Web Siteleri, Bloglama ve Çevrimiçi Mağazalar için En İyi WordPress Alternatifleri

İster yeni bir web sitesi, blog, ürünlerinizi satabileceğiniz bir yer inşa etmek isterse de sadece seçeneklerinizi araştırıyor olun, göz önünde bulundurmanız gereken bir düzineden fazla WordPress alternatifini özetledik.


Söylemek bize acı veriyorsa, WordPress herkes için değil. Hem burada HostingAdvice’de hem de birkaç kişisel site ve yan proje için inanılmaz derecede popüler bir platform kullanıyoruz, ancak birçoğu WordPress ile başarılı olmak için ele alınması gereken dik öğrenme eğrisi ve güvenlik önlemleri hakkında yazdı.

Bir sonraki web sitenizi başlatmanıza ve büyütmenize yardımcı olmak için bekleme sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuları, blog platformları ve e-ticaret yazılımı seçenekleri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

“Web Sitesi Oluşturma” WordPress Alternatifleri

Sitenizin tam olarak nasıl görüneceğini gösteren ultra basit, sürükle ve bırak düzenleme araçları arıyorsanız, WordPress muhtemelen sizin için değildir. Platformun görsel düzenleyicisi yaklaşıyor, ancak kullanıcılara gerçekte ne gördüğünüzü ya da WYSIWYG deneyimini sunmuyor.

Bununla birlikte, InMotion Hosting’teki arkadaşlarımız kısa süre önce WordPress için ilk gerçek web sitesi oluşturucuyu oluşturdu. Pek çok barındırma planında bulunan inanılmaz derecede popüler tek tıklamayla kurulum aracı olan Softaculous aracılığıyla yakın zamanda geniş çaplı kullanılabilirlik duyurusu yapan BoldGrid’e göz atın.

Web sitesi oluşturucuları çevrimiçi evinizi oluşturmayı bir esinti haline getirebilse de, yeni site sahiplerinin hangi üreticilerin barındırma ile geldiğinin ve hangilerinin bir sağlayıcı ile ayrı olarak kaydolmanızı gerektirdiğinin veya size seçim yapmalarının farkında olması gerekir..

1. Wix

En sevdiğimiz hepsi bir arada web sitesi yapımcılarımızdan biri olan Wix, hem acemi hem de deneyimli kullanıcılara hitap ediyor. Oluşturucu, belirli kategoriler, endüstriler ve kullanım örnekleri şeklinde düzenlenmiş yüzlerce etkileyici şablona sahiptir. Tam olarak istediğiniz görünümü bulamadığınız çok küçük bir olasılıkla, Wix ayrıca boş tel kafes düzenleri ve hatta sıfırdan başlama seçeneği sunar.

2. iPage tarafından WebsiteBuilder

Yeni başlayanlar arasında popüler bir barındırma hizmeti olan iPage, müşterilerine kesintisiz, kullanıcı dostu bir site oluşturma aracı sağlamaya büyük yatırım yapmıştır. Ad en yaratıcı olmayabilir, ancak WebsiteBuilder herhangi bir cihazda çalışacak yüzlerce duyarlı şablon sunar. İPage gibi bir ana bilgisayara kaydolmak, gün boyu destek hizmetinden sınırsız depolama alanına ve ücretsiz alan adlarına kadar bir dizi yeni seçenek ve özellik açar..

3. HostGator tarafından Gator

Premium web barındırma şirketi HostGator, duymadığınız en iyi site oluşturucuyu sunabilir. Ev sahiplerinin, müşterilerinin özel ihtiyaçlarına uygun kendi araçlarını geliştirmek için zaman harcadıklarını takdir ediyoruz. Gator, ücretsiz bir alan adı, e-posta adresi ve sınırsız alan dahil olmak üzere sitenizi oluşturmak için gereken tüm özellikleri içerir..

4. Weebly

Saf basitlik için bir kaynak, Weebly dahil barındırma ile kullanılabilir veya genellikle birçok paylaşılan barındırma planlarında bulunur. Weebly, fantastik bir oluşturucuyu mükemmel temalar ve temel e-Ticaret işlevselliği ile birleştirerek site sahiplerine çok yönlü bir paket sunuyor.

Özel alan adınızı kolayca kullanabileceğinizi takdir ediyoruz, ancak daha deneyimli müşteriler kendilerini bu kadar acemi dostu seçeneklerden çok uzun süre önce büyüttüklerinde bulabilirler. Örneğin, deneyimli SEO gazileri, etkili bir şekilde trafik çekmek için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duyacaktır..

5. Google Sites

Kısa bir süre önce müşteri geri bildirimleri etrafında yeniden oluşturulan Google, daha cesur site sahibi için etkileyici bir seçenekle web sitesi oluşturma mücadelesine tekrar girdi. Google Sites oluşturucu yeni olmasına rağmen, platform kullanmaya alışık olduğunuz tüm Google uygulamalarıyla entegre olur. Site performansını izlemek için Google Analytics’i dağıtmakla kim tartışacak??

Google Sites'ın ekran görüntüsü ve örnekleri

Yenilenen Google Sites, daha nüanslı bir site arayan kullanıcılar için biraz fazla basit olabilir.

Google Sites’taki en büyük göze çarpan delik şablonlardır: kullanıcıların yalnızca altı seçeneği vardır ve hepsi gülünç derecede benzer görünür. Platform, kullanıcılara görünümlerini özelleştirme esnekliği sağlar, ancak yeni başlayanlar ilham veya daha fazla tasarım seçeneği için üçüncü taraf tema geliştiricilerine bakmak zorunda kalacaklar.

6. Kare

Squarespace, site oluşturma endüstrisinin en çarpıcı şablonlarından bazılarını sunar – ancak bunlar dik bir fiyatla gelir. Squarespace’in rafine görünümünü seviyoruz, ancak bütçe düşünen kullanıcılar diğer inşaatçılar üzerinde çok daha az şey için benzer araçlar bulacaklar.

Kare Alanı şablonlarının ekran görüntüsü

Yaratıcı türlere hitap eden Squarespace, performans odaklı, görsel olarak çarpıcı şablonlar sunar.

Bununla birlikte, Squarespace’e sadık kalan müşteriler sınırsız bant genişliği ve depolama alanı, SSL sertifikaları ve ücretsiz alan adından yararlanabilir. Özellikle fotoğrafçılar, hızlı görüntü teslimi için verilen CDN’nin yanı sıra görüntü alma ve işleme araçlarını da takdir edecekler.

“E-Ticaret” WordPress Alternatifleri

Kutudan çıktığı haliyle, WordPress herhangi bir e-Ticaret aracı içermez. Bununla birlikte, çevrimiçi mağazalar oluşturma ve yönetme özellikleri için kullanıcı önerilerine yanıt verirken, ana şirket Automattic, tüm çevrimiçi mağazaların% 28’inden fazlasının arkasındaki en popüler WordPress e-Ticaret eklentisi olan WooCommerce’i satın aldı.

7. Shopify

Shopify en kullanışlı e-ticaret çözümüdür. İşletme sahiplerinin bir barındırma planına kaydolmasına gerek yoktur, ancak Shopify’da diğer platformlardan daha az özelleştirme seçeneği bulurlar. Satışları basitleştirmek amacıyla Shopify kullanıcılara yüzlerce şablon, yerleşik alışveriş sepetleri ve eksiksiz bir pazarlama paketi sunuyor.

8. Hacim

E-ticaretin öncülerinden biri olan Volusion, 1999’da insanların çevrimiçi işlerini başlatmasına ve işletmesine yardımcı olmak için hepsi bir arada bir araç olarak başladı. Platform, 28 milyar dolar değerinde 185 milyondan fazla siparişi işledi.

9. Magento

Daha köklü organizasyonlar ve çevrimiçi vitrin camekanlarıyla rezonans yapan Magento, sipariş yönetimi, iş zekası, nakliye ve sosyal kanallardan para kazanma için çözümler sunuyor. Magento’nun ürünleri birlikte brüt ürün hacminde 50 milyar dolardan fazla tutar.

Magento arayüzünün ekran görüntüsü

Magento platformu, Burger King ve Coca-Cola gibi büyük markaların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirildi.

Magento, şirketin Topluluk Sürümü’nde, ekstra işlevsellik ve destek sunan kurumsal ve bulut sürümlerine göre ölçeklendirilen açık kaynaklı köklere sahiptir. Program yeni başlayanlar için biraz fazla karmaşık olabilir, ancak platformu özelleştirmek ve yapılandırmak için tüm adımlarda kolayca saplanabilir.

10. Prestashop

Magento ve WordPress gibi PrestaShop da kendi kendini barındıran bir platformdur – yani, kullanıcıların yazılımı barındırma hesaplarına yüklemeleri gerekir. PrestaShop, küçük işletmelere Magento kadar ezici olmadan iyi işlevsellik ve esneklik sağlar. Düşük sistem gereksinimleri PrestaShop’un verimli çalıştığı ve barındırma donanımınızı azaltmayacağı anlamına gelir.

PrestaShop arayüzünün ekran görüntüsü

PrestaShop’un küçük ve orta ölçekli işletmeler için işlevselliği kullanılabilirlikle nasıl karıştırdığını takdir ediyoruz.

Ücretsiz servis, tümü mobil cihazlar için optimize edilmiş 2.000’den fazla profesyonel tema ile birlikte geliyor. Kolaylaştırılmış bir kontrol paneli, e-posta otomasyonu ve SEO da dahil olmak üzere 300’den fazla özelliğe kolay erişim sağlar ve mağaza sahipleri bol miktarda ücretsiz veya ücretli modül ekleyebilir.

WordPress’e “Blog Yazma” Alternatifleri

Sadece söylemek bir şey olması çevrimiçi olmak ve kişisel bir web sitesi oluşturmak için önemli bir nedendir. İster maceralarınızı arkadaşlarınızla ister balmumu şiirleriyle felsefi bir konuda paylaşmak isteyin, WordPress ve diğer platformlar yazarların nesirlerini piksellere adamalarına yardımcı olur.

11. Orta

Twitter Kurucu Ortağı Evan Williams tarafından geliştirilen Medium, yazarlara Twitter’ın 140 karakter sınırının ötesinde düşünceler yaratmaları ve paylaşmaları için dağınık bir alan sağlayan nispeten yeni bir yayıncılık platformudur. Editör sadece kullanıcının sözlerine damıtılır ve düşüncelerinizi dünyayla paylaşmayı basitleştirir.

Medium ve WordPress arayüzlerinin ekran görüntüleri

Orta (solda), blog yazarlarına saf ve minimalist bir yazma deneyimi sunarken, WordPress (sağda) daha fazla özellik sunar.

Blogcular, yalnızca mevcut olmadıkları için temalar veya eklentiler tarafından bataklığa uğramazlar. Amatörler ve profesyoneller, ister derinden kişisel bir makale yazıyor olun, ister dünya çapındaki bazı sorunların inceliklerini inceliyor olun, önemli olan içerik için Orta’ya yöneliyorlar. Portföy veya başka bir işlevsellik arayan yazarlar burada bulamazlar.

12. Hayalet

Açık kaynaklı bir kod tabanı, Ghost ve WordPress’in paylaştığı her şeyle ilgilidir. Platform, basit bir deneyime sahip saf yazarlara hitap edecek ve arayüz düğmelerini kullanmadan HTML’ye dönüştürülebilen hafif bir biçimlendirme dili olan Markdown’a dayandırarak daha fazla teknoloji düşünen kullanıcı ile aradaki farkı kapatıyor.

Ghost editor ekran görüntüsü

Ghost, Markdown’u kullanarak yazarlara ve teknoloji meraklılarına sahip site sahiplerine hitap ediyor.

Bir Kickstarter projesi tarafından finanse edilen Ghost, sezgisel bir kontrol paneli ve ultra basit bir içerik yönetimi portalı içerir. Program, WordPress’in baş ağrısı ve dikkati dağılmadan Orta’dan daha fazla özellik sunuyor. Kullanıcılar, tam teşekküllü bir site oluşturucu veya içerik yönetim sisteminin bazı esnekliklerini ve özelliklerini kaçırabilir, ancak Ghost’un hem yazarların hem de tasarımcıların ihtiyaçlarını nasıl birleştirdiğini seviyoruz.

13. Blogger

İlginç bir şekilde Blogger, Google’ın bu listedeki ikinci girişi. Google Sites, çok yönlü bir site arayan tüm acemi kullanıcılar için daha uygun olsa da, Blogger kesinlikle bir blog aracıdır. Blogger hala oldukça popüler bir şekilde eski bir üründür, ancak Google’ın Sites platformuna dikkatini çekmesi, teknoloji devinin kabaca benzer iki teklifle ne yapmayı planladığı konusunda bol miktarda spekülasyon yarattı..

Blogger arayüzünün ekran görüntüsü

Blogger kontrol paneli 2016’nın sonlarında bir makyaj yaptı ve yazarların daha fazla içerik eklemesini kolaylaştırdı.

Daha derin bir değerlendirme için Blogger ve WordPress’i güvenlik, e-ticaret araçları ve temalar da dahil olmak üzere altı önemli noktada karşılaştırdık. Spoiler uyarısı: WordPress’i daha çok seviyoruz ve hatta kullanıcılara Blogger sitelerini WordPress’e nasıl aktaracakları hakkında adım adım talimatlar veriyoruz.

WordPress’e “İçerik Yönetimi” Alternatifleri

WordPress’in sonunda bir ev oyunu aldığı yer. Özünde, WordPress gerçekten bir CMS veya içerik yönetim sistemidir – sadece bir blogdan daha fazlasıdır ve kesinlikle bir site oluşturucu değildir. CMS, daha geniş bir içerik yelpazesini yönetir ve daha fazla özellik ekleyen eklentilerle daha sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Her şey için WordPress’e bayılıyoruz, ancak diğer bazı CMS’lerin belirli kullanım örneklerine hitap ettiğini biliyoruz.

14. Joomla

Bir başka açık kaynaklı platform olan Joomla, BuiltWith’e göre en çok kullanılan ikinci CMS’dir – ancak WordPress oldukça büyük bir farkla üst sıradadır. Kullanıcılar, geniş temalara ve eklentilere sahip WordPress ile aynı zengin, topluluk odaklı geliştirmenin tadını çıkarabilir.

Joomla.org ekran görüntüsü

Joomla neredeyse WordPress kadar uzun zamandır var ve benzer şekilde tutkulu bir takipten hoşlanıyor.

Kiminle konuştuğunuza ve Joomla’yı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, CMS gezinmek için karmaşık ve zor olabilir – veya daha büyük kuruluşlara hitap eden sağlam özelliklerle dolu olabilir. WordPress, sıradan blogcu veya site sahibi için muhtemelen daha kullanılabilir.

15. Drupal

Popülerlik açısından Joomla’nın hemen arkasında yer alan Drupal, kendi CMS’nizi oluşturmak için bir çerçeve olarak da kullanılabilen güç dolu bir CMS’dir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Drupal üç büyük CMS’nin en karmaşık ve en zorlu olanıdır – ancak süper sofistike platform, hassas bilgilerle uğraşan büyük şirketlere ve kuruluşlara hitap eden güçlü güvenlik ve performansla birlikte gelir.

Drupal.org ekran görüntüsü

Drupal topluluğunun her hafta yaklaşık 2.000 taahhütte bulunan 100.000’den fazla aktif katılımcısı var.

WordPress için dik öğrenme eğrisini sürekli olarak arıyoruz, ancak deneyimsiz site sahipleri Drupal ile yepyeni bir zorluk seviyesi bulacaktı. Ancak, üç platformun derinlemesine karşılaştırmasını okuyarak Drupal’ın Joomla ve WordPress’ten daha iyi performans gösterdiğini öğrenebilirsiniz..

16. CMSMS

The Big Three’yi geçtikten sonra seçenekleriniz oldukça zayıflar. CMS Made Simple, CMS kullanımı ve pazar payı söz konusu olduğunda neredeyse hiç kaydolmaz, ancak platform bir web sitesi oluşturmak ve çalıştırmak için basit ve karmaşık olmayan bir alan sunar.

CMSmadesimple.org ekran görüntüsü

CMS seçeneklerimizden en küçüğü olan CMS Made Simple, site sahiplerine hafif bir alternatif sunuyor.

CMSMS hafif ve esnek bir ortam sunsa da, kullanıcılar daha popüler seçeneklerle karşılaştırıldığında arayüzün nasıl çalıştığı ile ilgili nüansları öğrenmek ve anlamak zorunda kalacaklar. Farklı en iyi uygulamalar ve yeni bir cazip dil ​​vardır. Günün sonunda, CMSMS iyi – WordPress daha iyi.

WordPress Hakkında Neyi Sevdiğinizi veya Sevmediğinizi bize bildirin

Diğer tüm seçenekleri gördüğünüze göre, bu WordPress hakkında düşüncelerinizi nasıl değiştiriyor? Bir web sitesi oluşturmak ve çalıştırmak, herkesin farklı yaklaştığı çok kişisel bir deneyim olabilir. WordPress çoğu için çalışıyor olsa da, ihtiyaçlarınıza ve konfor seviyenize daha uygun başka bir platformla daha fazla başarı ve mutluluk bulabilirsiniz..

Bununla birlikte, WordPress ile çalışıyorsanız, WordPress için en iyi ana makineler listemizi kontrol etmeyi düşünün. Değerli herhangi bir hosting şirketi, bu listedeki seçeneklerin çoğuna erişim ve tek tıklamayla kurulumlar sağlar, ancak favorilerimizden bazıları WordPress için ek bir adım atar – performansı artırmak, güvenlik güncellemelerini yönetmek ve özel destek ekipleri sağlamak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector