En İyi 10 Master Bayi Barındırma (2020): Sınırsız cPanel ve WHMCS

Ana bayi barındırma dünyası, bilmeyenler için “Başlangıç” filmi kadar şaşırtıcı olabilir. 2010 bilim-kurgu aksiyon filmi, sinemaseverleri, hiç bitmeyen merdivenlerin karmaşıklığı ve kafa karıştırıcı bir dünyaya, gerçekliğin algılanmasını ve hayaller içindeki rüyaları tanıttı.


Birçok deneyimli site sahipleri zaten geleneksel bayi web hosting istemcilere kendi sunucu kaynaklarının bölümlerini satan bir hosting müşteri gerektirdiğini biliyorum. Leonardo DiCaprio ve “Inception” kostarları dramatik vuruşlarla çeşitli bilinçaltı seviyelerinde gezinirken, ana satıcılar, sunucu alanlarını üçüncü bir tüketiciye yeniden satma becerisi sunabilmeleri için barındırma rüyasının bir sonraki seviyesini temsil ediyor..

Etkili bir ana satıcı olmak için, barındırma işinizi verimli bir şekilde yönetmek için yazılım araçlarının yanı sıra geniş bir yüksek performanslı bilgi işlem gücüne ihtiyacınız olacaktır. Büyük hayal kurmanıza yardımcı olabilecek 10 favori ana satıcı barındırma şirketimizin bir listesini derledik.

1. InMotion Hosting – En İyi Genel Master Bayi Hosting

En iyi ana satıcı barındırma seçeneklerini karşılaştırırken, ölçeklenebilir bilgi işlem ortamları, yüksek performanslı katı hal sürücüleri, istemci ve faturalandırma yönetimi için yararlı yazılımlar ve sınırsız sayıda cPanel hesabı oluşturma yeteneği, bu Başlangıç ​​stili vuruşlarını temsil eder ortalama bir bayi iş girişimini bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Bayi barındırma çeşitli formlar alabilir. En düşük düzeyde, girişimciler, küçük bir müşteri grubuna paylaştırıp satabilecekleri ortalamadan daha büyük bir paylaşılan barındırma ortamı elde ederler. Diğer web barındırma sağlayıcıları daha sonra karlı bir oranda reklam verebilir bireysel ürün satıcıları kredileri veya toptan fiyatlandırma sunmayı tercih.

Ana satıcılar çok daha büyük bir müşteri tabanına hizmet ettiğinden, en üst seviye bir VPS veya özel sunucu genellikle en iyi seçenektir. Kök erişimi ve eklenen kontrol sitesi sahiplerinin daha büyük barındırma ortamları üzerinde olması nedeniyle, bu planların neredeyse tamamı bir satıcı hesabına dönüştürülebilir; bunun doğru olduğundan emin olmak için sağlayıcınızın şart ve koşullarını kontrol ettiğinizden emin olun..

Geniş yelpazedeki sunucu seçenekleri sayesinde, özellikle InMotion Hosting’in satıcılara sunduğu hizmetleri takdir ediyoruz. Şirket, girişimcilere her ikisi de eksiksiz SSD depolama alanı, ücretsiz WHMCS, sınırsız cPanel hesabı, eNom alan adı satıcı hesabı ve sektördeki en iyi para iade garantilerinden birine sahip çok yönlü paylaşımlı sunucu alanı ve süper şarjlı sanal makineler arasında bir seçenek sunar . Dahası, InMotion sorunsuz, sorunsuz site aktarımlarıyla sizi, bayilerinizi ve müşteri hesaplarınızı şirketin donanımına aktarmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi için şirketin tam incelemesine göz atın:

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

2. A2 Hosting – Ücretsiz WHMCS ile En İyi Ana Bayi Hosting

Müşterileriniz var, müşterileriniz müşterilerin var… hepsini nasıl düz tutacaksınız? Sunucu kaynaklarının bölümlenmesi ve cPanel hesaplarının yapılandırılmasıyla ilişkili teknoloji kurulumunun ötesinde, bayilerin fatura yönetimi ve müşteri desteğini hesaba katmaları gerekir. Neyse ki, birçok üst sağlayıcı süper yararlı WHMCS’yi ek bir avantaj olarak içerir. Genellikle Softaculous veya diğer popüler kod kütüphaneleri aracılığıyla tek tıklamayla kurulum olarak sunulan platform, bir web barındırma işini yürütmeyle ilgili ortak görevleri basitleştirir ve otomatik hale getirir.

Açıkça söylemek gerekirse, WHMCS, genellikle cPanel lisanslarıyla eşleştirilmiş WHM yazılımından tamamen farklıdır. Web Ana Bilgisayar Yöneticisi anlamına gelen WHM, cPanel arayüzündeki çeşitli sunucu yönetimi ve yapılandırma araçlarına yönetici erişimi sağlar. WHM kullanıcıları, müşteriler için birden fazla cPanel hesabı oluşturmak ve yönetmek, sunucularını izlemek ve korumak, verileri aktarmak veya yedeklemek ve uygun erişim ile bayi hesaplarını belirlemek için yazılımı kullanabilir.

WHMCS kontrol panelinin ekran görüntüsü

WHMCS – WHM değil – satıcıların müşteri desteği ve faturalandırmasını yönetmesi için önemli bir araçtır.

Diğer programa gelince, WHMCS – veya, Web Hosting Manager Komple Çözüm – cPanel hesapları ve sunucu kaynakları sağlama, fatura gönderme ve ödeme toplama ve müşteri desteği için iyi entegre araçlar sağlama konusunda otomasyon ve verimliliğe odaklanır. WHMCS lisansları sadece 20 $ aylık utangaç ile başlayan, ücretsiz programı dahil etmek isteyen bir satıcı barındırma sağlayıcı bulmak web işletme sahipleri için önemlidir.

Bu yetenek için A2 Hosting’e dönüyoruz. Sayfa yüklerini standart mimarilerden 20 kat daha hızlı sağlayan süper şarjlı sunucular için özellikle bilinen şirket, dört bayi barındırma planından üçünün yanı sıra bir eNom etki alanı bayi hesabı ile birlikte ücretsiz WHMCS veya Blesta’yı içeriyor. Dahası, A2 Hosting müşterileri WHMCS’lerini ek özellikler ve daha fazla müşteriyle başa çıkma kapasitesi içerecek şekilde yükseltebilirler. Aşağıdaki incelememizi okuyarak şirket hakkında daha fazla bilgi edinin:

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

3. Hostwinds – En İyi “Ucuz” Ana Bayi Hosting

Yalın bir bütçe, barındırma endüstrisinde olsun ya da olmasın, tüm yeni veya küçük işletmeler için çok önemlidir. Maliyetleri düşük tutmak şirketlere açık kalmaları için daha fazla alan sağlar ve geliri en üst düzeye çıkarırken kar elde etmeye çalışır. Bu nedenle, ana satıcı işiniz için doğru ana makineyi bulmak söz konusu olduğunda karşılanabilirlik çok önemlidir.

Sadece sizin için ya da yurtdışı operasyonları olan ana bayi sağlayıcılarının yığınını en aza indirecek en ucuz ana bilgisayara dönmek yerine, başarılı olmanız için size araçlar sağlayacak yerleşik ve güvenilir bir hosting şirketi arayın: yüksek performanslı altyapı, yardımcı destek ve cPanel, WHM ve WHMCS üçlüsü.

Özellikle VPS, bulut ve adanmış sunucu düzeylerinde – satıcıların ustalaşması için en yararlı yapılandırmalar – Hostwinds, bir müşterinin parolası için en büyük patlamayı sağlamada üst sıralarda yer alır. Kuşkusuz, aşağıdaki incelememizde vurguladığımız belirli plan, büyük olasılıkla ana satıcılar için en uygun olmayacaktır (aslında şirketin satıcılar için üç farklı programı vardır), çünkü paylaşılan barındırma ve cPanel aboneliklerini dağıtmaya odaklanır, ancak Hostwinds, endüstri normunun çok altında bir fiyat yapısına sahiptir. Ana bayilere Hostwinds aracılığıyla bir VPS veya özel sunucuya bakarak daha iyi hizmet verilecektir. Yine de, aşağıdaki incelemenin tamamını tıklayarak şirket tekliflerinin temellerine göz atın:

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

4. InterServer – En İyi “Sınırsız” Ana Bayi Barındırma

Ana bayi web barındırma, MTV’nin “Pimp My Ride” ından acı dolu bir inek Xzibit memesi gibi geliyor: “Hey, bayi barındırma gibi duydum, bu yüzden bayi barındırma hesabınıza bayi barındırma hesabınıza bayi barındırma hizmeti ekledim.” Aynı tür saçmalık, barındırma alanındaki sınırsız şey kavramını takip eder; özellikle paylaşılan barındırma sağlayıcıları sınırsız depolama alanı, bant genişliği, bellek, e-posta hesapları ve daha fazlasını sunar (Buzz Lightyear’ın “Sonsuza kadar ve ötesine”, kimse?). Ancak sunucuların sınırları vardır ve ayrılan kaynaklarını kötüye kullanan veya aşan cezalar vardır.

CPanel and WHM'in ekran görüntüleri

Muhtemelen zaten cPanel’e alışkınız, ancak bunu WHM ile eşleştirmek sunucu kaynakları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Bayi veya ana bayi barındırma açısından sınırsız, genellikle hesabınızda yapılandırabileceğiniz cPanel kurulumlarının sayısını ifade eder, ancak bu tanımı teorik olarak alan adı, web sitesi veya o listedeki başka herhangi bir şeyi kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz. önce. Yüksek iş beklentilerine sahip ana satıcılar, çok sayıda cPanel lisansını kesinlikle takdir edecek olsa da (herhangi bir sınırı zorlamak, altyapınızı aşan hızla yaklaşıyor olsa da), müşterileriniz de benzer şekilde geniş sunucu alanını ve diğer kaynakları takdir edecektir..

InterServer, geniş sunucuları sınırsız cPanel hesapları ve etki alanlarıyla birleştirerek bayi barındırma hesaplarıyla, bayilerin müşterilerine geleneksel paylaşılan barındırma planlarında bulunan tüm özellikleri sunmasını sağlar: sınırsız SSD depolama ve e-posta, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu, ve içerik önbelleğe alma ve web sitesi güvenliği için etkileyici özel araçlar. Daha fazla bilgi için aşağıdaki incelememize göz atın:

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

Master Reseller Web Hosting için En İyisi

Ana bayi veya kuzenleri alfa master ve süper alfa master bayi barındırma (evet, gerçekten) bulmak zordur. Ne kadar çok satıcı eklerseniz, sunucu kaynaklarını daha hızlı çiğnemeyi bekleyebilirsiniz ve daha büyük bir sanal veya özel sunucuya genişletmeniz gerekir. Ana bilgisayarlar, büyük bir barındırma ortamında böyle bir iş kurmak için zaten teknik yeteneklere sahip olan düşük talep veya dar bir kitlenin bir kombinasyonu nedeniyle, bu hizmetin dışına reklam vermenin temeli olabilir..

Dünyadaki favori web sunucularımız arasında bile, basit satıcı barındırma düşündüğünüz kadar popüler değildir. Bayi barındırma ile yeni başlayanlar için bu seçeneklere dikkat etmek istedik ve hey, ilk girişiminizle başarılı olursanız, büyüyen işinizi bu ana bilgisayarın yükseltilmiş hizmetlerine kolayca taşıyabilirsiniz. İster ilk bayi şirketinizi kurmak isteyin, ister kurulu, çok katmanlı kuruluşunuz için bir ev arıyor olun, aşağıda memnuniyetle temin edeceğimiz bayi, VPS ve özel sunucu seçeneklerini göz önünde bulundurun:

5. HostGator

Ölçeklenebilir bilgi işlem gücüne, ücretsiz WHMCS’ye ve sınırsız alanlara, e-postalara ve veritabanlarına ek olarak, HostGator çiftleri bayi hesaplarını kardeş şirketi ResellerClub’ın etki alanı satın alma gücü ile eşleştirir (daha sonra daha fazlası). Bayiler, müşterileri için alan adlarını kaydedebilir, yönetebilir ve yenileyerek 70’den fazla üst düzey alanın kilidini açabilir. Ücretsiz hesabı WHMCS veya bir API ile entegre edebilir ve kayıtlarda% 80’e varan indirimler alabilirsiniz.

HostGator’un bayi planı, görmek istediğimizden biraz daha az depolama alanı ve bant genişliği ile birlikte sunulmasına rağmen, şirket daha büyük sunuculara yükseltme işlemini son derece uygun hale getiriyor; Şirketin 45 günlük para iade garantisi, sektör ortalamasından iki hafta daha uzun, ancak en sevdiğimiz özellik, müşterilerinizin öğrenmesine ve başarılı olmasına yardımcı olmak için markanızı koyabileceğiniz 400’den fazla video eğitiminin koleksiyonu olabilir.

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

6. HostPapa

Evet, HostPapa bu listedeki birçok rakipten ayda birkaç dolar daha pahalıdır, ancak şirket yatırımı oldukça değerli hale getirmek için avantajlar sunmaktadır. Daha büyük SSD destekli depolama kapasitesine ek olarak HostPapa, sizin ve müşterilerinizin oluşturabileceği tüm kısıtlamaları kaldırır; etki alanları, web siteleri, cPanel hesapları, veritabanları veya e-posta hesapları için sınır yoktur.

Bayiler, özel ad sunucularıyla birlikte brandable cPanel arayüzünün keyfini çıkarabilir. Ayrıca şirketin performans ve güvenliği RAID dizileri, önbellekleme ve 24 saat ağ izleme, kaba kuvvet algılama, sunucu güvenlik duvarları ve ücretsiz SSL sertifikalarıyla eşleşen bir içerik dağıtım ağı ile nasıl eşleştirdiğini takdir ediyoruz..

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

7. AccuWebHosting

Bulut tabanlı performans ve çok çeşitli Windows veya Linux sunucu yapılandırmaları sergileyen AccuWebHosting, bir ana bayi işi kurmayı düşünmek için harika bir ev sahibi. Depolama kapasitelerinin biraz daha yüksek olduğunu görmek isteriz, ancak CloudLinux işletim sistemi ve LiteSpeed ​​web sunucuları ortamların etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

AccuWebHosting; alan adlarını, web sitelerini, e-postaları, FTP hesaplarını ve veritabanlarını kapsayan sınırsız başka bir bayi barındırıcısıdır. PHP ve HTTP / 2 desteğinin modern sürümlerini kullanın ve işiniz yeni teknolojilere uyum sağlamak için çok uygun olacaktır. Müşterileriniz popüler RVSitebuilder ve WordPress, phpBB, OSCommerce ve daha fazlası gibi popüler araçları kapsayan 100’den fazla otomatik kurulum komut dosyasını kullanabilecektir..

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

8. GoDaddy

İşletmenizi dünyanın en büyük web barındırma şirketinden daha iyi hizalamak için daha iyi bir marka hangisi? Her zaman yeni alan adı kayıtları ve ilk kez web barındırma hesapları için gidilecek yer olan GoDaddy, itibarını piyasadaki diğerlerinden biraz farklı olan güçlü bir satıcı programına dönüştürür. Bayiler sabit bir komisyon almak yerine kendi kar marjlarını belirleyebilir ve müşterilere hangi ürünü satacağını seçebilir.

Kendi müşteriye yönelik çevrimiçi pazarınızı tasarlarken, GoDaddy tüm ürün yönetimi, satış, ödeme işleme ve faturalandırma sistemlerini şirket içi sistemlerle güçlendirir. Şirket, daha fazla ürün satmanıza, müşteri hesaplarına erişmenize ve bunları yönetmenize, promosyonlar sunmanıza ve bilgilendirici raporlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle GoDaddy’nin mevcut WordPress sitenizle nasıl bütünleştiğini seviyoruz; API’lar, şirketin alan adı arama işlevini entegre etmenize olanak tanır ve müşterilere alışveriş sepetlerine ürün ekleme olanağı sunar.

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

9. Bayi Kulübü

Adından da anlaşılacağı gibi, ResellerClub, bayi barındırma hakkında bir veya iki şey biliyor. İster inanın ister inanmayın, şirket, iki kardeş şirketi olan Bluehost ve HostGator’dan satış hizmetleri ve sunucuları satmak için bir ton iş kurdu. Bununla birlikte, kendi Linux veya Windows bayi seçenekleri söz konusu olduğunda, ResellerClub sınırsız özelliklerin, alan adı satışının ve yönetim yazılımının tam bir listesini sunar. ResellerClub ortamları, CloudLinux, Apache ve ClamAV antivirüsüne ek olarak CloudFlare ağ güvenliği ve CDN ile desteklenir.

ResellerClub, ücretsiz bir etki alanına yükseltme ve 500 TLD’den fazla sektörde en iyi fiyatlandırma ve ücretsiz bir mağaza sunan barındırma satıcı hesabına kaydolmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Şirket ayrıca size tam kontrol ve ek işlevsellik sağlamak için cPanel ve WHMCS’nizi entegre etmek için özel modüller ve eklentiler geliştirdi.

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

10. SiteGround

Evet, bu fiyat etiketi biraz korkutucu. Ancak endişelenmeyin, SiteGround, bayimiz listemizdeki diğer sağlayıcılardan farklı şekilde barındırılıyor. Şirket size bir ton depolama alanı ve bant genişliği vermek yerine bayilerin barındırma kredisi satın almalarını sağlar. Bir kredi bir yıllık paylaşılan barındırma demektir ve ne kadar çok hesap satın alırsanız o kadar yüksek indirim elde edersiniz.

Bayiler hesapları tek bir tıklamayla etkinleştirebilir ve müşteriler SiteGround’un üstün hizmetlerinden anında yararlanabilir. Hesap başına bir web sitesi ve 10 GB SSD depolama alanıyla sınırlısınız, ancak SiteGround ücretsiz bir içerik dağıtım ağına, önbellek araçlarına, otomatik günlük yedeklemelere ve inanılmaz derecede duyarlı ve yardımcı destek aracılarına sahiptir.

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

CPanel ve WHM’yi Yeniden Satmalarını Sağlayarak Başkalarını Güçlendirerek İşinizi Geliştirin

Ana bayi web hosting planları, hem paylaşılan barındırma hem de ek bayi hesapları oluşturma yetenekleri ile, şüphesiz çekici – ve belki biraz korkutucu. Ek satış gücü gelirinizi artırabilir, ancak ana satıcıların sunucu kaynaklarına ve müşteri desteğine yakından dikkat etmesi gerekir.

Katlanarak artan sayıda müşteri, bir sunucuyu hızlı bir şekilde aşırı kalabalık hale getirerek performans sorunlarına ve yanıt vermeniz gereken kesinti sürelerine yol açabilir. Ancak, güçlü bir VPS güdümlü satıcı hesabına kaydolarak, yatırımınız doğru boyutlu altyapı içinde yavaşça ölçeklenebilir. Tabii ki, bilgi işlem gereksinimlerinizin gerektirdiği gibi özel bir sunucuya (veya ikiye) yükseltmekten çekinmeyin.

Eğer yakından izlemek ve ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun ile başa çıkmak için zaman ve kaynak varsa, sadece ana satıcı barındırma meydan okuma olabilir. Teknoloji becerilerinizi gösterin ve markanızı iyi temsil etmek için güvendiğiniz satıcıları işe alın.

Karmaşık kıvrımlar ve dönüşler temasına bağlı olarak, “Başlangıç” bir uçurumun üzerinde biter (şok edici, değil mi? Ayrıca, burada, yaklaşık on yıllık bir filmde ne olduğunu bilmemekten ötürü öfkelenmeye cesaret edenler için bir spoiler uyarısı geliyor). Leonardo zirveye yerleşti ve kullanıcılar gerçek dünyaya geri dönüp dönmediğini veya çocuklarıyla bir rüyada yaşamayı seçip seçmediğini merak ediyorlar.

Bu size bıraktığımız final – şimdi ana satıcı web barındırma için en iyi seçeneklere sahip olduğunuzdan, işiniz gelişecek mi yoksa duracak mı? Sizi başarıya hazırlayan en iyi teknoloji platformlarını ve eklenti hizmetlerini gösterebiliriz, ancak kaderiniz tamamen iş zekasına, satışçılığına ve müşterilerinizin başarısına ve dolayısıyla müşterilerinize bağlıdır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector