Web Hosting Nasıl Satılır (2020): Para Kazanmak İçin 4 Kolay Adım

Web hosting satmayı öğrenmek, korkabileceğiniz kadar ürkütücü değildir. Bir gelir akışı eklemek ve müşterilerinizin web sitelerini barındırmak ya da kendi web barındırma işinizi kurmak istiyorsanız, web barındırma gayrimenkulünün nasıl olduğu konusunda denenmiş ve gerçek benzetime dayanabiliriz (paylaşılan barındırma bir daire, özel bir sunucu tek ailelik bir evdir, vb.).


Bir bayi işi, evinizin odalarını kiralamaya veya belki de bir yatak ve kahvaltı işletmeye benzer. Evinizi müşteriler için kullanılabilir hale getirerek, yepyeni bir otel inşa etmek için müteahhit kiralamak zorunda kalmadan gelir elde edebilirsiniz. En iyi satıcı web hosting fırsatları engelleyici bir yatırım veya onlarca yıllık deneyim olmadan yeni bir iş başlatmak için izin.

Bununla birlikte, gerçekten başarılı olmak için, yolculuğunuzda size yardımcı olacak araçlar ve teknolojiler hakkında bilgi edinmek ve kalıcı karlılığın adımlarını özetleyen bir iş planı geliştirmek için zaman harcamak istersiniz. Başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki kılavuzumuza göz atın.

1. Adım: Bir Bayi Web Barındırma Ortağı Seçin

Favori barındırma sağlayıcınızdan daha fazla sunucu alanına körü körüne kaydolmak yerine, oluşturmak istediğiniz işi ve yakın geleceğin nasıl göründüğünü düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın. Yerleşik bir web tasarım ve geliştirme ajansının alabileceği yol, birkaç arkadaşın sitesini barındırmak isteyen solo bir hobinin veya tamamen yeni bir barındırma şirketi kurmak isteyen bir kişinin yolundan oldukça farklı olacaktır..

Satın alınabilirliğin ötesinde, akılda tutulması gereken önemli özellikler arasında, sizin ve müşterilerinizin deneyimlerini daha verimli ve eğlenceli hale getirecek işletim sistemi, donanım, yazılım ve diğer avantajlar bulunmaktadır. Linux mu yoksa Windows mu? Daha hızlı katı hal sürücüleri için yaylanmak mı yoksa geleneksel sabit disk sürücülerine bağlı kalmak mı istersiniz? Sanal özel sunucunun ek alanına ve ölçeklenebilir kaynaklarına mı ihtiyacınız var yoksa paylaşılan barındırma için eller serbest desteğini mi tercih ediyorsunuz??

Başlangıçta kaç müşterinin gerçekçi bir şekilde devreye girmesini bekliyorsunuz? Ne tür hosting ihtiyaçları var? Kriterlerinize ve bütçenize uyan planı bulmak için satıcı barındırma sağlayıcılarının yorumlarını ve derecelendirmelerini karşılaştırırken bu rakamları aklınızda bulundurun. Size iyi bir başlangıç ​​noktası sağlamak için aşağıdaki en iyi genel ana bilgisayarların bir listesini derledik. Her sağlayıcı yerden kalkmanıza yardımcı olacak çok çeşitli planlara sahiptir.

Diğer üst satıcı ana bilgisayarlarına bakın »

2. Adım: Barındırma Hizmetlerinizi Oluşturun

Muhtemelen müşterilerinizin ne aradığı hakkında bir fikriniz var, ancak kendinizi ayakkabılarına koyun ve yeni bir barındırma planı için alışveriş yapmayı hayal edin: Sizi çekecek hizmetler ve özellikler nelerdir? Fiyat açıkça önemli olacak, ancak daha sonra ele alacağız. Otomatik yedeklemeler veya ücretsiz SSL sertifikaları ne olacak? Eklenti alan adlarına ihtiyaçları var mı?

Özellikle Linux satıcı barındırma seçeneğini tercih ederseniz, barındırma planlarınızı oluşturmak ve denetlemek için büyük olasılıkla cPanel ve WHM kullanırsınız. Daha önce bir web barındırma hesabınız varsa, muhtemelen kontrol panellerinin altın standardını zaten biliyorsunuzdur. Ancak bir satıcı ve barındırma yöneticisi olarak, artık kardeş ürünü WHM’ye erişebileceksiniz. Web Host Manager’ın kısaltması olan WHM, müşterileriniz için cPanel hesapları oluşturmanıza, sunucunuzu izlemenize ve korumanıza ve müşteri verilerini kolayca aktarmanıza veya yedeklemenize olanak tanır.

WHM kontrol panelinin ekran görüntüsü

WHM veya Web Ana Bilgisayar Yöneticisi, sunucunuzu ve müşterilerinizin barındırma hesaplarını yönetmek için kullanabileceğiniz kaynak olacaktır.

Bununla birlikte, önce, yeni işinizi doğru bir şekilde kurmak için kurumsal görevlerle ilgilenmeniz gerekir. Barındırma sağlayıcınız özel ad sunucularını veya beyaz etiket barındırma özelliğini destekliyorsa, logonuzu ve markanızı yönetim portallarına eklemek ve ad sunucularınızı güncellemek istersiniz. WHM sizi tam olarak gitmeniz gereken yere yönlendirmelidir, aksi takdirde soldaki menüden Basic Web Host Manager Kurulumu’na tıklayabilirsiniz. Kişi ve ad sunucusu bilgilerinizi ekledikten sonra, cPanel arayüzü için özelleştirme seçeneklerini değiştirmek için soldaki menüde tekrar ilerleyin.

Son olarak, barındırma planlarınızı adlandırmaya ve belirli kaynakları ve sınırlamaları ayırmaya hazırsınız. Bunu WHM menüsündeki Paketler’i tıklayıp komut istemlerini izleyerek yapabilirsiniz..

3. Adım: Fiyatlarınızı Belirleyin ve Faturalandırma Sistemini Yapılandırın

Bu bir hayır kurumu değil mi? Kelimenin doğası gereği, yeniden satma paranın el değiştirmesi gerektiği anlamına gelir. İster arkadaşlarınıza ve ailenize … iyi, arkadaşlarınıza ve ailenize … indirim sağlayın, ister kâr sağlamayı bekliyor olun, ne kadar ücretlendirileceğini ve müşterilere bir ödemenin ne zaman yapılacağını nasıl bildireceğinizi belirlemeniz gerekir..

Basit bir iş planı bile muhtemelen hedef kitlenizin bir açıklamasını ve satış ve giderlerin temel bir tahminini içerir. Bayi barındırma hedeflerinize numaralar eklemek, geliri ve nihayetinde kârınızı tahmin etmenize yardımcı olur. Müşterilerinizden ne kadar ücret alacağınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve ürünlerinizi uygun şekilde nasıl fiyatlandıracağınızı öğrenmek olağanüstü zor olabilir.

WHMCS kontrol panelinin ekran görüntüsü

Web Ana Bilgisayar Yöneticisi’nin Eksiksiz Çözümünün kısaltması olan WHMCS, müşteri yönetimi, otomasyon, faturalandırma ve desteği kapsar.

Fiyatlarınızı belirledikten sonra, otomatik bir faturalandırma sistemi kullanışlı olacaktır. CPanel ve WHM içeren çoğu bayi barındırma planı, merkezi bir platforma entegre edilen müşteri yönetimi, faturalama ve destek araçları için olağanüstü popüler bir tek çözüm olan WHMCS’yi de içerir. BayilerPanel, WHMCS’yi ürünleriniz ve hizmetlerinizle çalışacak şekilde yapılandırmak için kapsamlı ve ayrıntılı bir rehber oluşturdu.

4. Adım: Müşterilerinizi Destekleyin

Kısa bir süre içinde belki de 99.9% uptime garanti görünüşte her hosting planında bulunan, gün boyunca destek sunan web sunmak için itmek gerekir diğer hosting sahip olması gereken bileşenidir. Sadece yapılması gereken doğru şey değil, aynı zamanda yardımcı müşteri desteğinin kârlılığınız üzerinde büyük etkisi olabilir.

Sadece bir kez kötü hizmet aldıktan sonra, müşterilerin% 33’ü şirket değiştirmeyi düşünecektir. Ayrıca, sektöre bağlı olarak, yeni bir müşteri edinmek mevcut müşteriyi elde tutmaktan beş ila 25 kat daha pahalıdır; müşteri elde tutma oranlarında% 5’lik mütevazı bir artış,% 25’ten% 95’e kadar şaşırtıcı bir şekilde karı artırabilir.

Bununla birlikte, kendinizi hayatınızın geri kalanı için sürekli bir e-posta almaya veya pahalı bir işletme sınıfı destek sistemi için ödeme yapmaya istifa etmeyin. Bunun yerine, WHMCS, Web Host Manager’ın Komple Çözümünün kısaltmasıdır. Platform, normalde tabağınıza düşen tonlarca sıkıcı adımı otomatik hale getirir. WHMCS ödemeyi anında işleyebilir, bir cPanel hesabı sağlayabilir ve müşteriye yeni hesap bilgilerini içeren bir e-posta gönderebilir..

Daha da iyisi, WHMCS destek araçları, e-posta biletleri için tam özellikli bir platform ve kendi kendine yardım bilgi tabanı oluşturma becerisini içerir. Yine de canlı sohbet, telefon mesajları veya ekran paylaşımı ile entegrasyon sunan küçük işletmeler için diğer müşteri destek araçlarına göz atmak isteyebilirsiniz, ancak WHMCS, daha yeni kuruluşlara daha yeni bir başlangıç ​​yapıyor.

Ne kadar bir Web Hosting Şirket Başlangıç ​​Maliyeti?

Yeni bir işletmenin maliyetlerini yönetmek, özellikle başlangıçta kritik öneme sahiptir. Ne kadar satıcı web hosting harcamak ilk müşteri hesaplarınıza ve hizmet etmek istediğiniz seyirci bağlıdır. En temel düzeyde, büyük bir yatırım değil, bir alan adına (kabaca yılda 10 $) ve web barındırma işlemine ihtiyacınız olacaktır, ancak büyük olasılıkla daha fazlasını eklemeniz gerekecektir. Karşılaşabileceğiniz masraflar hakkında çok kabaca bir tahmin:

 • Alan adı kaydı: Yıllık 10 $ – 15 $
 • Bayi web barındırma hesabı: 15 $ – 400 $ veya daha fazla
 • Web sitesi tasarım şablonu: 100 $ bir kerelik ücret
 • * cPanel / WHM lisansı: Yıllık 200 $ – 425 $
 • * WHMCS lisansı: 16 $ – 40 $ aylık
 • * Alan adı satıcı hesabı: 50 $ bir kerelik ücret
 • Müşteri destek yazılımı: Aylık 0 – 300 ABD doları

* – bazen, ancak her zaman değil, bir satıcı hesabıyla ücretsiz olarak dahil edilir

Ancak oradan işler ilginç olabilir. Tanıtım bayi planları genellikle paylaşılan bir sunucu ortamında kurulur, ancak barındırma kaynaklarını genellikle daha pahalı VPS veya özel sunucu planlarında yeniden satabilirsiniz. Hatta bir ana satıcı olarak bayi barındırma paketlerini yeniden satabilirsiniz. Ayrıca, bazı ana bilgisayarlar, yeniden satış için (Hostwinds) bireysel paylaşım barındırma hesapları satın alabileceğiniz, çeşitli hizmetler (SiteGround) için kullanılabilecek krediler satın alabileceğiniz veya bir seçenekler portföyünden yüzde indirim alabileceğiniz alternatif bir satıcı barındırma stratejisi kullanacaktır (GoDaddy ).

Eğer mazoşistseniz ve web barındırma dünyasında son derece deneyimli iseniz, ayda 30 dolardan daha az teorik bir yatırım için burada durabilirsiniz. Ancak, hızlı bir şekilde profesyonel bir web sitesi başlatmak istiyorsunuz; bu tema bir fiyat etiketi ile gelebilir. Peki daha önce bahsettiğimiz araçlar ne olacak? Ücretsiz ve sınırsız cPanel ve WHM ile WHMCS içeren bir bayi planı seçmenizi önemle tavsiye ederiz. Aksi takdirde, bu lisanslar hızlı bir şekilde pahalı olabilir.

Nasıl Web Reselling Web Hosting Yaparsınız?

Barındırma maliyetlerinizi dengelemek, bir yan koşuşturma başlatmak veya bir sonraki büyük küresel barındırma markasına büyümek istiyorsanız, kesinlikle bir satıcı web barındırma işiyle kar edebilirsiniz. Endüstrinin, özellikle bir barındırma sağlayıcısı olarak sıfırdan başlayarak karşılaştırıldığında, inanılmaz derecede düşük bir giriş maliyeti vardır. Küçük bir müşteri havuzunda bile, doğru bayi planı ve doğru fiyatlandırma hızlı bir şekilde düzenli ve yinelenen gelire dönüşebilir.

Para kazanma hedeflerinizin pazar payı veya hizmet kalitesi gibi diğer iş önceliklerine nasıl uyduğunu anladıktan sonra, müşteri profilinizi, maliyetlerinizi, gelir hedeflerinizi, rekabetinizi, pazar trendlerinizi ve barındırma planlarınızı fiyatlandırmak için diğer faktörleri göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. kârı en üst düzeye çıkaran bir yol.

Kredi kartı teslim bir adam görüntüsü

Minimum maliyetler, iyi araştırılmış barındırma planları ve müşterilere gösterilen ilgi, bayi barındırma hizmetini oldukça karlı hale getirebilir.

Evet, muhtemelen başlangıçta manzaralarınızı düşük tutmanız gerekir, ancak araştırmayı yapmak ve kar marjlarını anlamak için zaman harcamanız gerekir. NYU tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bilgisayar hizmetleri kuruluşları% 6 kar marjı kazanmayı bekleyebilirler. Şüphesiz maliyetlerinizi karşılamak ve rekabetçi kalmak isteyeceksiniz, ancak daha fazla kar elde etmek için korkmayın – bazı makaleler% 20’ye varan oranlarda hedef almayı önermektedir.

Nasıl Web Hosting İş tanıtmak ve büyüyebilir?

İlk dayanağı kazandıktan sonra, daha fazlasını aramaktan korkmayın. Bunun sürekli olarak yeni müşteriler çekmenin etrafında döndüğünü düşünebilirsiniz, ancak bulunduğunuz yere ulaşmanıza yardımcı olanları unutmayın. Uzmanlara göre, zaten sahip olduğunuz müşteriler satışları artırmak için en iyi bahistir. Çevrimiçi varlıklarını daha pahalı bir plana yükseltmeleri, ekstra eklentiler için yayılmaları veya tamamen yeni bir web sitesi başlatmak istedikleri bir noktaya büyütmelerine yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapın. Buna karşılık, işletmenizi başkalarına da savunacaklar ve size daha da fazla müşteri getirecekler.

İşletmenizin tanıtımını yapmak için kol, bacak veya büyük reklam bütçesine de gerek yoktur. Sosyal medyayı mevcut müşterilerle iletişim kurmak ve yenilerine ulaşmak için etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Ankete katılan pazarlamacıların yaklaşık% 75’i Facebook, Twitter ve diğer platformlardaki çabalarının işleri için bir şekilde veya çok etkili olduğuna inanıyor.

Bayi web barındırma işiniz, coğrafi bir yarıçap temel alınarak müşteri kazanan bir tuğla ve harç dükkanı olmadığından, işletmenizi Google, Yahoo veya Bing’in çevrimiçi dizinlerine eklemek o kadar alakalı olmayabilir. Bununla birlikte, SEO’nun bir parçası olarak anahtar kelimeleri, sayfa yükleme hızını ve diğer metrikleri optimize ederek arama motorlarına hitap edebilir ve arama sonuçlarında daha yüksek yerleşim elde edebilirsiniz. Bu üç küçük harf çok fazla gizem ve güç taşır, bu yüzden nasıl başlayacağınızı anlamak için Moz’taki gibi başlangıç ​​kılavuzlarına göz atmanızı öneririz..

Neden İş Profilinize Web Hosting Bayisi Eklemelisiniz

Tabii ki, web hosting satmak bir sunucu çengel, ağ çalıştırmak ve sıfırdan kendi hosting şirketi başlatmak ezici karmaşıklıkları ve giderleri olmadan banka hesabınıza yinelenen bir gelir kaynağı ekleme bariz vardır. Serbest tasarımcı ve geliştiricilerden web ajanslarına ve yazılım geliştirme organizasyonlarına kadar neredeyse herkes, mevcut teknoloji kaynaklarını bir markanın portföyünü güçlendiren gelir getiren ürünlere dönüştürmenin etkili yollarını bulabilir. Temel avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Kolay giriş yolu
 • Ek gelir akışı
 • Yeni pazarlara açılma
 • Mevcut müşteri güvenini oluşturma
 • Nispeten düşük zaman taahhüdü
 • Kâr marjlarınız üzerinde kontrol

Arkadaşlarınız, çevrimiçi özgeçmişlerini nasıl kullanacaklarını ve barındırma sağlayıcılarından yardım istemeleri gerektiğinde korktuklarını anlayamıyorlar mı? Müşterileriniz teknik somun ve cıvataları önemsemeden güzel ve işlevsel bir web sitesi mi istiyorlar? Temsilcileri veya aracıları olarak hareket edin ve ücretleri alın.

Adil olmak gerekirse, bayi hosting olanlar web hosting endüstrisine ilk kez giren için en iyi girişim olmayabilir. İşletmenizi şu anda sahip olduklarından daha iyi bir seçenek haline getiren müşterilerinize yasal olarak sunabileceğiniz hizmetleri arayın. Daha fazla yeniliğin önünü açabilecek yeni pazarların, yeni kitlelerin ve yeni öngörülerin kilidini açacaksınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector