Bulut Hosting ve Paylaşımlı Hosting – 6 Karşılaştırmalar ve 2020 Seçimlerimiz

İlk kez web hosting planları büfesi karşılaştığınızda, bulut hosting vs paylaşılan barındırma tartışması kolayca çeşitli seçenekleri, yapılandırmalar ve kısaltmalar ile site sahiplerine boğabilirsiniz. Doğru sunucu bölümlerini eşleştirmek ve lezzetleri iştahınıza uygun hale getirmek göz korkutucu olabilir, ancak garson olarak hizmet etmekten ve bu haftanın spesiyallerini sunmaktan mutluluk duyuyoruz: bulut barındırma ve paylaşılan barındırma.


Yüksek güçlü ve güvenilir bir altyapıya sahip olan bulut barındırma, biraz daha rafine damağa sahip tüketiciler için hızlı büyüyen bir seçenektir, paylaşılan barındırma ise ekonomik, kolay ve rahat yiyecekler sunmaktadır. Bu iki tuzlu web barındırma seçenekleri arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları inceleyen altı derslik bir bayram boyunca sizi beslerken okumaya devam edin.

En İyi Paylaşılan 12 & Bulut Barındırma Hizmetleri

Paylaşımlı barındırma ve bulut barındırma hizmetleri arasındaki özensiz farklılıkları ve benzerlikleri ayrıntılandırmadan önce, zevkinize ve bütçenize en uygun yemeği bulmanın zamanı geldi – bir hamburger özlemi olabilirsiniz, ancak yağlı bir hızlıdan gelmeyi tercih ediyor musunuz? yemek ortak veya oturma restoranında alkışlanan bir şef?

Yıllar sonra, hem kişisel kullanım hem de HostingAdvice’deki çalışmalarımız için, internette gezinmek ve tonlarca barındırma planını test etmek için harcadıktan sonra, çeşitli barındırma hizmetleri için en güçlü planları ve sağlayıcıları belirledik. Aşağıdaki kategorilerin ve önerilerin isteklerinizi karşılayacağını görün.

En İyi 3 “Paylaşımlı Hosting” Sağlayıcısı

Barındırma piramidinin temel seviyesi olarak, paylaşılan barındırma, en geniş teknik ihtiyaç ve deneyime sahip müşterileri cezbetme şanssızlığına sahiptir. Bazı toplantı sahipleri, kullanıcı dostu özellikleri yüksek performanslı donanımlarla dengeleyerek farklı kitlelere hitap etmekte mükemmeldir. Aşağıda vurgulanan üç ana bilgisayar performans, kullanılabilirlik ve desteğin mükemmel bir karışımını sunar:

Diğer paylaşılan barındırma seçeneklerine bakın »

SSD’lerle En İyi 3 “Paylaşımlı Hosting” Sağlayıcısı

Bulut barındırma atılımını yapmak konusunda biraz tereddüt ediyorsanız, paylaşılan barındırma planınızı katı hal sürücüleri tarafından desteklenen bir hizmete yükseltmek çok verimli ve ödüllendirici bir bebek olabilir. Altyapısını daha hızlı ve daha pahalı donanıma yükseltmeye istekli olan ana bilgisayarlar, aynı sunucudaki birçok istemciyi tıklatmanın aksine, kaliteli kullanıcı deneyimlerine dikkat çekiyorlar. SSD’lerle paylaşılan barındırma planları biraz daha pahalı olma eğiliminde olmasına rağmen, aşağıda incelenen ana makinelerin kesinlikle yatırıma değer olduğunu gördük:

Diğer SSD paylaşılan barındırma seçeneklerine bakın »

En İyi 3 “Bulut” Sunucusu

Aşağıda temsil edilen aynı barındırma markalarının birçoğunu görürseniz şaşırmayın. En iyi genel ana bilgisayarların genellikle sadece bir numaradan daha fazlası olduğunu gördük – paylaşılan ve bulut barındırmadan özel olarak WordPress gibi platformlar için özel olarak hazırlanmış planlara ve planlara kadar çeşitli hizmetler sağlama ve destekleme konusunda mükemmeller..

Kendinizi ve çevrimiçi varlığınızı güçlü bir barındırma sağlayıcısıyla hizalamak, barındırma evreninde geçiş yaparken web siteniz için iyi bir bağlantı oluşturur. Aşağıda incelenen üç mükemmel bulut ana makinesi, müşterilerin hizmet dışı kalma süresini en aza indirirken dosyalarını bir hizmetten diğerine taşımasına yardımcı olacaktır:

Diğer bulut barındırma seçeneklerine bakın »

En İyi 3 “Cloud VPS” Sunucusu

SSD’lerle paylaşılan barındırma planlarına benzer şekilde, bulut barındırma da birkaç farklı lezzetle gelir. Bize göre, keşfetmeye en çok hizmet bulut VPS. Bulut barındırma, birden çok sanallaştırılmış veya kümelenmiş sunucuya dayanmasına rağmen, bir VPS planı tek bir sunucuyu bir avuç sanal makineye böler. Sanal özel sunucuyu, bulut odaklı kontrol ve özel kaynak özellikleriyle paylaşılan barındırma ortamının bir karışımı olarak düşünün.

Sanal ve bulut sunucuları arasındaki fark oldukça küçüktür ve anlaşılması zor olabilir, ancak birçok sağlayıcı bulutta bulunan yüksek kullanılabilirlik güçlerinden yararlanmak için iki sunucu mimarisini birleştirmeyi tercih eder. Sanallaştırılmış sunucu ortamları, sitenizin hızını ve çalışma süresini artırmak için fazlalık ile desteklenir. Her iki dünyanın en iyilerini harmanlayan üç favori sağlayıcımız:

Diğer VPS barındırma seçeneklerine bakın »

Genel Bakış: Cloud Hosting ve Paylaşımlı Hosting Nedir??

Artık büyük web barındırma lezzetleri menüsünü gözden geçirdiğimize göre, her planı lezzetli hale getiren belirli malzemelere dalalım. Paylaşılan ve bulut web barındırma, sahne arkası sunucu düzenlemeleri kadar büyük ölçüde farklı şeyler anlamına gelebilse de, her iki plan türü de bireysel site sahipleri ve her boyuttaki işletme için oldukça popülerdir..

Genel olarak, barındırma bir şirketin donanımında yer kiralamayı gerektirir; Basitçe söylemek gerekirse, bulut ve paylaşılan barındırma arasındaki fark, dosyalarınızın birden çok sunucudan oluşan bir ağda mı yoksa tek bir makinede mi saklandığı arasındadır..

Bulut barındırma, performans, güvenilirlik ve ölçeklendirilebilirlik sağlayan birinci sınıf bir seçenek, depolama ve işleme kaynaklarını paylaşmak için birkaç sunucunun bağlanmasını ve sanallaştırılmasını gerektirir. Donanım bileşenleri belirli görevleri yerine getirecek şekilde optimize edilmiştir ve bir şey kırılırsa veya çevrimdışı olması gerekiyorsa ekstra sunucular doldurulmaya hazırdır. Müşteriler, trafik taleplerini karşılamak için ek bilgi işlem kaynakları sağlayabilir veya kapatabilir; bu da ürünü özellikle büyüyen işletmelerle alakalı hale getirir.

Paylaşılan Evsahipliği, piyasadaki en yaygın plan, özellikle ilk kez site sahipleri ve bireysel geliştiriciler ile yankılanıyor. Paylaşılan bir barındırma sağlayıcısının veri merkezinde, tek tek sunucular yüzlerce veya binlerce web sitesini barındırabilir. Her müşteri birkaç sunucuyu paylaşır, yani depolama ve bilgi işlem kaynakları sınırlıdır. En ucuz ve en erişilebilir barındırma türü olarak, paylaşılan paketler genellikle tek tıklamayla yazılım yüklemeleri, pazarlama kredileri ve web sitesi oluşturucular gibi ekstra özelliklerle birlikte gelir.

1. Sunucu Kaynakları, Yapılandırma ve Yönetim

Masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde veya akıllı telefonlarda olduğu gibi, web barındırma sunucuları sınırlı miktarda işlem gücü ve depolama kapasitesi ile donatılmıştır. Paylaşımlı barındırmada, sunucu kaynakları, daha küçük web sitelerine sahip birkaç yüz istemci arasında bölünür.

Paylaşılan barındırma sağlayıcıları, genellikle ücretsiz bir etki alanı kaydı, sürükle ve bırak site oluşturucusu, e-posta hesapları, arama motoru pazarlama kredileri, otomatik yedeklemeler ve güvenlik sertifikası dahil olmak üzere yeni başlayanların çevrimiçi olması gereken her şeyle tabloyu ayarlamak için çaba gösterir. Ana makine, işletim sistemi güncellemeleri ve güvenlik yamaları gibi sunucu bakımının teknik ayrıntılarıyla ilgilenecektir..

Paylaşılan ve bulut barındırma arasındaki farkı gösteren grafik

Paylaşımlı barındırma, birden çok müşterinin bir sunucuyu kullanabileceği anlamına gelirken, bulut barındırma birkaç sanallaştırılmış sunucu gerektirir.

Ancak bulut barındırma farklı bir yaklaşım gerektirir; birden çok sunucu kaynaklarını bir araya toplar ve birden çok web sitesini barındırmak için işbirliği yapar. Eklenen donanım, her müşteri için daha fazla kaynağın mevcut olduğu anlamına gelir ve hesabınıza yalnızca bir tıklama ile daha da fazla kaynak kaydedilebilir.

Bununla birlikte, paylaşılan barındırma kullanılabilirlik özellikleri yerine, en iyi bulut barındırma planları genellikle daha sıradan bakım görevlerini ve yapılandırmalarını işlemek için yükseltilmiş donanım, bir kontrol paneli, kök erişimi ve yönetilen hizmetler içerir.

2. Ölçeklenebilirlik

Paylaşılan ve bulut barındırma, çok sayıda ziyaretçiyi işlemek için bilgi işlem kaynakları ekleme ve çıkarma yeteneği söz konusu olduğunda spektrumun karşı uçlarındadır. Paylaşımlı barındırma ile sağlayıcılar belirli miktarda disk alanı, bant genişliği ve işlem gücü ayırır; daha fazla kaynak edinmek, daha üst düzey bir paylaşılan barındırma paketine veya başka bir hizmete yükseltmeyi gerektirir.

Çok sayıda paylaşılan barındırma sağlayıcısı, depolama, bant genişliği, veritabanları, e-posta hesapları ve benzerleri için sınırsız kaynak sunsa da, sınırsız barındırma sözde bir efsane olsa da – paylaşılan ana bilgisayarlar genellikle müşterilerden adil sayılan belirli parametreler içinde “sınırsız barındırma” sunucudaki diğer müşteriler. Tahsis edilen kaynak kullanımını aşan web siteleri genellikle ücretlerle veya düşük performansla cezalandırılır.

Tersine, ölçeklenebilirlik belki de bulut barındırma hizmetinin en büyük avantajıdır. Bekleme modunda çok fazla sunucu varken, veri depolama ve işleme ihtiyaçları anında ayarlanabilir. Çoğu bulut ana bilgisayar, müşterilerin kullanımlarını izlemesi ve gerektiğinde büyütme veya küçültme için sezgisel bir yönetim portalı sağlar, hatta bazıları otomatik olarak kaynak ekleme ve kaldırma yeteneği sunar.

3. Performans

Daha fazla sunucu kabaca daha fazla beygir gücüne benziyor – beklendiği gibi bulut barındırma hizmetleri genellikle paylaşılan barındırma planlarından daha iyi performans gösteriyor. Ultra hızlı sayfa yükleri üreten geniş kaynaklara ek olarak, bulut barındırma platformları genellikle site sahiplerinin barındırma ortamlarını tercih ettikleri özelliklere göre yapılandırmasına izin verir. Özelleştirilmiş yapılandırmalar, kullanıcıların olası tüm verimlilikleri ve performans metriklerini en üst düzeye çıkarmak için belirli işletim sistemlerini belirli yazılımlarla eşleştirebilecekleri anlamına gelir.

Diğer yandan paylaşılan barındırma hızı, mükemmel kabul edilebilir ve düpedüz yavaş arasında değişebilir. Müşterilerin site hızı büyük ölçüde aynı sunucudaki diğer web sitelerinin performansına bağlıdır. Paylaşılan bir sunucu ne kadar fazla olursa, hesap sayısı veya işlemesi gereken trafik miktarı açısından, bilgi isteklerini o kadar yavaş işler.

Paylaşılan, özel, VPS ve bulut barındırma özelliklerini karşılaştıran grafik

Bulut sunucularının kaynakları diğer barındırma türlerinden daha iyi performans gösterse de, paylaşılan planlar basitlik ve satın alınabilirlikte mükemmeldir.

Alışveriş yapanların yaklaşık% 80’i çok yavaş olsaydı bir web sitesini tekrar ziyaret etmeyeceklerini belirttiğinden, hız özellikle çevrimiçi işletmeler için önemlidir. E-Ticaret barındırma müşterileri daha fazla performans ve güvenlik gerektirdiğinden, bulut barındırma genellikle en iyi seçenektir.

Ancak bazı evcil hayvan projelerini barındırmak için bir yer arayan blogcular ve geliştiriciler için paylaşılan barındırma mükemmel bir performans sağlar. Paylaşılan barındırma hızınızı en üst düzeye çıkarmak için, geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kata kadar daha hızlı veri sağlamak için flash bellek yongaları ve tümleşik işlemci kullanan katı hal sürücülerinden güç alan bir plan arayın.

4. Güvenlik

Verilerinizi saldırganlardan koruduğu sürece, belirli bir barındırma platformunun doğası gereği diğerinden daha güvenli olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Bir web sitesinin güvenliği büyük ölçüde sahne arkasındaki programları kuran, sürdüren ve işletenlerin uzmanlıklarına ve davranışlarına bağlıdır.

Pek çok müşteri her sunucunun güvenliğine bağlı olduğundan, paylaşılan barındırma sağlayıcıları donanımlarını korumak için genellikle büyük çaba harcarlar. Birçok plan TLS sertifikası olarak bilinen SSL sertifikalarını içerir; bunlardan birine sahip olmak, sunucunuz ile ziyaretçilerin cihazları arasında geçen bilgilerin şifrelendiği anlamına gelir. Ayrıca, paylaşılan barındırma müşterileri dahil anti-virüs, anti-spam ve DDoS korumalarını aramalıdır. WordPress için uyarlanmış üst düzey planlar ve paylaşılan paketler ayrıca ek güvenlik eklentileri, otomatik kötü amaçlı yazılım taramaları ve bir web uygulaması güvenlik duvarı içerebilir..

Bulut barındırma ile müşteriler, barındırma ortamlarının nasıl yapılandırıldığı üzerinde daha fazla kontrole sahip olurlar – bu da gözetimin güvenliği de kapsar. Bulut sağlayıcıları paylaşılan ana bilgisayarlarla benzer anti-virüs ve veri şifreleme önlemleri alacak olsa da, kullanıcılar genellikle uygun güvenlik duvarlarını, saldırı tespit sistemlerini ve izleme araçlarını kurmalı ve yapılandırmalıdır. Bulut barındırma alanınızı güvence altına alma yeteneklerinizden emin değilseniz, birinci sınıf yönetilen barındırma paketlerini arayın.

5. Maliyet

Paylaşılan ve bulut barındırma fiyatları yalnızca büyük ölçüde değişmekle kalmaz, aynı zamanda tüm faturalandırma yapısı da farklıdır. Sanal ve özel sunucu planları için olanlara benzer paylaşılan barındırma fiyatları genellikle aylık olarak pazarlanır, ancak müşteriler en az bir ila üç yıl süren planlara kaydolarak daha büyük indirimler bulabilirler.

Bulut barındırma fiyatları fotoğraf gösterimi

Bulut barındırma hizmetinin kullandıkça öde modeli bazılarına ferahlatırken, diğerleri paylaşılan barındırma maliyetlerinin istikrarını takdir ediyor.

Sabit ücret, içerik dağıtım ağına erişim veya gelişmiş güvenlik gibi yükseltilmiş araçlar için ek ücretlerle birlikte tüm özellikleri kapsar. Paylaşılan barındırma kesinlikle mevcut en ucuz seçenektir ve ev sahipleri genellikle ekstra hizmetleri güçlendirerek kendilerini sıkı rekabetten ayırt etmeye çalışırlar. Ayrıca, paylaşılan barındırma hizmetinin uzun vadeli planları, müşterilerin teknolojilerinin geleceğe iyi harcama yapmasını bütçelemelerine yardımcı olabilir.

Birçok bulut barındırma planı, belirli bir zaman diliminde tüketilen çeşitli bilgi işlem kaynaklarının sayısı için müşterileri faturalayarak geleneksel barındırma biçimlerinden farklıdır. Özellikle hosting hesapları trafik talepleriyle otomatik olarak ölçeklenecek şekilde ayarlanmışsa, site sahiplerinin tahmin etmesi dalgalanmalar zor olabilir.

6. Ortak Özellikler

Paylaşılan ve bulut barındırma, sunucu yapılandırması, fiyat, performans ve güvenlik konusunda çılgınca farklı yaklaşımlar benimsese de, plan türlerinin dikkate değer sayıda benzerliği vardır. İki barındırma paketinin sıklıkla paylaştığı temel özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Çalışma süresi garantileri: Hosts, web sitenizin çevrimiçi olarak tamamen kullanılabilir ve erişilebilir olduğunda belirli bir düzeyde kullanılabilirlik veya süre vaat eder. Sağlayıcı söz verilen fiyatları sağlayamazsa, şirket müşterilere barındırma faturasının bir kısmını iade eder. Bulut barındırma, gereksiz donanım nedeniyle genellikle daha yüksek çalışma süresi garantisiyle gelir, ancak paylaşılan müşterilere endüstri standardı% 99,9 çalışma süresi tarafından mükemmel bir şekilde hizmet verilecektir.
  • 7/24 destek: Barındırma sağlayıcıları müşterilerinin çevrimiçi olarak başarılı olmasını ister; mutlu müşteriler ve büyüyen web siteleri daha fazla hizmet ve yükseltilmiş plan anlamına gelir. Görünüşe göre, tüm paylaşılan barındırma sağlayıcıları e-posta biletleri, canlı sohbet ve telefon görüşmeleri yoluyla 24 saat destek veriyor, ancak yanıt sürelerine dikkat edin. Bulut barındırma desteği biraz daha az uygulamalı olma eğilimindedir, ancak yönetilen hizmetlerde uzmanlaşmış ana bilgisayarlar size memnuniyetle yardımcı olacaktır.
  • Yazılım kurulumları: Başarınızı artırmak için gereken programları ekleyemiyorsanız, sunucu ne işe yarar? Saygın paylaşılan sunucu ana bilgisayarları, içerik yönetim sistemleri, blog platformları, wiki’ler, forumlar, web posta paketleri ve e-ticaret mağazalarına yönelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için yüzlerce tek tıklamayla yazılım yüklemesi sağlayacaktır. Müşterilerin uygulamaları manuel olarak yükleme becerilerine sahip olmaları beklendiği için komut dosyaları bulut barındırmada daha az yaygındır. Ancak bulut barındırma, site sahiplerinin işletim sistemleri, yük dengeleyicileri ve güvenlik önlemleri gibi yazılımları seçip yüklemelerine olanak tanır.

Bununla birlikte, doğal olarak, her barındırma düzeyinde hangi özelliklerin yaygın olarak bulunduğu açısından oldukça farklı bazı farklılıklar vardır. Üstün satın alınabilirliğe ek olarak, paylaşılan barındırma planları genellikle ücretsiz bir etki alanı kaydı, site taşıma veya aktarma, bir web sitesi oluşturucu, e-posta kurulumu ve sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında tanıtmak için araçlar içerir. Bulut barındırma, müşterilere felaket kurtarma yardımı ve yeniden satış yeteneklerinin yanı sıra çevrelerine kök veya yönetici erişimi sağlar.

Paylaşımlı Hosting ve Bulut Hosting: Hangi Hizmet Sizin İçin Doğru??

İster değer menüsünden sipariş verin, ister birinci proteinler için piyasa fiyatı ödeyin, barındırma uzmanları, yukarıda listelenen sağlayıcıların paylaşılan veya bulut barındırma planlarında başarılı olabilir. İki sunucu yapılandırması arasındaki farkları açıklayarak ve en başarılı barındırma deneyimlerimizden bazılarını paylaşarak, hangi lezzetlerin ve özelliklerin mutfaktan çıkacağını tam olarak bileceğinizi umuyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector