En İyi 15: Alan Adı Oluşturucu Araçları (Rastgele / Kısa / Ücretsiz)

Görünüşe göre her web profesyonelinin bir alan adı bulma hakkında bir hikayesi var. Hikaye, etki alanını arkadaşınızın veya iş arkadaşınızın adıyla nasıl yakaladığınız gibi aptalca olabilir. Veya belki de alan adının bir kolej futbol koçunun işten çıkarılmasını isteyerek zenginliğe ulaşmayı umuyorsunuz.


Benim için serbest işlerim için bir alan adı sağlıyordu – aklımda benzersiz bir markam vardı; ne kadar zor olabilirdi? Ne yazık ki, rüya alanım zaten alınmıştı. Artık türünün tek örneği olmayan markam için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için bir alan adı oluşturucu ile çizim tahtasına geri döndüm.

Ücretsiz araçlar bana, ilk tercihiniz açık olmasa bile kısa, anlamlı ve kârlı bir alan adı bulamayacağınız anlamına gelmediğini gösterdi. Favori alan adı jeneratörlerimizin bir listesini, en iyisini bulmak için ipuçlarını ve bunları kaydedebileceğiniz ana bilgisayarları okumaya devam edin.

En İyi 5 Alan Adı Fikir Üreticisi

Verisign’ın en son Domain Name Industry Brief’e göre, kayıt oranlarının hala arttığını gösteren dünya çapında yaklaşık 335 milyon alan adı kaydedildi. Belirli bir alan adı almanın zor olabileceğine şaşmamalı. Jeneratörler anahtar kelimelerinizi ve fikirlerinizi alır ve hâlâ kullanılabilen farklı kelimeler, yazımlar ve alan adı uzantıları bulmaya çalışır. İşte en popüler araçlardan bazıları:

  1. Yalın Alan Adı Arama: WordPress ana şirketi Automattic, Lean Domain Search tarafından satın alındı ​​ve bir anahtar kelime aramasından sonra yüzlerce veya binlerce kullanılabilir .com alan adı çıkıyor. Ayrıca adın Twitter’da mevcut olup olmadığını kontrol eder ve adı WordPress, Bluehost, GoDaddy ve diğer ana bilgisayarlar aracılığıyla kaydetmenizi sağlar..
  2. NameMesh: Bu jeneratör sonuçları sekiz kategoriye ayırır: ortak, benzer, yeni, SEO, kısa, eğlenceli, ekstra ve karışık. Daha sonra bunları alan adı uzantısına, kullanılabilirliğe ve maksimum uzunluğa göre filtreleyebilirsiniz. NameMesh ayrıca bir başlangıç ​​şirketi isim üretecine sahiptir.
  3. Bir Adı Yakala: Anahtar kelimelerinizi aradıktan sonra, Bust a Name farklı alan adı uzantılarını, önekleri, son ekleri, noktalama işaretlerini ve yazımı kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca belirli bir kelimeyle başlayan veya biten ve seçtiğiniz adı satın almanın 11 yolu olacak alanları da arayabilirsiniz..
  4. domainhole: Yedi beyin fırtınası aracıyla domainhole, anahtar kelimeli veya anahtarsız bir alan adı bulmanıza yardımcı olabilir. Süresi dolmuş alan adlarını arayın veya rastgele belirgin alan adları oluşturmalarını sağlayın. İhtiyacınız olanı bulmak için tüm alan adı uzantılarını kontrol edebilirsiniz.
  5. Panabee: İlginçtir ki, bu jeneratör Pandabee olarak adlandırılmak istiyordu – ancak alan adı zaten alınmıştı. Panabee, alakalı anahtar kelimeler önerecek ve önerileriniz sosyal medya kullanıcı adları varsa arayacaktır.

Jeneratörler ve sağladığından emin oldukları tüm alan adı seçenekleri için bu kadar çok seçenekle, markanız için yalnızca doğru alan adını bulmakta sorun yaşamamanız gerekir.

Cool için 5 ipucu & Akılda kalıcı Etki Alanları

Alan adları kolay değildir. Hem ziyaretçileriniz hem de markanız için unutulmaz ve anlamlı bir web adresine ihtiyacınız var. Bu tek başına bir meydan okuma olabilir, ancak zamana karşı da oynuyorsunuz: Zaman geçtikçe, birinin içeri girmesi ve bayrağını harika fikrinize yerleştirmesi daha olasıdır. Mümkün olan en güçlü etki alanını bulmak için bu araçları kullanın.

1. Bir .COM kullanın

.Ninja veya .pizza gibi korkak, yeni alan adı uzantılarından birini çekebilenleri gizlice kıskanıyorum. Bununla birlikte, hızlı kıkırdama dışında, kullanıcılar bunun aslında bir alan adı olduğunu doğal olarak anlamıyorlar. .Com uzantısı en popüler ve tanınabilir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz yine de .org ile kaçabilir, ancak bu onu zorlayacağımız kadarıyla.

2. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Ziyaretçilerin veya müşterilerin markanızı nasıl bulmasını beklersiniz? İşletmenizi veya web sitesinin hedeflerini açıklayan kelimeler kullanarak onlara yardımcı olun. Alanınız ayrıca arama sonuçlarında daha iyi ücret alır. Anahtar kelime araştırmalarını aşırıya kaçmadan iyi yapmayı öğrenin – burada.

3. Kısa Tutun

İster inanın ister inanmayın, alan adları 63 karakter uzunluğunda olabilir – işte dünya rekoru. Eğlence bir yana, 15 karakterden daha uzun bir şeyden kaçınmalısınız. Daha kısa alan adlarının hatırlanması, paylaşılması ve karışıklık olmadan yazılması daha kolaydır.

4. Yasal Çatışmalardan Kaçının

Bu büyük bir şey: Ticari marka ihlaline karşı dikkatli olun! Seçtiğiniz adın ticari markalı olmadığından, telif hakkıyla korunmadığından veya başka bir şirket tarafından kullanılmadığından emin olun. Alan adının sahibi olsanız bile, bir dava size tekne yüküne ve alan adının kendisine mal olabilir..

5. Tireleme Yapmayın

Alan adınız olarak iki belirli kelime kullanmak umutsuz olabilirsiniz. Bu alan adı alınırsa, kelimeleri tire işareti ile ayırmak isteyebilirsiniz – etmeyin! Noktalama işaretlerini unutmak, yazmak zor, paylaşmak zor ve spam gibi bir vibe verebilir.

Benzersiz Alan Adınızda Oluşturmaya Başlayın

Sonunda alan adınız ve barındırma paketiniz var mı? Daha yeni başlıyorsunuz – şimdi bir web sitesi tasarlama, oluşturma ve yayınlama yolculuğuna başlıyor. Alan adınız kadar sitenizle gurur duymalısınız. Bu adımla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, sizi ele geçirdik. Ana bilgisayarların tonları, web tasarımından tüm kodlamayı kaldıran sezgisel sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuları içerir. Başlamak için önerilen web sitesi oluşturucu ana makinelerimize göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector