Ücretsiz Bir Blog Açın (2 Seçenek) – 2020’nin En İyi Ücretsiz Blog Platformları

Bloglamanın, ücretsiz bir blog başlatmayı öğrenmenin basit sadeliğinden başlayarak birçok faydası vardır. Bloglama, düşüncelerinizi ifade etmenin ve maceralarınızı kronikleştirmenin terapötik doğasının yanı sıra, hevesli yazarlara yazma pratiği yapmak için büyük bir şans verir. Ne kadar çok gönderi yaparsanız, yazma pirzolalarınızın yeni fırsatlara yol açma şansı o kadar artar.


Ancak, açlıktan ölen sanatçıların çoğunda olduğu gibi, para genellikle primlidir. Neyse ki, bloglamanın pahalı olması gerekmez. Birkaç ücretsiz blog sitesi, fikirlerinizi çevrimiçi almanıza yardımcı olabilir veya blog araçlarıyla birlikte gelen neredeyse ücretsiz bir barındırma planını kullanabilirsiniz. Her ikisi için de vakaları özetledik ve en iyi şekilde çalıştığını düşündüğümüz şey için davamızı hazırladık.

Ucuz Hosting Kullanarak Ücretsiz Blog Nasıl Oluşturulur (Seçenek 1)

Tamam, tamamen ücretsiz değil, ancak barındırma için ayda 5 ABD dolarından daha az harcama yapmak, blogunuzun başarısı üzerinde dramatik bir etki yaratacak tonlarca yararlı özelliklerin kilidini açar. SEO araçlarından pazarlama kredilerine ve özel destek ekiplerine kadar, uygun fiyatlı hosting planları her kuruşa değer.

1. Blog için En İyi Sunuculardan Biriyle Kayıt Olun

Bunu her zaman söylüyoruz – düşük maliyetli barındırma ucuz demek değildir. Yüksek güçlü ana bilgisayarlar, şaşırtıcı derecede düşük ücretler için tam hizmet paketlerini bir araya getirebilir. Daha iyi performans ve güvenliğe ek olarak, bu sağlayıcıların çoğu ücretsiz alan adları ve e-posta hesapları sunar.

En iyi blog barındırma sitelerinin tümünü görün »

2. Bir Alan Seçin (En İyi Hosting Planlarıyla Ücretsiz)

Barındırma işlemine başladıktan sonra, çalışmanızı gösterebileceğiniz bir yere ihtiyacınız olacaktır. Çoğu barındırma şirketi, müşterilerinin alan adlarını ücretsiz olarak kaydetmelerine ve barındırmasına yardımcı olur – hatta bazıları hesabın ömrü boyunca ücretsiz alan adını verir. Zaten bir alan adınız varsa veya bir blog çalıştırıyorsanız, önerilen ana makinelerimiz sorunsuz bir şekilde dosyalarınızı ücretsiz olarak barındırma hesabınıza aktaracak veya taşıyacaktır..

3. Ücretsiz Bloglama Yazılımını İndirin ve Yükleyin (WordPress # 1)

Belki de uygun fiyatlı barındırma hakkında en iyi şeylerden biri, sitenizi ihtiyaçlarınıza ne şekilde uyarlayabileceğinizdir. İçerik yönetim sistemleri, e-Ticaret platformları, mesaj panoları ve daha fazlası için yüzlerce tek tıklamayla yüklemeye erişebilirsiniz – ve bu programların çoğunda daha fazla işlevsellik eklemek için isteğe bağlı eklentiler veya uzantılar bulunur.

WordPress tema yöneticisinin ekran görüntüsü

Ücretsiz ve ultra popüler WordPress platformu, önceden yüklenmiş çeşitli temalarla bloglama için hazırlanmıştır.

Dünya çapında milyonlarca blogger, profesyonel ve işletme tarafından kullanılan CMS’yi WordPress’i seviyoruz. Platformun popülaritesi nedeniyle, ana bilgisayarlar altyapılarını ve WordPress performansı desteğini optimize etmek için çok çaba sarf ediyorlar. Bazıları, müşterilerin başarılı olmasına yardımcı olmak için yönetilen hizmetler, bir WordPress site oluşturucu veya bir hazırlama ortamı gibi özel WordPress ürünleri bile oluşturur..

4. Bir Tema Seçin ve Blogunuzun Görünümünü Özelleştirin

WordPress, seçebileceğiniz milyonlarca tema sunar. Birçoğu ücretsiz olacak, ancak blogunuzun nasıl görünmesi ve işletilmesi gerektiği konusunda belirli fikirleriniz varsa premium temalara bakmayı düşünün. Aksi takdirde, barındırma sağlayıcınız aracılığıyla sunulan site oluşturucular ve diğer platformlar bir şablon seçme ve özelleştirme sürecinde size yol gösterecektir..

Web Sitesi Oluşturucu ile Ücretsiz Blog Nasıl Başlatılır (Seçenek 2)

Kulağa mantıksız gelebilir, ancak ücretsiz bloglama, sitenizi ve kitlenizi büyütmek için paranızı nereye yatırmak istediğinizle ilgilidir. Bu adımlar sizi ücretsiz olarak çalışır hale getirecek, ancak belirli avantajlar için birkaç dolar harcamak isteyebilirsiniz.

1. Adım: En İyi Ücretsiz Blog Sitelerinden Biriyle Kaydolun

İster inanın ister inanmayın, orada saygın ücretsiz blog barındırma platformları bol vardır. Sık kullanılanlarımız, tasarım yardımı ve özel bir alan adı kullanma yeteneği ile birlikte bol miktarda depolama alanı ve bant genişliği içerir. Wix, uygun fiyatlı barındırma ve kendin yap site binasında en tanınmış isimler arasındadır ve WordPress sitenizi barındırmanın, platformu oluşturan ekipten daha iyi olduğu yerlerde?

WordPress.com

WordPress.com logosu

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı
$ 0.00

  • Yazar dostu düzenleme ve yayınlama arayüzü
  • ÜCRETSİZ temalar, eklentiler ve SSL sertifikası
  • Güçlü analitiğe sahip hepsi bir arada barındırma
  • Özel alan adı ve diğer avantajlar için yeni sürüme geçin
  • WordPress.com’da şimdi başlayın.
WEB SİTESİ OLUŞTURUCU
DEĞERLENDİRME

4.8

★★★★★

2. Adım: Bir Tema ve Alan Adı Seçin (Ücretsiz Değil)

Her üç site de aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce şablon sunar; bazıları bloglar için özel olarak hazırlanmıştır, diğerleri ise işletmeler veya portföyler için daha uygun olabilir. Wix tema tasarımında mükemmeldir, ancak ücretsiz planları blogunuzu bir Wix.com alt etki alanında barındırmanızla sınırlar (yani blogunuz.wix.com).

Wix şablonlarının ekran görüntüsü

Wix, şık, modern ve duyarlı şablonların yanı sıra blog düzeninizi sıfırdan başlatma seçeneği sunar.

Diğer önerimiz x10hosting, sahip olduğunuz URL’ye ücretsiz alan adı barındırma hizmeti içerir; ancak bu, özel bir alan adı satın almak ve kaydetmek anlamına gelir. Bu karar bloglama markanız için iyi bir seçimdir, ancak her yıl 5 ila 15 dolar arasında olabilir..

3. Adım: Bloglamayı Özelleştirin ve Başlayın!

Her üç platform da temanız ve barındırma planınızla bir web sitesi oluşturucu sunar; bu, site düzenlerinizi, yazı tiplerini, resimlerini ve renklerini ayarlamak için kabaca aynı seçeneklere sahip olacağınız anlamına gelir. Farklılıklar, sitenize işlevsellik eklemek istediğinizde ortaya çıkabilir – belki de bir sosyal paylaşım widget’ı veya okuyucuların yayınlarınıza yorum yapması için bir eklenti ile. Wix, App Marketlerindeki ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılar, ancak x10hosting’in birçok popüler üçüncü taraf programın basit kurulumlarını sunduğunu takdir ediyoruz..

Neden Seçenek 1 Üzerinde Seçenek 2 için Kefil Oluyoruz

Anlıyoruz – özgürce tartışmak zor. Ancak blogunuzun başarılı olması için bir kuruş harcamadan çevrimiçi olmak çok zordur. Sonunda ücretsiz barındırma ile birlikte gelen alan adı ve yükseltilmiş özellikler için ödeme yapmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, ultra uygun fiyatlı bir blog barındırma planına yatırım yaparak, tüm bu özellikler ve daha fazlası ücretsiz olarak gelir. Söylediklerinizi sergilemek için en iyi aşamayı bulmanıza yardımcı olmak için sektörün en iyi blog barındırma sağlayıcılarının çoğunda blog deneyimini test ettik ve inceledik..

Bunun yerine en iyi web barındırma için arama yapın:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector