Yönetilen Hosting Nedir? (6 En İyi Ana Makine Seçenekleri)

Yönetilen hosting nedir, sorabilirsiniz? Biz gayrimenkul ile açıklamak gibi bizimle ayı.


Paylaşılan hosting bir apartmanda yaşıyorsa (aynı binayı paylaşan birden fazla kiracı ile), VPS hosting bir kınamak sahibi olmakla eşdeğerdir – bazı kaynakları komşularınızla paylaşırken, mülkünüzü korumaktan nihayetinde sorumlusunuz.

Bulut barındırma bir otelde kalıyor, bir Airbnb kiralıyor, hatta belki de koltuk sörfü yapıyor – kalıcı bir eviniz yok ama her zaman kalacak bir yeriniz var. Dedicated hosting bir ev sahibi gibi olurdu; başka hiç kimse kaynaklarına erişime sahip değil.

Bu benzetmede, yönetilen barındırma bir mülk yöneticisi veya bir tamirci gibidir. Bazı işlerle ilgilenirler, böylece rahatlayabilir veya geçimini sağlayabilirsiniz; yönetilen barındırma şirketleri teknik malzeme ile ilgilenir hangi içeriği oluşturacağınıza siz karar verirken.

“Yönetilen VPS” Barındırma nedir?

VPS hosting, sunucu seçeneklerinizi özelleştirmek için daha fazla kontrol sağlar – ancak tam kontrol değil. Bu durumda, yönetilen barındırma bir kınamak sahiplerinin derneği gibidir. Evet, teknik olarak büyük bir parti atabilirsiniz, ancak nihayetinde komşularınız şikayet edecek. Yönetilen VPS barındırma, tüm komşuların iyi geçinmesini ve topluluğun izlenmesini sağlar.

Bununla birlikte, yakın izleme ile yönetilen bulut ve VPS barındırma sağlayıcıları, sizi hızlı bir şekilde uyarabilir ve ölçeklendirmenin en iyi yolu hakkında öneriler sunabilir – çoğu durumda yükseltmeleri sizin için halleder. Alternatif olarak, ev sahibi, mülkünüzün özel bir sunucuya atlamaya hazır olup olmadığını size bildirebilir. Yönetilen VPS barındırma için en iyi seçeneklerimiz:

Diğer VPS ana bilgisayarlarına bakın »

“Yönetilen WordPress” Barındırma Nedir?

Yönetilen barındırma hizmetleri genellikle sizin için bir sunucu ve diğer altyapı ile ilgilenen barındırma yöneticilerine atıfta bulunduğundan, WordPress barındırma biraz kafa karıştırıcı olabilir. Esasen, yönetilen barındırma sağlayıcınız hala sizin için tüm teknik şeylerle ilgilenecektir – ancak bu sefer hepsi WordPress sitenizin daha hızlı ve daha güvenli çalışmasına yardımcı olmak adına olacak.

Yönetilen WordPress sunucuları, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemiyle size sorunsuz bir deneyim sunar. Ana bilgisayarlar, aşağıda listelenenler gibi, genellikle web uygulaması güvenlik duvarlarını, hazırlama alanlarını ve performans için ince ayarlanmış WP’ye özgü önbellek çözümlerini yükler. WordPress Core kurulumunun ve eklentilerinizin otomatik güncellemelerini unutmayın!

En iyi yönetilen diğer WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

“Yönetilen Sunucu” Barındırma nedir?

Yönetilen adanmış barındırma paketleri genellikle en çok hizmeti sunarken, yönetilen bulut ve VPS hizmetlerinin altyapı kurulumu ve bakımına odaklanma olasılığı daha yüksektir. Bir sunucunun tamamını kullanmak için en yüksek doları ödüyorsanız, yönetilen hizmetler büyük olasılıkla bankayı kırmaz. Gerçek beyaz eldiven hizmeti için aşağıda listelenen ana bilgisayarlardan birine kaydolmayı düşünün.

Özel hosting evinizde, yönetilen hizmetler bir peyzaj şirketi veya tamirci kiralamak gibidir. Resimleri duvara asmaktan hala büyük sorumlusunuz, ancak boyamak, temizlemek ve pişirmek istediğiniz kadar insan kiralayabilirsiniz. İşte yönetilen adanmış barındırma için ilk üç seçtiklerimiz:

Diğer en iyi özel sunucu ana bilgisayarlarına bakın »

Temel Bir Tanım

Yönetilen hizmetlerin bileşenlerinin grafiğiBasit ifadeyle, yönetilen barındırma hizmetleri bir sunucunun en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için gerçekleştirilmesi gereken uygulamalı BT çalışması miktarını en aza indirin. Bu tür bir planla, barındırma şirketi yazılımınıza odaklanırken donanımı ele alacaktır..

Bir web sunucusunu yönetmek için gereken bilgiye, personele veya zamana sahip değil misiniz? Yönetilen web barındırma için kaydolun.

Yönetilen barındırma adanmış barındırma ile biraz eşanlamlıydı. Adanmış barındırma sağlayabilen daha büyük şirketler, BT ekiplerinin web sunucularını işlemesini isteyip istemediklerine veya şirket içi donanıma odaklanıp sunucuları barındırma şirketine bırakıp bırakmalarına karar veriyor.

Yönetilen Hosting’e Giriş

Yönetilen barındırma dahil belirli hizmetler barındırma şirketleri arasında çılgınca değişebilir. Bazı şirketler yönetilen barındırma hizmetlerini mevcut bulutlarına, VPS’lerine veya özel paketlerine bir eklenti olarak sunarken, diğerleri her ücrette yönetilen hizmetleri dahil eder veya hatta sistem yönetim ekiplerini saatlik ücretlerle sunar.

Yönetilen hizmet paketlerindeki farklılıklar, barındırma sağlayıcısının yönetmesini istediğiniz şeye bağlıdır: altyapı veya işlemler.

  • Yarı yönetilen barındırma bir barındırma şirketinin desteğini ve altyapısını kullanmak isteyen, ancak kendi sunucularını yönetmek konusunda rahat hisseden kişiler veya işletmeler için mükemmeldir.
  • Tamamen yönetilen barındırma teknik bilgisi sınırlı olanlar için en iyisidir. Tamamen yönetilen barındırma, insanların veya şirketlerin işlerini büyütmeye odaklanmasını sağlar.

Web sitesi aileniz sıkışık daireniz için çok büyüdüğünde, paylaşılan barındırma kompleksinden ve VPS, bulut veya özel barındırma işlemine geçmenin zamanı geldi. Yönetilen barındırma burada parlıyor.

Bazı ana bilgisayarlar paylaşılan paylaşılan barındırma sunar, ancak dikkat: teknik olarak, paylaşılan barındırma doğal olarak yönetilir. Bir şirketin, paylaşılan diğer barındırma paketlerinin çoğunda bulunan bulabileceğiniz aynı cPanel erişimi, 7/24 destek veya tek tıklamayla WordPress kurulumları için ekstra ücret almasına izin vermeyin.

Geri Çekin, Rahatlayın ve Hosting Sağlayıcınızın Geri Kalanı ile ilgilenmesine izin verin

Analoji akışını devam ettirmek için, yönetmeyi bir tatil olarak düşünün. Bu, arkanıza yaslanın, zevk aldığınız şeyi yapın ve başkalarının nitritli teknik detaylarla ilgilenmesine izin verin. Yönetilen barındırma ile, ana bilgisayarınız güncellemeleri yüklerken ve performansı optimize ederken işinize veya tasarımınıza odaklanabilirsiniz.

Yönetilen barındırma, büyüyen bir web sitesi veya çevrimiçi işletmesi olanlar için mükemmel bir çözümdür ve performans ve güvenliği optimize ettiği kadar çok teknik bilgi birikimine sahip değildir. Sitenize uzmanlara güvenmekten korkmayın – size mükemmel bir şekilde bakacaklar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector