(Top 6 Yorumlar) Wix ile Squarespace vs. WordPress vs. Weebly karşılaştırması

Web sitesi oluşturucu değerlendirmeleri her zaman dört yönlü bir rekabete kaynıyor gibi görünüyor: Wix vs. Squarespace vs. WordPress vs. Weebly. Görüşler sınırsızdır, ancak titiz, uygulamalı testlerle platformların her birini aldıktan sonra okumaya devam edin..


Bir geliştirici veya ilk kez site sahibi olun, bir web varlığı oluşturmak büyük bir gurur kaynağıdır. Geliştiriciler kod yazabildikleri için, HTML ve PHP yoluyla tasarımları oluşturmaya veya şablonları manuel olarak özelleştirmeye şapka takıyorlar. Web sitesi oluşturucuları genellikle yeni başlayanlar için araçlar olarak düşünülür, ancak doğru program, kaliteden ödün vermeden profesyonellere büyük zaman tasarrufu ve verimlilik sağlayabilir. Basitçe söylemek gerekirse, site oluşturucular ve şablonlar işi çok kısa sürede ve çok daha az baş ağrısıyla yapabilir.

İnternetin en popüler site oluşturma platformlarını – WordPress, Wix, Squarespace ve Weebly – doğru çözümü bulmanıza yardımcı olacak çeşitli faktörlere göre değerlendirdik.

Genel Derecelendirme

Web barındırma arenasında uzman olarak, kişisel yaşamlarımızda ve HostingAdvice ile ilgili incelemelerimizi geliştirmeye devam ederken, web sitesi oluşturucularının adil payından daha fazlasını test ettik. Bu lider site oluşturucularını ele aldığımız özetleri aşağıdaki özet tabloda özetledik. Sadece başlangıç ​​maliyetlerini değil, her inşaatçı için ölçeklendirme potansiyelini de not ettiğimizi göreceksiniz..

GENEL DEĞERLENDİRME
İÇİN EN İYİSİ
MALİYET VE RAKİPLER

WIX (KAZANAN!)4.9 üzerinden 5.0Küçük İşletmeler veya Yan ProjelerOrtalama
Squarespace4.5 üzerinden 5.0Tasarım Odaklı SitelerÇok yüksek
WORDPRESS4.8 üzerinden 5.0Her Boyutta İşletme veya BloglamaUcuz
Weebly4.8 üzerinden 5.0Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerUcuz

En iyi web sitesi oluşturucularını görün »

Kullanılabilirlik ve özelleştirmeden blog oluşturma araçlarına ve Wix, Weebly, Squarespace ve WordPress’in maliyetine kadar her şeyi özetlemek için okumaya devam edin.

1. Tasarım & Özelleştirme: Neden Wix’i Seçiyoruz

Wix, diğer inşaatçıların aksine, boş bir düzen seçme veya sitenizin benzersiz ve gerçekten kişisel olduğundan emin olmak için tamamen sıfırdan başlamayı seçme seçeneği sunar. Bu seçenek, özellikle web sitelerinin nasıl görünmesini istediklerini bilen daha gelişmiş site sahiplerine hitap edeceğinden emin olabilirsiniz. Kullanıcılar, Wix’in gördüklerinizi güçlü olan veya aldığınız her şeyle elde edilen WYSIWYG site oluşturucusundan en çok paylaşılan barındırma planlarıyla aynı uygun fiyata yararlanabilir.

Daha fazla web sitesi oluşturucu planına bakın »

Wix Sektöre Özgü Tasarımlar ve Boş Şablonlar Sunar (5.0 üzerinden 4.9): Wix şablonları, size özel kullanımınız için tasarlanmış görüntüler ve metinlerle birlikte gelir ve en ihtiyatlı müşterilere bile kanatlarını test etmek için güvenli bir yer sağlar. Siteniz hala yapım aşamasındayken, Wix, ziyaretçilerin sitenize yakında geleceğini söyleyen özelleştirilebilir açılış sayfaları bile sunuyor.

Squarespace Şık, Modern Düzenlerle Tanınır (5.0 üzerinden 4.8): Kare alan şablonları, çarpıcı tasarımlarını sitenizin ihtiyaçlarına göre optimize etmek için tipografi, görüntü ve açık alanlardan güçlü bir şekilde yararlanır. Oluşturucuları, sayfanızın bölümleri içindeki fotoğrafları veya metin bloklarını sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Çeşitli sayfa yapılandırmaları önererek ve web sitesinin bölümlerini taşımanıza, eklemenize veya silmenize olanak sağlayarak, içeriğiniz inkar edilemez bir şekilde size ait olacaktır.

WordPress, Maksimum Tasarım Esnekliğini (5.0 üzerinden 5.0) temsil eder: Hem platformun işlevselliğine hem de onu tamamlayacak temalara ve eklentilere katkıda bulunan milyonlarca bir toplulukla WordPress, tasarım söz konusu olduğunda sınır tanımaz. Çoğu tasarım ücretsizdir, ancak 50 $ kadar az harcama, esneklik ve çarpıcı, profesyonel tasarımların yeni bir dünyasının kilidini açar. Çoğu WordPress teması renk düzenlerini, yazı tiplerini ve daha fazlasını değiştirmenizi sağlarken eklentiler fotoğraf galerileri ve sosyal medya entegrasyonları gibi farklı özellikler ekleyebilir.

Weebly, Güçlü Son Sonuçlu (5.0 üzerinden 4.8) WYSIWYG Editördür: Bir şablonla başlamak, web sitenizin bir çerez kesici ile yapılmış gibi görünmesi gerektiği anlamına gelmez. Güçlü bir WYSIWYG oluşturucu, size özel ve profesyonel bir tasarıma sürükleyip bırakma araçları sunar. Weebly temaları duyarlı ve sitenizin masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde veya mobil cihazlarda nasıl görüneceğini tam olarak önizleyebilirsiniz..

2. Kullanım Kolaylığı: Neden Weebly’i Seçiyoruz

40 milyondan fazla web sitesinin arkasındaki program olan Weebly, adım adım rehberlik ve yüzlerce nasıl yapılır makalesi içeren bir sürükle ve bırak editörü sunuyor. Sağlam özellik setlerini komplikasyonlarla karıştırmayın; Weebly, ihtiyacınız olan tüm araçları temiz ve sezgisel bir programda paketler. Bluehost gibi en popüler hosting sağlayıcıları, müşterilerin hızlı ve acısız bir şekilde çevrimiçi olmalarına yardımcı olmak için ücretsiz Weebly’yi içerir..

Daha fazla web sitesi oluşturucu planına bakın »

Wix, Site Kategorileri ile Kolay Kurulum Yapıyor (5.0 / 4.8): Barındırma, alan adları ve etkileyici tasarımlar için tek adresli bir mağaza olan Wix, yüzlerce şablonunu restoranlar, müzik, etkinlikler, iş dünyası veya moda gibi şaşırtıcı derecede özel kullanım örnekleri halinde düzenler. Mimarlardan grafiti sanatçılarına kadar herkes için tasarımlar sunan Wix, tamamen ücretsiz olarak başlamanıza olanak tanır – bir Facebook veya Gmail hesabıyla giriş yapın ve hemen çalışmaya başlayın.

Squarespace Basit, Sürükle ve Bırak Tasarımı Sunar (5.0 üzerinden 4.7): Squarespace, bir nimet ve bir lanet olabilecek sadece 60 şablon sunar. Sitenizi başlatırken seçeneklerle boğulmayacaksınız, ancak seçtiğiniz tasarımda istediğiniz tüm seçenekler olmayabilir. Ne olursa olsun, Squarespace piyasadaki en etkileyici tasarımları sunuyor ve hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için kullanımı kolay olan kapsamlı bir platform içeriyor.

WordPress Dik Öğrenme Eğrisine Sahiptir ancak Maksimum Esneklik (5.0 üzerinden 4.4): Galaksideki en popüler içerik yönetim sistemi ile tartışmak zor – internetteki tüm web sitelerinin dörtte birinden fazlası WordPress’e güveniyor – ancak platformun en büyük vuruşu, nihai gücünün ve esnekliğinin ilk kez site için biraz fazla olması. biraz daha el tutma ihtiyacı sahipler. WordPress’in bir barındırma hesabına yüklenmesi gerektiğinden, sitenize başlamadan önce birkaç adım daha atmanız gerekir.

Weebly, Minimal Karışıklık için En Özelleştirmeyi Sunar (5.0 üzerinden 4.9): En sevdiğimiz ev sahiplerinin çoğu Weebly’yi planlarında ücretsiz olarak içeriyor, ancak doğrudan Weebly aracılığıyla ev sahipliği yapmak için kaydolabilirsiniz. Bu özellik önemsiz görünebilir, ancak kullanıcıların site oluşturucu ile keşfedebilecekleri en yüksek esnekliği gösterir. Weebly’nin duyarlı, profesyonel şablonları parmaklarınızın ucunda eksiksiz bir tasarım araçları seti ile daha da ileri götürülebilir.

3. Bloglama: Neden WordPress’i Seçiyoruz

Blogcular için tasarlanan WordPress, fikirlerinizi dünyayla paylaşmanıza yardımcı olmaya hazır. Bir tasarıma yerleştikten sonra, WordPress yayınlarınızı yayınlamanın en hızlı yolunu sunar. WordPress ile ayrı bir web barındırma hesabına ihtiyacınız olacağından, altyapılarını WordPress performansı ve güvenilirliği için optimize eden bir sağlayıcı bulmak çok önemlidir. InMotion Hosting, Bluehost ve SiteGround yıllardır bu arenada standartlara girdi.

Blog yazmak için diğer planlara bakın »

Wix, Ücretsiz Blog Oluşturmaya Başlamanın Harika Bir Yolu (5.0 üzerinden 4.2): Wix, ücretsiz bir dizi hizmet sunan birkaç site oluşturma platformundan biridir. Sürükle ve bırak düzenleyicilerinin, sınırsız sayfalarının, 500 MB’lık depolama alanının, mobil sitenin ve barındırma hizmetinin keyfini yalnızca Facebook veya Gmail giriş bilgilerinizi girerek çıkarın. Blogunuz mırıldanınca, özel alan adı, analiz ve daha fazla depolama alanı gibi daha fazla özelliğin kilidini açmak için uygun fiyatlı ücretli planlara kolayca yükseltebilirsiniz..

Kareler, Blogcular için Uygun Maliyetli Değildir (5.0 üzerinden 3.5): Squarespace’in şablonlarını ve oluşturucusunu seviyoruz, ancak en büyük tereddütlerimiz fiyat etiketidir – en ucuz planları için ayda 12 dolar, Squarespace diğer seçeneklerden neredeyse iki kat daha pahalıdır. Blogunuzu bir çevrimiçi mağaza ile eşleştirmek istiyorsanız, maliyet aylık 26 dolara yükselir. Kare alanı planları, sınırsız bant genişliği ve depolama alanı, SSL sertifikaları ve ücretsiz bir alan adı da dahil olmak üzere bazı güzel avantajlarla birlikte gelir, ancak yeni başlayan blogcular kapıdan hemen hemen bu özelliklerin çoğuna ihtiyaç duymazlar.

WordPress, Web’in bir Sebep için 1 Numaralı Bloglama Platformu’dur (5.0 üzerinden 5.0): WordPress ile kurulum işleminin diğer seçeneklerden biraz daha zor olabileceğinden bahsettik. Ancak kamburluğun üstesinden geldikten sonra, WordPress blogculara kitlenizi büyütmek için sınırsız seçenekler ve araçlar sunar. Tükenmeyen bir eklenti kaynağı, sitenizin hızını, tasarımlarını, arama motoru sıralamalarını ve analizlerini okuyucuların ilgi alanlarına hitap etmenize yardımcı olacak şekilde optimize edebilir.

Weebly WordPress’ten İkinci, Kullanılabilirlik İçin İlk (5.0 üzerinden 4.8): WordPress mücadelesine tam olarak uymayanlar için, Weebly bir sonraki en iyi bahistir. Sezgisel oluşturucu, kullanım kolaylığını güçlü işlevsellik ile birleştirerek en iyi içeriğinizi sergileyen bir site oluşturmanıza olanak tanır. Kitlenizle bağlantı kurmaya ve okuyuculara olumlu bir deneyim sağlamaya önem veren Weebly’nin barındırma kaynakları, blog yayınlarınızın her seferinde hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlar.

4. e-Ticaret: Neden Weebly’i Seçiyoruz

En iyi çevrimiçi mağazalar hem müşteriler hem de site sahipleri için uygundur. Weebly’nin alışveriş sepeti, mağazanızı başlattığınızda otomatik olarak kurulur ve sorunsuz bir ödeme deneyimi sağlamak için yazılım sitenizle tamamen entegredir. Tam özellikli platform, envanteri izlemenizi ve yönetmenizi sağlarken, müşteriler dinamik arama ve filtre araçlarını takdir edecek.

Diğer e-ticaret oluşturucularına bakın »

Wix Kategorileri Otellere, Müzisyenlere ve Restoranlara Hitap Edin (5.0 / 4.8): Wix, ürünlerinizi çevrimiçi oluşturmak, yönetmek ve satmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. İster bir müzisyen, moda tasarımcısı olun, ister bir yatak-kahvaltı işletiyor olun, mağazanıza en uygun düzeni veya şablonu seçin. Ayrıca Wix’in birden fazla ödeme yöntemini kabul etmediğini, aynı zamanda her şeyi komisyon veya satışlarınızı kesmeden yaptıklarını takdir ediyoruz..

Kareler Vitrin camekanları Güzel ama Sınırlıdır (5.0 üzerinden 4.2): Squarespace’in güçlü tasarımları portföyler veya bilgilendirici web siteleri için daha uygundur. E-Ticaret araçları, çevrimiçi markaları veya blogları ile Squarespace aracılığıyla başarı elde edenler ve popülerlikten para kazanmanın yollarını keşfetmek isteyenler için harika. Squarespace ile ayak parmaklarınızı çevrimiçi bir mağaza işletmeye bırakın, ancak satış ve ödeme işleme ihtiyaçlarınız daha karmaşık hale geldiğinde muhtemelen başka bir yere gitmeniz gerektiğini unutmayın..

WordPress, Ödeme Entegrasyonlarına ve e-Ticaret Eklentilerine (5.0 üzerinden 4.4) sahiptir: WordPress platformunun kendisi herhangi bir satış işlevselliği ile gelmez, ancak asla korkmaz, çevrimiçi mağazanız sadece bir eklenti uzaklıktadır. Tonlarca seçenek var, ancak WooCommerce yüce hüküm sürüyor – öyle ki, WordPress’in arkasındaki ekip Automattic, iki platformu daha da entegre etmek için 2015’te popüler eklentiyi satın aldı. WordPress’teki birçok şeyde olduğu gibi, başlamak için daha fazla iş yapmanız gerekecek, ancak sonuç muhteşem.

Weebly Sezgisel Site Oluşturma İşinize Odaklanmanızı Sağlar (5.0 üzerinden 4.7): Weebly içindeki şaşırtıcı derecede sezgisel, ancak etkileyici e-ticaret araçları çok çeşitli ürün ve hizmetleri ele alacak şekilde uyarlanabilir. Web girişim, envanter yönetimi ve işlemleri ile tüm ağır kaldırma yaparak, online girişimciler çabalarını BT ikilemleri yerine tutkularına konsantre olabilir. Weebly ayrıca uygun iOS ve Android uygulamaları da sunar, yani siparişleri işleyebilir ve yerine getirebilir, müşteri sorularına yanıt verebilir, yeni ürünler ekleyebilir ve satış kayıtlarını her yerden yapabilirsiniz.

5. SEO: Neden WordPress’i Seçiyoruz

WordPress’in güzelliği, içerik yönetim sistemine farenize sadece birkaç tıklamayla ekleyebileceğiniz ekstra özelliklere ve işlevselliğe dayanır. WordPress doğal olarak SEO başarısı için iyi ayarlanmıştır, ancak eklentiler eklemek arama sonuçlarında daha da yükselmenize yardımcı olacaktır. Yine, WordPress performansı için en uygun barındırma planını bulmak ve CMS ve eklentilerin oradan almasına izin vermek istersiniz..

Diğer WordPress planlarına bakın »

Wix Üslerini Kapsıyor ama Google’ı Vahşmıyorlar (5.0 üzerinden 4.0): Wix, SEO’nun temellerini meta etiketler, başlıklar, anahtar kelimeler, bağlantılar ve alternatif metinlerle ele alır, ancak en iyi etki için platformun ötesine geçmeniz gerekir. İki Google eklentisi ve bir avuç kendi uygulamalarını öneriyorlar, ancak Wix’in ana platformda gelişmiş ayarları ve araçları içermesini istiyoruz. Ancak, kullanıcılar otomatik XML site haritalarından ve eklenen içerik dağıtım ağından gelen trafik artışlarını takdir edeceklerdir.

Squarespace SEO Geliştirildi Ama Muhteşem Değil (5.0 üzerinden 4.0): Squarespace’in ek eklentileri yüklemeye gerek kalmadan platformlarında birçok SEO en iyi uygulamasını içerdiğini gerçekten takdir ediyoruz. Otomatik olarak oluşturulan XML site haritaları ve HTML etiketleri de harika bir özelliktir, ancak diğer SEO hizmetleri yalnızca sayfa başlıkları, temiz HTML biçimlendirmesi ve otomatik yönlendirmeler gibi standart özellikleri kapsar..

WordPress SEO, Yoast gibi Eklentilerle Kolay ve Etkili (5.0 / 5.0): WordPress söz konusu olduğunda olduğu gibi, eklentilerle ekleyebileceğiniz özelliklerin zenginliği söz konusu olduğunda gökyüzü sınırıdır. SEO bir istisna değildir. Şimdiye kadar en çok indirilen WordPress eklentilerinden biri olan Yoast SEO, teknik optimizasyonları daha iyi anahtar kelime odaklı içerik yazmanıza yardımcı olan dengeleyen inanılmaz derecede kapsamlı bir SEO çözümüdür.

Weebly SEO, Daha Fazla İsteyen Deneyimli Site Sahiplerini Bırakabilir (5.0 üzerinden 4.8): Weebly, SEO özelliklerine biraz şaşırtıcı bir yaklaşım getiriyor. Tüm siteleri bir site haritası, SEO dostu HTML biçimlendirme, meta açıklamalar ve mobil optimizasyon ile birlikte gelir, ancak alt etiketleri ve sayfaya özgü açıklamalar gibi diğer basit SEO araçlarını araştırmanız gerekir. Sitenize trafik ve başarı sağlamak için SEO’ya güveniyorsanız, üçüncü taraf uygulamalarına başvurmanız gerekir.

6. Maliyet: Neden Weebly’i Seçiyoruz

Paranız için en iyi patlamayı elde etmek söz konusu olduğunda, Bluehost ve Weebly’den başka bir yere bakmayın. Uzun zamandır favori hosting sağlayıcısı, en sevdiğimiz site üreticilerinden biri üzerine sağlam destek ve modern altyapı sunuyor. Kombinasyon, yeni başlayanlar ve uzmanlar için siteleri büyüdükçe harikalar yaratacak.

Daha fazla ucuz ev sahibine bakın »

Wix Yeni Başlayanlar İçin En İyisidir (5.0 üzerinden 4.3): Özellikle başlamak için ücretsiz olanı yenmek zor. Bununla birlikte, ücretli Wix aboneliklerine geçmek size etiket şoku vermeyecektir. En temel Wix planı, favori paylaşılan barındırma planlarımızdan bir dokunuşa mal olur ve sitenizin büyüdükçe ihtiyaçlarını karşılayan beş seviyeniz vardır. Gergin yeni başlayanlar, dışarıdaki bir barındırma sağlayıcısıyla gelen ek desteği hala takdir edebilirler..

Squarespace, Ucuz İnşaatçılar ile Rekabet Edemez (5.0 üzerinden 4.0): Squarespace, lüks bir araba gibidir – bazılarına yatırım yapmaya değer, ancak diğerlerinin karşılaması zor. Başka bir yerde bu tür uygun fiyatlı seçeneklerle, kapanış fiyatlarında aynı özellik ve işlevlerin birçoğuyla partiyi hızlandırabilirsiniz. Özellikle güçlü e-Ticaret ve SEO desteğine ihtiyacınız varsa başka bir yere bakın.

WordPress En İyi Uzun Vadeli Değeri Sunar (5.0 üzerinden 5.0): Tek başına, WordPress ile ücretsiz fiyat etiketi yenemez. Ancak, ayrı bir barındırma planı ve ikisini bağlamak için zamanınız olmadan WordPress’e sahip olamazsınız. Fiyat Weebly ile birlikte artıyor, ancak programı kurma ve öğrenme zamanı maliyetli olabilir. WordPress’i sizin için çalıştırmaya adamışsanız, ömür boyu güncelleme, ücretsiz eklentiler ve ucuz temalar bir WordPress barındırma planını yıllarca temettü ödeyecek bir yatırım haline getirir.

Weebly, En Azını En Çok Sunuyor (5.0 üzerinden 5.0): Bir pazarlığı seviyoruz – ve en iyi ürün en ucuza mal olduğunda anlaşma daha da tatlı. Weebly, site oluşturmanın her adımında çaylaklara hala yardımcı olurken geliştiricileri çevrimiçi hale getiriyor. Weebly’nin kullanıcılarına verdiği çok yönlü paketi takdir ediyoruz; güçlü tasarımlardan sağlam özelliklere ve uygun fiyatlara kadar, daha esnek bir site oluşturma çözümü bulmakta zorlanırsınız.

Nereye Bakacağınızı Biliyorsanız, Ucuz, Kolay ve Etkili İnşaatçılar

Özel, kodlanmış bir web sitesi oluşturmak için gereken zamanı hesaplarken, site oluşturucuları sadece kolay çıkış yolu olarak takdir ettim. Diğer hizmetlerin ve şablonların yardımımıza girmesine izin verdiğim için işleri “kendi kendine” yapmanın inatçılığım yavaş yavaş azalıyor.

Popüler site oluşturma seçeneklerindeki benzer makalelerle karşılaştırmaya devam edin:

  • Joomla ve WordPress ve Drupal Karşılaştırması
  • Weebly ve WordPress Karşılaştırması
  • Kare Alanı ve WordPress
  • Blogger ve WordPress Karşılaştırması
  • Shopify ve WordPress Karşılaştırması

Bu karşılaştırma kılavuzuyla en yaygın kullanılan site üreticilerinden bazılarını ele aldık, ancak birçok barındırma sağlayıcısı kendi özel araçlarını oluşturmak için zaman ayırdı – daha fazla seçenek hakkında bilgi edinmek için kapsamlı web sitesi oluşturucu sıralamalarımıza göz atmayı unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector