En İyi 10 Özel Sunucu Barındırma (2020)

Biliyoruz, ucuz adanmış sunucu barındırma bir oksimoron gibi geliyor. Barındırma yüksek katlı üst kat genellikle bant genişliği, veri depolama ve bilgi işlem gücü için büyük talepleri olan yüksek güçlü işletmeler için ayrılmıştır. Bununla birlikte, donanımınızda ekstra oomph’a ihtiyaç duymanız, kumbarayı açmanız gerektiği anlamına gelmez.


Özel sunucular tam olarak göründükleri gibidir: Sunucunun tüm kaynakları, sitenize veya uygulamanıza en yüksek performans, işlem gücü ve depolama ile güç sağlamaya adanmıştır. Adanmış sunucu paketlerine en fazla değeri getiren barındırma sağlayıcılarını bulduğunuzda önemli yatırım temettü ödeyebilir.

Burada “ucuz” kelimesinin bir tuz tanesi ile alınması gerekirken, özel ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak ucuz adanmış barındırma planları için en iyi 10 seçeneği derledik.

1. En İyi Değer Adanmış Sunucu

Hemen yarasa, ucuz ve değer barındırma arasındaki farkı açıklamalıyız. Zaman zaman ücretsiz barındırma hizmetlerini kapsayacak olsak da, genellikle fiyat etiketini geçmiş ve paranızın karşılığını incelemenizi öneririz. Çoğu durumda, birkaç dolar daha harcamak, barındırma deneyiminizi kolaylaştıracak ve site performansı ve ziyaretçi deneyiminde büyük bir fark yaratacak bir ton yararlı özelliğin kilidini açar..

Birinci sınıf sunucumuz en ucuz olmayabilir, ancak InterServer neden daha yüksek olmadığından emin olmadığımız bir fiyat için en üst düzeyde işlevsellik, esneklik ve müşteri desteği sunarak mükemmeldir. İster Windows ister Linux sunucuları, dört CPU çekirdeği veya 24’ü arayın, InterServer teknisyenleri, şirketin özel tasarımlı veri merkezinde her zaman orada destekle beklemede.

En popüler diğer ana bilgisayarlara bakın »

2. Ucuz Yönetilen Dedicated Sunucu

Premium donanım istiyorsunuz, neden premium desteğe gitmiyorsunuz? Yönetilen barındırma, yazılımı yapılandırarak, yamaları ve güncellemeleri yükleyerek ve ortamın tüm yönlerini koruyarak 7/24 teknik desteğin ötesine geçer. Yönetilen ana bilgisayarlar her şeyin alt yapısıyla ilgilenir, böylece yalnızca işinize, web sitenize veya uygulamanıza odaklanmanız gerekir.

Liquid Web, teknisyenlerin bir müşterinin donanımını ve web sunucusunu yönettiği ve üçüncü taraf yazılımlar için en iyi çaba desteğini sağladığı, kendi kendini yöneten ile tam olarak yönetilen arasında üç kademeli yönetilen hizmet sunar. Çekirdek tarafından yönetilen özel sunucu planları, LAMP yığınının sunucu altyapısını, donanımını ve temel öğelerini kapsarken, kendi kendini yöneten planlar yalnızca donanımı ve altyapıyı kapsar.

En iyi yönetilen diğer ana bilgisayarlara bakın »

3. Ucuz Yönetilmeyen Dedicated Server

Deneyimli geliştiriciler ve site yöneticileri için, yönetilen barındırma hizmetleri gereksiz bir ek masraf olabilir. Yönetilmeyen sunucuların bakımı zaman ve teknik uzmanlık gerektirir, bu da zamanınızın maliyete katlandığı zaman yönetilen sunucu barındırma işleminin öne çıktığını iddia eder..

Donanımın kendi tesislerinde veya veri merkezlerinde yaşadığı göz önüne alındığında, çoğu ana bilgisayar en azından bir tür yönetilen hizmet sunar. Barındırma sağlayıcısı donanım ve altyapı yönetiminde ısrar etse bile, hoşça sorarsanız genellikle web sunucunuzdan çıkmaya istekli olurlar. Her şeyin sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için daha fazla baskı ve talep olacak, ancak bir sıkışma durumunda ev sahibi teknik destek sunmaya devam edecek.

A2 Hosting, yönetilmeyen adanmış sunucuları ile mükemmel dengeyi kurarak müşterilere hosting ortamları üzerinde tam kontrol sağlarken soğukta bırakmaz. Şirket, cPanel ve WHM kontrol panelleri aracılığıyla tüm sunucu ayarlarının, hizmetlerin ve hesapların tam kök erişimine ve gözetimine izin verir. 24 saat sunucu izlemeye ek olarak, A2 Hosting müşterileri istedikleri zaman, istedikleri gün, istedikleri zaman arayabilir, sohbet edebilir veya e-posta ile gönderebilir.

Diğer en iyi özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

4. Linux için En Ucuz Dedicated Server

Sunucunuz için Linux veya Windows işletim sistemi arasında seçim yapmak, genellikle ne barındırdığınıza ve hangi dilleri veya teknolojiyi desteklemeniz gerektiğiyle ilgilidir. Açık kaynaklı bir platform olarak, Linux çok daha geniş bir destek ve esnekliğe sahiptir – aslında, Linux çok popüler LAMP yığınında L’dir, bunu Apache, MySQL ve PHP, Perl veya Python takip eder.

Linux, CentOS, Ubuntu ve Debian Logoları

Linux barındırma planları, Linux, CentOS, Ubuntu ve Debian dahil olmak üzere birkaç farklı lezzetle gelebilir.

CPanel bölümünde biraz daha aşağıda göreceğiniz gibi, Linux ve cPanel, varsayılan barındırma yapılandırma sağlayıcılarının kullanıma sunma eğilimindedir. Örneğin, popüler sağlayıcılar InMotion Hosting ve HostGator, Linux’ta hepsi bir araya geldi ve bir Windows planı bile sunmadı. Benzer şekilde, Bluehost en iyi Linux barındırma hizmetleri için kolay bir seçimdir.

Bununla birlikte, satın alınabilirlik söz konusu olduğunda, InterServer düşük maliyetli sunucuları ve aydan aya planları ile yine üstün. Aynı hizmetleri sürdürdükçe barındırma maliyetleriniz asla artmayacak, bu da InterServer’ı bütçe odaklı barındırma tüketicileri için harika bir seçenek haline getiriyor.

Diğer en iyi Linux ana bilgisayarlarına bakın »

5. Windows için En Ucuz Dedicated Server

Windows işletim sistemi yüklü sunucular genellikle yalnızca ASP.NET, MSSQL, MS Access ve Visual Basic dahil olmak üzere Windows veya Microsoft tabanlı teknolojileri destekler. Windows, özellikle diğer yazılım ve donanım uyumluluğunun yanı sıra oyun endüstrisi için de yararlıdır. Linux neredeyse tüm işlemcilerde çalışabilirken, Linux’un Intel işlemcilerle çalışması önerilir. Windows barındırma için alışveriş yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey: İşletim sistemi birçok bilgi işlem kaynağını çiğniyor, bu yüzden RAM’de köşeleri kesmeyen planları arayın.

Bu yakın bile değil. InterServer, müşterilere aylık 40 dolarlık bir sunucuya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda beş IP adresi, yönetilen destek, veri taşıma, 24 saat izleme ve kurulum ücreti olmadan dört saatlik provizyon atar. Intel Çift Çekirdekli Atom sunucusu, InterServer’ın diğer yapılandırmalarıyla karşılaştırıldığında anlaşılır derecede küçük ve düşük güçlüdür, ancak işletim sistemi ve kontrol paneli seçiminize sahip olmak, şirketi uygun fiyatlı bir Windows sunucu barındırma ortamı için kolay bir seçim haline getirir.

Diğer en iyi Windows ana bilgisayarlarına bakın »

6. Ucuz cPanel Dedicated Sunucu

Donanıma sahip olduğunuzda, bir sonraki büyük kararınız sunucuyu nasıl yapılandıracağınız ve yöneteceğiniz olacaktır. Birçok özel plan, ayrıntılara ince ayar yapmak için müşterilere kök erişim izni verse de, çoğu kullanıcı, bir barındırma kontrol panelini veya yöneticilerin yalnızca birkaç fare tıklamasıyla karmaşık görevleri gerçekleştirmesini sağlayan grafik bir arabirimi tercih eder. Çeşitli seçenekleri karşılaştırmak için nihai kılavuzu yazdık, ancak genel kural, Linux makineleri için cPanel ve Windows hesapları için Plesk kullanmaktır.

cPanel ekran görüntüsü

Kontrol panelleri, barındırma deneyiminizin arkasındaki yazılım yüklemeleri gibi çeşitli işlemleri otomatik hale getirir.

Açık kaynaklı Linux işletim sisteminin popülerliği ve uygun fiyatı göz önüne alındığında, cPanel içermeyen bir barındırma sağlayıcısı bulmakta zorlanırsınız. Ancak ana bilgisayarların kendilerini ayırt edebileceği yerler, cPanel arayüzünü kullanıcı ihtiyaçlarına ve ana bilgisayarın özelliklerine göre özelleştirerek daha da optimize etmektir..

Tam da bu nedenle Bluehost’u öneriyoruz – saygın ana bilgisayar, cPanel’e ekstra bir mil kattı, böylece müşteriler tüm web sitelerini, alan adlarını, e-postalarını, dosyalarını ve bilgi işlem kaynaklarını tek bir merkezi konumdan kolayca yönetebiliyorlar. Anında hazırlık ve açık kaynak dostu bir ortam, şirketin özel tasarlanmış veritabanı yöneticisinin yaptığı gibi Bluehost’un avantajlarına da katkıda bulunur.

7. Ucuz Plesk Adanmış Sunucu

Plesk birden çok işletim sistemiyle uyumlu olsa da, en çok Windows barındırma hesaplarıyla eşleştirilir. Plesk genellikle cPanel lisanslarından daha ucuzdur, ancak Windows çalıştırmanın masrafları çifti bulmak biraz zorlaşır. Hem Plesk hem de cPanel kontrol panellerinin kullanımı kolaydır. Tanıdık, basit düzenlerle, site yöneticileri genellikle iki platform arasında çok fazla uğraşmadan geçiş yapabilir.

Plesk, yüksek düzeyde güvenlik ve rakipsiz bir istikrar sunan HTTPS protokolünü kullanır. Windows ve Linux uyumluluğunun ötesinde, Plesk birkaç dili destekler: İngilizce, Almanca, Japonca, İspanyolca, Fransızca ve Rusça.

Müşterileri desteklemedeki esneklik, Liquid Web’in özel sunucu planlarında yansıtılır. Sekiz tek ve çift çekirdekli işlemci yapılandırmasına ek olarak, şirketin Çözüm Mimarları, müşterileriyle web sitelerinin veya uygulamalarının ihtiyaçlarına göre uyarlanmış özel bir ortam tasarlamaya çalışacaklardır. Liquid Web, Plesk’i tamamen yönetilen Windows adanmış sunucularında sunar.

8. Ücretsiz SSD’ler ile uygun fiyatlı Dedicated Server

Katı hal sürücüler veya SSD’ler, güçlü bir barındırma pazarının üstündeki kirazdır. SSD’ler, sunucudaki verilerinizi depolayan disk türünü belirtir. Sabit disk sürücüleri veya HDD’ler, 60 yıldan beri süren geleneksel seçenektir ve bir eğirme tabağı ve verileri depolamak için manyetizma kullanan bir okuma / yazma kolu içerir. Bununla birlikte, SSD’lerin hareketli parçaları yoktur ve bunun yerine flaş mikroçiplerde ev bilgileri bulunur. SSD’ler çok daha hızlıdır, ancak daha yeni teknoloji, sürücülerin daha pahalı olduğu ve genellikle daha küçük kapasitelerle geldiği anlamına gelir. Bu yüzden birçok web barındırma sağlayıcısı ücretli bir yükseltme veya daha pahalı bir planın parçası olarak SSD’leri içerir.

HDD ve SSD görüntüsü

Sabit disk sürücüleri (solda) daha yüksek kapasitelere sahiptir, ancak yarıiletken sürücülerden önemli ölçüde daha yavaştır (sağda).

SSD’ler, Liquid Web’in adanmış sunucu barındırma paketlerinde içerdiği avantajlardan sadece bir tanesidir. % 100 kesintisiz çalışma garantisine ek olarak, birinci sınıf sağlayıcı CloudFlare CDN, 24/7 Sonar izleme, DDoS koruması ve ServerSecure güvenlik ve sertleşmesinde.

Bununla birlikte, SSD’lerle ilgili herhangi bir şey söz konusu olduğunda, InMotion Hosting her zaman listemizin en üstündedir. Barındırma sağlayıcısı, SSD depolamayı 500 GB’lık artışlarla dağıtır ve gelişmiş donanımı kullanarak trompetlerin 20 kat daha hızlı performansını sağlar.

Diğer en iyi SSD ana bilgisayarlarına bakın »

9. Sınırsız Bant Genişliği ile Ucuz Dedicated Sunucu

En sevdiğimiz paylaşılan barındırma sağlayıcılarımızın birçoğu ücretsiz olarak sınırsız bant genişliği veya veri aktarımı yapmakla birlikte, bu özellik özel sunucu düzeyinde bulmak şaşırtıcı derecede zordur. Barındırma dünyasındaki sınırsız herhangi bir şey, donanımın sadece çok fazla veri işleyebileceği ve depolayabileceği göz önüne alındığında bir yanılsamadır..

Çoğu ana bilgisayar 5 TB ile 15 TB arasında bant genişliği sunarken, çoğu müşteri için yeterli olan HostGator, özel planını siteniz, ziyaretçileriniz ve internet arasında aktarılan 25 TB’a kadar ölçeklendirir. A2 Hosting, şirketin yarı adanmış bir sunucu olarak adlandırdığı şeyde sınırsız depolama ve bant genişliği sunar, bu da daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan ancak adanmış sunuculara sıçramaya hazır olmayanlar için temelde daha hızlı ve pahalı bir ortak plan.

Ölçülmemiş bir trafik seçeneğiyle özel sunucu planları sunan birkaç barındırma sağlayıcısından biri olan Hostwinds, perk için ödeme yapmak isteyen popüler web siteleri için bant genişliğini kısıtlamaz veya kısıtlamaz. Özel sunucunuz tarafından kullanılan veya indirilen veri miktarından bağımsız olarak, Hostwinds tüm trafikte saniyede 1Gbit hıza kadar garanti eder.

Diğer en iyi özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

10. Uygun fiyatlı Bayi Adanmış Hosting

Sunucu kaynaklarınızdan bazılarını satmak, yeni adanmış barındırma planınızın bazı yüksek maliyetlerini ortadan kaldırmanın hızlı ve basit bir yoludur. Bayiler, sunucu alanını etkili bir şekilde diğerlerine devreder ve fiyatları ve bölümlenmiş bilgi işlem kaynaklarını kontrol eder. Çoğu ana makine satıcı planlarını sanal bir özel sunucu veya VPS etrafında uyarlasa da, hoşça sorarsanız ve biraz kazma yaparsanız, özel bir sunucu ile yeniden satış yapmaya başlayabilirsiniz..

Sunucular önünde el sıkışma

Bayi barındırma, kendi barındırma şirketiniz gibi davranmanıza ve başkalarına hizmet satmanıza olanak tanır.

InMotion Hosting’in 90 günlük uzatılmış para iade garantisi ile birlikte tüm hosting planlarında SSD’leri içerdiğini takdir ediyoruz. A2 Hosting, ücretsiz SSD’ler ve ince ayarlı Turbo Sunucular için bir seçenek sunarak gaza basar. Her iki sağlayıcı da optimize edilmiş altyapılarının rakiplerine göre 20 kat daha hızlı çalıştığını teşvik ediyor.

Katı hal hız artışlarına rağmen, bayi barındırma her şey için HostGator öneririz. Şirket, diğer sağlayıcıların aksine, yeniden satışın teşvik olduğunu özel barındırma planlarında açıkça açıkça yapar. Her HostGator planı, alan adı satmak için ücretsiz bir ResellerClub hesabı ile birlikte sunucu ayarlarını, hesapları, analizleri ve faturalandırmayı yönetmek için cPanel ve WHM kontrol panelleriyle birlikte gelir. Yine de 19,95 $ fiyat etiketinin sizi aldatmasına izin vermeyin – HostGator hala bayi planlarını VPS’ye yönlendiriyor. Hem bilgi işlem gücünü hem de bayi avantajlarını elde etmek için özel bir barındırma planına kaydolduğunuzdan emin olun..

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

Hosting Ziyaretçiler Sunucularda En İyi Fırsatları Alın (% 50’ye Varan İndirim)

Adanmış sunucu barındırma içine dalma almak pahalı bir çaba olabilir. Bununla birlikte, biraz araştırma ve okuma ile, bir barındırma sağlayıcısı bulacağınızdan ve özellikleri ve işlevleri bütçenizle eşleşen planladığınızdan eminiz.

Bluehost Dedicated Sunucusunda% 50 İndirim »

Neyse ki, birçok ev sahibi ödevlerini yapmanın ödülü olarak okuyucularımıza indirim sunmamıza izin veriyor. Tavsiye okuyucuları Bluehost’un yarı fiyatına ayrılmış sunucu barındırma hizmetinden yararlanmak için yukarıdaki düğmeyi tıklayabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector