AWS ve Azure ve Google Cloud ve Daha Ucuz Alternatifler – 2020

Üç Silahşör’ün arkadaşlığından farklı olarak, genel bulut bilişim endüstrisinin üç müthiş düşmanı var: AWS, Azure ve Google Cloud. Fransa’da dolaşmak yerine, bulut rakipleri muazzam bir müşteri tabanı için sürekli rekabette kilitleniyor.


Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform sektördeki baskın güçlerdir. 2019 raporuna göre Gartner, bulut hizmetleri endüstrisinin büyüklüğünü ve genişlemesini 2022 yılına kadar toplam BT hizmetlerinden üç kat daha hızlı büyüyecek ve gelirleri yılda yaklaşık% 20 artacak..

Artık buluta geçip geçmemeniz gerektiği sorusu değil, hangi platformu kullanmanız gerektiği meselesi. Geniş görüş bulut karşılaştırması yerine, her bir platforma – ve daha ucuz alternatiflere – bireysel geliştiriciler ve küçük işletmeler perspektifinden, ölçek, hız ve güvenlik talep eden büyük şirketlere kadar ayrıntılı bir inceleme yaptık..

AWS ve Azure ve Google Cloud – Yeni Başlayanlar İçin & Startups

Bulut, verileri depolamak, sunmak ve işlemek için sayısız yol sunar. Bulut ağları Netflix ve Major League Baseball’dan IoT sensörlerine ve makine öğrenim uygulamalarına kadar her şeye güç sağlar. Ancak, bu makalenin amacı doğrultusunda, işletmelerin nispeten basit web siteleri ve uygulamaları geliştirmelerine ve dağıtmalarına olanak tanıyan basit hesaplama platformlarına odaklanmayı seçtik.

Kullandıkça öde fiyatlandırma biçimi ve bilgi işlem kaynaklarını anında gerektiği gibi ölçeklendirme veya azaltma yeteneği göz önüne alındığında, bulut barındırma avantajları yeni başlayanlar için özellikle yararlıdır. Yeni başlayanlar için hangi şirketin en iyi olacağını görmek için benzer kaynaklara sahip bulut bulut sunucularını yapılandırdık ve aylık (saatlik yerine) maliyetlerini hesapladık. Big Three bulut şirketlerinin her biri düzinelerce özel araç seti sunsa da, Big Three’nin ana bilgi işlem platformlarına bağlı kaldık: AWS Elastik Bilgi İşlem Bulutu veya EC2, Azure’un Sanal Makineleri ve Google Cloud’un Compute Engine.

İşletmelerin, doğru ürünleri seçme zorluğu, kurulumun stresi ve erişilebilir olmayan müşteri desteği gibi bulut barındırma ile ilgili yaygın sorunları hafifletmek için, AWS ile karşılaştırmak için birkaç yol dışı barındırma sağlayıcısı seçtik , Azure ve Google Cloud. Bu ek ana bilgisayarlar iyi bilinen ve geleneksel barındırma pazarında son derece saygı ve bulut başarısı için çok daha kolay bir yol sağlar. Bulgularımıza bir göz atın:

AWS logosu
Azure logosu
Google Compute Engine logosu
HostGator logosu
A2 Hosting logosu

CPU’lar

Veri deposu

Depolama

Bant genişliği

Fiyat

11121
2GB2GB3.75GB2GB1GB
30GB ücretsiz16 GBAylık $ .02 / GBUnmetered30GB
10GB ücretsiz5GB ücretsizAylık 0,12 ABD doları / GBUnmetered2TB
$ 7.00 / ay$ 18.97 / ay$ 15.60 / ay$ 4.95 / ay5,00 $ / ay
Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

AWS ve Azure ve Google Cloud – Orta Ölçekli Şirketler İçin

Sektörün hükümdarı olan AWS, 2006 yılında bulut pazarını kurdu ve yol göstermeye devam etti. Şirket, bilgi işlem, depolama, ağ, veri tabanları, analitik, uygulama hizmetleri ve Nesnelerin İnterneti için 165 aracı kapsayan tartışmasız en büyük ürün portföyüne sahiptir. Ancak bu hakimiyet, AWS’nin kafa karıştırıcı bir fiyatlandırma yapısını zorlayabileceği ve hibrit veya özel bulutları dikkate almayan herkese açık bir bulut modelini dikte edebileceği anlamına gelir.

Yelpazenin diğer ucunda Google Cloud Platform, titanlar arasındaki en genç bulut sağlayıcısını temsil ediyor. Büyük bir isme ve çok fazla kaynağa sahip olan Google, durgun, kurumsal fikirli AWS ve Azure’a yeni bir alternatif arayan enerjik geliştiricileri ve işletmeleri çekme eğilimindedir. Google’ın küresel aramalar ve analitik alanındaki geniş uzmanlığı göz önüne alındığında, şirketin bulut platformu özellikle makine öğrenimi, yapay zeka ve veri analitiğinde mükemmeldir. Platformu geliştirmek için yapılan büyük girişimlere rağmen, Google Cloud’un arayüzünü ve fiyatlandırma modelini en kafa karıştırıcı bulduk – Gmail ve Google Arama’nın her yerde ne kadar yaygın olduğu göz önüne alındığında daha da garip.

Buradaki daha ucuz bulut alternatiflerimiz, Big Three’ye son derece iyi ayak uydurarak, büyük miktarda ölçeklenebilirlik ve bilgi işlem gücü sunarken, herhangi bir sorun ortaya çıktığında kişisel, 24 saat destek sunmaya devam ediyor. Hostwinds müşterileri, bulut sunucuları için saatlik bir ücret seçebilir, bu da karşılaştırma alışverişini daha da kolaylaştırır.

AWS logosu
Azure logosu
Google Compute Engine logosu
Hostwinds logosu
InterServer logosu

CPU’lar

Veri deposu

Depolama

Bant genişliği

Fiyat

44444
8GB8GB15 GB8GB8GB
30GB ücretsiz64 GBAylık $ .02 / GB150GB120GB
10GB ücretsiz5GB ücretsizAylık 0,12 ABD doları / GB3TB4TB
$ 28.00 / ay37,95 $ / ay$ 62.42 / ay$ 35.09 / ay$ 24.00 / ay
Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

AWS ve Azure’a karşı Google Cloud – İşletmeler için

En zorlu iş yükleri için en üst düzey altyapı ve güvenlik söz konusu olduğunda, Microsoft Azure bu görevi yerine getirir. Platformun yüksek fiyatları kesinlikle büyük şirketlerin bekleyebileceği yüksek kalibreli hizmetleri göstermektedir, ancak çok az şirket Microsoft’un kurumsal düzeyde uzmanlığına ve Windows desteğine sahiptir. Azure, özel veya hibrit bulutlarla entegre edilmesi gereken gerçek dünyadaki uygulamalara dayanan güçlü ve güvenli bir çözüm sunar.

Windows unutulmuş işletim sistemi olma eğiliminde olmasına rağmen (birçok web sitesi Linux tabanlı bir şey kullandığından iki katından fazla), Azure’un kaç tane güçlü araç sunduğunu ve özellikle hizmetleri seçme ve yapılandırmadaki basitliği görünce şaşırdık. Azure konsolu, üç büyük oyuncu arasında gezinmek için en kolay yoldu.

Ancak bulut gereksinimlerinizin birçok sağlayıcının yeteneklerini aşması, AWS, Azure ve Google’ın tek seçeneğiniz olduğu anlamına gelmez. En iyi özel sunucular için en iyi seçimimiz olmasının yanı sıra, Liquid Web AWS, Rackspace ve Digital Ocean ile karşılaştırıldığında en hızlı bulut performansına sahiptir. Öte yandan, InMotion Hosting’i son derece yapılandırılabilir, ölçeklenebilir altyapısı için bulut barındırma için en iyisi olarak gördük.

AWS logosu
Azure logosu
Google Compute Engine logosu
InMotion Hosting logosu
Sıvı Web logosu

CPU’lar

Veri deposu

Depolama

Bant genişliği

Fiyat

888Esnek*8
16 GB16 GB30GB8GB *16 GB
30GB ücretsiz128 GBAylık $ .02 / GB260GB200 GB
10GB ücretsiz5GB ücretsizAylık 0,12 ABD doları / GB6TB10TB
$ 56.00 / ay$ 150,45 / ay$ 124,84 / ay$ 64.99 / ay$ 99.99 / ay
Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “Siteyi ziyaret et “

* – InMotion Hosting, işlemci ve bellek kaynaklarını otomatik olarak ölçeklendirir

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

Hangi Bulut Platformu En İyisi?

Bulut barındırma çözümleri söz konusu olduğunda, güzellik bakanın gözündedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bulut barındırma, depolama, bilgi işlem ve ağ bileşenleri söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir çözüm yoktur.

Bulut sunucuları gösteren resim

Birçoğu için, bulut barındırma, kritik iş yükleri için optimize edilmiş bilgi işlem ortamlarının zirvesini temsil eder.

Stack Overflow kısa süre önce AWS ve Azure arasındaki eğilimleri ölçmek için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğini ve trafik verilerini inceledi. İlki genel ziyaretler açısından avantajlı olmasına rağmen, Azure, danışmanlık, enerji, sigorta, hükümet, üretim ve sağlık alanlarında C # programcıları ve kuruluşları için daha popüler bulut seçeneğidir.

Sonuçta, AWS genellikle mevcut hizmetlerin genişliği ve derinliği söz konusu olduğunda en iyisidir, Azure ise hibrit bulut dağıtımlarında tercih edilen seçenektir. Google Cloud, inovasyon ve yeni başlayan projeler için popüler bir seçim olmaya devam ediyor.

En Ucuz Bulut Sağlayıcı?

Yukarıdaki karşılaştırmalar yalnızca AWS, Azure ve Google için fiyatlandırma biçimlerinin bir şeridini sunar, ancak bazı genel eğilimleri görebilirsiniz. AWS genellikle en ucuz bulut seçenekleri arasında yer alır, ancak müşteriler hangi hizmetleri satın alacaklarını ve bunları nasıl uygun bir şekilde kuracaklarını bulmak için daha fazla zaman harcayabilir. Google, olağanüstü bellek ve diğer kaynaklar için daha yüksek fiyatlar için bir takas teklif ederken, Azure daha dengeli ve kapsamlı bir kullanıcı deneyimi sunar – çoğu zaman en fazla para için.

Şaşırtıcı bir şekilde, geliştiriciler ve işletmeler büyük bulut servis sağlayıcılarının her birini ücretsiz olarak deneyebilirler. Ana makinelerin araçlarının çoğunda, bir yıl boyunca temel test ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılaması gereken iyi miktarda kaynak ayıran ücretsiz bir katman vardır:

  • AWS Ücretsiz Katmanı: 1 GB bellek, 15 GB bant genişliği, yük dengeleyici ve bir veritabanına, önbelleğe alma ve diğer araçlara erişim sağlayan 750 saatlik (tam bir ay için yeterli) Linux veya Windows mikro örnekleri. Sınırları aşmadığınız sürece, ücretsiz kaynaklarınız 12 ay boyunca yenilenecektir.
  • Microsoft Azure Ücretsiz Katmanı: Geniş depolama alanı, SQL veritabanı, 15 GB bant genişliği ile 750 saatlik Linux veya Windows makineleri. Diğer birkaç popüler hizmet en az 12 ay boyunca ücretsizdir ve yeni müşteriler 30 gün boyunca başka bir hizmeti denemek için 200 $ kredi alır.
  • Google Cloud Platform Ücretsiz Katmanı: 30 GB depolama alanına sahip bir aylık mikro örnek, ayrıca herhangi bir hizmeti denemek için 300 ABD doları kredi ile 12 aylık ücretsiz deneme. Birçok yaygın araca sınırlı erişim her zaman ücretsizdir.

Her platform, potansiyel müşterilerin her ay harcamalarını ne kadar tahmin edebileceklerini tahmin etmelerine yardımcı olan yararlı hesap makineleri sunar. AWS hesap makinesi biraz modası geçmiş gibi görünüyor, ancak iyi performans gösteriyor, Google Cloud hesap makinesi güzel görünüyor ancak anlaması zor olabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi, Azure hesap makinesi ve kullanıcı arayüzü, çalışmak için en sevdiğimiz şeydi.

En İyi Bulut Depolama?

Bulutta 1 milyar gigabayttan fazla veri yaşıyor ve insanlık verileri her zamankinden daha hızlı oluşturuyor. Tüm iş verilerinin neredeyse yarısı bulutta saklanır ve hassas ve görev açısından kritik bilgileri geleneksel şirket içi altyapısının dışında tutar. Dosyaların temel organizasyonuna ve arşivlenmesine ek olarak, bulut depolama ve veritabanlarının bu tür önemli bilgiler için gereken tüm güvenlik korumalarının yanı sıra hızlı yükleme ve indirme işlemleri sağlaması gerekir..

Her bulut platformunda çeşitli depolama seçenekleri vardır. Her biri için en popüler olanları:

  • AWS: Nesne depolama için Basit Depolama Hizmeti (S3), kalıcı blok depolama için Elastik Blok Depolama (EBS) ve dosya depolama için Elastik Dosya Sistemi (EFS).
  • Azure: Yapılandırılmamış verilerin REST tabanlı nesne depolaması ve uygun şekilde adlandırılmış Dosya Depolama ve Disk Depolama için Blob Depolama.
  • Google: Cloud Storage, blok depolama için Kalıcı Disk ve dosya depolama için Cloud Filestore ile birlikte nesne veya blob depolama için en iyisidir.

Veritabanı ve arşivler söz konusu olduğunda, AWS esneklik ve seçenek sayısı açısından paketi yönetiyor. Azure ve AWS’nin her ikisi de IoT ve Big Data depolamada mükemmel, Google Cloud’da ise yalın ama güçlü bir hizmet menüsü var.

En Büyük Bulut Sağlayıcısı Kimdir?

Bulut barındırma hizmetlerinde dünyaya lider olmanın yanı sıra, Big Three sağlayıcılarının da küresel pazar payına hâkim olması şaşırtıcı değildir. AWS, tüm web sitelerinin% 8,9’unu kapsayan dünyanın en büyük web barındırma şirketleri listemizde ikinci sırada yer almaktadır. Google Cloud tüm sitelerin% 7,3’ünü güçlendirerek hemen arkasından geliyor.

Sunucuya giden kablo görüntüsü

Bulut bilişim, iş organizasyonlarının şirket içi altyapıyı yapılandırma ve çalıştırma yükünü ortadan kaldırır.

Yüksek kaliteli, kurumsal ölçekli projelere odaklanan Microsoft Azure, bu karşılaştırmalarda daha düşük sıralama eğilimindedir. AWS genellikle en büyük bulut platformu olarak kabul edilmesine rağmen, Azure en hızlı.

Bulut sağlayıcıları, gelir rakamlarını farklı bir şekilde rapor ederek analistleri sinirlendiriyor ve bulut pazar payının kesin rakamlarını tespit etmeyi zorlaştırıyor. Bununla birlikte, genel olarak konuşmak gerekirse, Azure ve Google Cloud hızla boşluğu kapatmaya başlasa da AWS’nin sektördeki baskın lider olduğunu söylemek güvenlidir.

Bulutunuzu Seçerken Destek ve Diğer Hizmetleri Değerlendirin

Daha önce de söylediğimiz gibi, en iyi bulut barındırma sağlayıcısı, işinizin, web sitenizin veya uygulamanızın boyutuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilecek çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Aslında, altyapınız için çoklu bulut veya karma bir yaklaşım benimsemekten korkmayın, satıcı kilitlenmesinden kaçının ve her bir projenin başarılı olmak için mükemmel araçlarla ve kaynaklarla eşleştiğinden emin olun.

Basit fiyat, depolama, bellek ve bant genişliği hesaplamalarının ötesinde, kullanımı kolay bir yönetim konsolu, kapsamlı bilgi tabanı veya kullanıcı forumları, kolaylaştırılmış faturalandırma sistemleri ve erişilebilir destek aracıları gibi diğer çeşitli avantajları veya dezavantajları karşılaştırdığınızdan emin olun..

Her ne kadar uygun maliyetli alternatiflerimiz AWS, Azure ve Google Cloud ile aynı hizmet ve alakart seçeneklere sahip olmasa da, her biri müşteri desteği ve kullanıcı deneyiminde mükemmeldir. Hangi düzeyde bulut barındırma yapmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olması için teknoloji uzmanlığınızı, sabrınızı ve bilgi işlem gereksinimlerinizi ölçün.

Büyük Üç’ün her biri minimum müşteri desteği sunsa da, ek bir masraf olarak daha fazla premium hizmet sunulmaktadır. AWS fiyatları ayda yaklaşık 30 ABD Doları veya aylık harcamanızın yüzdesi olarak başlar. Azure benzer bir sabit ücret yapısına sahipken, Google destek planları kullanıcı başına aylık 100 ABD Doları’ndan başlıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector