Weebly.com nedir? – 2020 İncelememiz ve İlk 6 SSS Yanıtladık

Weebly nedir? Diğer web sitesi oluşturucularla nasıl karşılaştırılır? Weebly’nin maliyeti nedir? Bir web sitesini kolayca tasarlamanıza, oluşturmanıza ve başlatmanıza yardımcı olabilecek kapsamlı seçeneklerle ve diğer seçeneklerle karşılaştırmamızla bu soruların ve daha fazlasının yanıtlarını aldık.


Weebly, yeni teknoloji ile uğraşan birkaç kolej arkadaşıyla başlayan tanıdık bir teknoloji hikayesinden geliyor. Bu durumda, Penn State Üniversitesi’ndeki bir grup 20 yaşındaki öğrenci, teknoloji konfor seviyesi veya deneyiminden bağımsız olarak herkesin kişisel bir web sitesi oluşturmasını kolaylaştıran bir yazılım oluşturmaya başladı. Sonuçta, her ay 325 milyon ziyaretçiyi bir araya getiren 40 milyondan fazla web sitesine güç veren dünyanın ilk web sitesi üreticisi olan Weebly dönüştü..

On yıldan fazla bir süre sonra, Weebly web sitesi oluşturucu mükemmel siteyi oluşturmanıza yardımcı olur bir işletme sahibi, sanatçı, geliştirici veya üniversite öğrencisi olsanız da, çalışmanızı sergilemek için.

1. Weebly’nin Genel Değerlendirmesi Nedir? 4.9 / 5.0

Basitçe söylemek gerekirse, Weebly web siteleri oluşturmak için bir web sitesidir. Çevrimiçi platform, manuel kodlama ihtiyacını ortadan kaldırır ve işlemi sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzüyle değiştirir. Portal, WYSIWYG editörü olarak bilinir, çünkü “ne görürsen onu alırsın”.

Aslında, Weebly ilk WYSIWYG sitesi kurucusudur – üç kurucu denizaşırı rakip Wix’i yaklaşık altı ay boyunca piyasaya sürdü. Weebly’nin sistemi, kullanıcıların yalnızca birkaç tıklamayla web sitesinde metin, fotoğraf, harita ve video gibi içerik eklemesine, düzenlemesine ve düzenlemesine olanak tanır.

Site oluşturucularına, kullanım kolaylığı, özellikler ve fiyat gibi ölçütleri değerlendirmenin yanı sıra çevrimiçi mağaza oluşturma için en iyi platformları inceledik. Beklendiği gibi, dayanak web sitesi oluşturucu etkilemeye devam ediyor. Kullanıcı arayüzünün basitliği ve sezgiselliği yenilmez ve Weebly, programın tüm temalarına yanıt verir.

Weebly arayüzünün ekran görüntüsü

Weebly’nin modern web sitesi oluşturucu arayüzü eksiksiz sürükle ve bırak işlevselliği sunar.

Bazı detraktörler, Weebly’nin mobil cihazlara uygun tasarımları çekmeyi zorunlu kıldığı yapılandırılmış tasarım sınırlamalarından hoşlanmıyor, ancak Weebly’nin web tasarım çerezlerine kendilerini asacak kadar ip vermediğini takdir ediyoruz. Weebly’ye yaratıcılık ve işlevsellik sağlayan bir sistem için en yüksek notları veriyoruz.

2. Weebly Diğer Site Oluşturucularıyla Nasıl Karşılaştırılır??

Çoğu web sitesi üreticisi aynı temel sürükle ve bırak işlevini sunsa da, her platform belirli bir uzmanlıktan yararlanma eğilimindedir. Örneğin, kare alanı, ultra güçlü, görsel olarak etkileyici şablonlara sahip sanatçılar ve fotoğrafçılar ile yankılanıyor. Wix nihai esneklik sağlarken, BoldGrid tek WordPress web sitesi oluşturucusu olarak bir niş yarattı.

Her bir web sitesi oluşturma platformunun çeşitli metrikler ve kullanımlar için nasıl karşılaştırıldığı hakkında daha fazla ayrıntıya giren tonlarca kullanışlı kılavuz yazdık. İşte bir örnekleme:

  • (Top 6 Yorumlar) Wix ile Squarespace vs. WordPress vs. Weebly karşılaştırması
  • Web Siteleri, Bloglama ve Çevrimiçi Mağazalar için En İyi WordPress Alternatifleri
  • Her Niş İçin En İyi e-Ticaret Sitesi Oluşturucuları (İlk 12)
  • 13 En iyi “WYSIWYG” Web Oluşturucu Yorumları (2020)

Gördüğünüz gibi, Weebly diğer birçok platformla olumlu bir şekilde karşılaştırır. Tamamen barındırılan seçenekler, birçok rakibinkinden biraz daha pahalı olma eğilimindedir, ancak şirketler Weebly’nin kullanım kolaylığını yenmekte zorlanmaktadır. Weebly’nin kendi kendini barındıran bir sürümünü önermede hiçbir özelliğimiz yok, özellikle de ilk kez web sitesi oluşturma mücadelesine giriyorsanız.

Diğer web sitesi oluşturucu incelemelerine bakın »

3. Weebly Ücretsiz mi?

Adınızı ve e-posta adresinizi girmenin ve bir şifre oluşturmanın düşük fiyatıyla Weebly’ye başlayabilirsiniz. Ücretsiz hesap site oluşturucuyu ve 500 MB depolama alanını içerir, ancak web siteniz Weebly reklamlarını gösterecek ve bir alt alan adında bulunacaktır (yani URL’niz sitename.weebly.com satırlarında olacaktır).

Bununla birlikte, Başlangıç ​​Planına aylık 8 ABD doları yükseltmek, ücretsiz bir özel alan adı, sınırsız depolama alanı, web sitesi analizi ve reklam içermez. Weebly tarafından barındırılan paketler, e-posta pazarlama araçlarına ihtiyaç duyan güçlü e-Ticaret siteleri için her ay 38 dolara kadar ölçekleniyor.

Kendi kendine barındırılan Weebly genellikle Başlangıç ​​Planından biraz daha ucuzdur. Barındırma şirketleri, yeni başlayanlar için site oluşturma sürecini kolaylaştırmak amacıyla düzenli olarak Weebly’i paylaşılan barındırma planlarını içerir. Aşağıda listelenen favori sağlayıcılarımızdan üçü, Weebly artı bir ton ücretsiz ve aylık 5 dolardan daha düşük bir fiyata birinci sınıf destek sunuyor.

Diğer web sitesi oluşturucu incelemelerine bakın »

4. Kendiliğinden ve Tamamen Barındırılan Weebly Arasındaki Fark Nedir??

Web sitesi oluşturucuları, müşterilere nasıl hizmet sundukları konusunda farklılık gösterir. Wix ve Squarespace yalnızca tamamen barındırılan seçenekler sunar, yani web sitenizin tüm dosyaları sunucularında yaşar – tüm cesur, teknik şeylerle ilgilenir, ancak verilerinize sınırlı kontrol ve erişiminiz olur.

Weebly, hem tam hem de kendi kendine barındırılan seçenekler sunarak daha fazla WordPress modelini takip eder. Kendi kendine barındırılan yazılım, web sitenizin toplam denetimini sağlayarak yazılımı kendi hosting hesabınıza yüklemek anlamına gelir. Ancak, kendi kendine barındırılan WordPress’in aksine, Weebly’yi yalnızca Weebly ile ortaklık yapan bir barındırma sağlayıcısına kaydolarak ev sahipliği yapabilirsiniz; site oluşturucu, diğer önemli içerik yönetim sistemlerinde olduğu gibi tek tıklamayla kurulumlarda kullanılamaz.

5. Weebly Bloglar, İş Dünyası veya Diğer Projeler için En İyisidir?

Weebly, bloglama, etkinlikler, portföyler ve çevrimiçi mağazalar gibi çeşitli farklı ihtiyaçlara göre uyarlanmış etkileyici, profesyonel temalarla mükemmeldir. Blog şablonları kendi başlarına durabilir veya daha büyük bir web sitesinin parçası olarak çalışabilir ve yayınlama araçları kullanıcılara içerikleri üzerinde tam kontrol sağlar. Girişimciler, e-Ticaret sitelerinin bir parçası olarak tam entegre bir alışveriş sepeti ve ödeme sürecine sahip olmaktan keyif alacaklar, ancak daha deneyimli site sahipleri Shopify, WooCommerce veya Magento gibi daha özel bir e-Ticaret platformunu tercih edebilirler..

Kullanım durumu ne olursa olsun, Weebly müşterileri, arama motorlarının ve kitlelerin sitenizi bulmasına yardımcı olan güçlü SEO veya arama motoru optimizasyonunu takdir edecektir. Tüm Weebly sitelerinde bir site haritası, meta açıklamalar, alternatif etiketler ve diğer özellikler ile anahtar kelimelerin araştırılması ve trafiğinizin büyütülmesi için yararlı bir rehber bulunur.

6. Nasıl Başlarım?

Penn State’teki bir sınıf projesi olarak günlerinden bu yana Weebly platformu, yaklaşık 300 kişiyi istihdam eden 455 milyon dolarlık bir şirket haline geldi. Site oluşturucusuna ek olarak, Weebly, çevrimiçi markanızı oluşturmak için tam özellikli bir araç seti olmak için e-Ticaret ve e-posta pazarlama araçlarını ekledi.

ÜCRETSİZ Weebly ile Başlayın »

Artık platform hakkında okuduğunuza göre, şimdi dalış yapma ve web sitenizi çevrimiçi hale getirme zamanı. İlk kararınız sitenizi Weebly ile veya kendi hosting hesabınızda barındırmak olacaktır. Weebly’nin barındırılan seçeneğini geçtikten sonra sitenizi hareket ettirmekten kaçınmak için, saygın bir paylaşılan ana makineye gitmenizi öneririz.

Daha önce kefil olduğumuz Bluehost’a ek olarak, SiteGround başka bir birinci sınıf seçenektir. SiteGround 2016 yılında Weebly hizmetlerini sunmaya başladı; biraz daha pahalı olsa da, SiteGround ek performans ve destekle birlikte üstün performansla birlikte gelir. Mutlu site oluşturma!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector