En İyi Webmail Barındırma Hizmetleri (2020) – En İyi Planları Karşılaştır

Uzun zamandır taşıyıcı güvercinlerin ve Pony Express’in günleri. Bugün, en iyi web posta barındırma hizmetleri, iletişim kurabileceğiniz verimliliği ve hızı önemli ölçüde artırır.


E-posta, hem kişisel hem de profesyonel ortamlarda en popüler iletişim biçimlerinden biridir ve artık günlük yaşamın önemli bir bileşenidir. Aslında, Radicati Group pazar araştırma şirketinden 2019-2023 projeksiyonlarına göre, her gün 3,9 milyardan fazla e-posta kullanıcısı 293 milyardan fazla mesaj gönderiyor.

Webmail, kullanıcıların İnternet bağlantısı olduğu sürece herhangi bir cihazdan e-posta göndermesine ve almasına olanak tanır. Web posta için seçenek ton olsa da, belirli hizmetler hesabınızın arkasındaki barındırma söz konusu olduğunda çok geri kalanı üzerinde yükselir. İster ücretsiz bir alan adı kullanmak isteyin, cPanel’in sadeliğini isteyin veya yalnızca e-posta ile web postası arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin hangisinin daha iyi çalıştığını seçmenize yardımcı olacağız.

En İyi Genel Webmail Barındırma Hizmetleri

Genel olarak konuşursak, web posta, kullanıcıların herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan gelen kutularına erişmelerini sağlayan çevrimiçi tabanlı bir e-posta hizmetidir. Web barındırma sağlayıcınızdan veya Gmail gibi bulut tabanlı bir hizmetten bir e-posta adresine kaydolmanız ve hesabınıza giriş yapmak için o e-posta sağlayıcının web sitesine gitmeniz yeterlidir; bunu herhangi bir cihazdan, her yerden yapabilirsiniz.

Web postası istemcileri, bu web tabanlı e-posta erişimini sağlayan programlar veya şirketlerdir. 2019’un ortalarında Gmail, dünyanın en popüler e-posta istemcisi olmak için iPhone’un posta uygulamasını daralttı. E-posta adreslerini alan adlarını ([email protected] yerine [email protected]) yan yana koymak isteyen küçük işletmeler veya profesyoneller için, barındırma hizmetinizi yalnızca web postası şirketlerinden ayırmak istersiniz.

Web barındırma, web sitenizi, etki alanı kaydınızı ve web postanızı yönetimi kolay bir hesap altında birleştirir. Ana bilgisayarlar, güvenli bir şekilde ileti göndermek ve almak için gereken sunucu ateş gücü ve güvenlik sistemlerini sağlamanın yanı sıra, müşteriler için çeşitli web posta seçeneklerini de sunacaktır. Webmail barındırma için zengin özellik kümeleri, kullanıcı dostu arayüzler ve kullanıcılara ekstra kontrol sağlayan beş favori kuruluşumuz.

Diğer en iyi web posta ana bilgisayarlarına bakın »

Ücretsiz Domain ile En İyi Webmail Barındırma

Barındırılan web posta hizmetlerinin önemli bir özelliği, genel Gmail, Yahoo veya Hotmail e-posta adreslerinden kurtulma şansıdır. Bir barındırma planıyla, potansiyel işverenler ve müşteriler için daha etkileyici ve güvenilir görünecek özelleştirilmiş, markaya özel bir e-posta adresi (ör. [email protected]) oluşturabilirsiniz..

Aslında, tüketicilerin% 77’si alan adına özgü e-posta adreslerine sahip işletmelere güvenirken,% 64’ü ücretsiz e-posta hesapları kullanan bir kuruluşa çok az güveniyor ya da hiç güvenmiyor. Bu müşteri güveni elbette ek gelir ve kâra dönüşüyor.

Müşterileri için e-posta hizmetlerinin yapılandırılmasına yardımcı olmanın yanı sıra, en iyi barındırma sağlayıcılarının birçoğu da bir yıllık ücretsiz alan adı kaydı sağlayacaktır. Saklamak istiyorsanız alan adını her yıl yenilemeniz gerekir, ancak ücretsiz kayıt, site sahiplerinin yerden kalkmasına ve daha hızlı e-posta göndermeye başlamasına yardımcı olur. Alanlar için en yüksek puan alan ana makinelerimize göz atın:

Diğer en iyi alan adı barındırıcılarına bakın »

CPanel ile En İyi Webmail Barındırma

Sadeliği ve kusursuz otomasyon özellikleri ile bilinen cPanel, kullanıcı dostu web barındırma planlarında yer alan en popüler özellikler arasındadır. Kontrol paneli, kullanıcılara komut satırı arayüzünü öğrenmek yerine barındırma hesaplarını yönetmek ve kurmak için grafik bir yol sunar.

CPanel’den web sitesi dosyalarınıza erişebilir, veritabanları ayarlayabilir ve WordPress, MediaWiki ve diğerleri gibi popüler uygulamaları yükleyebilirsiniz. Platform ayrıca web postanızı ayarlamak ve kontrol etmek için simgeler ve ayrıca Horde ve RoundCube dahil olmak üzere popüler web posta uygulamalarına erişim (daha sonra olanlar için daha fazlası) içerir..

Neyse ki, cPanel genellikle hiçbir ek ücret ödemeden en yüksek puanlı ucuz hosting planlarının çoğuna dahil edilir. Tonlarca web postası avantajı ve e-posta hesabı ile birlikte cPanel sunan en sevdiğimiz ana bilgisayarlarımızdan üçüne göz atın:

Diğer en iyi cPanel sunucularını göster »

E-posta ve Webposta Arasındaki Fark Nedir??

Yüzünde, e-posta ve web postasını karşılaştırmak oldukça basittir: e-posta, internet üzerinden gönderilen bir elektronik mesajdır, web postası ise iletişim göndermenizi, açmanızı ve okumanızı sağlayan çevrimiçi arabirimdir.

Bununla birlikte, biraz daha karanlık olduğu yerde, web postası ve e-posta istemcileri arasındaki kontrastı anlamaktır. İstemci kelimesini tanıtmak, gelen kutunuza veya gönderilen posta klasörlerinize erişmek için kullanılan yazılıma veya uygulamaya başvurduğumuz anlamına gelir.

Bu karşılaştırmada, web posta platformları bir web tarayıcısı aracılığıyla çalışır ve kullanıcıların İnternet bağlantısı olduğunda mesajlarına erişmelerini sağlar. Web posta, Gmail, Yahoo ve Hotmail gibi hizmetleri içerir.

E-posta istemcileri aynı işlevselliği (daha fazla değilse) korurlar, ancak yazılım doğrudan dizüstü bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yüklenir. Microsoft Outlook, Apple Mail veya Mozilla Thunderbird gibi programlar e-posta sunucunuza bağlanır ve bilgileri cihazlarınıza indirir.

Hangi Webmail Uygulaması En İyi?

Litmus Email Analytics çalışmasına göre, Gmail ve Apple iPhone e-posta istemcisinin her biri dünya çapında e-posta pazarının yaklaşık% 28’ini çekiyor ve Outlook, Yahoo ve diğer Apple ve Andriod cihazları gibi ikincileri geride kalıyor. Biraz daha fazla e-posta kullanıcısı gelen kutularına bir web tarayıcıdan daha çok mobil cihazlardan erişiyor, ancak her iki platform da pazarın sadece% 18’i olarak kayıt yapan geleneksel masaüstü e-posta istemcilerinden daha fazla yer kaplıyor.

Bilgisayar ekranındaki e-posta gelen kutusunun görüntüsü

Dışarıda yüzlerce web postası istemcisi ile, gönderenler ihtiyaç duyduklarını öğrenmek için çeşitli hizmetleri keşfedebilir.

Web posta istemcilerinin yerleşik cihaz üreticilerinden ve teknoloji devlerinden sıkı bir rekabet yaşadıklarını söylemek güvenlidir. Ancak web posta uygulamalarını Gmail, Outlook.com ve Yahoo’dan yenmek zor, ince ayarlı arayüzleri, güvenilir itibarları ve şeffaf işlevleri göz önüne alındığında.

Web posta uygulamaları, alternatif, uygun maliyetli ve iyi desteklenen bir deneyim arayan açık kaynaklı geliştiriciler arasında da popülerdir. İşte en iyi web posta istemcilerinin bir listesi:

  • SquirrelMail’in
  • Yuvarlak küp
  • Zimbra
  • RainLoop
  • sürü
  • AfterLogic

Her şey geldiğinde, web posta çok kişisel bir deneyimdir. Bir kişi veya küçük işletme için en uygun olanı ilk (veya ikinci veya üçüncü) seçiminiz olmayabilir. Web posta uygulamalarının büyük çoğunluğu ücretsizdir, bu yüzden hangisinin doğal alışkanlıklarınıza ve teknik gereksinimlerinize en uygun olduğunu görmek için her birini denemek için zaman ayırın.

Webmail’i Kullanmanın Avantajları Nelerdir??

Web postası, sıfır dolar fiyat etiketi sayesinde bireysel site sahiplerine ve küçük işletmelere hitap ediyor. Gmail veya Yahoo gibi ücretsiz bir web posta hizmeti kullanmak, mesaj göndermek ve almak için ihtiyacınız olan her şeyin kilidini açar.

Ücretsiz fiyat etiketinin ötesinde, webmail inanılmaz miktarda esneklik sunar. Nerede olursanız olun, internet bağlantınız olduğu sürece gelen kutunuza girebilirsiniz. Platformdaki güncellemeler otomatik olarak ve arka planda gerçekleşir ve isterseniz gelen kutunuz her zaman birden çok cihaza senkronize edilir.

Öte yandan, web postanın dezavantajları depolama sınırlarını, ek boyutuyla ilgili kısıtlamaları ve güvenlikle ilgili genel endişeleri içerir. Örneğin, hesabınızdan ödün vermekten korktuğu için web postanıza herkese açık bir bilgisayardan erişmek istemezsiniz. Saldırganlar kısa bir süre önce Outlook.com, MSN ve Hotmail’deki Microsoft tabanlı e-posta hesaplarından ödün verdikleri için web postasındaki büyük adlar bile güvenli değil.

Çoğu ücretsiz barındırma seçeneğinde olduğu gibi, büyük olasılıkla reklamlarla, ölçeklendirilmiş özelliklerle ve performansla uğraşmanız gerekecektir. Ayrıca, e-posta istemcisi müşteri desteğinin, ister masaüstü ister web posta platformu için olsun en iyisi olduğu her zaman bilinmemektedir.

Hangi E-posta Barındırma En İyi?

Web posta desteği eksikliği, birçok insanın deneyimlediği bir sorundur, ancak en iyi bir web barındırıcısı tarafından çözülebilecek bir sorundur. Web sitesi ve e-posta barındırma sağlayıcıları, mutlu müşteri deneyimleri oluşturma konusunda web posta istemcilerinden çok daha iyi ücretler. Daha da iyisi, e-posta barındırma destek temsilcileri WordPress, web sitesi oluşturucular, e-posta gibi tüm ek hizmetleri kapsar ve tahmin ettiniz – webmail.

Birçok e-posta barındırıcısı, müşterilere sınırsız depolama alanı ile birlikte sınırsız adres ve gelen kutusu oluşturma olanağı sağlar. Ana bilgisayarlar genellikle hesap yönetimi hizmetlerinin bir parçası olarak kendi web posta istemcilerini sağlarken, popüler yönetim arabirimi cPanel ile gelen planlar yukarıda listelenenler gibi birkaç popüler web posta seçeneği bulabilir.

En iyi e-posta barındırma ararken, maliyetin kararınızı yönlendiren en önemli faktörlerden biri olduğunu anlıyoruz. Aşağıda incelediğimiz ve test ettiğimiz şirketler, paranın en büyük patlamasıyla birlikte mesaj gönderip almak için ihtiyaç duyacağınız tüm temel özelliklere sahiptir..

Diğer en iyi e-posta barındırma seçeneklerine bakın »

Web postanızı ve E-posta Pazarlama Araçlarınızı Kullanmayı Öğrenin

En iyi e-posta barındırma planları küçük işletmelere ve girişimcilere gelir akışlarını artırmak yardımcı olabilir. Güçlü e-posta pazarlama programları bulmak, yeni müşterilere ulaşmanıza, alışveriş sepetini terk etmiş olanlarla yeniden bağlantı kurmanıza veya sorun yaşayan müşterilerinize yardımcı olabilir.

Doğru yapıldığında, e-posta pazarlamasında büyük bir yatırım getirisi olabilir. E-posta göndermenin düşük maliyeti ve genel basitliği sayesinde, bu pazarlama kanalı harcadığınız her 1 $ için 43 dolara kadar geri dönebilir. Ayrıca, e-posta pazarlamasının bankayı kırması gerekmez – kaydolur girmez sizi kullanıcı dostu araçlarla çalıştıracak birkaç ücretsiz hizmet bulabilirsiniz..

Shop.org ve Forrester araştırmasının yaptığı bir araştırmaya göre, ABD perakendecilerinin% 85’i e-posta pazarlamasını yeni müşteriler çekmenin en etkileyici yollarından biri olarak görüyordu. Yerleştikten sonra, mevcut müşterilerin yeni ürünleri deneme olasılığı% 50 daha fazla ve yaklaşık% 30 daha fazla harcama yapacak.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, küçük işletme veya büyük bir işletme işletiyorsanız, web posta, zorlu bir pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya hazır, büyük ölçüde ölçeklenebilir bir platformdur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector