Web Hosting Karşılaştırma Çizelgesi 2020: Top 21 Hosts & Services

Yeni bir barındırma hizmeti için alışveriş yapmak göz korkutucu bir çaba olabilir – bu yüzden en iyi sağlayıcıların fiyatlarını ve özelliklerini yararlı web barındırma karşılaştırma çizelgelerine koyduk. Tarayıcınızı düzinelerce sekmeyle karıştırmayın; İhtiyacınız olan tüm bilgiler sadece bir kaydırma uzaklıkta.


Çevrimiçi değilseniz, tüketicilerin% 95’i çevrimiçi olarak yerel işletmeleri aradığından birçok kişi sizi veya işletmenizi tanımayacaktır. Güçlü bir çevrimiçi varlıktan yararlananlar yalnızca işletme sahipleri değildir. Reklamlar sanatlarını paylaşabilir. Yazarlar duyulacak bir platform bulurlar. Ve bilgisayar bilimleri bölümleri programlama kaslarını esnetebilir.

Web misyonunuz ne olursa olsun, bir ev sahibi seçmek, müşterileri çekecek, okuyucuları meşgul edecek veya potansiyel işverenlerin dikkatini çekecek bir site kurmanın ilk adımıdır. Planlar değişebilir ve seçim için web barındırma farklı türleri vardır. Seçenekleri bilmek, çevrimiçi projeniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olabilir. Karşılaştıralım, olur mu?

Ucuz Web Hosting Karşılaştırma Tablosu

Paylaşılan web hosting maliyetleri düşük tutmak isteyen işletmeler için iyi bir seçenektir. Paylaşılan bir web barındırma sağlayıcısı, birden fazla müşterinin sahibi olduğu birden çok siteyi tek bir sunucuda barındırır. Site sahipleri sunucuyu işletme maliyetlerini paylaşırlar, bu nedenle fiyatlandırma VPS veya özel barındırmadan çok daha düşüktür, genellikle ayda 10 ABD dolarından azdır. Bununla birlikte, site sahipleri sunucunun veri aktarma yeteneğini de paylaşmaktadır. Bu, barındırma komşularınızdan bir veya daha fazlasının trafik artışı yaşarsa sitenizin performansının yavaşlayabileceği anlamına gelir.

Uzmanlarımız, maliyet, destek, kullanılabilirlik ve sunucu güvenilirliğini değerlendirerek en iyi barındırma sağlayıcılarını değerlendirdi. Aşağıda, sevgiyle değer barındırma olarak adlandırdığımız şeylere ilişkin en iyi önerileri bulacaksınız:

Daha ucuz web sunucularını karşılaştırın »

WordPress Web Hosting Karşılaştırma Tablosu

WordPress, TechCrunch, New Yorker ve BBC America dahil olmak üzere büyük ve dikkate değer şirketler için tercih edilen bir platformdur ve güçlü küresel hareketleri bile desteklemiştir. Şimdi internetin yaklaşık% 27’sine güç veren WordPress, en popüler web sitesi oluşturma ve yönetim yazılımıdır. WordPress çok popüler bir seçim olduğundan, çoğu olmasa da, web sunucuları bir özellik olarak entegre WordPress sunacak.

Birçok web sunucusu, yeni başlayanlar için bile bir WordPress sitesi oluşturmayı ve yayınlamayı kolaylaştırmak için WordPress barındırma ve yapılandırma hizmetleri sunar. Yazılım önceden yüklenmiştir veya ana bilgisayar tarafından sağlanan tek tıklatmalı otomatik yükleyici aracı kullanılarak yüklenebilir. Siteyi baştan oluşturmaya başlamanız için her şey hazır ve WordPress site verileriniz (genellikle) otomatik olarak yedeklenir.

Biz burada HostingAdvice’de mega WordPress nerds’iz ve bilmeye değer WP meraklısı her ana bilgisayarı inceledik. 2020ressnin WordPress hosting bölümünde en iyisine göz atın:

Diğer WordPress web sunucularını karşılaştırın »

Site Oluşturucu Barındırma Karşılaştırma Tablosu

Web sitesi üreticileri kodlama gerektirmeyen bir web tasarım deneyimi getiriyor. HTML ve CSS’yi anlamaya çalışırken başınızı klavyeye vurmak yerine, farenizi gösterebilir ve bir web tarayıcısında web sitenizin çeşitli alanlarını tıklayabilir ve resimler ve metin kutuları gibi site öğelerini yerine sürükleyebilirsiniz. Düzenleme önizleme pencerenizde gördüğünüz görsel, ziyaretçilerin sitenizin ön ucunda göreceklerini yansıtır.

Çoğu paylaşılan ana bilgisayar, özellikle paylaşılan barındırma müşterileri için bir seçenek olarak bir tür web sitesi oluşturucu sunuyoruz. Yeni gelenlere tavsiye etmeyi planladığımız favori site oluşturucu planlarımız aşağıda listelenmiştir:

Daha fazla site oluşturucu ana bilgisayarı karşılaştırın »

VPS Web Hosting Karşılaştırma Tablosu

Sanal bir özel sunucuya veya VPS hostinge yatırım yapmak, paylaşılan ve adanmış sunucu barındırma arasında güzel bir orta yol olabilir. Paylaşımlı barındırmada olduğu gibi, bir VPS ana bilgisayarı sunucu başına birden çok site barındırır, ancak her sunucuda daha az site bulunur. Bu maliyeti artırır, ancak çoğu yönetilen web barındırma hizmetinden veya kendi özel sunucunuzu kiralamaktan daha ucuzdur.

Favori VPS barındırma sağlayıcılarımız SSD hızını, ultra güvenilir çalışma süresini ve güvenebileceğiniz teknik desteği sunar. Aşağıdaki incelemelerde uzman önerilerimize bakın:

Diğer VPS web sunucularını karşılaştırın »

Dedicated Server Web Hosting Karşılaştırma Tablosu

Kampüsteki büyük adam, özel hosting, en yüksek güvenilirlik, bilgi işlem gücü, veri aktarımı ve depolama potansiyeli, gizlilik ve güvenliğe sahiptir. Aynı zamanda en teknik sorumluluğu ve maliyet yükünü de taşır.

En iyi özel sunucu planlarını incelediğimizde, destek ve premium hizmetlere ek olarak fiyat, depolama ve RAM, çalışma süresi garantileri ve ağ izleme özelliklerini karşılaştırdık. En iyi seçimlerimize göz atın:

Daha özel sunucu ana bilgisayarlarını karşılaştırın »

Yönetilen Web Hosting Karşılaştırma Tablosu

Yönetilen web hosting hosting deneyimine beyaz eldiven veya konsiyerj hizmeti getiriyor. “Yönetilen” terimi, barındırma şirketinin sunucunun en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için gereken BT çalışmalarını hallettiği anlamına gelir. Yazılımı ve site veritabanlarınızı, dosyalarınızı ve medya içeriğinizi korurken donanımı yönetirler. Web barındırma Bu tür en yüksek fiyat etiketi taşır, ancak birçok gönül rahatlığı ve sunucu yönetimi yardım değerli bulmak.

En iyi ev sahiplerinin çoğu, premium plan portföylerinin bir parçası olarak yönetilen hizmetler sunar. En iyi yönetilen barındırma planları aşağıda sunulmaktadır:

Daha fazla yönetilen web barındırıcısını karşılaştırın »

Yönetilen WordPress Hosting Karşılaştırma Tablosu

Barındırılan WordPress genellikle paylaşılan bir sunucu kurulumuyla sunulur, yani tek bir sunucuda birden çok site çalıştırılır. Yukarıda ele aldığımız gibi, yönetilen barındırma, yazılım ve site içeriğini işlerken barındırıcınızın donanımınızı ele aldığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, yönetilen WordPress barındırma, WordPress Core’daki yazılım güncellemelerini, güvenlik yamalarını ve hata düzeltmelerini yöneterek işleri bir adım daha ileri götürür. Bazı ana makineler eklentilerinizi yönetmenize bile yardımcı olabilir. WordPress barındırma konusunda ciddiyseniz, yönetilen hizmetleri ciddi bir şekilde düşünün!

Daha fazla yönetilen WordPress ana bilgisayarını karşılaştırın »

Web Hosting Karşılaştırması Türleri

Web barındırma seçenekleri geniş çapta değişiklik gösterir ve her türden işletme ihtiyaçlarına uygun bir şey bulur. Bazı web hosting türleri küçük yerden başlayanlar (sadece ucuz ama güvenilir) yerden almak için idealdir, diğerleri ise daha yerleşik işletmeler (daha hızlı veri aktarımı ve yönetilen hizmetler) barındırabilir.

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşılan sunucular giriş seviyesi barındırma seçeneğidir. En ucuz olanlarıdır ve varsa minimum teknik bilgi gerektirirler. Birden çok web sitesi tek bir sunucuda barındırılır ve bu nedenle veri aktarımı ve disk alanı gibi kaynaklarını paylaşır. Bu, ayda 30.000’den az ziyaretçiyle küçük ve orta ölçekli bir site için mükemmel bir seçenek olabilir.

İPage ve Bluehost gibi sağlayıcılar, ücretsiz bir alan adı, geniş depolama alanı ve bant genişliği ve sınırsız e-posta hesabı sunar; bunların tümü genellikle ayda 10 ABD dolarından azdır. Popüler “sınırsız her şey” yeteneğine ek olarak, paylaşılan barındırma avantajlarından bazıları kapsamlı destek ve kullanım kolaylığı içerir.

VPS / Bulut Barındırma

Sanal özel sunucu (VPS) veya bulut barındırma, en düşük fiyatlandırma (paylaşılan sunucular) ile en yüksek güvenilirlik (adanmış sunucular) arasında iyi bir yol seçeneği olabilir. VPS, genellikle üzerinde birden fazla site barındıran fiziksel bir sunucudur. Bununla birlikte, sunucu kaynaklarını dağıtma yeteneğinde paylaşılan sunuculardan çok daha karmaşıktır – ve özel barındırmadan daha hafif bir fiyat etiketi taşır.

Farklı Hosting Grafikleri

Bir VPS ayrıca veri aktarımı ve depolamanın daha fazla özelleştirilmesine ve kontrolüne izin verir ve bu nedenle birçok işletme sahibi siteleri büyüdükçe bir VPS’ye geçmeyi seçecektir. Tek bir fiziksel sunucuya birkaç sanal özel sunucu yüklenebilir ve müşteriler ihtiyaç duydukları kadar yer kaplayabilir. Birçok ev sahibi, yalnızca tükettiğiniz kaynaklar için ödediğiniz günlük faturalandırma sunar. VPS hosting, aslında bir sunucu olmadan özel bir sunucu gibi davranır.

Özel Sunucu Barındırma

Özel hosting premium seçenektir. Bu barındırma seçeneği, müşterilerin yalnızca sitelerine adanmış bir sunucunun tamamını kiralamasına olanak tanır. Yoğun trafik yaşayan büyük siteler için en iyi seçenek, adanmış sunucu barındırma web barındırma tüm yönleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Özel bir sunucu sağlayıcı veya onu satın alan şirketin BT ekibi tarafından yönetilebilir. Özel barındırma avantajları arasında daha fazla esneklik, gelişmiş güvenlik ve benzersiz bir IP adresi bulunur. Ancak, ağır bir yatırım olabilir, bu nedenle işletmeler özel hosting ile karar vermeden önce ihtiyaçlarını dikkatle gözden geçirmelidir.

Özel Hosting (Yönetilen, e-Ticaret, WordPress vb.)

Bir web sitesi oluşturmanın ve yönetmenin birçok yolu vardır – Magento veya PrestaShop gibi e-Ticaret platformları; Joomla veya Drupal gibi içerik yönetim sistemleri; WordPress gibi bloglama yazılımları sadece birkaç örnektir. Web hosting pazarı, web içeriği oluşturmak, yayınlamak ve yönetmek için çok çeşitli platformlar ve yöntemler barındırabilir. Uygulamalar doğrudan web barındırma ortamına entegre edilebilir, bu da belirli bir web barındırma ile site yönetimi aracını kullanmayı kolaylaştırır.

WordPress.org ekran görüntüsü

WordPress, uygulamaya özgü veya özel web barındırmada bilinen bir favori.

Birçok büyük barındırma sağlayıcısı, uygulamaya özel veya başka türlü özel barındırma planları hazırlayarak site sahipleri tarafından sevilen web araçlarının ve lisanslarının kıymetinden yararlanmıştır:

 • cPanel barındırma
 • Alan adı barındırma
 • Drupal hosting
 • e-Ticaret barındırma
 • E-posta barındırma
 • Joomla Hosting
 • Magento Hosting
 • Yönetilen barındırma
 • Plesk hosting
 • SSD barındırma
 • Web sitesi oluşturucu barındırma
 • WordPress Barındırma

Aşağıdaki özel barındırma hizmetlerinin açıklamalarına atlamak için yukarıdaki bağlantıları kullanın.

 • cPanel barındırma: Bazı web sunucuları, sizin için yazılımı önceden yükleyerek, barındırma paketlerinin bir parçası olarak popüler web barındırma kontrol paneli cPanel’i sunar. Kontrol paneli, VPS ve özel sunucu kullanıcılarının sunucularını, veritabanlarını ve barındırma ayarlarını daha kolay yönetmelerini sağlar. Paylaşılan barındırma müşterileri, WordPress veya PrestaShop gibi uygulamaları yükleyebilecekleri ve alan adlarını, e-postalarını ve dosyalarını yönetebilecekleri sezgisel arayüzün tadını çıkarır.
 • Alan adı barındırma: Tüm web sitelerinin, gerçek site içeriğiyle birlikte barındırılması gereken bir alan adına ihtiyacı vardır. Genellikle bir sunucu hem alanı (sitenin bulunduğu yer) hem de siteyi barındırır. En iyi alan adı barındırıcıları, en az ilk hizmet yılı için ücretsiz alan adı kaydı sunar.
 • Drupal hosting: Popüler bir içerik yönetim sistemi olarak, birçok web sunucusunun bir özellik olarak Drupal’ın hızlı kurulumunu sunduğu bir beyinsizdir. Drupal’ı manuel olarak yüklemeye gerek duymak yerine, bir Drupal barındırma müşterisi sitelerini hemen oluşturmaya başlayabilir.
 • e-Ticaret barındırma: Çevrimiçi bir mağazanız olmasını planlıyorsanız, bir e-Ticaret barındırma paketi dikkate değer olabilir. Web sitesi oluşturucuları ve web barındırıcıları, ürünleri görüntülemek, ödemeleri güvenli bir şekilde işlemek ve envanteri çevrimiçi yönetmek için kolay araçlar ve şablonlar sunar.
 • E-posta barındırma: Web barındırma planları genellikle e-posta barındırma hizmetleriyle birlikte gelir, ancak bazıları alan adlarında barındırılan bir e-posta hesabı kadar ayrıntılı bir web varlığına ihtiyaç duymayanlar için özel e-posta özellikleri sunmayı planlamaktadır. Premium e-posta barındırma planları arasında spam filtreleme, virüs koruması ve SMTP ve IMAP gibi popüler protokoller için destek bulunur.
 • Joomla Hosting: Drupal gibi, Joomla bir CMS’dir ve WordPress’in arkasında site oluşturmak için en popüler ikinci platformdur. Geliştiriciler tarafından geliştirilen, geliştiriciler için Joomla, yönetmek için çok fazla web içeriğine sahip olan ve karmaşık, veri ağırlıklı bir web sitesi veya portal yapılandırması gereken kişiler tarafından tercih edilir.
 • Magento Hosting: Lider çevrimiçi mağaza üreticisi Magento, işletmelere envanterlerini ve karlarını web üzerinde gösterme fırsatı veriyor. Magento barındırma hizmeti sunan sağlayıcıların yönetilen yedeklemeler ve 7/24 destekle birlikte genellikle tek tıklamayla yükleme ve ücretsiz şablonları vardır.
 • Yönetilen barındırma: Yeterli BT kaynağı olan bazı şirketler kendi VPS’lerini veya özel sunucularını yönetmeyi seçebilir. Ancak, zaman veya personel kısıtlamaları nedeniyle veya yalnızca kolaylık olması açısından, yönetilen bir barındırma planını tercih edebilirsiniz. Web barındırma hizmeti sunan sağlayıcı, güvenlik, yedeklemeler ve sistem yönetimi ve izleme de dahil olmak üzere sunucu yönetimini işleyecektir.
 • Plesk hosting: CPanel gibi, Plesk bir web barındırma yönetim panelidir. Sunucunuzu kısmen tamamen yönetmeyi planlıyorsanız, yerleşik bir özellik olarak Plesk ile bir web barındırıcısıyla ilgilenebilirsiniz. Plesk tarafından yönetilen işlevler arasında e-posta ve etki alanı adı sistemleri, veritabanları, dosya sistemleri ve eklentiler bulunur.
 • SSD barındırma: Bazı ana bilgisayarlar veri depolama için SSD barındırma veya katı hal sürücüleri içerir. Bir SSD barındırma planı, geniş disk alanına ve bant genişliğine ihtiyaç duyanlar için idealdir. SSD barındırma ile ilgilenen kişiler, optimum performans için özel veya sanal sunucuları dikkate almalıdır.
 • Web sitesi oluşturucu barındırma: Web sitesi oluşturucular, çok az kod içeren veya hiç kod içermeyen ayrıntılı web siteleri oluşturmanın bir yoludur. Bu, kendi web ekibi olmayan işletmeler için popüler bir seçenektir. Wix, Weebly ve diğer web sitesi oluşturucuları en çok paylaşılan barındırma planlarıyla standart olarak gelir.
 • WordPress Barındırma: Yine, web’in en popüler blog platformu ve web sitesi yönetim yazılımı, hepsi olmasa da, en saygın web sunucularının portföylerinde yer almaktadır. Yazılım için tek tıklamayla kurulumlar, hatta WordPress önceden yüklenmiş olma lüksü bekleyebilirsiniz..

Bazı barındırma planları diğerlerinden daha fazla seçenek sunar ve tüm uygulamalar ve barındırma türleri tüm sağlayıcılarda kullanılamaz. Herhangi bir plana kaydolmadan önce hangi yerleşik özelliklerin web sitesi oluşturma girişiminiz için kesinlikle gerekli olduğunu tartmak önemlidir..

Web Host Karşılaştırma Tabloları Yaparken Aradığımız Özellikler

Web sitenizi yerden almak büyük bir web barındırma hizmeti gerektirir. Web sağlayıcıları barındırma değerlendirmesinde, biz olumlu bir web barındırma deneyimi yapmak ve sektörün önde gelen sağlayıcıları karşılaştırmak temel özellikleri baktı. Düşündüğümüz faktörler arasında çalışma süresi, web sitesi oluşturucuları ve e-Ticaret entegrasyonu sayılabilir. Hangi sağlayıcı ve planın sizin için en iyi olduğunu belirlerken bakmanız gereken özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

uptime bir sunucunun çalıştığı sürenin yüzdesidir. Bir web sitesi çalıştırırken, kullanıcıların web sitesine her zaman erişebilmesini istersiniz. Bir sunucu kesinti yaşarsa, siteniz kullanılamaz, ancak ideal olarak, bu nadiren olur. Bir sunucunun ne kadar çalışma süresi olması gerektiğine dair endüstri çapında bir hedef “beş dokuz” -% 99,999 çalışma süresi, yani sistemin son derece güvenilir olduğu anlamına gelir. Ancak,% 99,9 çalışma süresi oldukça standarttır ve barındırma kullanıcılarının çoğunluğu için yeterli olmamalıdır.

Web sitesi oluşturucuları ve WordPress çok az veya hiç kodlama bilgisi gerektirmeyen bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza izin verin. Sitenizi ayarlamak için gerekenler buysa, web barındırıcınızın kullanmak istediğiniz site oluşturucu için entegrasyon sağladığından emin olun. WordPress veya hazır şablonlara sahip önceden yüklenmiş web sitesi oluşturucuları için kolay kurulumlar, sitelerinin öğelerini sürükleyip bırakmak isteyenler için idealdir – gördüğünüz şey elde ettiğiniz şeydir (WYSIWYG).

Kontrol panelleri site sahiplerinin bir web sitesinin alan adları, e-posta, dosyalar, veritabanları ve eklentiler gibi yönetim özelliklerini yönetmesine izin verin. Sunucularınızı ve barındırma özelliklerini yönetmek için sezgisel bir arayüz istiyorsanız, Plesk veya cPanel gibi yerleşik bir kontrol paneli sunan web ana bilgisayarlarını arayın.

cPanel kontrol paneli

Plesk, ISPmanager ve cPanel (resimde) gibi web barındırma kontrol panelleri sunucu yönetimini basitleştirir.

Alışveriş kartı ürünlerini sitelerinde satışa sunan işletmeler için bir zorunluluktur. Joomla, Magento ve diğer çevrimiçi mağaza platformları birçok web barındırma planında entegre özellikler olarak bulunabilir. Bazıları ZenCart veya PayPal gibi ek e-Ticaret araçları da sunar. Mağazanız için en anlamlı olanı seçebilmeniz için e-Ticaret entegrasyonları için seçeneklerinizi inceleyin.

Site istatistikleri ve web analizi araçları sitenizi ve tek tek sayfalarını kaç kişinin ziyaret ettiğini ve sitenizi ziyaret eden kullanıcıların hangi bağlantıları tıkladığını görüntülemenize olanak tanır. Bu bilgiler, sayfalarınızı, bağlantı yerleşiminizi ve içerik stratejinizi optimize etmek ve sonuçta daha fazla kişinin daha fazla zaman geçirmesini ve sitenizden alışveriş yapmasını sağlamak için kullanışlıdır. Potansiyel olarak faydalı olabilecek diğer bilgiler, sitenizdeki veritabanı ve alt alanların sayısını ve ne kadar disk alanı kullandığınızı içerir. Bazı web barındırıcıları bu verileri ücretsiz sağlarken, diğerleri belirli bilgiler için ekstra ödeme yapmanızı gerektirir.

Posta kutuları ve e-posta depolama alanı web barındırıcıları tarafından sunulan, size web sitenizin alan adıyla birlikte profesyonel e-posta adresleri verir. İdeal olarak, bir web barındırma sınırsız posta kutuları sunacak, böylece çalışanlarınızın her birine ayrı bir e-posta adresi verebilir ve büyümek için yer olabilir. Ayrıca, geniş bir posta kutusu alanı da isteyeceksiniz, böylece dosyaları silmeniz ve muhtemelen önemli verileri kaybetmeniz konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Güvenilir teknik destek ister kendi sunucunuzu yönetmeyi planlıyor olun, ister sunucuyu yönetmek için barındırma sağlayıcısına güveniyor olun. Bir şeyler her zaman yanlış gidebilir ve soruları cevaplayabilen ve çözüm üretebilen biriyle konuşmak isteyebilirsiniz. Tutarlı teknik destek, ideal 7/24, gönül rahatlığı ve hızlı sorun çözümü sunar.

Teknik destek grafiğine sahip sunucu teknisyenlerinin resmi

Web barındırıcınız tarafından sağlanan hizmet ve uzmanlık kalitesi, sitenizin başarısını sağlayabilir veya bozabilir.

Bunlar web barındırma seçeneklerini gözden geçirirken düşünmek için en önemli niteliklerden bazılarıdır. Bu özelliklerin varlığı veya yokluğu çevrimiçi varlığınızın başarısını sağlayabilir veya bozabilir ve sitenizi tercihlerinize göre ne kadar etkili bir şekilde yönetebileceğinizi belirleyebilir.

Web Hosting Sağlayıcı Seçmeden Önce Yorumları Okuyun

Tüm web sunucuları her tür işletme, blog veya portföy için uygun değildir. Bu imkansız olurdu. Bir web barındırma ve seçilen bir sağlayıcı tarafından sunulan belirli bir plan seçerken, seçenekler listesini dikkatlice okuyun ve özel gereksinimlerinize göre tartın.

Siteniz için uygun olmayan özelliklerle (örneğin, çok az veri depolama veya çok yavaş veri aktarımı) karşılaşmamanız için bu gereksinimlerin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Amaç, tam olarak ihtiyacınız olan şey için uygun maliyetli bir ödeme yapmaktır. Web barındırma alışverişine nereden başlayacağınızdan emin değilseniz buradan başlayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector