Web Hosting Hizmetlerinin 13 Faydası – Ve 9 Dezavantajı (2020)

Tüm dünyada milyonlarca okuyucuya ve potansiyel müşterilere markanızı veya mesajınızı yayınlama yeteneği ile web barındırma hizmetlerinin faydaları cezbedicidir – ancak bu web sitesini kurmanın zorlukları dikkatin buna değip değmediğini sorgulayabilir..

Tam olarak doğru barındırma planı ile başlamak, pantolonun mükemmel bir çiftini bulmak gibidir – rahat, ancak büyüme için biraz yer bırakan uygun bir uyum. Alışveriş yapmak, bir şeyler denemek ve muhtemelen onları iade etmek zorunda kalmadan tonlarca zaman harcamadan çok şey bulmak istersiniz..

Çok büyük bir barındırma planı, bütçenizi ve akıl sağlığınızı vergiye tabi tutarken, çok küçük bir şey sitenizin tasarlandığı gibi büyüme ve performans yeteneğini olumsuz yönde etkiler. Kararınızı etkileyebilecek kesintilerle birlikte web barındırma hizmetlerinin çeşitli avantajlarını inceleyelim.

Yararları & “Paylaşılan” Barındırma Dezavantajları

Çoğu site sahipleri, paylaşılan bir barındırma planına kaydolarak web dünyasına girerler. Bu düzeyde, yüzlerce hatta binlerce müşteri bir sunucunun depolama alanını ve bilgi işlem kaynaklarını paylaşır. Son derece popüler hizmet, yüksek düzeyde müşteri desteği, kullanımı kolay araçlar ve kapsamlı seçenekleri nedeniyle yeni başlayanlara ve küçük işletmelere özellikle hoş geldiniz.

Paylaşılan barındırma sağlayıcıları, bir web sitesinin altyapısının tüm teknik yönleriyle ilgilenir, altyapı güvenliğini, güncellemeleri ve diğer bakımı ele alır. Çoğu temel paylaşılan barındırma planında ücretsiz alan adı kaydı, sınırsız e-posta hesabı, e-Ticaret işlevselliği, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu ve yüzlerce WordPress, Joomla ve Drupal gibi popüler yazılım programları için tek tıklamayla kurulumlar.

Aynı sunucuda çok fazla web sitesi bulunduğundan, güvenlik ve kararlılık için paylaşılan bir sorumluluk vardır. Komşu web siteleri, işlem gücünün haksız bir şekilde paylaştırılmasını, spam göndermeyi veya güvenlik açığına kurban gitmeyi gerektirerek sunucunun performansını veya kullanılabilirliğini olumsuz etkileyebilir.

FAYDALARI:

 • Son derece uygun fiyatlar
 • Yeni başlayanlar için öğrenmesi ve yönetmesi kolay
 • Tonlarca ücretsiz eklenti hizmeti

KUSURLARI:

 • Sınırlı kaynaklar
 • Güvenlik ve performans üzerinde daha az kontrol

Paylaşılan barındırma dezavantajlarına rağmen, hizmet web sitesi tasarımı ve yönetimi için birinci sınıf bir giriş olmaya devam ediyor. Deneyimli geliştiricilerden ilk kez blogculara kadar tüm müşteriler, paylaşılan bir barındırma ortamında mükemmelleşebilir. Bu planlar profesyonel portföyler, küçük işletme web siteleri, çevrimiçi mağazalar, kişisel bloglar ve çok daha fazlası için iyi çalışır.

Paylaşımlı bir barındırma sağlayıcısı ararken depolama, bant genişliği, veritabanları ve e-postalar gibi sınırsız kaynaklara dikkat edin. Ücretsiz SSL sertifikaları ve bir içerik dağıtım ağına veya web sitesi oluşturucuya erişim gibi avantajlar, sitenizi daha da güvenli hale getirir, daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur ve görsel olarak daha çekici görünür. Yükseltilmiş altyapılarını, yakışıklı desteklerini ve yüksek satın alınabilirliklerini sergileyerek, en sevdiğimiz üç paylaşılan barındırma sağlayıcımızı inceledik ve listeledik. Belirli bir ana bilgisayarın web sitenizin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir incelemeyi tıklayın.

En çok paylaşılan diğer ana bilgisayarlara bakın »

Yararları & “Bulut” Barındırma Dezavantajları

Siteniz çekişme kazandıkça ve aşağıdakileri oluştururken yeni bir hizmete geçmeye hazır olun; başarılı web sitesi sunucuyu bunaltan ve diğer müşterileri etkileyen paylaşılan barındırma tüketicisi olmayın. Neyse ki, çoğu sağlayıcı web sitenizi ve dosyalarınızı daha fazla depolama alanı, bant genişliği ve ince ayarlı kontrol ekleyen daha üst düzey planlara mutlu bir şekilde aktarır. Paylaşılan web barındırma mezunlarının genellikle iki seçeneği vardır – bulut veya sanal özel sunucu barındırma – her ikisi de sanallaştırma adı verilen bir kavram sunar.

Bulut barındırma ile web sitesi dosyalarınız birden çok sunucudan oluşan bir ağa yayılacaktır. İş yükünü paylaşan bu kadar çok sunucuyla, trafik ne olursa olsun siteniz hızlı yüklenir. Bilgi işlem kaynakları, ziyaretçilerin geleceğine ve akışına uyum sağlamak için hızla büyür ve küçülür ve gereksiz donanım, bir sunucu çöktüğünde sitenizin düşmeyeceği anlamına gelir.

Sunucu odası ile bulut grafik görüntüsü

Birçok sunucunun iş yükünü paylaştığı bulut barındırma, yüksek düzeyde yedeklilik ve ölçeklenebilirlik sunar.

Ancak, web hosting saflarını ölçek olarak, daha fazla ve daha fazla web sitesi sahibi bekleniyor. Müşteriler, sağlayıcının temel donanım ve güvenlik bakımını üstlendiği yönetilen hizmetleri sık sık satın alabilirken, sitelerinin nasıl çalıştığı ve çeşitli senaryolara nasıl tepki verdiği konusunda daha fazla kontrole sahip olurlar.

FAYDALARI:

 • Otomatik ve ölçeklenebilir kaynak tahsisi
 • Geliştirilmiş performans ve güvenilirlik
 • Kullandıkça öde fiyat yapısı

KUSURLARI:

 • Daha karmaşık yönetim
 • Maliyetleri tahmin etmek daha zor olabilir

Bulut barındırma, aşağıda ortaya koyduğumuz gibi oldukça basit ve ağrısız hizmetlerden Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform aracılığıyla sunulan daha karmaşık platformlara kadar çeşitli formlar alabilir. Hangi rotayı seçerseniz seçin trafik, hedefler, teknik deneyim ve bütçenize bağlıdır.

Deneyimli geliştiriciler veya sistem yöneticileri ile daha büyük işletmeler AWS ile iyi yapacak, ancak çoğu kuruluşun paylaşılan barındırma saflarının kullanıcı dostu özelliklerinden bazılarını koruyan bir bulut barındırma sağlayıcısı bularak paylaşılan barındırma geçişini kolaylaştırmasını öneriyoruz. Aşağıda listelenen şirketler, site sahiplerine bulutun ölçeklenebilirliğini ve esnekliğini verirken, yorucu ve teknik yapılandırma, dağıtım ve yönetim süreçlerini kolaylaştırır.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

Yararları & “VPS” Barındırma Dezavantajları

Bulut barındırma paylaşılan web barındırma daha küçük bir adım temsil ederken, sanal özel sunucular genellikle paylaşılan barındırma ve özel sunucular arasında en etkili köprü olarak görülür. Bir sunucuyu diğer binlerce site sahibiyle bölmek (veya sunucunun tamamına sahip olmak için büyük faturaya basmak) yerine, sanal özel sunucu kaynakları yalnızca birkaç düzine müşteriye dağıtılır.

VPS müşterileri aynı temel donanımı paylaşsa da, bir sanallaştırma katmanı etkin bir şekilde kendi işletim sistemlerini çalıştırabilen ayrı makineler oluşturur. Bu, kullanıcıların sitelerine güç veren yazılım programları ve güvenlik yapılandırmaları üzerinde kök erişimi olarak bilinen en üst denetime sahip oldukları anlamına gelir. Bilgi işlem kaynakları her sanal makineye ayrılmıştır, yani sitenizi sunmak için belirli miktarda depolama alanına ve bant genişliğine güvenebilirsiniz.

Bir sunucu üzerinde çalışan eller görüntüsünü

Bir ana makinenin çevrenin korunmasına ve güncellenmesine yardımcı olduğu yönetilen hizmetler, birçok VPS planının kilit öğesidir.

Dahası, sitenizin kitlesine ölçeklemek için işleme gücü ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, büyük bir güçle büyük sorumluluk gelir. Altyapı göz önüne alındığında, VPS yapılandırmaları bulut barındırma kadar anında ölçeklendirilemez. Kök erişimi, deneyimli kullanıcıların ortamı performans, güvenlik ve güvenilirlik hedefleriyle tam olarak eşleşecek şekilde yapmasına olanak verse de, teknik pirzola sahip olmayanlar kendilerini yaralı bir dünyada kolayca bulabilirler.

FAYDALARI:

 • Ortamınız üzerinde tam kontrol
 • Uygun fiyata özel kaynaklar
 • İnce ayarlanmış performans ve güvenlik
 • Yönetilen hizmetler teknik konuları kapsar

KUSURLARI:

 • Daha fazla bakım ve bakım gerekir
 • Yönetilen hizmetlerle maliyet alabilir
 • Hala paylaşılan bir sunucunun insafına

Neyse ki, birçok VPS sağlayıcısı müşterilere sanal sunucuların işletim sistemi güncellemeleri ve güvenlik yamaları gibi sıkıcı yönlerini yönetmek için kendi sunucu teknisyenlerini kullanma seçeneği sunar. Genellikle ek ücret karşılığında, yönetilen hizmetler, yazılım kurulumlarında veya komut satırı arayüzünde bataklığa düşmeden hayallerinizin web sitesini veya çevrimiçi mağazasını oluşturmaya odaklanmanızı sağlar.

Birinci sınıf VPS hosting ararken, bu özel kaynaklara güç sağlamak için güçlü donanım sağlayan bir ana bilgisayar bulduğunuzdan emin olun. Katı hal sürücüler veya SSD’ler, geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kata kadar daha hızlı veri okur ve yazar. Aşağıdaki sağlayıcılar VPS barındırma için favorilerimizdir ve yüksek performanslı bilgisayarları çok çeşitli yazılım seçenekleriyle ve VPS barındırma esintisini kolaylaştırmak için yardımcı desteği mükemmel bir şekilde eşleştirmektedir..

Diğer VPS ana bilgisayarlarına bakın »

Yararları & “Dedicated Server” Barındırma Dezavantajları

VPS müşterileri özel kaynaklardan yararlansa da, fiziksel sunucuyu spam, açıkta bulunan güvenlik açıkları veya ayrılan kaynakların fazlalığı yoluyla etkileyen gürültülü komşulardan yine de etkilenebilirler. Paylaşmak istemeyenler için, adanmış sunucular web barındırma yığınının en üstünde bulunur.

Özel bir sunucu tam olarak göründüğü gibidir – tamamen bir web sitesine veya uygulamaya ayrılan tek bir sunucu. Bu, bant genişliği, depolama alanı ve IP adresi ile güvenlik, performans, güvenilirlik ve yazılımla ilgili tüm bileşenler üzerinde% 100 kontrol anlamına gelir. Sonuç olarak, adanmış sunucular barındırma hizmetlerinin kremini temsil eder. Site sahipleri veya uygulama geliştiricileri, makineyi tam olarak gereksinimlerine ve özelliklerine göre mükemmel şekilde yapılandırabilir.

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Özel sunucular, site sahiplerine ortamlarını tam gereksinimlerine göre yapılandırma ve koruma özgürlüğü verir.

Doğal olarak, tüm bir makineye kendiniz sahip olmak ağır bir fiyat etiketi ile birlikte gelir (ucuz adanmış sunucular olmasına rağmen). Ve ilişkili sunucu bileşenlerini yapılandırma ve bakımını yapma sorumluluğu iyi bir deneyim gerektirir. VPS hosting’e benzer şekilde, iş yükünü yönetmeye yardımcı olmak için yönetilen hizmetler için ödeme yapabilirsiniz, ancak bu ek masraf nihayet bütçeyi kırmak için yeterli olabilir.

FAYDALARI:

 • Sunucu kaynaklarına özel erişim
 • Daha iyi güvenlik, performans ve güvenilirlik
 • Sınırsız özelleştirmeler ve kontrol

KUSURLARI:

 • En pahalı hosting seçeneği
 • Gerekli teknik deneyim

Maliyet ve sunucu yönetimi potansiyel baş ağrısına rağmen, adanmış barındırma hala kendi web sitesi barındırma yener. Barındırma sağlayıcınızın yedekli güç kaynaklarından ve küresel ağlardan 24 saat boyunca müşteri desteğinden yararlanabilirsiniz. Dahası, birçok ana makine temel sunucu kurulumu ve bakımı konusunda size yardımcı olacak ve diğer destek hizmetlerini kolayca ekleyecektir.

Özel sunucu ana bilgisayarlarını incelerken, hem donanım yapılandırmalarına hem de taşıma, yedekleme, izleme ve destek gibi ek hizmetlere dikkat edin. Kendinize bir makineniz olacağından, tüm altyapının kuruluşunuzun çevrimiçi varlığını modernleştirmesini ve en üst düzeyde performans, güvenlik ve güvenilirlik sunmasını istersiniz. Aşağıdaki üç favori sağlayıcımıza göz atın ve daha fazla bilgi edinmek için incelemelere tıklayın.

Diğer en iyi özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

İşinizi Büyütmek için Profesyonel Web Hosting Avantajlarından Yararlanın

Umarım, şimdiye kadar web sitenizin veya çevrimiçi iş için en iyi çalışacak barındırma hizmeti türü bir anlamda var. Sunucu yapılandırmasının türünü (paylaşılan, bulut, sanal veya özel) anlamak, pantolonunuzun boyutunu bilmeye benzer büyük bir ilk adımdır. Tam olarak doğru sağlayıcıyı ve planı bulmak, görünümü doğru yapan mağaza, marka veya kemeri bulmanın daha temsilcisidir..

Web hosting sağlayıcıları kumaşlar, renkler ve stilleri çeşitli var, bu yüzden web hosting gibi kritik bir hizmet sunmak için tanınmış ve saygın bir marka bulmak için emin olun. Profesyonel düzeyde bir ev sahibi seçerek, deneyimlerinizi daha keyifli hale getirmek için ekstra özellikleri ve araçları bulma olasılığınız daha yüksektir; kim ekstra cep sevmez?

Futbolun yaygın olarak inç oyunu olarak nasıl tanımlandığını biliyor musunuz? Peki, web hosting şirketlerinin kalabalık bir pazarda online iş büyüyen, milisaniye bir oyundur. Google’a göre, arama yüklemesinde yarım saniyelik bir gecikme trafikte% 20’lik bir düşüşe neden oluyor ve sayfa yükleme süreleri sadece 400 milisaniyeden daha yavaş, her ay milyonlarca terk edilmiş oturumla sonuçlanabilir.

Barındırma yapılandırmasının her düzeyinde gizli taşlar bulunur. Örneğin, paylaşılan sunucular, başlamak ve büyümek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan çok yönlü planlar olmalıdır. Bulut ve VPS seçeneklerinin performansı ve güvenliği artırmak için gereken ölçeklenebilirliğe ve erişime sahip olması gerekirken, özel sunucu barındırma planları etkileyici ağ hızlarına dayanır. Hosting her düzeyde çeşitli avantajları ve dezavantajları ile geliyor – bu sizin için en alakalı?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me