Blogunuz için En İyi Hayalet Barındırma Platformları (2020 Yorum)

En iyi Ghost barındırma aramak, uyumluluk endişeleri ve sunucu kurulumu ile dolu ürkütücü bir çaba olabilir. Ancak, rakipsiz hız, güvenlik ve basitlik sunan popüler bloglama platformu ile site sahipleri, markalarının uzun vadede uğrayabileceği bir barındırma eviyle ödüllendirilecek.


Çevresindeki en iyi blog yazılım programları arasında yer aldığımız Ghost, profesyonel yayıncılık deneyimini rafine ediyor ve odaklıyor. WordPress gibi blog platformları gittikçe şişirildikçe, tam teşekküllü içerik yönetim sistemleri haline geldiğinden, Ghost, yaratıcıların ihtiyaç duyduğu yazma ve düzenleme araçlarına sahiptir, geliştiricilerin tercih ettiği modern teknolojiler üzerine inşa edilmiştir – ve başka bir şey yoktur.

Ghost’un arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş, Ghost (Pro) ve Ghost (Valet) aracılığıyla şirket içi ve yönetilen barındırma hizmetleri sunarken, bloglarını kendi kendilerine barındırmayı ve tasarruf etmeyi tercih edenler için diğer Ghost barındırma alternatiflerini araştırdık..

1. A2 Hosting – En İyi “Genel” Ghost Hosting

Node.js’de yerleşik başsız bir CMS (yani yalnızca arka uç – ön uç tasarım arayüzü yok) olarak, Ghost, WordPress, Joomla ve hatta Drupal gibi temel PHP odaklı platformlarla karşılaştırıldığında biraz ağır sunucu gereksinimleri ile geliyor. Blogcular, şirketin önerilen kendi kendine barındırma özelliklerine ve tercihen NGINX ve Ubuntu’ya göre Node.js ve en az 1 GB bellek içeren sunucu alanı bulmaları gerekecek.

Çoğu ana bilgisayar için bu, Ghost kullanıcılarının daha pahalı VPS planlarıyla sınırlandırılması anlamına gelir – A2 Hosting değil. Michigan tabanlı sağlayıcı, Javascript çalışma zamanı ortamını ve üstün barındırma ortamlarını tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getirerek en iyi Node.js barındırma sağlayıcıları listemizin en başında yer alıyor.

Web sitesi performansını rakiplerinden 20 kat daha hızlı sunan tamamen SSD altyapısı sayesinde A2 Hosting, müşterileri için modern teknolojiler ve yazılımlar almaya istekli, ileri görüşlü bir ev sahibi. Ayrıca, Ghost blogunuz şirketin paylaşılan barındırma alanını genişletmeye başladığında, A2 Hosting sitenizi sorunsuz bir şekilde yükseltilmiş bir VPS planına geçirmenize yardımcı olacaktır. Ev sahibi hakkında en fazla bilgi edinmek için aşağıdaki incelememize göz atın:

2. InterServer – En İyi “Ucuz” Ghost Hosting

Çok başarılı bir Kickstarter kampanyasının ardından, Ghost’un Kurucu Ortakları platformu kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurdular, böylece Ghost hissedarlar veya yatırımcılar yerine her zaman kullanıcılarına sunulacaktı. Şirket asla satın alınamaz veya satılamaz, böylece Ghost’un gelirlerinin% 100’ünün ürüne ve açık kaynak topluluğuna yeniden yatırılması sağlanır.

Profesyonel düzeyde yayıncılık araçlarını herkes için uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirme misyonu, şaşırtıcı derecede ucuz fiyatlar için nadir aylık web barındırma planları sunan InterServer’a benzer, açık kaynaklı, özgür yazılım hareketinin önemli bir ilkesidir. Daha da iyisi, pazarlık bodrum fiyat etiketi subpar özellikleri veya güvenilirliği anlamına gelmez.

Aslında, InterServer, Ghost ve Node.js’yi paylaşılan barındırma müşterileri için kullanılabilir hale getiren seçkin birkaç barındırma sağlayıcısından biridir. 20 yılı aşkın bir süredir teknoloji meraklısı lise öğrencileri tarafından kurulan InterServer, yeni başlayanlar için mükemmel destek ve sistemlerle gelişmiş, geliştirici merkezli hosting planları oluşturmaya devam ediyor. Şirketin planları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

3. Liquid Web – En İyi “Yönetilen” Hayalet Barındırma

Tek tıklamayla yükleme komut dosyalarıyla WordPress ve diğer bloglama platformlarının aksine, kendi kendine barındırılan bir Ghost blog kurmak, bir terminal aracılığıyla sunucunuza SSH erişimi kazanmayı ve yazılımı ve MySQL, Node.js ve Ghost gibi gerekli bileşenleri manuel olarak yüklemeyi içerir. -CLI.

Ghost kurulumunun gelişmiş ve sıkıcı doğası göz önüne alındığında, şirket Ghost’da tam olarak yönetilen Hizmet Olarak Platform (Pr0) ve Ghost (Valet) adı verilen kurulum ve destek hizmeti sunuyor. Her iki seçenek de aynı eksiksiz kod tabanını çalıştırır ve blogunuzda Ghost veya başka bir yerde barındırılıyor olsun aylık yazılım güncellemeleri ve yönetilen yedeklemeler içerir.

Başka bir masraf eklemeden karşılaştırılabilir yönetilebilir destek arıyorsanız, Ghost blog’unuzu Liquid Web ile barındırmayı düşünün. Şirket, tam olarak istediğiniz barındırma ortamını kurmak, korumak, optimize etmek ve güvence altına almak konusunda benzersiz bir hizmet sunar. Sonuç olarak, Liquid Web özel sunucular için en iyi seçimimizdir – ancak hayalet dostu VPS veya bulut barındırma paketleri için endüstrinin en güvenilir ve sevilen markalarından birini önermekte hiç tereddüt etmiyoruz..

4. Hostwinds

Ghost Co-Founders, blog platformuyla birlikte canlı bir istatistik panosu dahil etme planlarını hurdaya çıkarmak zorunda kaldı ve kullanıcıların çiğneyebileceğinden daha fazla ısırdıklarını söyleyerek şeffaf bir şekilde özür diledi. Ghost, üçüncü taraf analizlerini bir araya getiren entegre bir platform geliştirmek yerine, alternatif alternatif taraf uygulamalarına ek olarak kullanıcıların kullanabileceği diğer teknolojileri önerdi.

Hostwinds’in VPS müşterilerinin sunucularını özelleştirmek için özel ISO anlık görüntüleri kullanmalarına nasıl sağladığı gibi, şeffaf teknoloji özgürlüğünü seviyoruz. Şirket, Ghost’un piyasaya sürülmesinden sadece üç yıl önce 2010’da başladı ve her zaman orada destek ve en son teknolojiler üzerine inşa edildi. Hostwinds, tescilli Ön Cam güvenlik sertleştirme hizmetini ve Windspeed performans optimizasyon araçlarını oluşturacak kadar ileri gitti.

Hostwinds’in, Ghost’un yayıncılık konusundaki yaratıcı tutumu ile çiftleri ağırlamak için modern yaklaşımı Özel ISO’lara ek olarak, şirket% 99.9999 çalışma süresi, 1Gbps bağlantı noktaları, gerçek zamanlı izleme ve gece yedeklemeleri vaat ediyor. Müşteriler yönetilen veya yönetilmeyen çözümlerden birini seçebilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz eksiksiz bir uygulama komut dosyası kitaplığına sahip olabilir.

5. InMotion Barındırma

WordPress kullanıcı arayüzü grubunun liderlerinden biri olan Ghost Kurucu Ortağı John O’Nolan, platformun daha fazla amaca hizmet etmek için ilk bloglama hedefinden nasıl uzaklaştığını görebiliyordu. Şişkinliğe katkıda bulunmak yerine John, erken WordPress’in en iyi yönlerini sadece bloglama programına ayırmayı seçti. Doğal olarak, Ghost hızlı bir şekilde potansiyel olarak “bir sonraki WordPress” olarak sekildi.

Öyleyse, neden Ghost blogunuzu, uzmanlığını ve ince ayarlı altyapısını Node.js ve Ghost ortamlarına da veren denenmiş ve gerçek bir WordPress barındırma sağlayıcısıyla barındırmıyorsunuz? Bunun için en iyi WordPress sunucumuzu, InMotion Hosting’i öneriyoruz..

Güvenilir ana bilgisayar kesinlikle PHP tabanlı ortamları optimize etme konusunda uzmanlığa sahip olsa da, InMotion Hosting, tüm SSD sunucularını ve yıldırım hızında, ultra güvenilir bir web barındırma deneyimi sağlamak için son teknoloji akıllı yönlendirme ağını ilk sunanlardan biriydi. İyi donanımlı bulut barındırma planları biraz daha ucuz olabilir, ancak InMotion Hosting’in yönetilen VPS paketleriyle birlikte gelen ekstra ateş gücünü takdir edersiniz.

6. BlueHost

WordPress’ten bahsetmişken, WordPress ekibinin kendisi tarafından önerilen ana bilgisayarlardan birini içermezsem herhangi bir liste yeniden düzenlenir. Bluehost, yeni teknolojileri keşfetme ve kullanıcıları bunlardan yararlanma konusunda güçlendirmek için kullanıcı dostu yollar oluşturma konusunda standart taşıyıcılardan biridir – cidden, açık kaynaklı projeleri daha destekleyici bir barındırma sağlayıcısı bulmakta zorlanırsınız Bluehost’tan daha.

Elbette, bu uzmanlığın çoğu WordPress etrafında dönüyor, ancak şirket aynı zamanda dünya çapında milyonlarca kişinin güvendiği aynı güvenilir VPS ve özel sunucu altyapısında Node.js ve Ghost’u da destekliyor. Son zamanlarda SSD depolamaya yükseltilen Bluehost, ortamınız üzerinde daha fazla güç, esneklik ve kontrol sunar.

Her VPS planı, Ghost ile bir blog başlatmak ve ölçeklemek için gereken bellek, depolama ve bant genişliği kaynakları ile cömertçe atanır. Bluehost, sanallaştırması için OpenStack ve KVM’ye güveniyor ve bilgi işlem kaynaklarınızın gelişmiş bir kontrol paneli aracılığıyla anında erişilebilir, her zaman erişilebilir ve anında ölçeklendirilebileceğini garanti ediyor. Başlangıç ​​dostu ev sahibinin daha üst düzey planları hakkında daha fazla bilgi edinmek için incelememize göz atın:

7. HostGator

Yalnızca blogunuzun içeriğini yazmaya, düzenlemeye, yayınlamaya ve düzenlemeye odaklanan başsız bir CMS olarak Ghost, herhangi bir ön uç veya statik web sitesi çerçevesiyle bütünleşir. Site tasarımınız tamamen değiştirilebilir ve isteğe bağlı olduğundan seçenekleriniz sınırsızdır. Ghost, kutunun dışında bir JavaScript tema katmanıyla gelir veya üçüncü taraf temalar ve eklentiler için platformun pazar yerine bakabilirsiniz.

HostGator, 2019’un başlarında popüler Gator web sitesi oluşturucusunu başlatan şık ve modern tasarımlara yabancı değil. Sürükle ve bırak site oluşturucu ve yüksek teknoloji paylaşımlı barındırma planlarının ötesinde, HostGator sitenizi ölçeklendirmek için başka bir güvenilir seçenektir VPS, bulut ve özel sunucu planları.

Aslında, büyümek için favori ev sahibimiz HostGator’a sektik. Müşteriler, tam kök erişimi ve özel yapılandırmalarla yönetilen veya yönetilmeyen sunucu ortamlarını seçebilir – Node.js ve Ghost’u çalıştırmak için mükemmeldir. Esnek yazılım seçenekleri, gelişmiş işlevsellik ve güçlü donanım ile birleştiğinde, HostGator’u her boyuttaki web sitesi için mükemmel bir barındırma seçeneği haline getirir.

Hayalet Nedir?

Halihazırda mevcut olan 1,7 milyardan fazla web sitesinden yaklaşık 600 milyon site, okuyuculara önemli bilgiler sunmak için bloglara sahiptir. Çoğu blog platformu eski modaya aykırı olarak ya da herkes için her şeyi yapmaya çalışan büyük bir içerik yönetim sistemine dönüşürken, Ghost tahıllara karşı kesti.

Hayalet logosu

Ghost, açık kaynaklı yazılım ilkeleri üzerine inşa edilmiş bir WordPress alternatif ve profesyonel yayıncılık platformudur.

Uzun lafın kısası, Ghost, yalnızca sahne arkası yönetimi ve yazarların yayınlarının gözetimine odaklanan bir blog yayınlama aracıdır. ve diğer içerik. Hizmet, süper hızlı Node.js çalışma ortamını kullanarak PHP güdümlü CMS kalıbını kırarak WordPress’e göre 19 kat daha hızlı performans sağlar.

Açık kaynak yayınlama platformunu indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak oldukça önemli bir barındırma planına ihtiyacınız olacaktır. Yapılandırıldıktan sonra, Ghost arka ucu Markdown desteği, tam ekran düzenleme ve doğrudan yayınlama iş akışlarını içeren mükemmel bir yazma deneyimiyle gurur duyuyor.

Ghost, birçok açık kaynaklı projeden farklıdır, çünkü bir geliştirici tarafından değil, bir tasarımcı tarafından yönetilir. Sonuç olarak, yayıncılık platformu, yenidoğanların diğer durumlarda kavraması zor olabilecek API’lar ve Markdown gibi kavramlara dayanmasına rağmen, son derece minimalist ve kullanımı kolaydır..

Ghost bir CMS mi?

Kullanıcıların yazma, düzenleme ve yayınlama deneyimine odaklanan Ghost, kendisini içerik yönetim sistemi olarak da bilinen başsız bir CMS olarak sayar. Başsız mimari, WordPress gibi geleneksel platformların önümüzdeki birkaç yıl içinde yavaşça unutulmaya başladığı için CMS’nin bir sonraki evrimini temsil ediyor.

CMS denkleminin başsız bileşeni, Ghost’u kalabalığın öne çıkaran şeyin önemli bir bileşenidir. ContentStack’a göre, başsız CMS benimseme oranları yıldan yıla iki katına çıkıyor ve sistemi kullananların% 63’ü onu sevdiklerini söylüyor. Esasen, Ghost şablonsuz bir CMS’dir.

Ghost dashboard ekran görüntüsü

Ghost, güçlü düzenleme araçlarını yazarların ve editörlerin içeriklerini yönetmelerine yardımcı olmak için minimal bir arayüzle harmanlar.

Kullanıcılar, Ghost blog’larının sunum katmanını güçlendirmek için herhangi bir tasarım teknolojisini, statik site üreticisini veya diğer ön uç çerçevesini seçebilir; sitenizi Javascript, Python, Swift, Java veya veri almak için API istekleri gerçekleştirebilen herhangi bir dilde geliştirebilirsiniz.

Yayınlarınızı oluşturmak için tanıdık ve sezgisel bir arayüze ek olarak Ghost, içerik organizasyonu ve yayıncılığında da mükemmeldir. Yeni başlayanlar için Ghost, içeriğinizin organizasyonu ve kullanılabilirliği üzerinde hassas kontrol için sağlam etiketleme işlevselliğine sahiptir. Platformun dinamik yönlendirme özelliği, kullanıcıların içeriklerini, kategorilerini, bölümlerini ve diğer biçimlerini istedikleri gibi yapılandırmasına olanak tanır. Kullanıcılar, okuyucu deneyimini özelleştirmek için hangi yayın verilerinin alınacağını, ayarlanacağını ve görüntüleneceğini belirtmek için bir JSON API’sinden yararlanabilir.

Hayalet WordPress’ten Daha mı İyi??

Tahmin edebileceğinizden daha fazla bir Ghost, WordPress karşılaştırması elma ve portakal gibi. Elbette, her ikisi de ücretsiz ve açık kaynaklı içerik yönetim sistemleridir, ancak Ghost yalnızca blog oluşturma araçları sunarken, WordPress site sahiplerinin tüm sitelerini ele almasına ve tasarlamasına yardımcı olur.

Hayalet
özellik
WordPress
Barındırılan ve barındırılanBarındırmaBarındırılan ve barındırılan
Ücretsiz ve barındırmaMaliyetÜcretsiz ve barındırma
JavaScriptProgramlama DiliPHP
MarkdownEditörHTML & WYSIWYG
GömmeSEO Araçları?Eklenti gerekiyor
GömmeSosyal & E-posta Paylaşımı?Eklenti gerekiyor
GömmeFormlar ve düğmeler?Eklenti gerekiyor
Düşük kullanılabilirlikTemalar & eklentiler?Büyük pazar
Yalnızca aboneliklerE-ticaret?Kısıtlama yok
HayırAçılış Sayfaları?Evet

Uzun lafın kısası, ne zaman WordPress kullanmalısınız tam bir işletme web sitesi veya çevrimiçi mağaza arıyorsunuz ve tasarım ve özelleştirme konusunda biraz daha yardıma ihtiyacınız var. Daha sıkı bir bütçeniz ve barındırma konusunda daha az deneyiminiz olabilir..

Diğer yandan, eğer hayaleti kullanmalısın Markdown’da yazmaktan hoşlanıyorsunuz ve düzenli bir ortamda yazmaktan hoşlanıyorsunuz. Ekstra özelliklerin dikkatini dağıtmak istemiyorsanız ve SEO, formlar ve sosyal paylaşım gibi şeyler için eklentilerle uğraşmak istemiyorsanız Ghost da sizin için.

Kendi Kendine Barındırılan Hayalet Blogunuzu Ayarlama İpuçları

Bir proje arıyorsanız ve ellerinizi biraz kirletmekten korkmuyorsanız, bir Ghost bloguna ev sahipliği yapmak sunucunuzu ve yayıncılık platformunuzu yakından tanımak için faydalı bir yol olabilir. Ghost (Pro) ve Ghost (Vale) ve hatta önceden yapılandırılmış Docker kapsayıcısını veya DigitalOcean damlacıklarını atlayın ve yukarıda vurguladığımız barındırma planlarından birine kaydolun.

Buradan, tüm üslerinizin kapsandığından emin olmak için Ghost’u Ubuntu’ya kurmak için derinlemesine bir kurulum kılavuzu bulmanızı öneririz. Bununla birlikte, bu arada, size ne için olduğunuzu anlamanız için temel adımlar şunlardır:

  • Sunucunuza kök kullanıcı olarak oturum açın (gerekirse kullanıcıyı oluşturun)
  • Paketlerinizi güncelleyin ve MySQL, NGINX ve Node.js’yi yükleyin
  • Ghost-CLI ve Ghost’u yükleyin
  • Kurulum sırasında Ghost, blog URL’nizi, veritabanı bilgilerinizi ve MySQL, NGINX ve SSL sertifikası için otomatik kurulum isteyip istemediğinizi soracaktır..
  • Ghost ayrıca systemd süreç yöneticisini kuracak ve Ghost’u başlatacak

İşte böyle! Ayrıca, sunucu alanına yatırım yapmadan önce platformu denemek veya platform hakkında bilgi edinmek için Ghost’u Windows veya macOS bilgisayarınıza yerel olarak yüklemek için benzer bir işlemi izleyebilirsiniz. CMS endüstrisine bu yeni gelen hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector