Web Hosting ve Web Sitesi Üreticileri (2020): Farklar ve En İyi 20 Seçim

Tabii, sonuç aynıdır, ama oraya ulaşmak için doğru yol: web hosting vs web sitesi üreticileri? Gittiğiniz rota büyük ölçüde teknoloji ve tasarım becerilerinize ve muhtemelen doğal rotayı izlemeye olan sabrınıza bağlıdır..


Birkaç yıl öncesine kadar, yeni bir web sitesi açmak için bir ya da iki yabancı dil bilmek gerekiyordu. Bir sunucuya dikkatlice düzenlenmiş tırnak işaretleri, iki nokta üst üste işaretler, köşeli ayraçlar ve diğer karakterlerin puanlarını bir sunucuya yüklersiniz ve neredeyse sihirli bir şekilde HTML ve CSS dosyaları, diğer kişilerin web tarayıcılarını metninizi ve resimlerinizi tam olarak düşündüğünüz biçimde görüntülemeye ikna ederdiniz. (genelde).

Bununla birlikte, şimdi, sıkıcı sürecin çoğu, bir düğmeye veya bir farenin sürüklenmesine basitçe damıtılmıştır. Web hosting hala kendi web sitenize kodlama ince taneli kontrol sağlar, ancak site oluşturucular daha geniş bir kullanıcı yelpazesi herhangi bir kodlama deneyimi olmadan bir blog, portföy veya mağaza oluşturmak için yeteneği verir. Daha fazla karşılaştırmaya ek olarak piyasadaki en iyi seçeneklerden bazılarını inceleyeceğiz.

Web Hosting ve Web Sitesi Oluşturucuları: İkisi de sunan en iyi Hosts

Özellikle web barındırma giriş seviyelerinde, sağlayıcılar temel sunucu alanını ve işlem gücünü e-posta hesapları, arama motoru optimizasyon araçları, otomatik yedeklemeler, ücretsiz kötü amaçlı yazılım taramaları ve elbette web sitesi oluşturucular gibi yararlı hizmetlerle tamamlar. Başlangıç ​​dostu araç, bir siteyi hızlı bir şekilde başlatmak isteyen küçük işletme sahipleri, blogcular ve profesyoneller için harika.

Bir site oluşturucu ile bir web hosting planı seçmenin en büyük avantajı, yeni bir tasarım platformu denemek istemeniz durumunda seçeneklerinizi açık tutmak etrafında döner. Bir web sitesi oluşturucusuna ek olarak, bloglardan ve e-Ticaretten wiki ve mesaj panolarına kadar her konuda uzmanlaşmış yüzlerce tek tıklamayla kurulumlara erişme şansınız vardır. Web barındırma, web sitenizi tam olarak ihtiyaçlarınıza, endüstrinize ve beklentilerinize göre uyarlama esnekliği sunar.

Belki de şaşırtıcı bir şekilde, geniş araç yelpazesi uygun bir fiyat noktasında mevcuttur. Aşağıda gözden geçirdiğimiz yeni site sahipleri için üç favori barındırma sağlayıcımız, eklenen tüm tam hizmet işlevselliği ve desteği ile birlikte web barındırma ve site oluşturucunun birleşimini sunmaktadır. Bu şirketler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

Hosting ile En İyi Web Sitesi Üreticileri

Bu daha pared-down bir web hosting deneyimi arayan Öte yandan, doğrudan web sitesi oluşturucularına gitmek tercih edebilir. Bu şirketler, daha pahalı katmanlarda çeşitli ek işlevlerin kilidinin açıldığı bir imza platformu sunuyor. Site oluşturucular otomatik olarak web hosting yapılandırmak ve sürükle ve bırak yazılımına bağlayarak ilgilenir, tüm korkunç ve potansiyel olarak bunaltıcı şeyler arka planda bırakır.

Site oluşturucular olağanüstü kullanıcı dostu barındırma ve web sitesi sahibi olma deneyimleri sunmaya odaklanmış olsa da, çoğu platform e-posta, SEO ve e-Ticaret gibi hizmetleri de kapsar. Neredeyse çok seçeneğiniz olmayacak – ama belki de bu iyi bir şeydir.

İlk üç web sitesi oluşturucumuzun hepsinin güçlü yanları var. Bir platform için alışveriş yaparken, tema aralığını, e-Ticaret özelliklerini ve ücretlerini, destek kullanılabilirliğini ve her bir planın tam olarak neleri içerdiğini kontrol ettiğinizden emin olun. Buradaki favorilerimize bir göz atın:

Diğer en iyi web sitesi oluşturucularına bakın »

Fiyat için en iyisi: Ucuz Web Hosting veya Ücretsiz Web Sitesi Üreticileri

Neyse ki küçük işletme sahipleri ve ilk kez site sahipleri için, temel web hosting ve web sitesi üreticileri hem maliyet yelpazesinin daha ucuz sonunda ikamet ediyor. Bununla birlikte, çevrimiçi hizmet paketinizi nasıl düzenlediğinize bağlı olarak, ne kadar anlaşma yapabileceğinizi belirler.

Yeni başlayanlar için, uygun fiyatlı ve değerli hizmetlerle ilgili eski tartışmalar var. Tabii, ücretsiz web barındırma olabilir, ancak performans, güvenlik ve genel deneyim çekecektir. Web sitesi teknolojinizi bir yatırım olarak düşünün – para kazanmak için para harcamanız gerekir. Bu yüzden birkaç kuruş için en patlama bulmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Önümüzdeki bölümlerde daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak genel felsefemiz, giriş düzeyindeki planlarla gelen ek yükseltmeler ve avantajlar lehine ücretsiz hizmetleri atlamaktır. Doğrudan birçok web sitesi üreticisinden sunulan ücretsiz planlara biraz daha az sahibiz, ancak neden özel bir alan adı, sınırsız e-posta hesabı ve web barındırma ile gelen eklentilerin hazinesi olan bu ücretsiz site oluşturucunun tadını çıkarmıyorsunuz??

En İyi Değerli Web Sunucuları

Web hosting pazarı yeni site sahipleri ve küçük işletmeler çekmek için clamoring olduğundan, yıllık hosting planları düzenli olarak ücretsiz perks bir ton içerir. Ayda 5 dolardan az bir ücret karşılığında, genellikle ücretsiz bir alan adı kaydı, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, 24 saat destek ve hatta sitenizi tasarlamanıza yardımcı olacak site oluşturucuları veya diğer yazılımlara sahip olabilirsiniz..

Bir veri merkezindeki sunucuların görüntüsü

Web barındırma göz korkutucu görünebilir, ancak şaşırtıcı derecede uygun fiyatlar için çoğu özelliğe giden en kısa yoldur.

Biz internet saygın şirketlerden hosting en iyi fırsatlar bulmak için scoured. Aşağıda belirtilen markaların tümü birinci sınıf altyapı, performans, güvenlik ve destek ile tanınır. Uygun fiyat puanları, yeni başlayanların ilk sitelerine başlamasına yardımcı olmaya alışkın oldukları anlamına gelir, bu nedenle kullanıcı deneyimini olumlu ve stressiz bir ortama dönüştürmek için tonlarca zaman harcadılar.

En uygun fiyatlı diğer ev sahiplerini görün »

En İyi Ücretsiz Web Sitesi Kurucuları

Açık kaynaklı projelerin yanı sıra, web sitesi oluşturucular belki de her türlü güvenle tavsiye ettiğimiz tek ücretsiz teknolojidir. Buna rağmen, ücretsiz site oluşturucu planlarına kaydolanlar, genellikle afiş reklamları göstermek ve çoğu olmadan başa çıkmak zorunda kalmanın yanı sıra, pazarlanması zor bir alt alanla (adınız.sitebuilder.com) ve topluluk destek forumlarıyla sınırlıdır. bir platformun pazarlama, SEO veya e-posta araçları.

Bu sınırlamalar, kişisel blogcular için veya bir ürünü satın almadan önce test etmek isteyenler için anlaşma kırıcılar olmayabilir, ancak bir işletmenin veya çevrimiçi varlığın profesyonel bir itibarı teşvik etmesini ciddi şekilde engeller. Muhtemelen uzun vadede yükseltmek isteyeceksiniz, ancak burada biraz zaman harcamaya değer en iyi ücretsiz web sitesi oluşturucular (Not: Sık sık Weebly’nin ücretli web barındırma planlarına ücretsiz olarak dahil edilmesini görebilirsiniz):

Diğer en iyi web sitesi oluşturucularına bakın »

Özellikler ve Performans için En İyisi: Web Hosting

Web sitesi oluşturucularının kurulum, tasarım ve özelleştirme süreçleri sırasında sunduğu basitliğe rağmen, birçok site sahibi, barındırma ortamlarına daha fazla kontrol ve erişim sağlayarak uzun vadede fayda sağlayacaktır. Gelişmiş güvenlik, etki alanı ve e-posta hizmetlerine ek olarak, web barındırma sağlayıcıları, çevrimiçi varlığınızı güçlendiren temel altyapı hakkında daha fazla şeffaflık sunar.

Örneğin, katı hal sürücüleri veya bir içerik dağıtım ağı ile entegrasyon gibi hızı artıran donanım, web sitenizin sayfalarının yüklenmesi için gereken süreyi büyük ölçüde azaltabilir – sitenizin arama sıralamaları, trafik, kullanıcı deneyimi, işlemler ve diğer dönüşümler.

Sunucularda kullanılan modern depolama aygıtı olan katı hal sürücüleri, sitelerin geleneksel sabit disk sürücülerine güvenenlerden 20 kat daha hızlı performans göstermesini sağlayabilir. Flaş tabanlı depolama, biraz daha yüksek bir fiyata daha küçük kapasitelere sahip olma eğilimindedir, ancak daha fazla SSD odaklı çözüm devreye alındıkça boşluk daralıyor.

SSD’ler, müşterilere gösterilebilecek yararları göz önüne alındığında, kefil olduğumuz favori barındırma özelliklerinden biridir. Eklenen işleme ateş gücü, bize göre küçük bir yatırıma değer, bu nedenle, müşterilerin ihtiyaç duyduğu yüksek hızlı donanımın, tüm web sitesi sahipliğini ele alan uygun fiyatlı, kullanımı kolay çözümlerle harmanlayan ilk üç önerilen ana makinemizi kontrol ettiğinizden emin olun. deneyim:

SSD’leri olan diğer en iyi ana bilgisayarlara bakın »

Kullanılabilirlik İçin En İyisi: Web Sitesi Oluşturucuları

Bir web sitesini başlatmak için nasıl kod yazacağımızı bilmemiz gerekse de, bir web barındırma hesabı, seçtiğiniz tasarım yazılımının arkasındaki teknolojiyi yapılandırmak için hala birkaç adım daha getiriyor. Paylaşılan barındırma müşterileri, bu işlemleri olağanüstü mantıklı ve basit hale getiren kontrol paneli olarak bilinen bir grafik arabirime erişebilir, ancak yine de yeni başlayanları korkutabilir.

Site yapımcıları arka plandaki tüm teknik kurulumlarla ilgilenir; özelleştirmeniz için sabit temalar ve şablonlar kullanmaya başlamadan önce sizden gereken tek şey bir alan adı ve ödeme yöntemidir. Platformlar, kullanıcıların tam olarak ne oluşturduklarını görmelerini sağlayan görsel, sürükle ve bırak arayüzü sunar. Özelleştirme seçenekleri platforma ve temaya göre değişir ve sonuçta tamamen esneklik ve özel kodlamanın kilidinin açılmasını kontrol etmekle sınırlıdır.

Bir dizüstü bilgisayar kullanan biri görüntüsü

Web sitesi oluşturucuları, teknik olmayan kişilerin kullanması için olağanüstü kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, web sitesi oluşturucuları doğal olarak, belirli temalar ve şablonlar için kefil olmak suretiyle erişilebilirlik, güvenlik ve yanıt verme gibi teknik bileşenlerle ilgilenir. Kalbinizin içeriğini özelleştirebilir ve web sitenizin en son standartlarla güncellenmeye devam edeceğini bilirsiniz.

En iyi üç web sitesi oluşturucumuz, yüzlerce özelleştirilebilir şablon, sürükle ve bırak içerik blokları ve popüler e-Ticaret ve pazarlama araçlarıyla entegrasyonlar sunarak kullanıcı dostu olma özelliğini vurgular. Müşteri siteleri, belirli sektörlerine ve hedeflerine uygun bir görünüm ve hisle hızla başlayabilir. Her bir platformun en büyük avantajlarını aşağıda ortaya koyduk, ancak her birinin neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için incelemelere tıkladığınızdan emin olun..

Diğer en iyi web sitesi oluşturucularına bakın »

Ortada Bir Yerde: WordPress Her İki Dünyanın En İyilerini Karıştırıyor

Şimdiye kadar sadece web barındırma ve web sitesi oluşturucular hakkında konuştuk. Peki ya her iki dünyanın en iyilerini harmanlayan üçüncü bir seçenek olsaydı? Bu makale boyunca biraz değindik, ancak WordPress’in tam olarak nereye uyduğunu ve aradığınız şeyin neden olabileceğini kesinlikle yazmanın tam zamanı.

Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi, tüm web sitelerinin yaklaşık üçte birini güçlendirir ve bloglar, profesyonel portföyler ve e-ticaret web siteleri oluşturma eylemini basitleştirmek için tasarlanmış ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır. Web sitesi oluşturucularına benzer bir yazılım parçası olduğu için WordPress, kullanıcıların bir web barındırma hesabı tutmasını gerektirir. Neyse ki, ana makinelerin büyük çoğunluğu ultra basit tek tıklamayla kurulum ile WordPress’i müşteriler için kullanılabilir hale getiriyor.

Ancak, WordPress’te bir web sitesi tasarlamak ve özelleştirmek, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu kadar basit değildir. Her iki platform da temaların kullanımına büyük ölçüde güveniyor, ancak WordPress sadece yakın zamanda Gutenberg editörünün 2018’in son sürümü ile hareketli içerik blokları sunmaya başladı. O zamana kadar, WordPress, kullanıcıların bir sayfanın veya yayının içeriğinin görsel görünümü ile temel kod arasında geçiş yapmalarını sağlayan WYSIWYG türü bir düzenleyiciye (gördüğünüz şey).

WordPress’in kullanılabilirliği ve popülerliği onu yeni site sahipleri için olağanüstü çekici bir seçenek haline getiriyor. Web sitesi oluşturucularla karşılaştırıldığında nispeten dik bir öğrenme eğrisi var, ancak motive yeni başlayanların hızlanmakta sorun yaşamaması gerekiyor. WordPress’i çalıştırmak için üç favori web barındırma sağlayıcımız:

Diğer üst WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

Genel Bakış: Web Hosting ve Web Sitesi Kurucuları Nedir?

Bir çevrimiçi varlığını başlatmanın iki temel yapı taşı, web barındırma ve web sitesi oluşturucular inanılmaz derecede değerli araçlar veya sabrınızı test eden tamamen sinir bozucu platformlar olabilir. Web barındırma, bir web sitesi oluşturmak ve bakımını yapmak için gereken depolama alanını, bant genişliğini ve diğer kaynakları kapsar. Dar konuşma, barındırma hizmetleri, sunucu, ağ ve site sahiplerinin çevrimiçi bir varlık oluşturmasını sağlayan diğer altyapı bileşenlerini içerir. Sağlayıcılar, ayrı bir web sitesi oluşturucusuna veya içerik yönetim sistemi gibi diğer yardımcı yazılımlara erişim sağlamanın yanı sıra müşterilere tasarım konusunda doğrudan yardımcı olmazlar.

Web sitesi oluşturucuları, kullanıcıların kod olmadan görsel olarak web siteleri oluşturmasını sağlayan sezgisel platformlardır.. Bir tema veya şablonla başladıktan sonra, site sahipleri arka plan renkleri, metin ve resimler gibi öğeleri ekleyebilir, silebilir, taşıyabilir ve özelleştirebilir; bunların tümü yalnızca birkaç fare tıklamasıyla.

Kulağa basit geliyor, değil mi? İşte çizginin bulanıklaşmaya başladığı yer. Web sitesi üreticileri web sitelerini görüntülemek için web hosting gerektirir. Sektör liderleri Wix ve Squarespace dahil bazıları, barındırma hizmetlerini arka plana entegre eden hepsi bir arada bir platform sunuyor. Weebly aynı şeyi yapar, ancak aynı zamanda birçok paylaşılan web barındırma planının yanı sıra ücretsiz bir eklenti hizmeti olarak da görünür. Toplantı sahipleri, platform ister şirket içinde ister üçüncü taraf bir satıcıdan geliştirilsin, web sitesi oluşturucularına paketlerinin bir parçası olarak sık sık teklif eder.

Sürükle-Bırak veya Kendin Yap? Doğru Platform Nasıl Seçilir

Web sitesi oluşturucularının ve içerik yönetim sistemlerinin ortaya çıkışı, bir web sitesini başlatmayı çok çeşitli insanlar için olağanüstü kolay ve erişilebilir hale getirdi. Arka uç yayın sistemleri ve sürükle ve bırak arayüzleri HTML, CSS veya PHP gibi başka bir yabancı dilde akıcılık geliştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bununla birlikte, geniş seçenek yelpazesi göz korkutucu olabilir ve doğru platformun nasıl seçileceği sorusunun cevabı büyük ölçüde “bağlıdır”. Site sahipleri bir web barındırma planına daha uygun olabilir:

  • Kodlama yapılarının en azından temel bir anlayışa sahip olması – ya da öğrenmeye istekli olması
  • Web sitelerinin nasıl görünmesini ve işletilmesini istedikleri hakkında çok özel bir fikre sahip olun
  • Lansmandan önce web sitelerinde ince ayar yapmak için daha fazla zaman ayırın

Öte yandan, tüm barındırma tekniklerine özen gösteren müstakil bir web sitesi oluşturucu deneyimini tercih eden insanlar:

  • Fiziksel veya dijital ürünler satan bir çevrimiçi mağaza açmayı planlayın
  • Tamamen basitliğe ihtiyaç duyuyor ve bazı müşteri desteğinden ödün vermeye istekli
  • Çevrimiçi bir projeye, özellikle başlangıçta harcamak için daha az zamanınız veya paranız olsun

Bu makalede bahsettiğimiz gibi, web barındırma ve web sitesi oluşturucuları, müşterilerini hayallerinin çevrimiçi varlığına ulaştırırken biraz farklı yollar izliyorlar. Ancak, müşteriler her iki sonuçtan da gurur duyabilir. İlginç bir şekilde, potansiyel site sahiplerinin mutlaka birini veya diğerini seçmesi gerekmez – bir site oluşturucu içeren bir web barındırma planı seçerek, bu yarışmayı keşfetmek ve sizin için en iyi çözümü görmek için çok daha fazla yeriniz olacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector