9 En İyi GoDaddy Alternatifleri (0,01 – 3 ABD doları) – Barındırma, Alanlar ve E-posta

En iyi GoDaddy alternatiflerini aramak, web barındırma sağlayıcınız veya alan adı kayıt şirketi olarak GoDaddy’yi seçme kararı kadar neredeyse yaygındır. Tanınmış şirket, çevrimiçi bir mevcudiyete yeni başlayanlar için olağanüstü kolay ve uygun fiyatlı olmasını sağlar, ancak daha yeşil meraları aramak sadece doğaldır.


Küresel popülaritesine rağmen, GoDaddy yüksek yenileme fiyatları ve yıldızdan az müşteri desteği için ateş altında. Web sitenizin arkasındaki teknoloji hakkında daha fazla bilgi edindikçe, çevrimiçi girişiminiz için neyin işe yarayıp neyin yaramadığı konusunda daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Web sitenizi yeni bir ana bilgisayara taşımak düşündüğünüz kadar korkutucu değildir, bu nedenle seçeneklerinizi açık tutmaktan çekinmeyin.

Düzinelerce ana bilgisayarla yüzlerce kişisel projeye ev sahipliği yapan barındırma meraklıları olarak, web barındırma, alan adı kaydı, e-posta hesapları ve WordPress ve web sitesi oluşturucular gibi diğer özel platformlar için en iyi GoDaddy değiştirme seçeneklerinin bir listesini hazırladık.

GoDaddy için En İyi Genel Alternatifler

Piyasaya giren en eski hosting şirketlerinden biri olan GoDaddy, 1997 yılında Jomax Technologies olarak kuruldu ve bir yıl sonra hosting ve web sitesi oluşturucu hizmetleri satmaya başladı. Takip eden iki artı yıl boyunca, GoDaddy dünya çapında 56 yerel pazarda yaklaşık 20 milyon müşteriye hizmet vermek için büyüdü.

GoDaddy, yeni başlayanların hem anlayabileceği hem de karşılayabileceği uygun web barındırma için markayı tek elden bir mağaza haline getiren ucuz alan adları ve cesur pazarlama stratejilerinin arkasında çok sayıda başarı buldu. Ancak ucuz alan adı kayıtları, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, tek tıklamayla WordPress kurulumları ve istikrarlı ve hızlı donanımdaki e-ticaret işlevselliği arayanlar yüzlerce başka seçeneğe sahiptir.

Yıllar geçtikçe, GoDaddy’nin rakipleri, özellikler, kullanılabilirlik, destek ve fiyat açısından devi yakaladı – ve hatta çoğu durumda aştı. Örneğin, bu üç ana bilgisayar, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız daha fazla barındırma aracı ve daha duyarlı yardım sunarken satın alınabilirliği vurgular.

Diğer popüler sunuculara bakın »

En İyi “Alan Adı Kaydı & Hosting ”GoDaddy Alternatifleri

67 milyondan fazla alan adı yönetimi altında olan GoDaddy, alan adı endüstrisinde tartışmasız büyük bir güçtür. ICANN tarafından akredite edilmiş tescil şirketi 2001 yılında alan adı satmaya başladı ve sadece dört yıl sonra dünyanın en büyük alan adı tescil şirketi oldu – şirketin bugün hala sahip olduğu bir unvan.

Alan adı barındırma becerisine rağmen, GoDaddy yüksek fiyatlı alan adı yenilemeleri için çok fazla flack alır. Alan adlarının sözde satış fiyatları endüstrinin geri kalanıyla uyumludur, ancak taban fiyat kolayca 6 $ veya daha pahalıdır. Yeni müşteriler, web barındırma en az bir yıl için kayıt olduklarında standart ücretsiz kayıt alacak, ancak alan adı sahipliğini genişletmeye devam etmek giderek daha pahalı olacak – müşteriler her yıl% 20 artış gördü.

Neyse ki, GoDaddy alternatifleri çok daha uygun fiyatlı ve daha az güçlükle geliyor. Aşağıda listelenen favori alan adı kayıt sitemiz, barındırma hizmeti veren ücretsiz bir alan sunuyor ve daha makul yenilemeler sunuyor.

Diğer en iyi alan adı barındırıcılarına bakın »

GoDaddy’ye En İyi “E-posta Barındırma” Alternatifleri

Müşterilerin tüm bu alan adlarını iyi bir şekilde kullanmasına yardımcı olmanın yanı sıra, GoDaddy de özel e-posta hesaplarını barındırmak için popüler bir seçenektir. Şirketin profesyonel e-posta barındırma planları, gelen kutusu başına çoğu rakipten biraz daha pahalıdır, ancak bazen şüphesiz site sahiplerini horlayan başka bir özellik daha vardır.

GoDaddy, müşterilere bir yıllık Microsoft Office 365 e-posta gelen kutusundan ücretsiz bir yıl ayıran birkaç sunucudan biridir. Dikkate değer bir dizi yararlı verimlilik aracının kilidini açar, ancak barındırma planlarının genellikle başka bir yerde maliyetinin yaklaşık üç katı olduğu fiyatlarla otomatik olarak yenilenir.

Gelen kutusu başına fiyatlandırma yerine ücretsiz sınırsız hesap sunan sağlayıcılarla birlikte birden çok web posta programı, pazarlama aracı ve depolama kısıtlaması bulunmayan e-posta barındırmalarını tercih ediyoruz. Bu nedenle, bu üç ana bilgisayarın uzun vadeli e-posta barındırma iş ortakları olarak daha iyi bahis olduğunu düşünüyoruz:

Diğer en iyi e-posta barındırıcılarına bakın »

GoDaddy En İyisi?

Atasözü gibi, web güzelliği barındıran seyirci gözünde yatıyor. Milyonlarca müşteri için GoDaddy, gezegendeki en iyi web barındırma ve alan adı kayıt şirketi. Bununla birlikte, milyonlarca kişi için şirket mükemmel olmaktan çok uzak, hatta yeterli.

Yıllar önce, şirket yüksek teknoloji donanımı, sinirli reklam ve her şeyi kapsayan web barındırma çözümleri ile tanınıyordu. Ancak, şirket küresel ayak izini genişletmeye odaklanırken, rakiplerin çoğu GoDaddy’nin teknoloji tekliflerini yakaladı ve aştı ve hizmetlerini çok daha uygun fiyatlarda sundular.

Bu arada, kötü tanıtım ve bir avuç tartışma, GoDaddy markasını daha da bozdu ve müşterileri geri çevirdi. 2006’dan 2011’e kadar GoDaddy, binlerce hayvan hakları aktivisti, feminist ve çevrimiçi gizlilik savunucusunu rahatsız etti ve kaybetti ve şirketin Kurucusu ve CEO’su Bob Parsons’ın istifasına yol açtı..

Adil olmak gerekirse, GoDaddy o zamandan beri kesin bir dönüş yaptı. Şirket liderleri değiştirdi, altyapısını yeniledi ve birçok güçlü barındırma hizmeti ekledi. Şirket, pazarlama ve teknoloji platformlarını, müşterilerinin büyük bir bölümünü oluşturan küçük işletme sahipleri etrafında yeniden odakladı ve çekiş ve ivme kazanmaya başladı ve bu da onu çok popüler kılan pozitif enerjiyi yeniden kazandı.

GoDaddy’nin Rakipleri Kimler?

Birden fazla ölçümle ve oldukça net bir marjla, GoDaddy dünyanın en büyük web hosting şirketidir. Bu nedenle GoDaddy, hosting endüstrisindeki şirketlerin kim olduğu ile rekabet eder. GoDaddy’nin ultra basit web sitesi oluşturma ve tasarımından premium yönetilen WordPress barındırma, VPS ve özel sunuculara kadar geniş bir hizmet yelpazesi göz önüne alındığında, şirket tüm sağlayıcılarla rekabet ediyor.

Kalabalık paylaşılan barındırma pazar alanı GoDaddy için büyük ilgi ve rekabet kazanma eğilimindeyken, genel barındırma pazar payı, şirketin en üst düzey bulut hizmetleriyle ve yönetilen barındırma uzmanlarıyla nasıl rekabet ettiğine bağlı. Bazı rakipler, barındırılan site oluşturucu platformları Squarespace ve Wix veya bulut hizmet sağlayıcıları Amazon Web Services ve Google Cloud Platform gibi belirli bir hizmette uzmanlaşmıştır. GoDaddy ile rekabet eden diğer genel, tam hizmet barındırma sağlayıcıları şunları içerir:

  • Bluehost
  • HostGator
  • A2 Hosting
  • arasi
 • InMotion Barındırma
 • iPage
 • Liquid Web
 • SiteGround

Anlayacağınız gibi, GoDaddy’nin en yakın rakiplerinin listesi baktığınız nişe bağlı olarak değişir. Namecheap ve Network Solutions, alan adı kayıt işinde uzun zamandır GoDaddy rakipleriyken, Bluehost ve HostGator, paylaşılan barındırma müşterileri ve WordPress site sahipleri için savaşan diğer tanınmış markalar..

GoDaddy Ücretsiz mi?

GoDaddy’nin fiyatlarının birçoğu, şirketin sundukları göz önüne alındığında, rakiplerinin fiyatlarından biraz daha yüksek olmasına rağmen, yine de birkaç fırsat ve ücretsiz avantaj bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, web barındırma ilk yılı için ayda sadece 1,00 ABD doları alan HostingAdvice okuyucuları için özel bir anlaşma sağlayabildik.

Müşteriler, ücretsiz bir alan adı kaydı ve Office 365 e-postası ile birlikte barındırma ile sınırsız depolama alanı ve bant genişliğinin tadını çıkarabilir. Seçtiğiniz web barındırma planına bağlı olarak, site sahipleri ücretsiz bir SSL sertifikası, premium DNS ve sınırsız veritabanına da erişebilir. (Bununla birlikte, bu özelliklerin birçoğu, GoDaddy’nin üst düzey paketlerinin ilk yılı için ayrılmak yerine birçok rakibin standart barındırma planlarında ücretsiz olarak kullanılabilir.)

Bununla birlikte, keşfedilmeye değer ücretsiz bir yetenek, GoDaddy web sitesi oluşturucusunun bir aylık ücretsiz denemesidir. İstekli site sahiplerinin, sürükle ve bırak tasarım platformu veya çevrimiçi mağaza yaratıcısıyla oynamak için herhangi bir kredi kartı bilgisi sağlamaları bile gerekmez.

GoDaddy Fiyatları Arttı?

Her ne kadar GoDaddy düzenli barındırma planlarının fiyatlarını yükseltmediğini söylese de, müşteriler genellikle yüksek yenileme maliyetlerinden şok oluyorlar. Şirketin tanıtım ve promosyon fiyatları şüphesiz caziptir, ancak uzun vadeli maliyet 10 kat daha pahalı olabilir – ücretsiz eklenti hizmetlerinin ilk yılının sona ermesinden sonraki ek maliyetlerin hiçbirini söylememek.

Ödeme için kredi kartı tutan el

GoDaddy markası satın alınabilirlikle ilişkilidir – ancak şirketin yüksek yenileme ücretleri aksini bildirir.

Örneğin, aylık 1,00 ABD doları tutarındaki barındırma planına bakalım. Bu ücretsiz alan adı kaydı yıllık 17,99 ABD doları olarak yenilenecektir. Ücretsiz Office 365 e-posta gelen kutusunun maliyeti aylık 10 ABD dolarıdır. Eklediğiniz tüm güvenlik korumaları ikinci yıl daha pahalı olacak ve ücretsiz SSL sertifikası ve premium DNS, barındırma faturanıza yılda 100 dolardan fazla ekleyecek.

Adil olmak gerekirse, bu yem ve anahtar modeli tamamen web hosting endüstrisinde standarttır. Ancak GoDaddy’nin yüksek taban fiyatı ve paketlenmiş özellikleri, ikinci yıl oranını çok daha sarsıcı ve pahalı hale getiriyor.

GoDaddy Güvenilir mi?

Görünüşe göre gezegendeki diğer tüm ev sahiplerinde olduğu gibi, GoDaddy de sunucularının zamanın en az% 99.9’unda çalışacağına söz veriyor. Şirket işareti kaçırırsa, GoDaddy’nin çalışma süresi garantisi, müşterilerin aylık barındırma ücretinin% 5’ini hesap kredisi almaya uygun olduğunu söylüyor.

GoDaddy’nin 2000’li yılların sonlarındaki karanlık günlerinin ardından, şirket liderliği GoDaddy’nin performansını ve güvenilirliğini müşterilerin beklediği düzeylere döndürmeye odaklandı. Hosting Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff King’e göre, GoDaddy’nin müşteri tabanı şirketin altyapısını ölçeklendirme yeteneğinden çok daha hızlı büyüyerek tutarsız sayfa yükleme sürelerine ve karmaşık arka uç sistemlerine yol açtı.

Birkaç ay boyunca ekip, sorunları yakından tespit etmek ve çözmek için hizmetleri yakından izledi ve performans verilerini topladı; Şirketin yaptığı keşifler arasında bazen daha fazla kapasite gerektiren dengesiz depolama kullanımı vardı. GoDaddy, barındırma sağlayıcılarının performansının tarafsız, üçüncü taraf karşılaştırmaları sağlamak için performans analisti firması Cloud Spectator’ı da görevlendirdi.

Ekstra çabadan bu yana, GoDaddy artık güçlü bir sayfa yükleme süresine ve güvenilirliğine sahiptir ve genellikle çeşitli kategorilerdeki en iyi ana bilgisayarlar arasında sıralanmaktadır. Destek ve fiyatlandırma ile ilgili tüm sıkıntılar için şirket, hız ve güvenilirlik perspektifinden takdire şayan bir performans sergiliyor.

WordPress ve Web Sitesi Oluşturucuları için Diğer GoDaddy Seçenekleri

Genel web barındırma, alan adı kaydı ve e-posta hesapları söz konusu olduğunda en iyi GoDaddy rakiplerinin bir kısmını vurguladık, ancak liste hiçbir şekilde kapsamlı değildir. İlginizi çekebilecek diğer tüm barındırma türleri için, makalemizi kapattığımız için daha fazla dikkat edilmesi gerekenler.

 • WordPress için: GoDaddy’nin iyi bir WordPress teklifi var, ancak dünyanın en popüler içerik yönetimi sisteminin ciddi kullanıcıları, muhtemelen daha optimize edilmiş bir platformu tercih edecek. Yüksek performanslı SSD’leri ve özel BoldGrid site oluşturucusu için en üst sıradaki sunucumuz InMotion Hosting’i tercih ediyoruz.

  • Ayrıca göz önünde bulundurun: Bluehost ve A2 Hosting
 • Web sitesi oluşturucular için: GoDaddy’nin site oluşturucu ücretsiz denemesi hiçbir şekilde alanda nadir değildir. Birçok yorumcu şirketin çözümünü çok sınırlı buluyor, bu yüzden Wix gibi iyi bilinen ve tam özellikli bir platform deneyin.

  • Ayrıca şunu da düşünün: HostGator ve iPage
 • VPS ve bulut için: GoDaddy’nin işletmeleri küçük işletmelerin ölçeklenmesine yardımcı olmaya o kadar yakından odaklanırsa, şirketin VPS tekliflerinin daha yararlı olacağını düşünürsünüz. Şirket artık bulut sunucuları sunmuyor, hatta artık bulut sunucuları bile sunmuyor. Üstün ölçeklenebilirliği, performansı ve desteği için Hostwinds’i öneriyoruz.

  • Ayrıca şunu da düşünün: InMotion Hosting ve InterServer
 • Özel sunucular için: Özel bir sunucuya iri yatırım yapanlar için, en iyisi dışında hiçbir şeye razı olmak istemeyeceksiniz. Bunun için, premium altyapısı, beyaz eldivenle yönetilen hizmetleri ve inanılmaz derecede yardımcı destek ekipleriyle GoDaddy’yi Liquid Web lehine atlamanızı öneririz..

  • Ayrıca dikkate alın: A2 Hosting ve Bluehost

Anlayacağınız gibi, GoDaddy’ye alternatif ararken tonlarca seçenek bol. GoDaddy site sahipleri için prototip ilk barındırma sağlayıcısıysa, ikinciniz?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector