En İyi 10 Kare Şablonu (Bloglar, Videolar, Fotoğrafçılar vb. İçin)

Çoğu insan tutkulu oldukları şeyleri dünyayla paylaşmak istiyor. Benim için bu, profesyonel hayatımda teknoloji konuşmak ve boş zamanlarımda çevrimiçi hamburger yemek ve kaykay (zorunlu olarak o sırada değil) gibi hobileri tartışmak.


Squarespace, insanların fikirlerini kitlelere yayınlamak için kolayca güzel siteleri kurup çalıştırabilecekleri bir web oluşturma platformu sunar. Paylaşmak istediğiniz bir hobi veya tanıtmak istediğiniz bir işletme olsun, Squarespace’in geniş şablon yelpazesi hemen hemen her konu veya amaç için tasarımlar sunar. E-Ticaretten düğün temalarına kadar, Squarespace’in sunduğu en popüler şablonlardan bazılarına göz atıp bakacağız.

En Popüler Kare Şablonlar (2020)

Ana sayfanız, okuyucuların sitenizle ilgili ilk izlenimidir, bu nedenle, çevrimiçi kitlelere hangi konuyu iletmek istediğinize bakılmaksızın, tasarımı ve kullanılabilirliği ilgi çekici ve sezgisel olmalıdır.

Squarespace tasarımcıları, estetiği, aktarılacak mesajın türünü ve kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak ayrıntılara inanılmaz önem veren şablonlar oluşturur. Küçük işletmelerin, fotoğrafçıların, blog yazarlarının ve hobilerin hepsinin farklı ihtiyaçları vardır ve mesajlarını farklı şekillerde sunmaya çalışırlar ve Squarespace bunların çoğuna uygun şablonlar sağlar.

Burada endüstriye, temaya ve site sahiplerinin en çok aradığı özelliklere göre en çok kullanılan şablonlara bakacağız.

1. En İyi Kareler e-Ticaret Şablonu

Bir e-Ticaret sitesini hızlı bir şekilde büyütmek isteyen işletme sahipleri için Squarespace’in Galapagos şablonu başlamak için harika bir yerdir. Izgara tarzı düzeni, ürünleri kolayca görülebilen bir formatta sunar, böylece müşteriler aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilir.

Ürün resimlerinin üzerine gelmek, açıklayıcı bilgileri ve fiyatı resimlerin önüne kaydırır. Alışveriş sepetine ekle ve ödeme seçenekleri yalnızca iki tıklama uzaklıkta ve dönüşümler de öyle, bu nedenle Galapagos şablonu çevrimiçi satıcılar arasında çok popüler.

Squarespace's Galapagos şablonunun ekran görüntüsü

Galapagos, çevrimiçi işletmenizi ve ürünlerinizi müşterilere sunmak için etkili bir e-Ticaret şablonudur.

Squarespace e-Ticaret siteleri hakkında daha fazla bilgi »

2. Fotoğrafçılar ve Portfolyolar için En İyi Kare Şablon

Fotoğraf ister bir meslek ister hobi olsun, çoğu reklam öğesi çalışmalarını çevrimiçi olarak en iyi şekilde iltifat edecek şekilde sunmayı tercih eder. Sanat topluluğunda modaya uygun bir Squarespace şablonu olan Montauk tam da bunu yapıyor. Temiz düzen, site ziyaretçilerini önemli olandan, sanatın kendisinden uzaklaştırmaz.

Şık galeriler, blog oluşturma yetenekleri ve e-Ticaret seçenekleriyle Montauk, reklam öğelerinin çalışmalarını etkili bir şekilde sergilemek, tanımlamak ve satmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf sitelerini gittikleri her yere, internet bağlantısı olmasa bile yanlarına getirebildikleri için Squarespace Portfolio uygulamasının sunduğu taşınabilirliğin tadını çıkarıyor.

Squarespace's Montauk şablonunun ekran görüntüsü

Montauk, fotoğrafçıların ve sanatçıların portföylerini çevrimiçi olarak göstermeleri için mükemmel bir şablon.

Squarespace fotoğrafçılık siteleri hakkında daha fazla bilgi »

3. Bloglar ve Yazarlar için En İyi Kare Şablon

1996 tarihli bir makalede Bill Gates, “İçerik kraldır” ifadesini popülerleştirdi. Konsept bugün, özellikle blogcular için hala geçerli. Gönderdiğiniz her paragraf aslında çevrimiçi varlığınızı oluşturan bir yapı taşıdır.

Squarespace’in Yerel şablonu, kayan bir sayfada içeriği hikaye anlatımına uygun modern bir hisle sunar. Görüntüler, yazarın bakış açısını yansıtan kelimeleri göstermek için sayfa boyunca biçimlendirilebilir. Fotoğraf galerilerde vurgulanabilir ve sosyal medya ile basit entegrasyon, blog yazarlarının erişimlerini daha da artırmasını sağlar.

Squarespace'in Yerel şablonunun ekran görüntüsü

Squarespace’in Yerel şablon tasarımı metinsel ve grafik öğeler aracılığıyla hikaye anlatımına katkıda bulunur.

Squarespace blog siteleri hakkında daha fazla bilgi »

4. İş için En İyi Kare Şablon

Bedford, çok yönlülüğü nedeniyle Squarespace’in en popüler şablon listesinin başında yer alıyor. Bununla birlikte, şablon, ödeme ve bağış yetenekleri de dahil olmak üzere sayısız özelliği nedeniyle küçük işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından en belirgin şekilde kullanılmaktadır..

Bedford’un sade ve güzel tasarımı, ziyaretçilerin gördüklerinden etkilenmelerini ve site sahiplerinin istediği eylemleri gerçekleştirmelerini sağlar. Squarespace işletme siteleri, özel bir alan adı ve işletme e-postasıyla birlikte gelir ve sitenizin Google E-Tablolar ile nasıl performans gösterdiğiyle ilgili metrikleri ölçme özelliğini içerir.

Squarespace's Bedford şablonunun ekran görüntüsü

En çok kullanılan Squarespace şablonu Bedford, işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için web varlığı oluşturmak için idealdir.

Squarespace iş siteleri hakkında daha fazla bilgi »

5. Gayrimenkul için En İyi Kare Şablon

Ülke çapındaki emlakçılar, olası alıcılara mülkleri sergilemek için Squarespace’in Bryant şablonunu kullanıyor. Şablonun sayfaları, geniş, öne çıkan bir resme sahip bir konumu vurgulamak için tasarlanmıştır ve aşağıdaki metin ve küçük resim galerilerinde özellikleri sunar.

Potansiyel ev sahiplerine yaşamak istedikleri bölgelerde birden fazla seçenek sunmak için birden fazla alan ve mahalle sunulabilir. Emlakçılar ayak işini yapar, ancak Bryant anlaşmayı kapatmaya yardımcı olabilir.

Squarespace's Bryant şablonunun ekran görüntüsü

Bryant şablonu, özellikleri sergilemek ve Emlakçıların satışı yapmasına yardımcı olmak için zarif sayfalar ve galeriler sunar.

Tüm Squarespace şablonlarını görüntüle »

6. Düğün Web Siteleri için En İyi Kare Şablon

Cevap “Evet!” büyük soruya. Şimdi aşkını, nişan hikayesini ve düğün planlarını dünyaya yayınlama zamanı. Squarespace’in prömiyeri düğün şablonu Alex, bunu yapmanın mükemmel yoludur.

Düğün davetlileriniz şablonun tam ekran görüntüleri ve paralaks kaydırmasından etkilenecek. Bu şablonun zarif galerileri, çiftlere hikayelerini anlatmak için albüm oluşturma olanağı verir. Alex’in kayıt defteri ve RSVP özellikleri düğün planlamasını basitleştirir, böylece çiftler birbirlerine odaklanabilir.

Squarespace's Alex şablonunun ekran görüntüsü

Squarespace’in Alex şablonu ile büyük gününüzün haberlerini duyurun, RSVP’ler alın ve kayıt defterinizdeki misafirleri bilgilendirin.

Squarespace düğün siteleri hakkında daha fazla bilgi »

7. Videolar için En İyi Kare Şablon

Birçok profesyonel ve amatör videografçı, eserlerini esir kitlelere göstermek için Squarespace’in Wexley şablonunu kullanıyor. Galeriler, videolar tıklandığında bir ışık kutusunda açılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, sayfayı arka planda karartıp filmi öne ve ortaya koyarak sinematik bir his yaratır..

Squarespace siteleri ayrıca en popüler sosyal medya platformlarıyla entegrasyonlarla birlikte gelir, böylece videografikerler, bilgilerini aldıkları yere göre hedeflenen kitlelerle bağlantı kurabilir.

Squarespace's Wexley şablonunun ekran görüntüsü

Wexley şablon galerilerindeki videolar gerçek bir sinematik efekt yaratan ışık kutularında açılır.

Tüm Squarespace şablonlarını görüntüle »

8. En İyi Kareler Paralaks Şablonu

Son yıllarda, paralaks kaydırma yetenekleri, alanlarda derinlik ve hareket hissi yaratmak için daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Squarespace’in sunduğu birçok paralaks kaydırma şablonu arasında, Shift en popüler olanıdır. Şablon, her iki dünyanın en iyilerini birleştirir ve geleneksel kaydırma ve paralaks yaklaşımına izin verir.

Buna bir sebepten ötürü Shift denir. Arka plan görüntüleri ön plandaki içerikten daha yavaş değiştiği için, kaydırma sırasında bir eylem izlenimi oluşturulur. Oldukça güzel bir efekt ve insanların siteniz hakkında konuşmasını sağlamak zorunda.

Squarespace's Shift şablonunun ekran görüntüsü

Shift’in paralaks kaydırma sayfalara derinlik ve algılanan hareket getiriyor ve spor temalı siteler için popüler bir seçim.

Tüm Squarespace şablonlarını görüntüle »

9. En İyi Kareler 1-Sayfa Şablonu

Squarespace’in Pasifik temasının esnekliği, web geliştiricisinin sunduğu en iyi tek sayfalık şablonlardan biri olmasını sağlıyor. Kayan sayfa tasarımı, bir dizi konu alanını sunmayı kolaylaştırır.

Pacific, restoranların veya yemek bloglarının menüleri ve incelemeleri, grafik öğelerinin metnin içine eklenmesine olanak tanıyan erişilebilir bir biçimde sergilemesi için mükemmeldir. Pacific’te tam entegre bir mağaza, müşterilere e-posta yoluyla envanter, proses siparişleri ve pazar izleme olanağı sunar.

Squarespace's Pacific şablonunun ekran görüntüsü

Pacific’in tek sayfalık şablonu, restoranların menüleri çevrimiçi duruma getirmesi için mükemmel bir şekilde kaydırma özelliğine sahiptir.

Tüm Squarespace şablonlarını görüntüle »

10. Kenar Çubuğu ile En İyi Kareler Şablonu

Kenar çubuğu özelliklerine sahip bir Kareler şablonu arıyorsanız, Beş’ten fazla aramayın. Bu şablon, site sahiplerinin kenar çubuğu konumunu Squarespace’in Stil Düzenleyicisi’nde sola veya sağa ayarlamasına ve Sayfa Ayarları aracılığıyla sayfalara eklemesine olanak tanır. Mizanpaj açılır menüsünden bir, iki veya tam genişlikte kenar çubuğu seçilebilir. Beş’in yetenekleriyle ilgili en iyi bölüm, site sahiplerinin seçilen sayfalara blog alıntılarına ve kenar çubuklarına küçük resimler eklemelerine izin vermesidir.

Squarespace'in Beş şablonunun ekran görüntüsü

Kenar çubukları Beş şablona eklenebilir ve Squarespace web sitelerine başka bir gezinme katmanı eklenebilir.

Tüm Squarespace şablonlarını görüntüle »

Yeni Kareler Şablonları Nadirdir, Bu nedenle Seçeneklerinizi Düşünün

İster hamburger, ister teknoloji, sanat veya e-Ticaret konuşuyor olun, Squarespace’in ilgi çekici şablonları güzel siteleri yerden ve mesajınızı iletmek için etkilidir. Çok sayıda şablon sunmasına rağmen, Squarespace nadiren yeni sürümler oluşturur.

Farklı bir şey arıyorsanız, birden fazla konu alanı için mükemmel şablonlar sunan çok sayıda web oluşturucu var. HostingAdvice ekibi, sürükle ve bırak düzenleyicileri ile yüzlerce ücretsiz ve premium şablon içeren en yüksek puanlı web sitesi oluşturucu planlarının bir listesini derledi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector