Ücretsiz vs Ücretli Web Hosting – Hangi Servis En İyi? (2020 yılında)

Ücretsiz vs ücretli web hosting arasında seçim yapma site sahiplerinin mevcut seçenekleri okyanusa ilk dalış alırken karşı karşıya ilk ikilemler biridir. İnsanlar ve işletmeler anlaşılır bir şekilde maliyetlerini en aza indirmek ve en iyi teklifi bulmak istiyorlar, ancak bunu yapmak kötü hizmetlere hatta hassas kişisel verileri ortaya çıkaran dolandırıcılıklara yol açabilir..

Birçok ücretsiz web barındırma hizmetleri sirenler denizde denizciler cazip gibidir. Büyüleyici maliyetsiz fiyat etiketi tarafından etkilenen, araştırmalarını yapmayan site sahipleri, güvenilir olmayan bir plana kaydolarak çevrimiçi varlıklarını mahvedebilir. Ancak, güvenilir ücretsiz barındırma yeni bir beceri uygulamak veya geçici bir şey oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçenek olabilir.

Peki, hangi barındırma hizmetinin sizin için doğru olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Ve iki seçenek, bariz maliyet farkından başka nasıl karşılaştırılır? Bu makalede bu soruları (ve daha fazlasını!) Yanıtlayacağız ve sizi sakin sulara ve uzun süreli bir barındırma ilişkisinin sorunsuz bir şekilde yelken açacağız..

Ücretli Web Hosting Hizmetleri En İyi Ücretsiz Seçimi

Ne kadar harcama konusunda endişelenmeden önce, bir adım geri atmanız gerekebilir: Neyse, web hosting nedir? Etiket fiyatından bağımsız olarak, ücretsiz ve ücretli web hosting planları aynı temel hizmeti sunmak: bir sunucudaki depolama alanı ve web sitenizi tüm dünyadaki ziyaretçilere sunmak için gerekli tüm temel teknolojiler.

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, ödediğiniz bir ürünle genellikle daha yüksek kalite ve daha hızlı performans bulacaksınız. Web hosting pahalı bir iş – hiç kimse uzakta kalplerinin nezaket dışarı ücretsiz vermek istiyor. Premium ana bilgisayarlar, donanım ve destek eğitimlerini yükseltmek için müşteri ödemelerini yeniden yatırırken, kalıcı olarak ücretsiz barındırma planlarının çoğu, genellikle müşterilerin sitelerine yerleştirilen reklamlar ve sınırlı özelliklere sahip soyma hizmeti üretme ile desteklenir.

En İyi “Ücretli” Web Hosting Hizmetleri

Cüzdanınızı web barındırma hizmetleri için açmanız, çok fazla çatal kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Birçok üst düzey paylaşılan barındırma planı ayda 5 ABD Doları veya daha düşük bir ücretle sizinki olabilir – aylık 3 ABD dolarından daha düşük bir fiyata bulunabilecek daha iyi pazarlıklarla.

Web hosting dünyasında, ucuz kalitesiz demek değildir. Aksine, yüksek değer olarak düşünün. Örneğin, aşağıdaki bu üç ana bilgisayar, sunduğumuz fırsatlardan çok daha yüksek bir fiyata bulmayı beklediğiniz tüm modern özellikler, 24 saat destek ve birinci sınıf güvenlik ile gelen başlangıç ​​dostu ve uygun fiyatlı hizmetler sunmaktadır. ve sadık okuyucularımıza puan vermeyi başardık. Web barındırmadaki en iyi değerler hakkındaki incelemelerimize göz atın:

Diğer uygun fiyatlı ev sahiplerini görün »

En İyi “Ücretsiz” Web Hosting Hizmetleri

Muhtemelen aldığınız gibi, aşağıda listelediğimiz üç şirketten birinden gelmedikçe, çoğu ücretsiz web barındırma konusunda çok istekli değiliz. Daha sonra ücretsiz ve ücretli barındırma hizmetlerini daha yakından karşılaştırdığımızda daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak bu üç seçenek kalabalığın dışında duruyor. Birçok ücretsiz barındırma organizasyonu, dünyanın bazı uzak köşelerinde iskelet mürettebatı tarafından sunulsa da, bunlar bütünlük, güvenilirlik ve kullanıcı dostu topluluklar için bilinen küresel markalardır..

Bazen, reklam yerine bir şirketin premium planları tarafından desteklenen temel olarak uzatılmış ücretsiz denemeler bulabilirsiniz. Wix, WordPress ve Weebly, artı birkaçı da web sitesi sahiplerine, öğrencilere ve geliştiricilere teklif ediyor. Özel alan adı, e-ticaret işlevselliği veya canlı sohbet desteği gibi bazı gelişmiş özellikleri muhtemelen kaçırmış olacaksınız, ancak yatırım yaptığınızdan emin olmak için şirketin tam tasarım arayüzünü ve arka uç sistemlerini test edebileceksiniz. doğru program. Aşağıdaki incelemelerde Wix, WordPress ve Weebly hakkında daha fazla bilgi edinin:

2.

WordPress.com

WordPress.com logosu

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı
$ 0.00

 • ÜCRETSİZ önceden yüklenmiş SSL sertifikası
 • Profesyonelce tasarlanmış düzinelerce temaya erişim
 • Topluluk forumları aracılığıyla 7/24 destek
 • Jetpack Essentials ile SEO ve sosyal medya araçları
 • WordPress.com’da şimdi başlayın.
UCUZ
DEĞERLENDİRME

4.7

★★★★★

Diğer ücretsiz sunuculara bakın »

Ücretsiz ve Ücretli Web Hosting Arasında 7 Temel Fark

Muhtemelen şimdiye kadar ücretsiz ve premium hizmetler arasındaki ana farkları oldukça açık bir şekilde anlamışsınızdır, ancak belirli barındırma türlerinin somut karşılaştırmaları inceleyelim. Nihayetinde ihtiyacınız olan hizmet, siteniz için sahip olduğunuz hedeflere ve beklentilere ve bunların tümünü gerçekleştirme isteğinize bağlıdır..

Bir web barındırmada aramak için özelliklerin birçoğu, özellikle depolama alanı veya üretebileceğiniz web sitesi sayısı gibi şeffaf olarak ölçülebilir öğeler olduğunda, karşılaştırmak oldukça kolaydır. Ancak paranız için en iyi patlamayı nasıl alacağınızı bilmek oldukça zor olabilir. Arama motoru optimizasyonu ve müşteri desteği gibi web hosting başarısının bazı bileşenleri, gerçekten ihtiyacınız olana kadar gözden kaçırmak kolaydır. Burada, bir dizi kritik özelliği ele alacağız ve ücretsiz ve ücretli web barındırma hizmetlerinin tipik olarak onlara nasıl davrandığını inceleyeceğiz.

1. Bant Genişliği ve Depolama Alanı

Genellikle bir barındırma planı, bant genişliği ve depolama alanındaki en önemli istatistikler, web sitenizi oluşturan dosyaların depolanması ve dağıtılması anlamına gelir. Web barındırma bant genişliği, bir web sitesinin belirli bir süre boyunca ziyaretçilerine sunabileceği veri miktarını ifade ederken, depolama alanı bir sunucuda dosyaları, klasörleri ve veritabanlarını depolamak için ne kadar yeriniz olduğunu gösterir.

Ücretli web hosting planları genellikle tüm kısıtlamaları kaldırır depolama ve bant genişliği konusunda, ana bilgisayarın hizmet şartlarına uyduğunuz sürece sitenize temel olarak sınırsız kaynak sağlar. Öte yandan, ücretsiz ana makineler, sunucularının her birine daha fazla müşteri ve web sitesi sığdırmak için genellikle bu varlıkları geri alır – yani, siteniz için öngördüğünüz her şeyi yayınlayamayabilir veya umdun.

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Bir sunucuya çok fazla kişi yerleştirildiğinde, bilgi işlem kaynakları ve performans düşüyor.

Örneğin, bir web sitesini büyütme potansiyelini kaçırmak yeni bir işletme için kesinlikle yıkıcı olabilir. Öğrenciler ve profesyoneller için basit siteler, ücretsiz barındırma planlarıyla daha iyi ücret alma eğilimindedir, ancak yalnızca büyük miktarda fotoğraf, müzik veya diğer kaynak ağırlıklı dosyaları sergilemeniz gerekmiyorsa.

2. Özellikler ve Yükseltmeler

Ücretsiz web hosting kapı büyük bir ayak olabilir, ama boş bir eve eve geliyor hayal. Ücretsiz hizmetler sunan şirketler, içeri girdikten sonra, sonunda ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayan mobilya ve özellikleri içeren ücretli bir plana geçeceğinizi umuyor. Sonuçta, yeni mobilya ve duvar dekoru satın almak başka bir eve taşınmaktan çok daha kolay.

Ücretsiz web barındırma hizmetleri genellikle oluşturma yeteneğinizi engeller tam olarak ne istediğinizi. Büyük olasılıkla birden fazla web sitesi ve muhtemelen yalnızca belirli bir dizi dosya türü kullanan bir avuç sayfa oluşturamazsınız. Muhtemelen kullanıcıların yedeklemeleri, SSL sertifikalarını yapılandırmasını, WordPress’i yüklemesini veya e-posta hesapları eklemesini sağlayan sunucu erişimine veya cPanel gibi yardımcı platformlara sahip olmayacaksınız..

3. Alan Adı ve Marka Bilinci Oluşturma

Ücretsiz ve ücretli hizmetlerin her ikisi de ücretsiz bir alan adına sahip olabilir, ancak önemli bir fark vardır: Ücretsiz barındırma şirketleri size URL’de adlarıyla bir alan adı verir. WordPress veya Joe Schmoe’un Ücretsiz Hosting gibi saygın bir markaya gidin, siteniz adınızın.wordpress.com veya adınız.joeschmoe.com adresinde yaşayacak – sitenizin güvenilirliğine ve profesyonelliğine zarar verecek.

Özel alan adı kaydı, alakart ücretli yükseltme olarak kullanılabilir, ancak ücretsiz ana bilgisayarlar, ücretli planların alanlara nasıl davrandığına kıyasla genellikle fahiş ücretler alır. Birçok ücretli barındırma planı size ücretsiz bir özel alan adı verir bir yıl boyunca, yenileme ücretleri genellikle endüstrinin başka bir yerinde göreceğinizin yarısı kadardır.

4. Gizlilik ve Güvenlik

Bu, listemizin ortasına gömülmüş olabilir, ancak ücretsiz hosting hakkında en büyük yakınmalar. Elbette, özellikler ve performans ve etki alanı adları güzeldir, ancak gevşek güvenlik standartları, hassas kişisel ve finansal bilgileri açığa çıkararak müşterilere ve ziyaretçilerine gerçekten zarar verebilir. En kötü ücretsiz barındırma şirketleri, iletişim bilgilerinizi toplamak ve pazarlamacılara hizmet sunmaktan daha çok ilgilenirken, biraz daha saygın markalar bile bağışık değildir.

Klavye üzerinde bir asma kilit görüntüsü

Web güvenliği, markanızın güvenilirliğini artırmanın en acil sorunlarından biridir.

Örneğin, 000webhost’taki 2015 güvenlik ihlali, adlar, e-postalar ve düz metin şifreler dahil 13 milyondan fazla kullanıcı kaydını ortaya çıkardı. Güvenlik açıkları listesi iğrençtir: SSL şifrelemesi ile korunmayan oturum açma formları ve yönetici alanları, düz metin e-posta iletileri yoluyla gönderilen parola hatırlatıcıları ve web sunucusu günlüklerinde, tarayıcı geçmişlerinde ve herkes tarafından görüntülenebilen diğer alanlarda açık metin verilerini gösteren formlar.

Dünyanın en büyük hosting şirketlerinin altyapılarını ve itibarlarını korumaya çok daha fazla önem verdiklerini bilerek emin olabilirsiniz.

5. Performans ve Güvenilirlik

Ücretsiz barındırma planlarında bulunan kısıtlı kaynaklar, web sitenizi kitlelere ulaştırmak için mevcut barındırma ateş gücünü önemli ölçüde sınırlar. Düzgün sayfa yükleme hızına sahip bir platform bulsanız bile, aşırı yüklenmiş sunucuların diğer müşterilerin web sitelerini sunmaya devam etmesine yardımcı olmak için her gün birkaç saatlik planlanmış kesinti süresi ile uğraşmanız gerekecektir..

Beklenildiği, Ücretli ev sahipleri modern teknolojilerden yararlanıyor performans ve istikrarın en ileri noktasında kalmak. Birçoğu, geleneksel sabit disk sürücülerden yüksek hızlı katı hal sürücülerine veya rakiplerininkinden 20 kat daha hızlı sayfa yükleri sunan SSD’lere kadar mezun olmuştur. Daha da iyisi, şirketler düzenli olarak çalışma süresi garantilerini gösterir, bu da web sitenizin ayda belki 30 dakika dışında herkes için kullanılabilir olacağına söz verir – ya da paranız geri.

6. Arama Motoru Sıralaması ve Optimizasyonu

Kötü performansın etkilerini birleştirmek, yavaş sayfa yüklemeleri büyük bir etkiye sahip olabilir web sitesi trafiğinde ve arama motoru sonuçlarında nerede sıralanacağınız konusunda. Google, 2010’dan beri algoritmasında site hızını saydı ve bu da çevrimiçi işletmeler için hayati önem taşıyan bir ölçüm haline geldi. Organik arama, sosyal medyadan gelen% 5’e kıyasla web trafiğinin yarısından fazlasını sağlıyor.

Performansından bağımsız olarak, ücretsiz web barındırma sağlayıcıları, sitenizde konuyla alakalı olmaları veya profesyonellikleri ne olursa olsun, sitenizde reklam göstererek gelirlerini destekler. Buna, ücretsiz barındırma platformlarında şüpheli veya başka bir şekilde spam içeren web sitelerinin yaygınlığını da ekleyin ve arama motorlarının neden bu şirketlerin alan adlarını yüksek derecede derecelendirmediğini anlayabilirsiniz..

7. Teknik Destek ve Yardım

Son olarak, değerli ve değerli bir hosting deneyiminin belki de en önemli bileşeni: Bir şeyler ters gittiğinde kime başvurabilirsiniz? Cevap bir topluluk forumu veya belirsiz, nadiren yanıtlanan e-posta adresi ise, rahatsız bile edemezsiniz. Ücretsiz barındırma sağlayıcıları altyapılarına yatırım yapmazsa, sizi işe alacaklarını ve geniş bir müşteri tabanına hizmet etmek için gereken tüm insanları eğiteceklerini düşündüren şey nedir??

Diğer yandan, ücretli ev sahipleri yüzlerce veya binlerce müşteri hizmetleri temsilcisi çalıştırıyor dünyanın her yerinden telefon, sohbet veya e-posta bileti ile aklınıza gelebilecek en iyi desteği sunar. Birçoğu en iyi barındırma teknolojilerinde sertifikalar taşır veya WordPress gibi açık kaynaklı projelerde kişisel olarak kod veya gönüllü olarak katkıda bulunur. Daha da iyisi, sağlayıcılar her zaman erişebilmeniz için genellikle çevrimiçi bir bilgi tabanında kendi kendine yardım makaleleri ve video eğitimleri oluşturacak ve koruyacaktır..

Web Hosting için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Teknik olarak, barındırma için ödeme yapmadan temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz – ancak bunu önermiyoruz. Neredeyse her tür barındırmada uygun fiyatlı planlar ve lüks ücretsiz demolar mevcuttur ve bu kadar yetersiz bir yatırım için çok fazla özellik ve avantaj sağlar. İşte düşündüğümüzün temel bir özeti:

 • Aşağıdaki durumlarda barındırma için ödeme yapın: Başkalarıyla paylaşmak isteyeceğiniz profesyonel bir web sitesi, kişisel blog veya çevrimiçi işletme oluşturmak istiyorsunuz.
 • Aşağıdaki durumlarda barındırma için ödeme yapmayın: Önemli gereksinimleri veya hassas bilgileri olmayan küçük, geçici bir web sitesi arıyorsunuz.

Bununla birlikte, projenizin erken aşamalarında olduğunuzu biliyorsanız veya yeni bir programlama dili uygulamayı denemek istiyorsanız, cüzdanınızı açmamanın cazibesini anlayabiliriz. Bununla birlikte, kabataslak bir hizmete kaydolmak yerine, çeşitli özel barındırma ihtiyaçları için en iyi programların bir listesini hazırladık:

 • Ücretsiz e-posta barındırma
 • Ücretsiz cPanel hosting
 • Ücretsiz VPS hosting
 • Ücretsiz veritabanı barındırma
 • Ücretsiz PostgreSQL hosting
 • Ücretsiz dosya barındırma

Hangi rotayı seçerseniz seçin, herhangi bir sürprizle karşılaşmadığınızdan emin olmak için ince yazıları ve çevrimiçi incelemeleri okuyarak araştırmanızı yaptığınızdan emin olun ve sonuç olarak verileriniz üzerinde kontrolünüzü kaybedin.

Web Sitesi Barındırma için ne kadar ödemek gerekir?

Tıpkı markette olduğu gibi, hosting için harcadığınız şey ne satın aldığınıza bağlıdır. Makbuzunuz, bir elmaya karşı 100 elmanın satın alınması için harcanan dolar tutarını göstermez, değil mi? Aşağıda, ana barındırma düzeylerinde ne bekleyeceğinize ilişkin dökümümüz yer almaktadır:

Barındırma Türü
Tahmini fiyat
İçin en iyisi:
PaylaşılanAylık 2-5 $Yeni başlayanlar, blogcular, yeni işletmeler
BulutAylık 5-20 $Küçük işletmeler ve geliştiriciler
VPSAylık 10-50 $Orta ölçekli işletmeler, uygulama geliştiricileri
AdanmışAylık 50-100 ABD dolarıBüyük şirketler

Tabii ki, hosting barındırma pasta sadece bir parçasıdır. Bir web sitesi oluşturmanın ne kadar tutacağını anlamaya çalışırken, alan adınızı, tasarımınızı ve geliştirmenizi, içeriğinizi ve içerik dağıtım ağı, e-posta, alan gizliliği veya gelişmiş güvenlik gibi diğer özellikleri ve geliştirmeleri unutmayın..

Mevcut ücretsiz ve açık kaynaklı teknolojiler sayesinde, web hosting etiket fiyatına hemen başlayabilmelisiniz. Tanıtım indirimleri sona erdiğinde, ihtiyaçlarınız değişir ve siteniz büyür, ancak bu sayılar bir miktar artmaya başladığında şaşırmayın.

Doğru Yatırım Yapın: Web Hosting Pahalı Olmak Gerekmez

Size göstermeye çalıştığımız gibi, iyi bir web sitesinin bankayı kırması gerekmez. Bir kuruş harcamadan kısa bir süre paten yapabilirsin, ancak çevrimiçi güvenliğiniz ve başarınız için ayda sadece birkaç dolar yatırım yaparak uzun vadede daha mutlu olacaksınız..

Her ne kadar sektörün önde gelen ana bilgisayarlarından bulduğumuz fiyatlar da en uygun fiyatlı olsa da, satın alma işleminizi çok daha uygun hale getirmek için neredeyse her zaman indirimler ve kupon kodları bulabilirsiniz. Sadık okuyucularımız için temin ettiğimiz bu kuponları tıklayarak biraz daha fazla tasarruf edin:

Ziyaret etmek

Temel Hosting

% 100 İndirimli Temel Barındırma

5,00 dolardı. Fiyatımız: $ 0.01 / ay

Ziyaretçilerimiz için özel fiyatlandırma. Promosyon kodu gerekmez.

Anlaşmayı Etkinleştir

(Etkinleştir: 0,01 USD / ay)

Ziyaret etmek

Temel Hosting

% 87 İndirimli Temel Barındırma

7.99 dolardı. Fiyatımız: 1,00 $ / ay

Ziyaretçilerimiz için özel fiyatlandırma. Promosyon kodu gerekmez.

Anlaşmayı Etkinleştir

(Etkinleştir: 1,00 ABD doları / ay)

Ziyaret etmek

Temel Hosting

% 75 İndirimli Temel Barındırma

7.99 dolardı. Fiyatımız: 1,99 $ / ay

Ziyaretçilerimiz için özel fiyatlandırma. Promosyon kodu gerekmez.

Anlaşmayı Etkinleştir

(Etkinleştir: ayda 1,99 ABD doları)

Ziyaret etmek

Temel Hosting

% 82 İndirimli Temel Barındırma

$ 11.95 idi. Fiyatımız: 2,15 $ / ay

Ziyaretçilerimiz için özel fiyatlandırma. Promosyon kodu gerekmez.

Anlaşmayı Etkinleştir

(Etkinleştir: 2,15 $ / ay)

Ziyaret etmek

Temel Hosting

Temel Barındırma% 76

10.94 dolardı. Fiyatımız: $ 2.64 / ay

Ziyaretçilerimiz için özel fiyatlandırma. Promosyon kodu gerekmez.

Anlaşmayı Etkinleştir

(Etkinleştir: 2,64 ABD doları / ay)

Unutmayın, yukarıdaki gibi çoğu barındırma fırsatı ve ücretsiz alan adı kaydı içerenler yalnızca ilk döneminiz (genellikle bir yıl) için geçerlidir. Fiyatlar muhtemelen daha sonra artacaktır, ancak daha sonra uzun vadede istikrar kazanacaktır – bütçenizi planlayabileceğiniz düzenli bir harcama sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me