En İyi 10: Ücretsiz cPanel Hosting (2020) – Sınırsız Alan Adı ve WordPress

Ücretsiz cPanel hosting, web hosting endüstrisinde en sevdiğimiz iki kelimeyi birleştirir – ücretsiz ve kolay – bütçeye uygun fiyatla nokta ve tıklama sunucu yönetiminin mükemmel bir karışımını sunar.


Hepimiz web barındırma içine ilk baskın oldukça göz korkutucu ve sıkıcı olduğunu, sadece yeni bir ev sahibi taşıma gibi biliyorum. Bununla birlikte, popüler bir kontrol paneli kullanmak, bu baş ağrılarını anında hafifletir. CPanel gibi portallar, komut satırı olmadan karmaşık işlemleri gerçekleştirmek için grafik bir yol sunar.

WordPress kurulumları, yedeklemeleri, SSL sertifikaları ve e-posta hesapları için cPanel’in tek tıklamayla araçlarını kullanmanız önemle tavsiye edilir ve bir servete mal olması gerekmez. Düşük maliyetli web barındırma planlarıyla gelen yükseltilmiş özellikleri ve güvenliği tercih etsek de, en iyi ücretsiz cPanel ana bilgisayarlarının bir listesini derledik. Hangisinin en uygun olduğunu görmek için listemize bir göz atın.

5 En İyi “Neredeyse Ücretsiz” Web Hosting cPanel ile

Elbette, ücretsiz web barındırma cazibesine kapılmak kolaydır. Derin indirimlere bile tamamen karşı değiliz – ancak ücretsiz hostingin dezavantajlarının farkında olmalısınız. Büyük ölçüde sınırlı kaynakların yanı sıra varolmayan destek, aşırı kalabalık sunucular, yavaş performans ve özelliksiz alan adları, birçok ücretsiz barındırma sağlayıcısında yaygındır – ve ayda sadece birkaç dolar harcamak istediğinizde düzeltilecek ilk öğeler arasında.

Ücretsiz ev sahiplerinin aksine, satın alınabilirliğe odaklanan şirketler, neredeyse her zaman cPanel’i listenin en üstüne koyarak kullanıcı dostu işlevselliği ve desteği vurgulamaktadır. Her yerde bulunan cPanel kurulumuyla, birçok ana bilgisayar sitenizi ücretsiz ve sıfır kesinti süresi ile transfer edebilir ve aynı tutarlı ve kullanıcı dostu deneyimi sunar. Aşağıdaki birkaç ana makine web sitenizi destekleyecek ve aradığınız olumlu deneyimi, site büyümesini ve iş başarısını ayda 5 dolardan daha az bir ücret karşılığında sunacak.

1. InterServer – En İyi Genel cPanel Hosting

CPanel’i web sitesi sahipleri için en iyi araç olarak adlandıran InterServer, kullanımı kolay kontrol paneliyle iyi döşenmiş paylaşılan barındırma planları sunar. InterServer’a geçmek isteyen mevcut cPanel kullanıcıları, şirketin ücretsiz site taşıma hizmetinin yanı sıra, barındırma mutluluğunuzu kapsamak için esnek ve uygun fiyatlı bir yol sunan aylık ay sözleşmelerini takdir edecekler..

CPanel’e ek olarak, InterServer sınırsız depolama alanı, veri aktarımı ve e-posta hesabı sunar. Şirketin RAID-10 dizilerindeki tüm SSD depolama alanları ve ücretsiz Cloudflare içerik dağıtım ağı gibi ileri teknoloji özellikleri, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli geliştiricilerle rezonansa girecektir..

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

2. Bluehost – WordPress ve cPanel Hosting için en iyisi

WordPress tarafından önerilen sadece üç ana bilgisayardan biri olan Bluehost, uygun fiyatlı web barındırma dünyasında saygın bir dayanak noktasıdır. Şirket, hem yeni başlayanlara hem de deneyimli site sahiplerine dostça destek, hizmet ve tam özellikli planlar için mükemmel bir itibarın arkasında dünya çapında 2 milyondan fazla web sitesine güç veriyor.

Kontrol panelleri özellikle WordPress kullanıcıları için faydalıdır, çünkü yazılım PHP dosyalarını düzenlemek ve yüklemekle birlikte bir MySQL veritabanı kurmayı içeren biraz karmaşık bir WordPress kurulum işlemini basitleştirir. Bluehost kullanıcılara ücretsiz ve özel olarak optimize edilmiş bir cPanel deneyimi sunmakla kalmaz, aynı zamanda cPanel’i kurulum sürecinin hemen hemen her adımını otomatikleştiren tek tıklamayla bir kurulum komut dosyası ile donattı.

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

3. HostGator – Sınırsız cPanel Hosting için en iyisi

Sınırsız web barındırma planlarıyla, site sahiplerinin başlattıkları web sitelerinin sayısını, kullandıkları depolamayı veya sundukları trafiği kısıtlama konusunda endişelenmeleri gerekmez. Evet, disk alanı, bant genişliği ve hatta e-posta adresleri hiçbir zaman gerçekten sınırsız olamaz, ancak birkaç ana makine müşterilere kendilerine tahsis edilen kaynakların tümünü kullanmayacakları öncülünde daha fazla alan sağlar..

Büyümek için en sevdiğimiz ana bilgisayarımız HostGator, dosya miktarı veya veri aktarım sınırlarını zorunlu kılmaz, yalnızca site sahiplerinden sistem kaynaklarını kişisel veya küçük işletme web sitelerinin normal işlemleri içinde kullanmasını ister.

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

4. InMotion Hosting – cPanel ile Ücretsiz Domain Barındırma için En İyisi

Ücretsiz cPanel erişimine ek olarak InMotion Hosting, müşterileri sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ve şablonlarından SSL sertifikası ve web sitesi geçişine kadar her türlü ücretsiz özellik ile yükler. InMotion ayrıca yeni müşterilerin bir yıl boyunca ücretsiz olarak bir alan adı kaydettirmesine olanak tanır.

Los Angeles tabanlı ana makine, ek alan adı kaydı, alt alan adı oluşturma, ad sunucusu yapılandırması ve DNS kayıtlarının gözetimini kapsayan basit alan adı kayıtlarını cPanel’in alan yönetimi araçlarıyla eşleştirir. Tam incelememizde InMotion hakkında daha fazla bilgi edinin:

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

5. iPage – cPanel ile En Ucuz VPS Hosting

İPage ve Hostinger gibi favori düşük maliyetli barındırma sağlayıcılarımızdan bazıları, müşterilere genellikle cPanel’in işlevselliğine yakından benzemek üzere tasarlanmış ücretsiz, özel olarak oluşturulmuş bir kontrol paneli sunmayı tercih ediyor. Bu tescilli kontrol panelleri genellikle cPanel’inki kadar kullanıcı dostudur, ancak sağlayıcıların paradan tasarruf etmelerini ve müşterilere geçebilecekleri çeşitli özellikler ve tasarruflar üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlar..

İlginç bir şekilde, iPage, süper uygun fiyatlı paylaşılan barındırma planlarının bir parçası olarak özel vDeck kontrol panelini sunmayı seçiyor, ancak şirkete bütçe dostu barındırma konusundaki itibarından kaçınmadan müşterilere sanal ve özel sunucularla ad marka cPanel deneyimi sunuyor. Sitelerini daha yüksek barındırma düzeylerine ölçeklendirmek isteyenler için iPage ve cPanel kombinasyonunu göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..

Diğer uygun fiyatlı VPS sunucularını görün »

5 En İyi “Ücretsiz” cPanel Hosting Hizmetleri

Her ne kadar okuyucuları ücretsiz barındırma tehlikeleri hakkında düzenli olarak uyarmamıza rağmen – lax güvenliği, güvenilmez hizmet ve var olmayan destek, birkaçını isimlendirmek – gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir şeyin gerçekte olduğu birkaç durum var.

Örneğin, ücretsiz web barındırma, tamamen yeni bir barındırma planına yatırım yapmadan bir kavramı hızlı bir şekilde yayınlamak ve test etmek isteyen geliştiriciler için iyi, genellikle geçici bir seçenek olma eğilimindedir. Acemi site sahipleri, çevrimiçi varlıklarının uzun vadede başarılı olmasını sağlamak için yönetimi basitleştiren cPanel gibi destekleyici teknolojilerle ayaklarını ıslatabilirler.

Ücretsiz cPanel barındırma ararken, ince baskıyı okuduğunuzdan emin olun. Arama sonuçlarının en üstünde yer alan birçok şirket, belirli bir platform sunmadan cPanel markasının güvenilirliğinden yararlanmaya çalışır. Tüm bunlar ile, aslında cPanel sunan en güvenilir ve tanınmış ücretsiz hosting şirketlerine bir göz atın:

6. x10Hosting

x10Hosting logosuSingleHop’taki otomasyon uzmanları ve x10Hosting bulut barındırma gelişmiş donanımı tarafından desteklenmektedir, on yıldan uzun bir süredir üst düzey ücretsiz barındırma hizmetleri sunmaktadır. Sınırsız disk alanı ve veri aktarımına ek olarak şirket, hızlı katı hal sürücüleri ve en yeni cPanel veya özel bir kontrol paneli arasında seçim yapma olanağı sunan Linux, Apache, MySQL ve PHP gibi tam LAMP yığınını sunar. cPanel daha da iyi.

 • Depolama ve bant genişliği: Sınırsız
 • Alanlar ve e-posta: En fazla iki eklenti etki alanı ve bir alt etki alanının yanı sıra üç e-posta hesabı
 • Diğer avantajlar: SSD destekli bulut sunucuları, web sitesi oluşturucu, 300’den fazla tek tıklamayla kurulum komut dosyaları, PHP ve MySQL

X10hosting için kaydolun »

7. FreeHosting.com

FreeHosting.com logosuBelki de en belirgin alan adına sahip olan FreeHosting.com, 15.000 müşterinin her gün 9 milyon ziyaretçiye hizmet etmesine yardımcı oluyor. Ücretsiz ve ücretli hosting planlarına ek olarak, şirket ayrıca müşteriler için alan adları kaydetmek için birkaç ücretsiz hosting sağlayıcılarından biridir. FreeHosting.com, Fransa ve Almanya’da veri merkezleri işletmektedir ve ücretli bir hosting hesabı için hazır olmayan kişilere tek seferlik ücretli yükseltmeler sunmaktadır. Bu eklentiler, diğer özelliklerin yanı sıra ek posta kutuları, alt alanlar, veritabanları, destek ve SSL sertifikaları içerir.

 • Depolama ve bant genişliği: 10 GB disk alanı ve ölçülmemiş bant genişliği
 • Alanlar ve e-posta: Bir alt alan adı ve e-posta hesabı
 • Diğer avantajlar: 170’ten fazla kullanılabilir şablon, 400’den fazla tek tıklamayla kurulum komut dosyası, sınırsız FTP hesabı, PHP 7 ve MySQL içeren web sitesi oluşturucu

8. GigaRocket

GigaRocket logosuWeb tasarım öğrencilerinin ve küçük işletmelerin çevrimiçi olarak başlamasına yardımcı olmayı amaçlayan GigaRocket, şirketin topluluk forumlarına kaliteli mesajlar gönderen kişilere ücretsiz barındırma hizmeti sunar. Bunun karşılığında müşteriler, Intel Xeon işlemciler, NGINX ve Apache web sunucuları ve bir içerik dağıtım ağı ile performans odaklı modern barındırma ortamları alır. Aktif topluluk, desteğin ortalamanın çok üzerinde olmasını sağlar, ancak POP3 (IMAP yerine) e-posta hesaplarının farkında olun.

 • Depolama ve bant genişliği: 5GB disk alanı ve 50GB bant genişliği
 • Alanlar ve e-posta: Bir alt alan adı ve 25 POP3 e-posta adresi
 • Diğer avantajlar: Softaculous komut dosyası yükleyici, DDoS koruması, SSL sertifikasını şifreleyelim, Cloudflare içerik dağıtım ağı, CloudLinux, NGINX, PHP 7 ve MySQL

9. InfinityFree

InfinityFree logosu300.000’den fazla kişi, ücretsiz, sınırsız web barındırma hizmetleri için InfinityFree’yi seçiyor. Birçok sağlayıcı gibi, şirket de kullanıcıların bir alt alan adı kaydettirmesini gerektirir, ancak başka bir yerde kayıtlı kişisel alan adlarına trafik yönlendirmelerini sağlar. InfinityFree% 99,9 çalışma süresi sunar; bu oran ücretli barındırma hesapları arasında standart olsa da, ücretsiz barındırma alanında ortalamanın üzerindedir. Hizmet, premium yükseltmeler sunan iFastNet tarafından desteklenmektedir, ancak InfinityFree reklamsız ömür boyu barındırma hizmeti sunacaktır.

 • Depolama ve bant genişliği: Sınırsız
 • Alanlar ve e-posta: Bir alt alan ve 10 e-posta adresi
 • Diğer avantajlar: SSL sertifikası, Cloudflare içerik dağıtım ağı, DNS hizmeti, PHP ve MySQL

10. GoogieHost

GoogieHost logosu2012 yılında web barındırma ve alan adı kayıtlarını bütçeye uygun olanlar için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla kurulan GoogieHost şimdi 100.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Şirket başlangıçta ayda 1 ABD doları ücret aldı ancak hizmetlerini ücretsiz sunan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş haline geldi. GoogieHost, ABD, İngiltere ve Yeni Zelanda’daki sunucuları çalıştırır ve cPanel’in ötesine bakmak isteyenler için özel bir kontrol paneli sunar. E-posta biletleri ve sohbetler aracılığıyla sağlanan destekle birlikte, ortalamanın üzerinde% 99,95 çalışma süresi garantisini takdir ediyoruz..

 • Depolama ve bant genişliği: 1GB disk alanı ve sınırsız bant genişliği
 • Alanlar ve e-posta: Ücretsiz e-posta hesapları olan sınırsız alt alanlarda tek bir web sitesi
 • Diğer avantajlar: SSD destekli bulut sunucuları, web sitesi oluşturucu, 300’den fazla tek tıklamayla kurulum komut dosyaları, SSH erişimi, hotlink ve spam koruması, PHP ve MySQL

CPanel Hosting nedir?

“WordPress hosting” veya “e-ticaret hosting” ifadesine benzer şekilde cPanel hosting, yöneticilerin web sitelerini yayınlamasına, güvenliğine ve başka bir şekilde işletmesine yardımcı olan yazılım anlamına gelir. Ancak, WordPress ve Magento gibi müşteriye dönük web sitesi deneyimleri üreten ön uç sistemlerin aksine, cPanel kendisini yalnızca arka uç sunucu yönetimiyle ilgilendirir..

CPanel panosunun ekran görüntüsü

Veritabanları ve alan adlarından güvenlik ve yazılıma kadar, cPanel bir web sitesini ve sunucuyu yönetmek için grafiksel bir yol sunar.

Komut satırını kullanmak yerine, cPanel yedeklemeleri koordine etmek, yazılım yüklemek, SSL sertifikaları yüklemek ve e-posta hesaplarını ayarlamak için düzinelerce başka bir görev arasında bir tıkla ve tıkla görsel arabirim sunar. Başlangıçta Linux tabanlı bir web barındırma şirketi için kontrol paneli olarak geliştirilen cPanel, şirketin 1997’de başlamasından bu yana 70 milyondan fazla alan adının başlatılmasına yardımcı oldu.

Platformun paylaşılan, VPS veya özel barındırma işlemlerine sunduğu verimlilik ve otomasyon için cPanel gibi kullanıcılar. Dahası, cPanel sunan binlerce ana bilgisayardaki tutarlı kullanıcı deneyimi, site sahiplerinin çevrimiçi varlıklarını yeni barındırma sağlayıcılarına daha sorunsuz bir şekilde aktarmalarını sağlar.

CPanel Ücretsiz mi?

Bu makale tamamen ücretsiz veya neredeyse ücretsiz cPanel barındırma ile ilgili olsa da, platformun kendisi aslında ücretsiz değildir. Belki daha doğru bir şekilde, cPanel genellikle web barındırma müşterileri için ücretsizdir – ancak ana bilgisayarlar kendilerini değil. Esasen, cPanel kullanmak isteyen sunucu yöneticileri ve barındırma sağlayıcıları ayda yaklaşık 15 $ ila 45 $ arasında değişen bir yazılım lisansı satın almalıdır..

CPanel fiyatlandırma seçeneklerinin ekran görüntüsü

Paylaşılan barındırma müşterileri genellikle cPanel’i ücretsiz olarak alsalar da, sunucu yöneticilerinin lisans satın alması gerekir.

CPanel’in beraberindeki WHM yazılımı sayesinde, toplantı sahipleri müşteriler için ek cPanel hesapları oluşturabilir ve bunları ek bir avantaj olarak sunabilir. Web Host Manager’ın kısaltması olan WHM, cPanel hesapları, sunucu performansı ve veri güvenliği üzerinde başka bir otomasyon ve kontrol katmanı ekler.

WHP sunucuyu denetlerken cPanel’i tek tek web siteleri için yönetim portalı olarak düşünün. Paylaşılan barındırma müşterileri genellikle ücretsiz bir cPanel hesabı alırken, VPS ve özel sunucu yöneticilerinden lisansın kendileri için tasarıyı almaları istenebilir.

CPanel’e Alternatifler Var mı?

CPanel web hosting endüstrisinde baskın yönetim portalı olsa da, hiçbir şekilde tek seçeneğiniz değildir. Dahil edilen özellikler, işletim sistemi uyumluluğu ve çoklu sunucu desteği açısından yaklaşık 20 farklı seçeneği kapsayan web panellerine yönelik nihai kılavuzu yazdık.

CPanel’in en yakın rakibi olan Plesk, Windows tabanlı barındırma ortamlarına destek eklerken aynı özelliklerin çoğunu sunuyor. Plesk ve cPanel arasındaki farkları karşılaştırarak daha ayrıntılı olarak ele aldık, ancak tam ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir kontrol paneli bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Diğer bazı önde gelen yarışmacılar şunları içerir:

 • DirectAdmin
 • InterWorx
 • ISPConfig
 • Sentora
 • VirtualMin
 • Webmin’de
 • Çekirdek-Yönetici
 • Froxlor

İster inanın ister inanmayın, yukarıdaki üst kontrol paneli seçimlerimizin yarısından fazlası ücretsiz olarak sunulan açık kaynaklı programlardır. Destek topluluk forumlarına devredilebilirken, açık kaynaklı kontrol panelleri genellikle ekstra işlevsellik içerir ve dünya çapında geliştiriciler ek eklentiler ve özelleştirmeler oluşturur.

Ücretsiz Web Hosting bir mayın tarlası – cPanel bazı meşruiyet verir

Umarım bu makalede öğrendiğiniz gibi, ücretsiz barındırma hizmetleri biraz kapma torbası olabilir: Kendinizi hızlıca kötü amaçlı yazılımlarla dolu cehennemde sıkıştırabilir veya bir sonraki büyük fikriniz için uygun maliyetli bir test alanına rastlayabilirsiniz..

cPanel ve WHM logosu

Yirmi yılı aşkın bir süredir var olan cPanel ve WHM güvenilir web hosting markalarıdır.

Ürünü sonuçta karlı hale getirmek için (ücretli, yükseltilmiş hizmetlere çekilerek), ücretsiz barındırma sağlayıcıları genellikle gereksiz gördükleri maliyetleri azaltır. Ne yazık ki, cPanel genellikle bu kategoriye girer. Bununla birlikte, popüler kontrol panelini sunmaya devam eden ana bilgisayarlar, verilerinizi toplamak yerine teknolojiye ve olumlu kullanıcı deneyimlerine dikkatlerini sergiliyorlar.

Barındırma deneyiminizi yönetmek için cPanel gibi popüler programlara güvenmekten korkmayın; platform, tüm ilgili web hizmetleriniz için bir merkez görevi görür ve yeni yazılımlara, hizmetlere ve hatta barındırma sağlayıcılarına birçok kapı açar. Güvenle devam edin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector