Profesyonel E-posta Adresi Nasıl Oluşturulur – 3 Kolay Yol (2020)

Profesyonel bir e-posta adresinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek, işletmenizin veya kişisel markanızın güvenini ve güvenilirliğini artırmaya yönelik kritik bir adımdır. Potansiyel işverenlerle iletişim kurmaktan en son pazarlama kampanyanızı yayınlamaya kadar, bir işletme e-posta hesabı oluşturmak, dağınık gelen kutularında öne çıkma şansınızı artırır.


Hangi e-postaların açılacağını ve hangilerinin göz ardı edileceğini seçerken, abonelerin yaklaşık% 70’i gönderenin adı ve adresine göre bir mesaj açabileceklerini belirtti. Daha da ayrıntılı olarak incelemek için, kişiselleştirilmiş bir işletme adresi kullanmak (örneğin, genel [email protected] yerine), açık ücretinizi% 35 artırabilir.

Neyse ki, işletme düzeyinde bir e-posta kimliği oluşturmak, korkacağınız kadar karmaşık veya pahalı değildir. Bu makalede, iletişiminizin etkinliğini artırmanın yanı sıra profesyonel e-posta adresi fikirleri, örnekler ve ipuçları sağlamanın üç düşük maliyetli ve güçlü yolunu vurgulayacağız.

1. Ücretsiz Profesyonel E-posta Adresi Oluşturma

E-posta oyununuzu hızlandırmak istiyorsanız, zaten bir çevrimiçi portföyünüz veya işletme web siteniz olabilir. Birçok barındırma planının ücretsiz olarak sınırsız e-posta hesabı oluşturmanıza izin verdiğini biliyor muydunuz??

Tabii, sadece iletişim odaklanmak sağlayıcıları birkaç ücretsiz e-posta barındırma sağlayıcıları vardır, ancak her şey dahil ve ucuz bir web hosting planı yatırım paranızın çok daha büyük patlama sağlar; bir şirket (ve bir yetersiz fatura) tüm web sitenizi, alan adınızı, e-postanızı, teknik desteğinizi ve hatta pazarlama ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Ücretsiz profesyonel e-posta adresinizi oluşturmak için, şirketinizin belirli sistemlerini nasıl kullanacağınıza ilişkin en doğru kılavuz veya öğretici için ana makinenizin bilgi tabanına göz atın. Birçok popüler ana bilgisayar popüler cPanel yönetim arayüzüne güvendiğinden, yeni e-posta hesaplarına giden yol genellikle oldukça benzerdir: kontrol panelinizin e-posta bölümünü bulun, yeni bir hesap ekleyin ve istediğiniz kullanıcı adını ve şifreyi yazın.

Kimlik bilgileri otomatik olarak bir gelen kutusunu yapılandırmak ve web postasına erişmek için kullanılır. Ancak, en iyi web posta hizmetlerini karşılaştırmanın tavşan deliğinden aşağı gitmeden önce, en cömert ücretsiz e-posta planlarıyla en popüler ana bilgisayarlarımızın incelemelerine göz atın:

Ücretsiz e-posta ile diğer en iyi sunucuları görün »

2. Kendi Alan Adınızda Profesyonel Bir E-posta Adresi Oluşturma

Müşteriler, iş arkadaşları veya satıcılarla iletişim söz konusu olduğunda, iletilerin tüm güvenlik standartlarını karşılayabilmesi, spam filtrelerinden geçebilmesi ve bir meşruiyet havası sunabilmesi gerekir. Gmail, Outlook veya Yahoo gibi yaygın ücretsiz standartlar yerine özel kişisel veya işletme alan adınızdan e-posta göndermek, e-posta dağıtımı kazanmanın ilk adımıdır.

Orijinal [email protected] adresiniz, en üst düzey atletik kahramanlığınızın nostaljik anılarını çağırabilir olsa da, işe alma yöneticileri, müşteriler ve iş arkadaşları derhal göze çarpar ve muhtemelen karar verme becerilerinizi sorgulayacaktır. İster beğenin ister beğenmeyin, e-posta adresleri ilk görüşmeden çok önce sizi tanımlar: yanlışlıkla yaşınızı ortaya çıkarmak, yaygın ve modern teknolojilerden kaçınmak veya mevcut işvereninize nasıl davrandığınız.

Neyse ki, özel bir alan adının gelmesi şaşırtıcı derecede kolaydır. Mevcut barındırma planınızın bir parçası olarak ücretsiz olarak veya yılda 15 ABD dolarından daha düşük fiyatla, web sitesi alan adlarının çok fazla maliyeti yoktur. Bir etki alanı adı kaydetmek sizi bir web sitesi oluşturmaya zorlamaz, ancak e-postaları saklamak, göndermek ve almak için sunucu alanına ve ağ erişimine ihtiyacınız olacaktır..

Alan adınızı G Suite (sonraki bölümde daha fazlası) veya Microsoft Office 365 gibi üçüncü taraf hizmetlerle birleştirebilmenize rağmen, web barındırma planının bekleme durumunda olmasını önemle öneririz. Ayrıca, kapsamlı web sitesi ve e-posta barındırma planları sunan en iyi alan adı kayıt siteleri.

Ücretsiz alan adlarına sahip diğer en iyi ana bilgisayarları görün »

3. G Suite’te İşletme E-posta Adresi Oluşturma

Teknoloji pazarında araştırma firması Radicati Group’a göre, profesyonel mesajlar dünya çapında günde 140 milyar e-posta gönderiyor ve insanlar günde ortalama 120’den fazla mesajla etkileşime giriyor. Dünya çapında uçan çok sayıda e-posta ile, doğal olarak küresel e-posta istemci pazarına liderlik eden platformla ortaklık kurmak istemelisiniz..

Gmail, 2019’da e-posta trafiğinin yaklaşık% 28’ini oluşturdu ve Apple iPhone istemcisinde ilk kez öne çıktığını iddia etti. Mobil cihazlar, e-posta açma açısından web postası istemcileri üzerinde hala dar bir kenara sahip olsa da, Gmail web postası söz konusu olduğunda net bir liderdir ve rakiplerinden% 20’den fazla performans gösterir..

G Suite, e-posta hizmetleri söz konusu olduğunda ücretli bir yükseltme olsa da, biz de dahil olmak üzere tonlarca işletme ve birey buna yemin ediyor. Kullanıcı başına aylık 6 ABD doları karşılığında sunulan G Suite, bulut depolama alanını, paylaşılan takvimleri ve elektronik tablolar ve mesajlaşma uygulamaları gibi diğer üretkenlik araçlarını da içerir.

Ek maliyete ek olarak, G Suite aynı zamanda oluşturulacak en karmaşık profesyonel e-posta hizmetleri biçimidir. Elbette, çok popüler ve rahatça tanıdık arayüzü kullanabileceksiniz, ancak alan adının size ait olduğunu onaylamanız ve kayıt şirketinizin ve Google’ın e-postalarınızın nereye gitmesi gerektiği konusunda aynı sayfada olduğundan emin olmanız gerekir. Envato TutsPlus, Gmail for Business, yani G Suite’i kullanmaya başlamak için harika bir eğiticiye sahiptir veya özel kayıt sitenizle ilgili diğer talimatları bulabilirsiniz.

Profesyonel E-posta Adresleri nedir?

Aşırı basitleştirme olabilir, ancak profesyonel e-posta adresleri genellikle en az yaratıcı olanlardır. Bu, mevcut, eski ve potansiyel işverenlerin yanı sıra müşteriler, çalışanlar, iş arkadaşları, satıcılar ve müşterilerle iletişim kurmak için kullanmanız gereken hesaptır. Elbette, arkadaşlarınızla [email protected] veya candygrrrl1999 @ domain.com’u kullanmayı düşünmeyebilirsiniz, ancak büyükanneniz ne düşünürdü?

Adam bir ad etiketi yerleştirme

Profesyonel e-posta adresleri potansiyel müşteriler ve işverenler için ilk izlenim olarak hizmet eder;.

En yaygın, profesyonel e-posta adresleri, adınızın öğeleri ve özel bir etki alanı etrafında oluşturulur. Adınız veya adınızın, adının baş harflerinin veya kısaltmanın bir birleşimi, @ simgesinden önce kullanıcı adı olarak görünür. Alan adınız adınızsa, rolünüzü veya tutkunuzu tanımlamayı da düşünebilirsiniz: örneğin [email protected] veya [email protected], örneğin.

John Smith’ten bahsetmişken, ortak bir adınız varsa veya istediğiniz kullanıcı adının alındığını merak etmeyin. Profesyonel bir e-posta adresi oluşturma fikirleri, niteliklerinizi veya konumunuzu vurgulamaktan selamlama veya temel değere kadar değişir. Kavga önekleri veya sonekleri veya yaşınız veya sağlığınız hakkında tanımlanabilir bilgilerden kaçının. Genel olarak, özel bir alan adı kaydederken benzer kurallara uyun: Belirgin olduğundan, noktalama işaretlerinden kaçındığından, nispeten kısa olduğundan ve yetkili göründüğünden emin olun.

Gmail Profesyonel Bir E-posta Adresi mi??

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Google’ın ücretsiz e-posta hizmeti Gmail, dünyanın önde gelen e-posta istemcisidir. 15 yaşındaki hizmet, her ay 1,5 milyardan fazla etkin kullanıcıya sahiptir – evet, B ile milyar. Gmail veya Outlook e-posta adresi kullanmak, özellikle bireysel bir iş arayan veya başka bir şekilde bakımını beklemiyorsanız, doğası gereği profesyonel değildir. ayrı bir işletme veya marka kimliği.

Bununla birlikte, markanızı temsil etmek için Gmail kullanıyorsanız, iş amaçlarınız ve güvenilirliğiniz bir darbe alabilir. Aslında, IE Alan Adı Tescili, tüketicilerin% 64’ünün ücretsiz bir e-posta adresi (Gmail gibi) kullanan işletmelere çok az güven duyduğunu veya hiç güvenmediğini,% 77’sinin ise markaya özgü bir alan adresi kullanan bir işletmeye güvendiğini buldu.

Gmail kullanıcıları, ultra popüler Gmail arayüzünü içeren G Suite’e kaydolarak e-tablolar, dosya paylaşımı, takvim, metin ve video sohbeti, sunular ve diğer birçok işletme için bulut tabanlı araçlarla kaydolarak her iki dünyanın en iyisini elde edebilir odaklı görevler. Daha da iyisi, kullanıcı dostu hizmetleri daha profesyonel bir alan adıyla birleştirebilirsiniz.

Alan adınızı G Suite’a bağlamak için adresin sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. G Suite’i herhangi bir alan adı kayıt kuruluşuyla veya barındırma sağlayıcısıyla kullanabilirsiniz ve muhtemelen her şirketin bilgi tabanını en iyi kurulum kılavuzları için kontrol etmekte fayda vardır. Aksi takdirde, işletme sahiplerinin kullanmak istedikleri alan adını doğrulamasına yardımcı olabilecek Google’ın kendi kurulum sihirbazına göz atın.

Bir İşletmenin En İyi E-posta Adresi nedir?

İşletmenizin hangi e-posta sağlayıcısını kullanacağını seçtikten sonraki adım, bireysel hesapları oluşturmaktır. Markanız ister tek kişilik bir grup ister düzinelerce çalışanı olan bir şirket olsun, e-posta adresleriniz için belirli bir biçim ayarlamak istersiniz. Tutarlılık detaylara dikkat gösterir ve çalışanlarınızın profesyonel e-posta adresleri de oluşturmasını sağlar.

Şirketinizin boyutuna ve kapsamına bağlı olarak, tüm departmanları kapsamak üzere daha genelleştirilmiş e-posta hesapları oluşturmak isteyebileceğinizi görebilirsiniz. Bu ofislerde çalışan olsun veya olmasın, bu adresler bir meşruiyet ve profesyonellik havası verir:

Küçük işletmeler için en iyi barındırma bulmaya geldiğinde, sağlayıcınızın güçlü bir spam filtresi, diğer üretkenlikle entegrasyon, pazarlama veya işbirliği araçları, sıkı güvenlik ve posta kutuları için geniş depolama alanı gibi yararlı e-posta özellikleri içerdiğinden emin olmak istersiniz. , arşivler ve yedeklemeler.

E-posta Hesabımı Nasıl Ayarlayabilirim?

Kişisel veya profesyonel kullanım için bir e-posta hesabı oluşturmak, iki temel bileşenin yapılandırılmasını gerektirir: adresiniz ve sunucu alanınız veya iletilerinizin gönderileceği ve alınacağı alan adı ve bunlara erişmek için kullanacağınız yazılım veya cihazlar . Güçlü bir e-posta adresini neyin oluşturduğu hakkında uzun süredir konuştuk ve zaten bir alan adınız olduğunu varsayalım – işte bunların hepsini bir araya nasıl getireceğiniz konusunda genel talimatlar:

  • E-posta adresinizi oluşturun: Hangi platformu kullanmak istediğinizi seçin. Web barındırma sağlayıcınızdan, alan adı kayıt sitenizden veya G Suite veya Office 365 gibi ücretli bir hizmetten geçmenizi öneririz. Kullanıcı adınızı bunlara kaydedin (barındırma hesabınızın yönetim portalına giriş yapmanız veya önce uygun Google veya Microsoft sitesine gitmeniz gerekir) ).
  • Gelen kutunuzu bağlayın: Tamam, bir posta kutunuz var; Şimdi açabildiğinizden ve mesajlarınızı gerçekten alacağınızdan emin olalım. Web postası ile e-posta istemcilerini (e-posta yazmak, göndermek ve okumak için kullandığınız arayüz veya program) kullanmak isteyip istemediğinizi, bir uygulamayı indirmeniz veya yüklemeniz, alan adının size ait olduğunu doğrulamanız ve giriş yapmanız veya tüm parçaların ve cihazların birlikte çalışması için kimlik bilgilerine erişin.

Tabii ki, bu talimatlar atmanız gereken belirli adımların basit bir şekilde basitleştirilmesidir. Her platformun sistemleri biraz farklı olduğundan, belirli platformlarınız için e-posta hesaplarını nasıl ayarlayacağınız konusunda kesinlikle kendi araştırmanızı yapmak isteyeceksiniz..

Güçlü Bir E-posta Hesabı İşletmenizi Nasıl Artırabilir?

E-posta hesaplarınız için tüm can sıkıcı teknik ayrıntıları edindikten sonra, bu çok önemli iletişim yönteminden yararlanmanın zamanı geldi. Şaşırtıcı bir şekilde, e-posta iletişiminin geçmişi köklerini internetten önce bile izleyebilir: 1960’ların ortalarındaki ana bilgisayar kullanıcıları diğer kullanıcıların dizinlerinde mesaj bırakabilir. Yeni ortaya çıkan bilgisayar ağları kullanıcıların farklı konumlarla iletişim kurmasını sağladığından, şu anda bildiğimiz gibi e-posta on yıl sonra şekillendi.

E-posta gelen kutusunun ekran görüntüsü

E-posta iletişiminin pazarlama kampanyalarınızda ve iş başarınızda önemli bir rol oynamasını bekleyin.

Artık dünya nüfusunun üçte birinden fazlası aktif bir e-posta hesabı işletiyor ve işletme adresleri tüm gelen kutularının yaklaşık% 25’ini oluşturuyor. Profesyoneller ve pazarlamacılar, e-postaları sürekli olarak iş odaklı mesajlar için tercih edilen iletişim yöntemi olarak sıralarlar ve e-posta pazarlaması 42: 1 yatırım getirisini döndürür.

Yetişkinlerin yaklaşık% 58’inin sabah ilk e-postalarını kontrol ettikleri düşünüldüğünde, e-posta pazarlaması ve haber bültenleri işletmenizin potansiyel müşterilere ulaşması ve onlarla bağlantı kurması için hayati bir yol sunar. Site ziyaretçilerinizle ve mevcut müşterilerinizle düzenli iletişim, güven oluşturmanıza, sorunları gidermenize ve marka sadakati oluşturmanıza olanak tanır.

Doğal olarak, en iyi e-posta pazarlama platformlarının yanı sıra müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) barındırma gibi diğer yararlı e-posta uygulamalarını test ettik ve sıraladık. İşletme e-posta hesaplarınızın nasıl en fazla etkiyi yaratabileceğini kontrol ettiğinizden emin olun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector