WordPress Hosting Maliyet Karşılaştırması – 2020’nin En Ucuz Planları

En iyi WordPress barındırma planını aramak, meyvesizce altın için kaydırma gibi hissedebilse de, WordPress barındırma maliyeti karşılaştırma kılavuzumuz, kalabalık pazarda gezinmenize ve kaba elmasları tanımlamanıza yardımcı olabilir..


Dünyanın önde gelen içerik yönetim sistemi tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, site sahiplerinin hala yazılıma güç sağlamak için güçlü CMS barındırmalarına ihtiyaçları vardır. Genelleştirilmiş web hosting ve WordPress hosting planları genellikle benzer şekilde tanımlanır – ancak siteniz için hangisi doğrudur? Ve en iyi fırsatları nerede bulabilirsin?

WordPress barındırma planları tüm şekil, boyut ve fiyat etiketlerinde gelir. Aramanız gereken WordPress’e özgü özellikleri, muhtemelen kullanamayacağınız özellikleri özetlerken okumaya devam edin ve her boyuttan bütçeye uygun farklı hizmet türlerini karşılaştırın.

“Genel Olarak En İyi” WordPress Hosting

Inc. 5000’de Mercedes Benz, Samsung, Nikon ve NASA gibi şirketler de dahil olmak üzere ilk 100 şirketin yarısından fazlası markalarının web sitelerini yönetmek için WordPress’e güveniyor. Topluluk güdümlü yazılımın test olduğunu bilmek, bir sonraki adım, WordPress web sitenizi kitlelere ulaştırmak için güçlü ve güvenilir barındırma altyapısıyla eşleştirmektir..

 • İçin en iyisi: Açık kaynaklı araçlarla çevrimiçi bir varlık oluşturmak ve büyütmek isteyen site sahipleri ve geliştiricileri
 • Ana Özellikler: Önceden yüklenmiş WordPress, performansı optimize edilmiş SSD depolama alanı, yükseltilmiş güvenlik araçları ve ücretsiz içerik dağıtım ağı

WordPress platformu uzun zaman önce basit bir blog aracı olarak ününü kaybetti ve şimdi web tasarımı, yenilik, metrikler ve yayıncılığın tüm yönlerini ele alan kapsamlı bir hizmet olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, Fortune 500 parasını bir WordPress barındırma planına harcamanıza gerek yok; Aşağıdaki bu şirketler ayda 5 $ veya daha düşük fiyata sunulan inanılmaz hizmetleri vurgulamaktadır.

Diğer üst WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

“Ucuz” WordPress Barındırma Maliyeti: Ayda 2 $ – 5 $

Dürüst olalım: Hiç kimse ihtiyaç duyduklarından fazlasını yapmak istemiyor. Açıkçası, çoğu insan web hosting söz konusu olduğunda fazla gerekmez. Bu nedenle, aşağıda vurguladığımız gibi, uygun paylaşılan barındırma hizmetleri, dar bütçeli olanlar için ücretsiz WordPress yazılımı ile son derece iyi eşleşir..

 • İçin en iyisi: Minimum özelleştirmelerle mütevazı, güvenilir bir web sitesi isteyen yeni başlayanlar, blogcular ve profesyoneller
 • Ana Özellikler: Tek tıklamayla WordPress kurulumu, otomatik güncellemeler, ücretsiz alan adı kaydı ve e-posta hesapları ve 7/24 destek

Elbette, WordPress.com’daki kişilerden teknik olarak ücretsiz WordPress barındırma bulabilirsiniz, ancak markalı bir alt alanla sınırlandırılır ve reklam göstermeye zorlanırsınız. Bunun yerine, uzmanlığı, geniş özellik portföyünü ve WordPress deneyiminizi ayda sadece birkaç dolar için son derece keyifli hale getirecek her zaman kullanılabilir destek personeline sahip güvenilir bir üçüncü taraf barındırma sağlayıcısına göz atın..

Diğer uygun fiyatlı WordPress sunucularını görün »

“Cloud” WordPress Barındırma Maliyeti: Ayda 5 $ – 8 $ arası

Piyasadaki en sıcak barındırma yapılandırmalarından biri olan bulut barındırma, AWS, Azure veya Google Cloud’un karmaşık, geliştirici merkezli tekliflerinin çok ötesine geçti. Şimdi, ölçeklenebilir ve güvenilir altyapı, 2020’nin en iyi paylaşılan, VPS ve özel sunucu planlarının arkasındaki aynı güvenilir markalar aracılığıyla yeni başlayanlar ve küçük işletmeler tarafından kolayca kullanılabilir.

 • İçin en iyisi: Web sitesi dalgalanan ve artan trafik taleplerini karşılaması gereken küçük işletme sahipleri ve deneyimli geliştiriciler
 • Ana Özellikler: Bilgi işlem kaynakları eklemek veya kaldırmak, eklentileri önbelleğe almak ve ortamınızın PHP sürümü üzerinde kontrol için gösterge tablosu

Bulut barındırma, uygulaması kolay olmaktan inanılmaz performansa, verimliliğe ve satın alınabilirliğe kadar WordPress ile aynı güçlerin çoğunu güçlendirir. Bir tür bulut hizmeti kullanan işletmelerin% 90’ı ile hangi sağlayıcıların size avantaj sağlayabileceğini kontrol edin:

Diğer bulut WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

“Yönetilen” WordPress Barındırma Maliyeti: Ayda 5 $ – 20 $ +

Dikkate alınması gereken en önemli WordPress kategorisi, tanımlı bir sunucu yapılandırması olmayan kategoridir. Bunun yerine, yönetilen WordPress barındırma, barındırma sağlayıcınızdan gelen hizmet ve destek düzeyini ifade eder. Size yalnızca sunucu alanı, ağ bağlantıları ve tek tıklamayla yükleme komut dosyaları kitaplığı vermek yerine, yönetilen hizmetler sunan ana bilgisayarlar, tüm teknik kurulum, yapılandırma ve sürekli bakım konusunda yardımcı olacaktır..

 • İçin en iyisi: Sunucu bakımı, yazılım güncellemeleri veya güvenlik yapılandırmaları yerine işlerine veya çevrimiçi içeriklerine odaklanmak isteyen site sahipleri
 • Ana Özellikler: Eller serbest sunucu bakımı, 24 saat izleme, özel performans optimizasyonu ve e-ticaret siteleri için PCI uyumluluğu

Tahmin edebileceğiniz gibi, yönetilen WordPress hizmetlerinin site sahiplerine sağladığı zaman tasarrufu ve gönül rahatlığı, daha fazla özellik ve daha yüksek fiyatlar anlamına gelir. Gerçekten premium destek sunmadan bandwagon’a atlayan şirketlere karşı dikkatli olmak isteseniz de, aşağıda listelenen üç sağlayıcı WordPress uzmanlığı ve yüksek dokunma desteği arasında mükemmel bir denge kurar..

En iyi yönetilen diğer WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

Bir WordPress Web Sitesinin Maliyeti?

Artık en ucuzdan daha pahalı seçeneklere kadar ne kadar WordPress barındırma maliyeti ele aldığımıza göre, WordPress ile ilişkili diğer maliyetleri inceleyelim. CMS yazılımı ücretsiz olsa da, sitenizi başlatmadan önce birkaç yatırım yapmanız gerekecektir:

 • Alan adı: Sık sık web hosting planları ile ücretsiz bir alan adı kaydı bir yıl alabilirsiniz, ancak bu genellikle yılda 10 $ 20 $ arasında değişen yıllık bir gider olacaktır. Kişisel bilgilerinizi alan adı gizliliğiyle korumak istiyorsanız 5 ila 10 ABD doları daha ekleyin.
 • Tema: Tonlarca ücretsiz WordPress teması bulabilirsiniz, ancak sitelerinin güvenliği ve performansı konusunda ciddi olanlar için uzun vadede genellikle iyi çalışmazlar. Modern kodlama standartlarına ve sık güncellemelere dayanan yüksek kaliteli bir tema için 50 ila 100 $ harcamayı bekleyin.
 • eklentiler: Birçok ücretsiz eklenti, özellikle güncellemelere ve güncellemelerin sıklığına dikkat ederseniz, daha güvenilirdir. Bununla birlikte, işletme sahipleri büyük olasılıkla kritik pazarlama, güvenlik ve işlevsellik için premium eklentilere geçmek isteyeceklerdir. Bu nedenle, bu bütçe kalemi çılgınca değişir, hiçbir şeyden birkaç yüz dolara kadar.
 • Geliştirici zamanı: Her şeyi kuracak mısın yoksa projeyi bir profesyonele dönüştürmek mi istiyorsun? İşin kapsamına bağlı olarak, geliştiriciler kolayca yeni bir WordPress sitesi almak için birkaç bin dolar ücret alabilir.

Gördüğünüz gibi, bir WordPress web sitesiyle ilişkili maliyetler, istediğiniz web sitesinin türüne bağlı olarak oldukça hızlı bir şekilde ölçeklenebilir. Teknik olarak ücretsiz olarak başlayabilmenize rağmen (bir sonraki sorumuza bakın), en iyi seçeneğiniz, ücretsiz bir etki alanına sahip bir barındırma planına 50 ila 100 dolar harcamak ve oradan gitmek. Blogcular ve profesyonellerin daha fazla harcama yapmaları gerekmeyecekken, işletmeler ve daha yüksek beklentileri olanların daha yüksek bir oranda yatırım yapmaları gerekecek.

WordPress Web Sitemi Ücretsiz Nasıl Barındırırım?

Ücretsiz web barındırma planları ve neden genellikle değerlerinden daha fazla soruna neden oldukları hakkında bolca yazdık, ancak WordPress topluluğu, platformun en temel kullanıcıları için şaşırtıcı derecede iyi bir seçenek oluşturdu.

Bir WordPress alt etki alanı (siteniz.com yerine siteniz.wordpress.com) kullanmakta sorun yaşıyorsanız, popüler açık kaynaklı yazılımın arkasındaki şirkete yakından bakın. Kod tabanı, geliştirme çabaları ve açık kaynak topluluğu WordPress.org’da toplanırken, WordPress.com, WordPress yaratıcıları tarafından Automattic’te yürütülen ticari bir teklifi temsil ediyor.

Yönetilen barındırma hizmetleri ücretsiz katmanda çok azdır, ancak plan yeni kullanıcıların derin bir dalış yapmadan önce WordPress arayüzü ile rahat etmeleri için harika bir yoldur. Çevrimiçi bir mağaza açmak veya özel bir alan adı kullanmak istiyorsanız daha pahalı bir plana kaydolmak istersiniz, ancak asla sıkıcı yazılım güncellemeleri ve diğer yönetim görevleri hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki incelememizi tıklayın:

WordPress.com

WordPress.com logosu

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı
$ 0.00

 • Yaşam boyu ÜCRETSİZ hosting WordPress alt etki alanında
 • Jetpack üzerinden yerleşik pazarlama ve analiz araçları
 • Düzinelerce ÜCRETSİZ tema arasından seçim yapın
 • Özel bir alan adı kaydı ve e-ticaret işlevselliği için yükseltme
 • WordPress.com’da şimdi başlayın.

WORDPRESS
DEĞERLENDİRME

4.9

★★★★★

Yönetilen WordPress Buna Değer mi?

Hayattaki güzel şeylerin tadını çıkarmak ve her seferinde kendinizi tedavi etmek sorun değil. Bir uçağın koltuklarını yükseltmek, daha hoş bir otel odasına dalmak veya ailenizin anılarını şekillendiren heyecan verici geziler ve deneyimler planlamak, mutluluğunuz ve çevrenizdeki diğer insanların yaşamları üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olabilir..

Öte yandan, bazı soluklar ve cronut veya bin dolarlık çanta gibi modaya uygun satın alımlar düz bir şekilde düşebilir ve paranızı biriktirmenizi diler. Peki, yönetilen WordPress barındırma bu spektrumun neresinde düşüyor??

WordPress düzenleme arayüzünün ekran görüntüleri

WordPress kullanıcı arabirimi yeni başlayanlar için kolaydır, ancak uzmanların kolaylıkla yayınlamalarını sağlar.

Cevap, elmas ve kübik zirkon arasındaki farkı tespit etme yeteneğinize bağlıdır. Genelleştirilmiş web barındırıcılarından bazıları, yükseltilmiş özellikler sağlamadan yönetilen WordPress hizmetlerinin reklamını yapar; sunucuları her türlü çerçeveyi ve programlama dilini çalıştırmaya hazır olmalıdır.

Bununla birlikte, WP Engine ve Flywheel dahil olmak üzere premium yönetilen WordPress hizmetlerinden bazıları, çok pahalı olabilecek ve ilk kez site sahipleri için en üst düzeyde yüksek güçlü barındırma hizmeti sunuyor.

Nihayetinde, en iyi bahsiniz web sitenizin ihtiyaçlarına ve WordPress deneyimine ciddi bir şekilde bakmak, ardından bunları bütçenizi karşılayan mevcut planlarla karşılaştırmaktır. Hemen hemen her zaman potansiyel baş ağrılarını ortadan kaldıran zaman kazandıran avantajlarla tedavi edilmenizi öneririz, bu nedenle bu makale araştırmanıza başlamak için harika bir yerdir.

WordPress Web Sitenizi Başlatmak ve Ölçeklendirmek için İhtiyacınız Olan Her Şey

Barındırma ve ücretsiz WordPress yazılımını edindikten sonra, esasen hazırsınız! Başlattıktan sonra, sitenizin bazı yeni sürüm araçlara ve özelliklere hazır olduğunu gösterebilecek büyüme belirtilerine dikkat edin.

Örneğin, özellikle WordPress ana bilgisayarlarının bir web uygulaması güvenlik duvarı ek güvenlik için. WordPress en popüler yayıncılık platformları arasında olduğu için aynı zamanda en sık saldırıya uğrayanlardan biridir. Bir WAF, WordPress kurulumunuzun çevresinde ek bir koruma katmanı görevi görür ve gelen HTTP isteklerini inceler.

Denklemin performans tarafında, güçlü bir içerik dağıtım ağı. CDN barındırma, web sitenizin önbelleğe alınmış sürümlerini ziyaretçilerinizin belirli coğrafi konumlarına mümkün olduğunca yakın depolayan küresel bir sunucu ağı gerektirir. CDN’ler, önemli milisaniye sayfa yükleme hızından tasarruf ederek sitenizi potansiyel müşterilere hitap etme olasılığını artırır.

Oradan, Arama motoru optimizasyonu stratejiler ve Pazarlama araçları yeni kitlelere ulaşmanıza yardımcı olabilir. WordPress SEO eklentileri ile doludur ve son zamanlarda en iyi e-posta pazarlama platformlarını inceledik. Bazı sosyal medya paylaşım entegrasyonlarına serpiştirin ve iyisiniz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector