler ayrılma belirtisi göstermiyor – Adobe son birkaç yıldır ColdFusion satışlarında çift haneli büyümeyi ilan ediyor.

Bir dizüstü bilgisayarda kod yazarak eller görüntüsünü

Küçük ama tutkulu bir topluluk tarafından desteklenen ColdFusion ve CFML hiçbir yere gitmiyor.

ColdFusion Standard veya Enterprise’ın bağımsız bir lisansının binlerce dolara mal olabileceği göz önüne alındığında, Java, PHP, Python, Perl, Ruby ve diğerleri gibi açık kaynaklı (okuma: ücretsiz) programlama dilleri şüphesiz ColdFusion’ın niş durumuna katkıda bulunur. Bununla birlikte, açık kaynaklı, hafif ve dinamik CFML komut dosyası yazma dilinin Lucee’nin artan popülaritesi ColdFusion topluluğunu destekliyor gibi görünüyor.

Geliştiricileri kullanım alışkanlıkları hakkında anket yapan CF Birliği yıllık araştırması, CFML geliştiricilerinin% 70’inden fazlasının, hızlı gelişim, öğrenme kolaylığı ve eğlenceli kodlama deneyimi ile 10 yıldan fazla bir süredir dili kullandığını göstermektedir. onları meşgul etmek.

ColdFusion Diğerleriyle Nasıl Karşılaştırılır?

Doğru programlama dilini, çerçevesini ve diğer geliştirme araçlarını seçmek web sitenizin veya uygulamanızın başarısı için önemlidir. Geliştiriciler her zaman daha kısa sürede daha yüksek kalitede kod sunmalarını sağlayan teknolojiler ararlar ve sorun çıkması durumunda hala yerleşik bir destek topluluğuna veya kullanıcı tabanına güvenebilirler. Burada, ColdFusion ve diğer popüler diller arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları karşılaştırıyoruz.

PHP logosuÖrneğin, hem PHP hem de ColdFusion HTML koduna sorunsuz bir şekilde gömülebilir. Bununla birlikte, PHP’nin kökleri C’ye kadar uzanır, bu da HTML tabanlı CFML’den daha az sezgisel yazmak ve okumaktır. PHP, ColdFusion’da bulunan bazı yerleşik özelliklerden yoksun, olgun ve inanılmaz derecede popüler bir açık kaynak dilidir. PHP’nin ücretsiz katılım ve her yerde barındırma desteği verildiğinde, ikisi arasında seçim yaparken bütçeyi ve işlevselliği yakından tartmanız gerekir..

ASP.NET logosuASP.NET ve ColdFusion arasındaki karşılaştırma, teknolojinin iki titi birbirine karşı çıkarır: sırasıyla Microsoft ve Adobe. Her ikisi de ASP.NET’in Visual Basic veya C # gibi .NET uyumlu bir dile derlendiği web uygulaması çerçeveleridir. ColdFusion ise Java arka planına dayanıyor. Her iki dil de HTML, CSS veya JavaScript deneyimi olan geliştiricilerin alması kolay bir sözdizimi sunar.

Ruby on Rails logosuSon olarak, Ruby on Rails ve ColdFusion karşılaştırması, kullanıcı dostu uygulama geliştirme çizgilerini daha da bulanıklaştırır. Her ikisi de özellik sezgisel ve verimli sözdizimi ve veritabanları, web hizmetlerini ve web sayfalarını bağlama genel konsepti ile birlikte gelir. Rails varsayılan olarak bir model görünümü denetleyici çerçevesi kullanır ve derleme yerine yorumlanır, örneğin ColdFusion gibi – geliştirme iş akışına biraz daha esneklik ve verimlilik katar.

Specialized ColdFusion Hosting Hizmetlerinin Artıları ve Eksileri

Tüm bunları okuduktan sonra, devam eden bir SSS var: Özel bir ColdFusion ana bilgisayarına ihtiyacım var mı, değil mi? ColdFusion’ı birçok ana makine barındırma sağlayıcısıyla çalıştırabilseniz de, yukarıda listelediğimiz ColdFusion uzmanlarının odaklanmış altyapılarını seçmeye belirli bir cazibe olabilir..

Barındırıcınız ne olursa olsun, iyi bir ColdFusion ortamının ilk kritik işareti yeterli (gerçekten, fazlasıyla) bilgi işlem kaynağına sahip olanıdır. Bu çubuk, tipik olarak müşterilere çeşitli diller ve çerçeveler sağlamaya çalışan geleneksel ana bilgisayarlar için biraz daha yüksektir. ColdFusion ana makineleri genellikle ColdFusion’u diğer teknolojiler lehine yalıtır; bu, örneğin bir PHP veya WordPress web sitesinde ColdFusion uygulamalarını dağıtmaya çalışanlar için bir avantaj veya dezavantaj olabilir..

Belki de genelleştirilmiş ve odaklanmış web barındırma hizmetleri arasındaki en kolay görünen fark fiyat etiketinde bulunur. Ana bilgisayarlar çok daha düşük maliyetlidir, geliştiricilerin ve site sahiplerinin ayda 5 $ veya daha düşük bir fiyata yüksek kaliteli bir VPS’ye başlamasına olanak tanır – belki de ekstra kaynaklar ve yönetilen hizmetler için ayda 20 dolar kadar ödeme yaparlar. ColdFusion’a özgü ana bilgisayarların hizmetleri genellikle daha yüksek oranın iki katına mal olur.

Son olarak, ana akım ve ColdFusion barındırma sağlayıcıları arasındaki son büyük yapışma noktası müşteri ve teknik desteğe düşer. ColdFusion’ı tolere eden bir ana bilgisayar ile çerçeveyi kucaklamak arasında büyük bir fark var. Uzmanlar yalnızca ColdFusion’un daha fazla sürümünü kullanıma sunma eğiliminde değil, aynı zamanda şirket, yapılandırma veya kodlama sorunlarının giderilmesine bile yardımcı olabilir – tek bir boyuta uyan tüm ana bilgisayarlardan gelmeyebilecek yardım.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector