Web Hosting Hesabı nedir? – Bir Sunucuya Başlarken (2020 Rehberi)

Web barındırma hesabı nedir, sorabilirsiniz? Pek çok kişi yeni başlayanlara ev sahipliği yapmayı açıkladığında, denenmiş ve gerçek konut benzetmesini kullanırlar: Paylaşılan barındırma bir daire kiralamak gibidir, VPS bir kınamaktır ve adanmış sunucular kendi evinize sahip olmaya eşittir. Ancak, işleri ilginç tutmak için hiç bitmeyen bir arayışta, web barındırma hesaplarını pizza ve aşk arayışı ile karşılaştırdım. Şimdi, şeyleri baharatlama ve başka bir tutkuma dönme zamanı: Meksika yemeği.


İster inanın ister inanmayın, web hosting, uygun gördüğünüz gibi hazırlamak ve hazırlamak için et, fasulye, peynir ve baharatların hoşgörülü bir menüsü olarak düşünülebilir. En iyi hosting hesapları için seçimlerimizle sonuçlanan, beş çeşit barındırma hesabı açıklamalarını, tanımlarını, özelliklerini ve fiyatlarını bir araya getirdik. Sen ne için açsın?

Web Hosting Tanımı

En temel düzeyde, web barındırma hesapları, bir web sitesi veya uygulama yapmak için gereken dosyaları ve bilgileri saklayabileceğiniz, sunucu adı verilen büyük bilgisayarlara erişmenizi sağlar. Sunucular, bu içeriği paylaşmak ve kullanıcılara sunmak için İnternet’e bağlanır. Kendi sunucunuzu çalıştırmanız ve kendi web sitenizi barındırmanız mümkün olsa da, bunu yapmak için çok sayıda baş ağrısı ile uğraşırken bir ton uzmanlık ve sabır gerektirir. Daha fazla bilgi istiyorsanız, web barındırma ile ilgili temel bilgileri açıklayan yararlı bir rehber oluşturduk.

Neden bir hevesle en sevdiğiniz Meksika restoranına gidebileceğiniz zaman, mükemmel bir tortillayı sıfırdan nasıl yapacağınızı öğrenmek için yıllarca harcayın? Web sitesi sahiplerinin büyük çoğunluğu, arkadaşlarıyla güzel bir akşam yemeği tercih etmek gibi saygın bir şirketten barındırma hizmetleri satın alacak.

Meksika yemekleri benzer şekilde, web hosting hesapları farklı türleri büyük ölçüde farklı konfigürasyonlarda aynı malzemeleri kullanarak olarak tarif edilebilir. Web barındırma diğer özel biçimlerinin yanı sıra paylaşılan, sanal, bulut ve adanmış sunucuları karşılaştıran bu barındırma açıklamalarına göz atın.

Paylaşılan Hosting Tanımı

Meksika yemekleri söz konusu olduğunda, paylaşılan web hosting ücretsiz cips ve salsa varış, ya da belki bir cips plaka yığın için getirilen gibidir. Belki de bu dev margaritalardan biri, iki payet ile oldukça büyük bir bardakta servis edildi?

Web barındırma hesapları farklı türleri gösteren resim

Seçtiğiniz web barındırma hesabı büyük ölçüde ihtiyacınız olan bilgi işlem gücüne bağlıdır.

Mesele şu ki, bir masada bilgi işlem kaynaklarını masada oturan herkesle birlikte kullanacaksınız. Sunucu ayarları veya nacho Toping’leri hakkında söz sahibi olmasanız da, en iyi planlar ihtiyacınız olabilecek her şeyle ve muhtemelen dokunmayacağınız birkaç ekstra şeyle birlikte gelir. Cidden, kim cips üzerinde siyah zeytin ister? Aynı durum, deneyimsiz müşteriler için Güvenli Kabuk (SSH) erişimi veya phpMyAdmin gibi niş barındırma özellikleri için de geçerlidir..

Herkesin hem cips hem de sunucu kaynaklarında eşit bir paya sahip olması gerektiği yazılı olmayan kurallar vardır, ancak her zaman çipten sonra çip alan ve en iyi Toping’leri dışarı atan arkadaşınızla yemek yeme riskiniz vardır. Bir kaynak domuzunun diğer barındırma müşterileri için sunucu performansını etkilemesi gibi, bu diners tüm tablodaki ruh halini etkiler. Birçok ev sahibi sınırsız depolama ve bant genişliği sunsa da, şirketler genellikle çok ileri giden müşterileri cezalandırır.

İster ilk web barındırma hesabınızı, ister mevcut web siteniz için yeni bir ev arıyor olun, tek tıklamayla yazılım yüklemeleri, 7/24 müşteri desteği ve güçlü çalışma süresi garantileri, güçlü bir paylaşılan barındırma seçeneğinin bileşenlerine gitmelidir. Menüye bakarken, en sevdiğiniz yemeğe dikkat edin: Bu, yüksek performanslı SSD’ler, bir web sitesi oluşturucu veya ekstra SEO yardımı almak anlamına gelebilir. Bu seviyedeki üç favori ev sahibimiz, mevcut hosting hesaplarının büyük bir kesitini temsil eder:

Daha fazla paylaşılan ana bilgisayarı görün »

VPS Hosting Tanımı

Birkaç şey iştahı oldukça fısıldayan, buharlı bir tabak fajitas yolunuzu gibi uyandırıyor. Birçok yerde iki veya dört kişilik yapılan fajitas sunuyoruz ve bu VPS barındırma mükemmel bir örneğidir. Sanal özel sunucu anlamına gelen VPS barındırma planları, sunucuların sanallaştırılmış bölümlere veya sanal makinelere ayrıldığı anlamına gelir;.

Müşteriler hala bir sunucuyu paylaşır, ancak her biri çok daha büyük bölümlerden yararlanır ve bilgi işlem kaynakları üzerinde daha fazla kontrole sahiptir. Bir VPS planındaki site sahipleri, işletim sistemini, web sunucusunu, veritabanı platformunu veya programlama çerçevesini seçerek barındırma yığınlarını yapılandırabilir. Hızla büyüyen birçok site, bant genişliğini ve belleği hızla ölçekleyebilmeleri için VPS barındırma hizmetine yöneliyor.

VPS tarzı Meksika yemekleri ile bir öğünü aynı anda yemek arkadaşlarınızla paylaşabilir ve yine de tam olarak istediğinizi yiyebilirsiniz. Soğanı sevmiyorsunuz ama ekstra ekşi krema mı istiyorsunuz? Zevk almak!

Barındırma ihtiyaçlarınız büyüdükçe ve sunucu gereksinimleriniz daha karmaşık hale geldikçe, güçlü bir VPS hesabı daha da ölçeklendirmenize yardımcı olacaktır. En iyi planlar genellikle yükseltilmiş donanım, ücretsiz yönetim araçları ve en güvenli ve en performanslı barındırma ortamını yapılandırmanıza ve sürdürmenize yardımcı olacak yönetilen hizmetler ile birlikte gelir. Bu premium sağlayıcılar, en iyi hizmetlerden bazılarını en uygun fiyatlarla sunar:

Daha fazla VPS ana bilgisayarı »

Bulut Hosting Tanımı

Doğal olarak, web hosting en karmaşık formu her zaman en zor bu lezzetli analojiler içine çalışmaktır. Bu durumda, İspanyol mutfağına – özellikle de tapas’a saygı göstermek için geçici olarak Meksika yemeklerini bırakmamız gerekiyor. Masadaki müşterileri barındıran diğer arkadaş, herkesin tam bir yemek hazırlamak için örnek alabileceği birçok farklı yemek sipariş edebilir. Hiç kimse aç kalmıyor çünkü her zaman yeni yemekler geliyor ve boş tabaklar masadan atıyor.

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Hayır, gökyüzünde bulut sunucuları yok. Donanım, birinci sınıf ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sağlamak üzere ağa bağlanmıştır.

Tapas yemek, bulut barındırma ortamlarında, birlikte ağa bağlı ve depolama ve işleme kaynaklarını paylaşmak için sanallaştırılan birkaç sunucudan oluşan bulut barındırma türüne benzer. Bulut barındırma, sunucular belirli görevleri yerine getirmek üzere optimize edildiğinden, son derece performanslı, ölçeklenebilir ve güvenilirdir. Bir şey çevrimdışı olursa veya kilitlenirse, diğer sunucular web sitenizi veya uygulamanızı çevrimiçi tutmak için doldurmaya hazırdır. Benzer şekilde, trafiğiniz arttıkça veya azaldıkça yeni kaynaklar sağlanabilir veya kapatılabilir. Bugün piyasadaki en heyecan verici bulut barındırma planlarından bazılarına göz atın:

Daha fazla bulut ana bilgisayarına bakın »

Özel Hosting Tanımı

Her Meksikalı menüde bir tane var – yüzünüzün en büyük, büyük yüzlü börek. Özel sunucularda olduğu gibi, dev burritolar Meksika yemeklerinde hoşgörü içinde en üst seviyeyi temsil ediyor. Bir tabak, seçtiğiniz muazzam bir malzeme yığını var ve yolunuza çıkan hiçbir şey yok. Restoran hala tabak, gümüş eşya ve peçeteler sağlayacak, ama tek başınasınız; erişime izin vermedikçe masanızdaki hiç kimse börekinize zarar veremez.

Özel hosting ile, bir sunucuda yalnız müşteri vardır. Ana makine, genellikle işletim sistemi güncellemeleri ve güvenlik yamaları gibi yönetim hizmetleri de dahil olmak üzere, özel sunucunuzu veri merkezlerinde pişirir ve dağıtır. Ancak müşteriler, işlem gücü ve depolama alanı ile birlikte yazılım ve güvenlik programları üzerinde tam kontrole sahip olabilirler..

Barındırma dünyasının en üst kademesinde, adanmış sunucular nihai lüksü ve sorumluluğu temsil eder. Müşteriler yedekleme, güvenlik, izleme, yük dengeleme ve daha fazlası için yükseltilmiş hizmetleri seçmenin yanı sıra donanım ve yazılım yapılandırmalarını sıklıkla özelleştirebilirler. Özel hosting hesapları en pahalı olmasına rağmen, önerilen ana makinelerimiz sunucuları son derece değerli bir yatırım yapmaktadır:

Daha fazla özel sunucu ana bilgisayarına bakın »

Diğer Hosting Hizmetleri

Nachos, fajitas ve burritolar genellikle favori Meksika restoranınızdaki en popüler ürünler arasında olsa da, genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz çok daha fazla şey vardır. Birçok restoranın sunduğu kombo plakaları gibi, belirli bir özlemi karşılamak için sık sık daha özel barındırma hizmetlerini karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. İşte enchiladas, quesadillas, chimichangas ve chile rellenos’un hosting eşdeğerlerinin bir listesi:

 • Uygulama barındırma (WordPress, Joomla, Drupal, Magento, PrestaShop vb.)
 • Blog barındırma
 • Kontrol paneli barındırma (cPanel, Plesk, vb.)
 • Alan adı barındırma
 • e-Ticaret barındırma
 • E-posta barındırma
 • Yönetilen barındırma
 • Yönetilen WordPress barındırma
 • İşletim sistemi barındırma (Linux, CentOS, Windows, Fedora, Debian, Red Hat, vb.)
 • SSD barındırma
 • Web sitesi oluşturucuları
 • Ve daha fazlası!

Özel barındırma hizmetleri, belirli ihtiyaçları ve işlevsellik gereksinimleri olan müşterilere hitap eder. Çevrimiçi işletme, e-Ticaret ve pazarlama araçlarını içeren bir barındırma planı olmadan başarılı olmazken, bu araçlar yönetilen bir WordPress barındırma planına ihtiyaç duyan yüksek güçlü bir blog çalıştıran biriyle kullanılmayabilir..

Uzman Ana Bilgisayar Önerileri

Tüm deneyim ve uzmanlık düzeylerinden site sahiplerine sunulan çeşitli sunucu yapılandırmaları, özel araçlar ve eklenti hizmetleriyle, en iyi barındırma sağlayıcısı veya planı tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Ne istiyorsun? Ne kadar açsın?

İster hafif bir şey arıyor olun, isterse çiğnemeye hazır olun, farklı türdeki web hosting yemeklerini daha sindirilebilir hale getirmek için ev sahibi smorgasbord’u ısırık boyutlarına ayırdık. Nasıl bir web barındırma seçeceğinizi açıklayan rehberimizi okumaktan çekinmeyin veya doğrudan size en iyi hizmet verecek barındırma türüne gitmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

En İyi Blog & WordPress Barındırma

Dünya çapında popüler içerik yönetim sistemi, internetteki tüm web sitelerinin dörtte birinden fazlasını güçlendirebilir, ancak çoğu kullanıcı WordPress’i en etkili ve verimli bir şekilde barındıran teknik nüansları anlamıyor. En iyi WordPress ana makineleri yükseltilmiş donanım, güçlendirilmiş güvenlik programları ve WordPress’e özgü destek sunar. WordPress hoşunuza gitmiyorsa, yemeği geri gönderin. Hosting şeflerimiz, tadını çıkarmanız için birkaç blog programının tek tıklamayla kurulumlarını hızlandıracak.

Diğer WordPress sunucularına bakın »

En İyi e-Ticaret Hosting

Çevrimiçi alışveriş, 2016 yılında mağaza içi satın alımları üstlendi ve e-ticaret işlevselliğini iş web barındırma hesabınıza eklemek için kritik bir özellik haline getirdi. Online iş yapmak isteyenler için, birçok ev sahibi çevrimiçi mağazalar oluşturmak ve yönetmek için özel yazılımlar sunmaktadır. Optimize edilmiş sunucular ve bol miktarda depolama alanı, birden fazla ürünü sergilemek ve site ziyaretçilerini tüketicilere dönüştürmek için çok önemlidir. Müşterilerinizin verilerinin güvenliğini sağlamanın yanı sıra, en iyi e-Ticaret ana makinelerimiz mağazanızı tasarlamayı çok kolaylaştırır.

Daha fazla e-Ticaret ana bilgisayarına bakın »

En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

En sevdiğiniz Meksika restoranındaki mutfak ekibine benzer şekilde, web sitesi oluşturucuları çevrimiçi varlığınızı ağız suyunuzu hazırlayacak şekilde hazırlar. Temadan başlayarak, kullanıcılar renkleri, yazı tiplerini, düzenleri ve daha fazlasını özelleştirebilir. Favori oluşturma araçlarımızda, web sitenize iletişim formu veya sosyal medya entegrasyonu gibi etkileşim ve yeni özellikler ekleyen uygulamalar veya eklentiler de bulunur. Üç favorimiz için okumaya devam edin:

Daha fazla site oluşturucu ana bilgisayarına bakın »

Web Hosting Hesap Özellikleri

Doğal olarak, çoğu yeni hosting müşterisi en düşük fiyata en fazla özelliklere sahip planları arayacaktır. Ev sahibi uzmanlar ise, tat alma tomurcuklarını en çok memnun eden malzemeleri daha iyi anlayacaktır..

Web hosting hesaplarının ana bileşenlerini anlayarak, zor kazanılan paranızla daha bilinçli kararlar verebileceksiniz. Profesyoneller bir web sitesi oluşturucusunun sağlayabileceği güçlü tasarıma daha fazla değer verebilirken, pazarlama kredilerinin ve SEO araçlarının çevrimiçi işiniz için daha önemli olduğunu görebilirsiniz..

Alanlar ve E-postalar

Bu ikisi genellikle barındırma hesabı açıklamalarında bir araya getirilir, ancak alan adları ve e-postalar belirgin şekilde farklı hizmetlerdir. Alan adları, web tarayıcılarının bir web sitesini bulmak ve görüntülemek için kullandıkları adrestir. Birçok barındırma şirketi, yeni müşteriler kaydolduğunda ilk yıl için ücretsiz alan adı kaydı, 10 ila 15 dolar civarında bir değer içerir. Zaten bir alan adınız varsa, aynı şirketler genellikle bu krediyi ücretsiz bir transfer veya web sitesi geçişine uygular.

Alan adını adresin ikinci yarısı olarak kullanan e-posta hesapları, iletilerinizi saklamak, göndermek ve işlemek için sunucu alanını kullanır. Özel alan adına sahip e-posta adresleri standart Gmail’den daha profesyonel görünme eğilimindedir, bu nedenle bu, çevrimiçi işletmeler için önemli bir özelliktir. En iyi e-posta barındırma planları genellikle spam ve virüs korumasının yanı sıra otomatik yanıtlayıcılar, gelişmiş güvenlik ve çeşitli protokoller için destek, ayrıca yönlendirme ve filtreleme araçları ile birlikte gelir.

Kontrol panelleri

İlk kez ev sahipliği yapan bir müşterinin en iyi arkadaşı olacağından emin olun, bir kontrol paneli en yabancı menüler için bir çevirmen görevi görür. Kullanıcı dostu arayüz site sahiplerinin hosting hesaplarını hızlı ve kolay bir şekilde yönetmelerini sağlar.

CPanel ve Plesk kontrol panellerinin ekran görüntüleri

Kontrol panelleri, yeni site sahiplerinin kolayca web barındırma hizmetlerini denetlemelerine izin veren popüler platformlardır..

Barındırma hesaplarının çoğu, çoğunlukla cPanel kontrol paneliyle eşlenen Linux işletim sistemini kullanır. ASP.NET çalıştıran siteler ve uygulamalar için en iyi Windows barındırma planları, genellikle Plesk ile birlikte gelir. Diğer seçenekler, özellikle VPS ve özel barındırma düzeylerinde, ücretsiz ve açık kaynaklı kontrol panelleri bulunur. Daha fazla bilgi isteyenler için kontrol panellerine yönelik nihai kılavuzu hazırladık.

Disk Alanı, Bant Genişliği ve Veritabanları

İyi bir web barındırma hesabının standart bileşenlerinden üçü, ilk kez alışveriş yapan kullanıcılar bile depolama, veri aktarımları ve izin verilen veritabanlarının sayısını kolayca karşılaştırabilir. Özellikle paylaşılan barındırma düzeyinde birçok plan sınırsız hizmete sahiptir – sınırsız barındırma gerçekten mümkün olmasa da, çoğu müşteri kaynak sınırlarını aşmaz.

Disk alanı, dosyalarınızı depolamak için kullanılabilir gigabayt veya terabayt olarak ölçülür. Açıkçası, ne kadar çok o kadar fazla, ama buradaki büyük ayrım küçük bir kısaltma arıyor: katı hal sürücülerini temsil eden SSD. Bu yükseltme, daha hızlı ve daha güvenilir web sitelerine katkıda bulunur, ancak genellikle ayda bir veya iki dolar daha pahalıdır.

Veritabanları, bilgilerinizi depolamanın etkili bir yoludur ve genellikle ne tür içerik yönetim sistemini kurmayı seçtiğinize karşılık gelir. Çoğu araç, bilgilerinizi web sitenize bağlamak için basit bir kurulum işleminde size otomatik olarak yol gösterir. Veri aktarımı olarak da adlandırılan bant genişliği, ziyaretçilerin web sitenize ne kadar hızlı erişebildiğinden bahseder. Ne kadar çok bant genişliğiniz olursa, içeriğiniz o kadar hızlı iletilir.

Site Oluşturma Araçları

Web barındırma dünyasının taco barı, web sitesi oluşturucuları, kollarınızı toplayıp pişirmek zorunda kalmadan yemeğinizi özelleştirmenizi sağlar. Araçlar, yüzlerce mobil uyumlu şablon ve bir WYSIWYG düzenleyicisi sağlayarak sürükle ve bırak web tasarımını (düşük kod geliştirme olarak da bilinir) etkinleştirir – gördüğünüz şey ne elde edeceğinizdir. Wix ve Weebly dahil olmak üzere tanınmış inşaatçıların bazıları kendi barındırma planlarıyla birlikte gelir. Birçok barındırma sağlayıcısı, inşaatçıları müşterilerin kullanımına sunar, hatta bazıları kendi platformlarını oluşturmak için zaman ayırır.

Pazarlama ve SEO Araçları

Sonunda, bu büyük yemeği pişirdiniz – ya kimse yemeye gelmezse? Arama motoru optimizasyonu ve pazarlama araçları, sitenizi erişilebilir ve başarıya hazır hale getirerek insanları kapıda tutar. Güçlü bir SEO planı, web sitenizin veya markanızın görünürlüğünü, trafiğini ve güvenilirliğini artıracak ve genellikle geleneksel reklamcılık yöntemlerinden daha iyi bir yatırım getirisine sahip olacaktır. Web barındırıcıları, özellikle paylaşılan barındırma planlarıyla, genellikle site haritaları oluşturmak, meta verileri düzenlemek ve anahtar kelimeleri ölçmek için araçlar içerir. E-posta pazarlama araçlarının ötesinde, bazı sağlayıcılar arama motoru reklamlarına harcamak için 100 ABD Doları veya daha fazla kredi içerir.

Web Hosting Hesabı Fiyatlandırması

Tüm hosting özellikleri güzel olabilir, ancak bir web barındırma hesabı seçerken sonuçta genellikle belirleyici faktör olduğunu biliyoruz. Ancak işin püf noktası bütçe kısıtlamalarını kalite ile dengelemektir. Taco Bell’e giderek paradan tasarruf edebilirsiniz, ancak biraz daha pahalı oturma restoranında otantik mutfağı ve taze malzemeleri takdir edersiniz..

Çevrimiçi ödeme yapan birinin resmi

Web barındırma hesaplarının bankayı kırması gerekmez. En uygun fiyatlı planlar ayda 5 dolardan az.

Paylaşılan barındırma planları ayda yalnızca birkaç dolar ile başlar, sağlayıcılar genellikle müşterilere bir yıl veya daha fazla hizmet için indirim yaparlar. Her ne sebeple olursa olsun, ev sahipleri aylık ücretlerini duyururlar, ancak genellikle tüm yıl boyunca faturalandırırlar. Ayrıca, ek ücretler planladığınızdan emin olun: Alan adı kaydı, profesyonelce tasarlanmış temalar ve güvenlik, yedeklemeler ve performans için yükseltilmiş hizmetler faturanızı yükseltebilir.

İlk Web Hosting Hesabınıza Başlarken Bir Dönüm Noktasıdır

En sevdiğim restoranın kremsi jalapeno sosunda yıkanmaya istekli olduğumu arkadaşlarına acımasızca söyleyen biri olarak, özellikle Meksika yemeklerini beslenme dışında bir şey için bir kaynak olarak düşünmekten zevk alıyorum.

Bir web barındırma hesabı için kaydolduktan ve her şeyi istediğiniz gibi terfi ettirdiğinizde, bitmiş web siteniz lezzetli tatlı gibidir. İster börek, sopapillas, tatlılar veya tres leches’i tercih edin, başarılı bir hosting ortaklığı ağzınızda tatlı bir tat bırakacaktır. Ancak böyle lezzetli bir ziyafetten sonra, bir ipucu bıraktığınızdan emin olun. Görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi aşağıda paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector