Yıllık Maliyete Göre Web Sunucuları (2020) – 12 En İyi Plan

Gösterişli, düşük maliyetli aylık fiyatlar şüphesiz site sahiplerine hitap ediyor olsa da, en iyi web barındırıcılarını yıllık maliyete göre sıralamak, web sitenizi oluşturmak, başlatmak ve barındırmak için ne harcayacağınıza dair çok daha gerçekçi bir resim sunuyor.


Ne kadar web hosting için ödeme tahmin zor bir çaba olabilir. Çoğu sağlayıcı, 30 günlük hizmet için ucuz, cezbedici oranların reklamını yapar. Bununla birlikte, bu oran genellikle yalnızca üç yıllık hizmet taahhüdünde bulunur ve ödeme yaparsanız kullanılabilir. Bir pazarlık yaptığınızı düşünebilirsiniz, ancak yalnızca başka bir şirketin sitenizi uzun vadede çok daha ucuza barındırabileceğini öğrenmek için.

Size söylemek için pazarlama hilelerini kesmek için buradayız tam olarak ne bekleyebilirsiniz barındırma bir yıl için kayıt olduğunuzda. Her bir ana bilgisayarın temel paylaşılan barındırma planını sepetimize koyduk ve ödeme sürecini takip ederek vergileri, kurulum ücretlerini ve değişen fiyatları izleyerek web barındırma fiyatlarının bu kadar hareketli bir hedef gibi görünmemesini sağladık.

1. Hostinger – 35,88 $ / Yıl

Zaten bizim favori ucuz web barındırma sağlayıcılarından biri olan Hostinger, barındırma istediğiniz süreyi uzatırken tamamen saçma indirimler sağlar. Ciddi, başka nerede dört yıl boyunca 50 $ daha az bir web sitesi barındırabilirsiniz?

Hostinger, rakiplerine kıyasla gülünç derecede düşük fiyatlar sunuyor, iki ve dört yıllık planlar hala diğer çoğu barındıranın bir yıllık barındırma paketinden önemli ölçüde daha az maliyetli. Daha da iyisi, şirket check-out sırasında diğer öğeleri sepetinize gizlemeye çalışmaz: Barındırma fiyatı ödeyeceğiniz fiyattır.

Elbette, Hostinger’in temel planında yalnızca bir web sitesi ve e-posta adresiyle sınırlısınız, ancak LiteSpeed ​​önbelleği, ücretsiz alan adı kaydı ve hızlandırılmış WordPress ortamları, şirketin bu gerçek olamayacak kadar iyi köşelerle kesmediğini gösteriyor Fiyat:% s:

 • Bir aylık plan: 14,98 $ (aylık 9,99 $ artı kurulum ücreti)
 • 12 aylık plan: 35,88 $ (aylık 2,99 $)
 • 24 aylık plan: 38,16 $ (aylık 1,59 $)
 • 48 aylık plan: 47,52 $ (aylık 0,99 $)

Bootstrapped, çalışanlara ait hosting sağlayıcı 2004 yılında başladı ve hala çeşitli planlarda etkileyici hizmetler sunuyor. 29 milyon küresel müşteriye sahip olan Hostinger, her gün yaklaşık 15.000 yeni müşterinin kaydolduğunu görüyor – her beş saniyede bir yeni müşterinin karşılığı. Profesyonel ipucu: Şirket düzenli olarak giriş seviyesi paylaşılan barındırma planlarını ayda 1 dolardan daha az bir fiyata satışa sunduğundan Hostinger’ı sık sık kontrol edin.

2. iPage – $ 35,88 / Yıl

En ucuz yıllık maliyet için Hostinger ile bağlantılı olan iPage, iki ve üç yıllık planlarında ortalamadan daha iyi fırsatlar sunuyor. Acemi dostu şirket, barındırma teknolojilerinin çoğunu şirket içinde geliştirerek bunu yapıyor. Pahalı cPanel lisansları için ödeme yapmak veya üçüncü taraf bir web sitesi oluşturucuya erişmek (ve maliyeti müşterilere aktarmak) için iPage kendi kontrol panelini, vDeck’i ve sağlam bir sürükle ve bırak tasarım aracını yarattı.

 • 12 aylık plan: 35,88 $ (aylık 2,99 $)
 • 24 aylık plan: 59,76 $ (aylık 2,49 $)
 • 36 aylık plan: 71,64 $ (aylık 1,99 $)

İPage’in biraz kısa olduğu yerlerde, ödeme işlemi sırasında. Barındırma süresi uzunluğunu seçtikten sonra planınızı özelleştirmeye yönlendirilirsiniz. Bununla birlikte, şirket siparişinize alan adı gizliliği, güvenliği ve otomatik yedeklemeler için araç ekleme özgürlüğünü ele alır – her yıl 70 ABD Doları daha fazla.

Ayrıca, premium web sitesi oluşturucu, G Suite ve WordPress optimizasyonu gibi ek yükseltmelere yaklaşık 175 $ daha ekleme seçeneğiniz de var. İPage’in hizmet ve taban ücretlerini sevsek de, bütçeye duyarlı müşteriler bu karanlık UX satış taktiklerini arıyor olmalı.

3. FatCow – $ 44.04 / Yıl

Sahnedeki en eski barındırma sağlayıcılarından biri olan FatCow, 1998 yılında New Mexico, Albuquerque’de başladı ve süreyi bireysel site sahipleri ve küçük işletmeler için uygun fiyatlı barındırma planlarında yönetmeye devam ediyor. Endurance International Group ailesindeki kardeş şirketlerinde olduğu gibi, FatCow planları ücretsiz alan adı kaydı, reklam kredileri ve tek tıklamayla uygulama yüklemeleri gibi bir ton avantajla paketlenmiştir.

 • 12 aylık plan: 44.04 $ (aylık 3.67 $)
 • 24 aylık plan: 75,60 $ (aylık 3,15 $)
 • 36 aylık plan: 113,40 $ (aylık 3,15 $)

Şimdi Boston bölgesindeki iki veri merkezi ile FatCow, şirketin ağındaki hemen hemen her sunucunun müşterilerin web sitesi dosyalarına erişmesini ve bunları teslim etmesini sağlayan verimli bir havuzlu sunucu ortamına güveniyor. geleneksel barındırma altyapılarından daha.

4. SiteGround – 47.40 $ / Yıl

Yıllık 45 ABD doları eşiğini aştıkça, birkaç tanınabilir isim ve güvenilir barındırma markası görmeye başlıyoruz. SiteGround, gelişmiş özel teknolojileri düşük maliyetlerle ve yüksek düzeyde müşteri desteğiyle mükemmel bir şekilde birleştirir. Bu sunucunun benzersiz hizmet yaklaşımına bayılıyoruz; Saniyeler içinde yanıt vermeyi garanti etmenin yanı sıra, SiteGround fiyat yapısını potansiyel müşteriler için basit ve anlaşılır hale getirmeyi bile hedefliyor.

 • Bir aylık plan: 18,90 $ (3,95 $ artı kurulum ücreti)
 • 12 aylık plan: 47,40 $ (aylık 3,95 $)
 • 24 aylık plan: 94,80 $ (aylık 3,95 $)
 • 36 aylık plan: 142.20 $ (aylık 3.95 $)

Gördüğünüz gibi, SiteGround, barındırma için ne kadar süreyle kaydolduğunuza bağlı olarak farklı bir aylık ücret almaz. Şirketin fiyatlandırma yaklaşımının yanı sıra beklenen maliyetleri, yükseltmeler için olası seçenekleri ve hatta seçtiğiniz ürün için yenileme oranlarını (ki, biraz yüksek) açıkça belirleyen bir ödeme sürecini gerçekten takdir ediyoruz. SiteGround’un teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için incelememizi okuyun:

5. InterServer – 49.51 $ / Yıl

Uygun fiyatlı aylık web hosting bulmak neredeyse imkansızdır. Kısa vadeli planlar bir hosting şirketi için en az karlı olduğu için, çoğu sağlayıcı fiyatlarını ve kurulum ücretlerini teklifi değerli hale getirmek için arttırır – ancak InterServer’ı değil. Bunun yerine, şirket sadece ilk ayınız için bir kuruş harcıyor ve zor üç ve altı aylık planları da sunuyor. Biz sadece HostingAdvice okuyucuları için bu özel fiyat müzakere InterServer hakkında çok güçlü hissediyorum; bu anlaşmanın şirketin uzun vadeli barındırma paketlerindeki fiyatlandırmayı nasıl etkilediğini görün:

 • Bir aylık plan: 0,01 $
 • Üç aylık plan: 10.01 $ (ilk ay için 0.01 $, ardından ayda 5 $)
 • Altı aylık plan: 23,76 $ (ilk ay için 0,01 $, daha sonra ayda 5 $, sonra% 5 indirim)
 • 12 aylık plan: 49.51 $ (ilk ay için 0.01 $, sonra ayda 5 $, sonra% 10 indirim)
 • 24 aylık plan: 97,76 $ (ilk ay için 0,01 $, daha sonra ayda 5 $, sonra% 15 indirim)
 • 36 aylık plan: 140.01 $ (ilk ay için 0.01 $, sonra ayda 5 $, sonra% 20 indirim)

Tamam, InterServer’ın fiyatlandırma stratejisi listemizdeki daha karmaşık arızalar arasında yer alıyor, ancak asla fiyat artışı görmeyecek hesabınızın ömrü boyunca. Tüm InterServer planları aylık olarak faturalandırılır, yani herhangi bir zamanda herhangi bir ceza olmaksızın iptal edilebilir. Bununla birlikte, daha fazla zaman harcayarak daha yüksek indirimlerden faydalanmaktan korkmayın. Daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

6. A2 Hosting – $ 52.86 / Yıl

Bir web sitesinin hemen çıkma oranının sayfa yükleme süresi bir saniyeden üç saniyeye çıktıkça% 30’dan fazla büyüdüğü göz önüne alındığında, sitenizin kullanılabilir en hızlı sunucularda ve ağda olduğundan emin olmak istersiniz. Bu nedenle A2 Hosting liderleri, rakiplerinden 20 kat daha hızlı sayfa yükleme süreleri sunan özel olarak yapılandırılmış Turbo Sunucuları ile şirketi saf performans etrafında hazırladılar.

 • Bir aylık plan: $ 4.90
 • 12 aylık plan: $ 52.86 (aylık $ 8.99 artı% 51 indirim)
 • 24 aylık plan: $ 93.96 (aylık $ 7.99 artı% 51 indirim)
 • 36 aylık plan: 140.94 $ (aylık 7.99 $ artı% 51 indirim)

Michigan merkezli hosting sağlayıcısı, kurulum ücretlerini sakat bırakmadan makul fiyatlı bir aylık plan sunan birkaç kişiden biridir ve ilk döneminizin süresi dolduğunda yenileme oranları hakkında son derece şeffaftır. Daha deneyimli geliştiriciler için A2 Hosting, bir dizi modern programlama dilini, çerçevesini ve veritabanını destekler.

7. HostGator – 57,25 $ / Yıl

Her ne kadar HostGator Florida’da başlasa da, şirket merkezini 2006 yılında Houston, Teksas’a taşıdı ve yıllık maliyet barındırma web listemiz için yeni bir kırışıklık yarattı. Görüyorsunuz, şirketin Lone Star State’teki varlığı, müşterilerin web barındırma hizmetlerinde satış vergisi ödemeleri gerektiği anlamına gelir. Satış vergisi genellikle sadece somut ürünler için ayrılmış olmasına rağmen, Texas vergi web barındırma hizmetleri ve veri işleme vergi sadece sekiz eyaletlerinden biridir. Neyse ki, genel fiyat etiketiniz üzerindeki etkisi oldukça küçük.

 • Bir aylık plan: 11,68 $ (10,95 $ artı vergi)
 • Üç aylık plan: 24,50 $ (aylık 7,66 $ artı vergi)
 • Altı aylık plan: 49.03 $ (aylık 7.66 $ artı vergi)
 • 12 aylık plan: 57,25 $ (aylık 4,48 $ artı vergi)
 • 24 aylık plan: 101,69 $ (aylık 3,98 $ artı vergi)
 • 36 aylık plan: 101.35 $ (aylık 2.64 $ artı vergi)

HostGator, bir yıl veya daha az web barındırma için listemizdeki biraz daha pahalı seçenekler arasında olsa da, karşılaştırmalı tasarruflarınız şirketin iki ve üç yıllık planlarında önemli ölçüde büyüyor. HostGator’un teknoloji yığınını ve özel olarak oluşturulmuş web sitesi oluşturucusunu seviyoruz, ancak potansiyel müşterilerin kasada aldatıcı satışlara dikkat etmesi gerekiyor. Güvenlik ve otomatik yedeklemelerin yanı sıra SEO araçları, Microsoft Office 365 ve yükseltilmiş SSL sertifikası için diğer seçenekleri takdir etsek de, müşterilerin alışveriş sepetlerine gizlenmeleri gerektiğini düşünmüyoruz.

8. Bluehost – 59.40 $ / Yıl

Hosting şirketiniz Bluehost kadar başarılı ve sevilirken, güvenilir barındırma hizmetleriniz için biraz daha fazla ücret almaktan kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, fiyat etiketi, premium WordPress uzmanlığı, ultra güvenilir altyapı ve sağlam müşteri desteği mirasıyla birlikte gelir. Bluehost gerçekten sektördeki en iyi tam hizmet ev sahiplerinden biridir ve şirketin temel paylaşılan barındırma planı için bu fiyatlar, Bluehost’un yönetilen WordPress’i, profesyonel tasarımı ve diğer premium hizmetleriyle neler bekleyebileceğinize bir göz atın..

 • 12 aylık plan: 59,40 $ (aylık 4,95 $)
 • 24 aylık plan: 94,80 $ (aylık 3,95 $)
 • 36 aylık plan: 106.20 $ (aylık 2.95 $)

Bluehost, rakiplerle karşılaştırıldığında uzun vadeli barındırma planlarında biraz daha iyi bir anlaşmadır, ancak yıllık plan spektrumun üst ucunda yer almaktadır. Şirket, ABD’deki en büyük web barındırma şirketlerinden biri olarak yalnızca GoDaddy, Amazon ve Google’ı izliyor ve internette 2 milyondan fazla web sitesine güç veriyor. Şirketin yakın zamanda yeni sürüme geçirilmiş SSD depolama alanını, sınırsız kaynaklarını ve dahil edilen avantajları takdir ediyoruz; aşağıdaki incelememizde onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

9. GreenGeeks – 59.40 $ / Yıl

Aynı fiyatlandırma yapısını takip ederek ve oldukça pahalı bir aylık plan ekleyen GreenGeeks, çevre dostu teknolojilerin katkısı ile karşılaştırılabilir barındırma hizmetleri sunmaktadır. Web Nötr Projesi’ne göre, internet dünyanın elektrik tüketiminin yaklaşık% 10’unu oluşturuyor ve havacılık endüstrisi kadar CO2 emisyonu üretiyor. GreenGeeks, son teknoloji veri merkezlerine enerji tasarruflu donanım dağıtmanın yanı sıra, tüketildiği şebekenin üç katı kadar yenilenebilir enerji geri getiriyor.

 • Bir aylık plan: 24,95 $ (9,95 $ artı kurulum ücreti)
 • 12 aylık plan: 59,40 $ (aylık 4,95 $)
 • 24 aylık plan: 94,80 $ (aylık 3,95 $)
 • 36 aylık plan: 106.20 $ (aylık 2.95 $)

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde en iyi yeşil web barındırma için listemizi zirveye çıkaran GreenGeeks, güzel, çevre dostu bir yüzden daha fazlasıdır. Şirketin sunucuları LiteSpeed ​​ve MariaDB ile donatılmıştır, bu nedenle 50 kata kadar daha hızlı sayfa yükleri üretmek için oldukça optimize edilmiştir. PHP 7’yi benimseyen ilk ana bilgisayarlardan biri olan GreenGeeks, ücretsiz bir içerik dağıtım ağı, HTTP / 3 uyumluluğu ve özel olarak oluşturulmuş bir önbellekleme çözümüne de sahiptir..

10. InMotion Barındırma – 59.88 $ / Yıl

Hosting planınızın süresi söz konusu olduğunda en az seçenek sunan InMotion Hosting, listemizi yapmak için daha yüksek fiyatlı ana makineler arasındadır. Bununla birlikte, şirketin% 100 memnuniyet garantisi ve her zaman kullanılabilir müşteri desteği, hızlı ve son derece güvenilir sunucularla mükemmel bir şekilde eşleşir. Hala InMotion’a iki yankıran başparmak veriyoruz.

 • 12 aylık plan: 59,88 $ (aylık 4,99 $)
 • 24 aylık plan: 95,76 $ (aylık 3,99 $)

Özellikle WordPress barındırma maliyetleri ve VPS ve diğer gelişmiş hizmet düzeylerinde yönetilen hizmetler söz konusu olduğunda InMotion’ın vurduğu tatlı noktaların fiyatlandırılmasını takdir ediyoruz. Şirket, SSH erişimi ve PHP, MySQL, PostgreSQL, Ruby, Perl ve Python için güncel desteğe sahip geliştiricilerle bir hit – aynı zamanda bir tür Bold Grid site oluşturucusu ile yeni başlayanlara hitap ediyor WordPress, önceden yüklenmiş içerik yönetim sistemleri ve inanılmaz 90 günlük para iade garantisi.

11. JustHost – $ 71.40 / Yıl

İki yıldan daha kısa bir sürede 250.000’den fazla müşteriyi çektikten sonra, JustHost’un geriye dönüp bakmayan hemen bir başarı olduğunu söylemek güvenlidir. Başlangıçta Dot5Hosting ve Host Clear’ın yaratıcısı tarafından kurulan JustHost, o zamandan beri Endurance International Group’a katıldı ve aynı faturalama işlemlerinin çoğunu takip ediyor. Şirket biraz daha yüksek oranlarda geliyor, ancak tanıdık arayüzü ve özellikleri takdir edebiliriz.

 • Bir aylık plan: $ 7.99
 • 12 aylık plan: 71,40 $ (aylık 5,95 $)
 • 24 aylık plan: 118,80 $ (aylık 4,95 $)
 • 36 aylık plan: 142.20 $ (aylık 3.95 $)

Yeni JustHost müşterileri, arama motoru reklamcılığı kredileri, binlerce şablon içeren bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ve ABD tabanlı destek aracıları içeren şirketin pazarlama, tasarım ve destek paketlerinde bulunan ek avantajları elde eder. Paylaşılan barındırma uzmanları VPS, özel hatta WordPress’e özgü planlar sunmaz, bunun yerine platformunda 1 milyondan fazla web sitesini sunmaya odaklanmayı tercih eder. Sitenizi taşımanız gerekiyorsa başka bir yere bakmanız gerekebilir, ancak JustHost başlamak için güvenli bir yer sunar.

12. HostPapa – 71,40 $ / Yıl

Bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen bir barındırma sağlayıcısı olan HostPapa, müşterilerine aile gibi davranır. Şirket, telefon ve sohbet desteği isteklerine anında yanıt vermeyi vaat ediyor ve çevrimiçi biletlere 10 dakikadan daha kısa sürede yanıt verecek. HostPapa’nın sunucuları çok hızlı SSD’lerle donatılmıştır ve modern CloudLinux ve cPanel kullanır ve şirket başlamanıza yardımcı olmak için bire bir eğitim ve katılım sunar.

 • 12 aylık plan: 71,40 $ (aylık 5,95 $)
 • 24 aylık plan: 118,80 $ (aylık 4,95 $)
 • 36 aylık plan: 142.20 $ (aylık 3.95 $)

Yeni müşteriler, tüm bu avantajlar için biraz ağır bir ücret ödemek zorunda kalacaklar – ayrıca şirketin ödeme sırasında alışveriş sepetlerine eklediği 40 dolarlık ek ürünlere dikkat edin. Bununla birlikte, siz ve 500.000 müşteri daha düşük yoğunluklu sunucuların ve sınırsız bant genişliği, depolama alanı, e-posta adresleri, veritabanları ve tonlarca diğer kaynakların performans artışlarından yararlanacaksınız..

Web Sitesi Barındırma İçin Ödeme Yapmalı mıyım?

Gerekmiyorsa neden web hosting için ödeme yapmalısınız? Elbette, çeşitli güvenilirlik ve itibarlara sahip teknik olarak ücretsiz web barındırma hizmetleri vardır, ancak burada listelediğimiz planlarla standart olarak gelen özelliklerin, performansın veya güvenliğin genişliğini deneyimlemezsiniz.

Güvenilir ücretsiz web barındırma genellikle Wix, Weebly ve WordPress.com gibi platformların, kendi alt alanlarında tasarım araçlarının ölçeklendirilmiş sürümlerini sunan denemeler biçiminde gelir..

Maliyet konusunda bilinçli tüketicilerin doğal olarak bazı karşılaştırma alışverişleri yapmak isteyeceklerini biliyoruz ve fiyat genellikle bu karar verme sürecine hakim. Bununla birlikte, bir ev sahibinin marka bilinci oluşturma, içerik ve özellikleri hala çok önemlidir, bir Nielsen çalışması, katılımcıların% 56’sının kolaylığın fiyat etiketlerinden daha önemli olduğunu belirtti.

Şeffaf tasarruflar üzerinde kaliteye değer verenler için, belki de daha iyi soru, bir web sitesini barındırmanın en ucuz yolu nedir? Şanslıyız, en ucuz web barındırma sağlayıcılarını test ettik, inceledik ve sıraladık ve yükseltilmiş teknolojileri ve müşteri desteği için kefil olabiliriz.

Kendi Web Sitemi Sunabilir miyim?

Yine… doğru cevap ile önerilen cevap arasında bir fark var. Evet, kendi web sitenizi evden teknik olarak barındırabilirsiniz – nasıl yapılacağına dair adım adım bir kılavuz bile yazdık.

Bir sunucunun dahili bileşenlerinin görüntüsü

Bir sunucunun tüm iç işleyişinden memnun musunuz? Kendi web sitenizi barındırmak istiyorsanız, olmanız gerekebilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ortamınız üzerinde tam kontrole sahip olmak, öğrenme deneyimi ve artık barındırma faturaları almamak gibi böyle bir maceraya atılmak isteyebileceğiniz birçok neden var. Ancak, kendi sunucunuzu kurmak ve çalıştırmak, makinenizi güvenlik ve performans için en son standartlara uygun tutmak için çok fazla kalıcılık ve bakım gerektiren oldukça teknik bir çabadır..

Bizim için, kendi web sitenizi barındırma ile ilişkili ödülden çok daha fazla risk var. Yeni bir deneme, belki de, ancak çevrimiçi veya profesyonel her türlü işletme için doğru kurulum değil. Yönetimsel deneyim istiyorsanız, bayi barındırma düşünün. Web sitenizi ve diğerlerinin kaynaklarını barındırmak için kullanabileceğiniz sunucu kaynaklarının daha büyük bir bölümünü alacaksınız.

Web Hosting Aylık Ne Kadar? Dikkate Alınması Gereken Diğer Fiyatlandırma İpuçları

Size her ay ne kadar web hosting maliyeti gerektiğini genel bir fikir vermek için en iyi ana temel paylaşılan hosting planları çeşitli aylık oranları dahil. Yine de diğer barındırma planlarına bir göz atın ve barındırma fiyatlarının gamını bulacaksınız:

 • Paylaşılan Evsahipliği, Bu makalede odaklandığımız, genellikle ihtiyacınız olan kaynakların türüne, kaç tane web sitesi barındırmak istediğinize ve bir e-ticaret mağazası işletip işletmediğinize bağlı olarak aylık 2 ila 10 ABD doları arasındadır..
 • Bulut barındırma ve VPS barındırma fiyatlar oldukça çarpıcı bir şekilde dalgalanabilir; bulut sağlayıcısına bağlı olarak, faturanız her ay değişebilir. Orada birkaç daha iyi fırsat bulabilirsiniz, ancak genellikle aylık 20 ila 50 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz.
 • Özel sunucu barındırma kesinlikle en pahalı seçenek, ama aynı zamanda size en fazla bilgi işlem ateş gücü veren seçenek. Bir sunucunun tamamını kendiniz için ayırmak aylık en az 75 $ ve genellikle çok daha fazladır.

Bununla birlikte, bu liste, premium bir WordPress teması, ekstra güvenlik veya performans geliştirmeleri veya G Suite veya Microsoft Office 365 gibi üretkenlik ve işbirliği hizmetleriyle entegrasyonlar gibi ek masrafları dikkate almaz. Temel web sitesi alan adlarının ücretsiz olarak ( ilk yıl) her yıl 15 dolara kadar.

İster bir ay, ister bir yıl veya on yıl için kayıt olun, ev sahiplerinin büyük çoğunluğu ilk dönemden sonra oranlarınızı önemli ölçüde artıracaktır. Kablo veya internet şirketinizin ücretlendirdiği giriş oranlarını, ardından bir sonraki faturayı nasıl açacağını düşünün. Barındırma giderlerinizle atlamak sadece hafif olabilir, ancak bazı şirketler oranınızı iki katına veya üç katına çıkarır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector