Hibrit Bulut Bilişim Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Hibrit bulut barındırma , bankayı bozmadan artırılmış veri hızı ve güvenliğine ihtiyaç duyan web sitesi ve işletme sahipleri içindir.


Herkes için değil, genel ve özel bulut karışımı ortamların özel güvenlik, depolama ve / veya bilgi işlem ihtiyaçları olanlar için kesinlikle faydaları vardır. Burada hibrit bulut bilişim ortamları hakkında bilmeniz gereken beş ayrıntıyı ele alıyoruz.

1. Hibrit Bulut nedir?

Karma barındırma, özel ve genel bulut hizmetlerinin birleşimidir, veri ve / veya uygulama taşınabilirliğine izin veren şifreli teknoloji ile iletişim kuran.

Karma düzenlemenin genel ve özel bulut bileşenleri bağımsız öğelerdir – böylece genel bulutun hesaplama kaynaklarından yararlanırken verileri özel bulutunuzda koruyabilir ve depolayabilirsiniz.

2. En İyi Sağlayıcılar: Liquid Web & Joyent

Yaygın bir yanlış anlama, karma bir barındırma ortamının herhangi bir sunucuyu genel bulut sağlayıcısına bağlayarak yapılandırılabilmesidir. Gerçek şu ki, kamu ve özel bulut bileşenlerinin bir bulut hizmetinden geçebilmeleri gerekiyor – kamu ve özel sektörlerin iletişim kurmasını sağlayan sihirli teknoloji.

Gerekli hizmetleri bir araya getirmek maliyetli ve / veya karmaşık olabilir. Altyapı ihtiyaçlarınızın ekonomik bir fiyata verimli performansla karşılandığından emin olmak için, sektörde güvenilen sağlayıcıları seçin. Aşağıda en iyi önerilerimizi ele alıyoruz: Joyent and Liquid Web.

Neden Liquid Web?

Liquid Web, sizin için özel olarak karma bir barındırma planı oluşturacaktır. Özel hizmetleri, bulut tabanlı uygulamaları, depolama ağlarını, yük dengeleyicileri ve altyapı opplarını tek bir yerden yönetin – sezgisel bir yönetim portalından vakaları ateşleyin.

Liquid Web'in Karma Hosting Modelinin Grafiği

Tamamen özelleştirilmiş uygulama barındırma için Liquid Web’in ayrılmış sunucularından Storm® bulut sunucusu örnekleriyle yararlanın.

Storm® sunucuları uygulamalarınızı ölçeklendirmede rekabet avantajı sunar ve Heroic Support® ekibi son derece yararlı, hızlı çalışan ve dostudur.

Güvenlik ve ölçeklenebilirlik için yetiştirilen, basitliği göz önünde bulundurarak nihai hibrit oluşturmak için Joyent veya Liquid Web’i tek başına veya birlikte kullanın.

Neden Joyent?

Joyent, AWS ve Google Cloud’un komşu olduğu genel bulut sektörünün en önde gelen isimlerinden biridir. Bu ekip, özellikle hibrit mimarinin önemli üç bölümü ile rekabete karşı koyan hibrit bulut oluşturmaya pratikte öncülük etti: genel bulut kaynakları ve hibrit dağıtımlarınız için bir bulut yönetim platformu, Triton.

Joyents genel bulut ve SmartDataCenter'ı destekleyen grafik

Joyent’in konteyner altyapısı, genel bulutun ölçeklenebilirliğiyle çıplak metal performansı sunar.

Triton DataCenter, eski adıyla SmartDataCenter, hibritinizi yönetmeyi, güvenli hale getirmeyi ve ölçeklendirmeyi kolaylaştıran, türünün tek örneği bir Hizmet Olarak Kapsayıcılar modelidir. Tüm popüler konteyner zamanlayıcılarıyla uyumludur ve maksimum uygulama taşınabilirliği.

Diğer CaaS çözümleri, sanal makine kümelerinin üstünde konteyner düzenlemesi katmanı oluşturur. Bu, gereksiz karmaşık VM küme yönetimi ve çeşitli sağlayıcılardan alınan maliyetli hizmetlerle sonuçlanır. Triton, yönetim ve dağıtım sürecini kolaylaştırır, konteyner ve bulut düzenlemelerini bir uçtan uca çözümde birleştirme.

Triton'un kapsamlı CaaS çözümünü gösteren grafik

Triton DataCenter, konteyner yönetimini bulut düzenlemesi ile birleştiriyor.

Triton, ana makine tabanlı VM yönetimi ihtiyacını ortadan kaldırarak makinelerinizi ve kaplarınızı tek bir yerden yönetme esnekliği sağlar. Ayrıca, yalnızca Triton konteynerlerinizin çalışmasına izin verir pike performansı için çıplak metal.

Hibritinizi Joyent ile Oluşturmaya Başlayın

Joyent, bulut barındırmadaki ölçeklenebilir uygulamalara olan artan talebi kabul eder. Bu nedenle, Triton teknolojisi, veri merkezinize veya colo tesisinize dağıtılacak açık kaynaklı bir CaaS çözümü olarak da mevcuttur.

3. Bulut Barındırma Alternatifleri

Hibrit bulut barındırma, çiğneyebileceğinizden daha fazla gibi geliyorsa, asla korkmayın. Aynı popülerliğin ve enerjinin çoğu, daha düşük maliyetler, daha hızlı kurulum ve daha kolay işlemler sunan tüketici sınıfı bulut barındırma etrafında dönüyor.

Aşağıdaki bu üç ana bilgisayar, gelişmiş barındırma sistemlerini son derece kullanıcı dostu paketlerde sunma konusunda mükemmeldir. İncelemelerimizi okuyarak mevcut ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve uygun fiyat hakkında bilgi edinin:

3. Hibrit Bulutların Avantajları

Melezin lehine net bir profesyonel özel verilerinizi gizli tutma şirket içi, kolayca erişilebilen bir özel altyapıda, yani tüm bilgilerinizi herkese açık İnternet üzerinden iletmek zorunda kalmadan, kamusal bulutun ekonomik kaynaklarını kullanır.

Karma barındırma, TÜM verileri üçüncü taraf bir veri merkezine yüklemeden hesaplama kaynaklarından yalnızca ihtiyacınız olduğunda yararlanarak bulutun esnekliğinden yararlanmanıza olanak tanır. Şirket içi ortalama iş yükünüzü destekleyecek bir altyapı sağlamanız gerekir, ancak bu iş yükü özel bulutunuzun hesaplama yeteneklerini aştığında, genel bulutun yük devretme güvenlik ağını koruyabilirsiniz.

İş açısından kritik öneme sahip makineleri bağlı tutabileceğinden, ofiste hibrit bir bulut kullanmak özellikle yararlı olabilir. Yalnızca genel bulutun aksine, hibrit bulutlar CRM’ler, zamanlama araçları ve mesajlaşma portalları gibi şirket sistemlerini faks makineleri, güvenlik kameraları ve hatta karbon monoksit dedektörleri gibi şirket içi donanıma bağlayabilir.

4. Hibrit Bulutların Dezavantajları

Hibrit bulutlar en kararlı ve ölçeklenebilir barındırma ortamları arasında olsa da, yine de birkaç zorluk oluşturabilir. Karma bulutların dezavantajları arasında, karmaşık donanım ve yönetim yazılım programlarının edinilmesi ve kurulmasıyla ilgili engelleyici ilk kurulum maliyetleri vardır.

Farklı bulut sistemlerinin birlikte çalışması da zor olabilir. Gecikme veya güvenilirlik sorunlarını önlemek için uyumlu genel ve özel bulutları seçtiğinizden emin olun. Böyle devasa ve pahalı bir altyapıyı sürdürmek için bolca zaman harcamaya hazır olun. Hibrit barındırma, her iki uçtaki veri aktarımının gecikmeye duyarlı olduğu ve buluta boşaltma işleminin pratik olmadığı durumlarda da harika değildir.

5. Hibrit Bulut Çözümlerini Kimler Kullanır??

Güvenliğe vurgu yapan işletmeler ile ağır veya başka türlü benzersiz fiziksel talepleri olanlar, bazen karma bir barındırma ortamının kullanımı için yarışmacıdırlar.

  1. Finans Sektörü: azaltılmış depolama ve gecikme süresi için (ör., gecikme ve fiziksel depolama gereksinimlerinin azaltılması için genel ve özel bulut üzerinden işlem yapan yatırım şirketleri)
  2. Sağlık Endüstrisi: HIPAA uyumluluğunun düzenleyici engelini aşmak
  3. Hukuk firmaları: veri kaybı ve güvenlik ihlallerine karşı koruma için
  4. Perakende pazarı: bilgi işlem ağırlıklı analitik veri görevlerini gerçekleştirmek için
  5. Kimse özel verilerin güvenliğini sağlamakla ilgileniyor

Bu alanların ortak noktası, genellikle hassas müşteri bilgileriyle uğraşmalarıdır ve perakende niş durumunda, hibrit altyapılarını AWS (lider bir rakip ile bilgi paylaşmayacak şekilde) oluşturmak için söylenecek bir şey vardır. ).

Melezinizi Yetiştirin

İşte burada, millet. Toyota’nın Prius’unun yakıt verimliliğiyle otomobil pazarında dalgalar yaratması gibi, hibrit bulut eğilimi de veri güvenliğinin ve bilgi işlem kaynaklarının faydalı karışımı nedeniyle web barındırmada ilerleme kaydediyor.

Karma barındırmanın mantıklı olduğu bir sektördeyseniz – benzersiz güvenlik, depolama veya bilgi işlem gereksinimleriniz varsa – karma bir ekosistemden yararlanmak mükemmel bir seçim olabilir. Melezinizi oluşturmaya başladığınızda iyi diliyorum ve her zamanki gibi herhangi bir sorunuz varsa bize bağırın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector