Rishikimi i Zgjidhjeve të Rrjetit

Rrjeti i Zgjidhjeve është një nga pionierët e vërtetë të pritjes në Sh.B.A. Një regjistrues popullor i emrave të domain dhe një ofrues pritës, Network Solutions ka miliona përdorues dhe është një nga peshqit e mëdhenj në biznesin e shërbimit online.


Mijëvjeçari i ri, megjithatë, i solli ofruesit disa sfida të reja. Regjistruesit dhe ofruesit e pritjes nga e gjithë bota kanë përmbytur industrinë dhe tani, konkurrenca për çdo dollar është më e ashpër se kurrë.

A ka ende NetworkSolutions ato që duhen për të zmbrapsur rivalët?

Kjo është ajo që do ta zbulojmë së bashku në këtë përmbledhje të Zgjidhjeve të Rrjetit.

Farë janë zgjidhjet në rrjet?

Zgjidhjet e Rrjetit është Kompania e shërbimit të pritjes dhe shërbimit të internetit me qendër në SHBA, duke ofruar paketa të përbashkëta, WordPress dhe VPS. Ajo gjithashtu shet domene dhe çertifikata SSL, së bashku me tregtinë elektronike, sigurinë, postën elektronike dhe shërbimet e marketingut.

Rrjeti-zgjidhje-rishikim-homepage

Fatkeqësisht, Solutions e Rrjetit nuk duket se ka adoptuar plotësisht serverë të dedikuar ose cloud.

Por edhe pa atë, është një formacion i mirë. Emrat e domeneve dhe çertifikatat SSL janë gjithmonë të nevojshme dhe në varësi të madhësisë së projekteve të tyre, klientët mund të zgjedhin midis opsioneve të përbashkëta dhe të pritjes së VPS.

Në atë rast, është krejtësisht e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve të rregullt. Mund të mos jetë i përshtatshëm për ndërmarrjet – por kjo nuk është ajo që po synon gjithsesi kjo kompani.

Sidoqoftë, është më interesante se cilat karakteristika të Zgjidhjeve të Rrjetit mund të ofrojnë për çmimin e saj. Dhe a është një ofrues i mirë?

Le të shohim.

Prmimet e zgjidhjeve të rrjetit

Rrjeti i Zgjidhjeve ka 3 plane pritjeje të përbashkëta me çmimin që fillon nga 9.96 $ / muaj nëse paguani për një vit më parë. Një tjetër mundësi është Professional Hosting për 15.78 $ / muaj duke ju dhënë më shumë burime. Ju gjithashtu mund të hiqni dorë nga Professional Plus për 21.62 $ / muaj.

rrjetit-zgjidhje-rishikim-rrjet-zgjidhje-çmimi

Të gjitha planet përfshijnë një domen falas, skanimi të malware dhe kopje rezervë. Dallimet vijnë në karakteristika të tjera:

 • me Plani i Web Hosting ju merrni hapësirë ​​në disk prej 300 GB, 1000 llogari me email dhe siguroni FTP.
 • Paketë profesionale e hostimit ju merr hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe email, si dhe heqjen automatike të malware.
 • Profesionale Plus përfshin të gjitha tiparet e pakufizuara dhe premton një certifikatë SSL.

Ju mund të merrni një pamje më të mirë të planeve dhe t’i krahasoni ato në tabelë:

Web HostingPritja profesionaleProfesionale Plus
Kufiri i hapësirës së diskut300GBi pakufizuari pakufizuar
Kufiri i brezitpamaturpamaturpamatur
Fushat e lejuara3510
SSLTarifë shtesëTarifë shtesëTarifë shtesë
Llogaritë e postës elektronike1000i pakufizuari pakufizuar
Mbështetja e klientitBiletë, telefonBiletë, telefonBiletë, telefon
Zgjedhja për vendndodhjen e serveritjojojo
Rezervime falas automatikePo (çdo ditë, 14 ditë)Po (çdo ditë, 14 ditë)Po (çdo ditë, 14 ditë)

Ashtu si me të gjithë ofruesit e tjerë, duhet të keni kujdes kur shikoni çmimet. Zakonisht, ju merrni çmimin e shpallur vetëm me një gjatësi të periudhës specifike dhe vetëm për afatin e parë.

E njëjta vlen edhe për Rrjetet e Zgjidhjeve, duhet blini një plan vjetor për të marrë një çmim të reklamuar. Dhe pas afatit të parë, do të shkojë në nivelin e saj mujor. Prandaj kontrolloni tabelën më poshtë për të parë se çfarë çmimi mund të prisni:

Periudha / Plani i PagesësWeb HostingPritja profesionaleProfesionale Plus
1 muaj$ 15.95$ 15.95$ 36,95
1 vit$ 119.50119.50$ 349,50
2 vjet$ 239.00$ 239.00$ 699.00
3 vjet$ 334,60$ 334,60$ 978,60
5 vite$ 499,95$ 499,95$ 1,467.90
10 vite$ 999,90$ 999,90$ 2,935.80

* Taksat shtesë që nuk përfshihen – ato mund të ndryshojnë me vendndodhjen tuaj.

Is’është gjithçka? E shikon, Plani i Pritjes Profesionale në të vërtetë nuk ekziston si plan. Dua të them i sigurt, Zgjidhjet e Rrjetit flasin për të, ata i vendosin ato në posterat e tij promo, të gjitha duken super legjitime. Por çfarë ndodh nëse përpiqeni të blini atë plan ose të paktën të shihni çmimin real?

Mimi është për planin më të lirë të Web Hosting, i cili është befasues. Por, hidhini një sy shtesës – SiteLock Premium, e cila çuditërisht duket nga askund dhe shtyn çmimin deri në atë që reklamohet (por ende nuk është saktësisht kjo).

NetworkSolutions-shqyrtim-NetworkSolutions-profesional-plan

Ajo bëhet edhe më interesante kur doni të hiqni shtesën. Pasi të shtypni butonin Hiq, ju ridrejtoheni në një shportë të re blerjeje me çmime të ndryshme. Siç mund ta shohim, çmimi është i ngjashëm me atë të Planit Professional Plus për 349.50 dollarë në vit. Thjesht nuk përfshihen tipare premium.

Rrjeti-zgjidhje-shqyrtim-rrjet-zgjidhje-premium-çmimi

Nga vjen kjo? Vetëm Zgjidhjet e Rrjetit mund të dinin strategjitë e tyre të çuditshme. Dhe nuk është se po humbisni disa dollarë. Diferenca është qindra dollarë.

Dhe në fakt, të gjitha planet veprojnë njësoj. Zgjidhni një Professional Plus – do të shihni një bandë shtesash të shtrenjta. Hiqini ato – çmimi shkon edhe më shumë. Dhe çertifikata juaj e premtuar SSL? Më vjen keq t’ju them këtë, por as ajo nuk është e përfshirë, as nuk është e lirë.

Siç mund ta shihni, vërtetimi SSL kushton në të vërtetë 69,99 $ / vit.

rrjetit-zgjidhje-shqyrtim-rrjet-zgjidhje-blerje

Tani mund të bëjmë disa përfundime të para në lidhje me Solutions të Rrjetit. Para së gjithash, ka vetëm 2 plane. E para është e mirëfilltë – ju merrni atë që reklamohet. E dyta është e ndërlikuar – në thelb, është plani më i lirë me një bandë shtesash që përbëjnë çmimin plus disa veçori të pakufizuara.

Përfundimi ynë i dytë – Zgjidhjet e Rrjetit do të përpiqen t’ju mashtrojnë në çdo mënyrë të mundshme. Pra, nëse planet e shtrenjta nuk ju trembin, duhet të rriten ngatërresat e ndërlikuara.

Karakteristikat e zgjidhjeve të rrjetit

Rrjeti i Zgjidhjeve është një ofrues i shtrenjtë dhe i ndërlikuar i hostimit. Por mbase ajo që merrni me planet ja vlen sherri?

Le të shohim se çfarë mund të ofrojnë Zgjidhjet e Rrjetit.

Rezervime automatike ditore

Në të gjitha kohët, Zgjidhjet e Rrjetit do të mbajnë një fotografi të faqes tuaj të internetit nga secila prej 14 ditëve të fundit.

Nëse bëni ndonjë ndryshim të keq ose ndodh diçka e papritur, gjithmonë mund ta riktheni faqen aty ku ishte. Disa ofrues e bëjnë atë çdo javë, disa nuk i bëjnë kopjet rezervë fare – dhe mund të shndërrohet në një katastrofë që do të shmangni me Zgjidhjet e Rrjetit.

Pra, nëse do të besojmë në Solutions Network me këtë, mund të merrni një tipar premium të përfshirë me të gjitha planet.

Shumë burime

Edhe plani i hyrjes përfshin një hapësirë ​​të lejuar 300 GB hapësirë ​​në disk. Kjo trumbeton shumë konkurrencë, e cila shpesh tenton të ofrojë mënyra më pak se kaq.

Ju madje ju lejohet të ekzekutoni 3 faqe interneti të ndryshme me planin e hyrjes. Dhe kjo është e rrallë me ofruesit e tjerë.

Ky është një mundësi e shkëlqyeshme për njerëzit që kërkojnë të ndërtojnë baza të të dhënave të gjera, plot me informacion. Edhe tregtia elektronike duhet të funksionojë pa problem në një llogari të tillë.

Përveç kësaj, plani më i lirë lejon gjithashtu 1000 kuti postare dhe 25 bazat e të dhënave MySQL. Ju nuk keni gjasa të mbaroni nga kjo në çdo kohë së shpejti.

Blerja dhe ndërfaqja e përdoruesit

Ne nuk ishim të frikësuar nga Rrjeti i Zgjidhjeve dhe vendosëm të provojmë një plan. Në fund të fundit, ajo premton 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Si shkoi?

Rrjetet Solutions pranon të dy një bollëk të kartave të kreditit dhe PayPal. Ky është një përzgjedhje tipike e opsioneve të pagesave, e cila është më shumë se e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve.

rrjetit-zgjidhje-shqyrtim-rrjet-zgjidhje-shopping cart-

Pas zgjedhjes së planit tim dhe kohëzgjatjes së tij, unë duhej të kaloja përpjekjet e ngritjes së rrjetit të Solutions Network.

Së pari, më ofruan një çertifikatë SSL për $ 7.99 / muaj dhe një muaj të parë më të lirë, si dhe mbrojtje të intimitetit të domain për 0.83 $ / muaj.

Pastaj, informacioni i llogarisë.

Rrjeti i Zgjidhjeve ju kërkon të shtoni një pyetje sigurie e cila, me sa duket, do të përdoret për rikuperimin e llogarisë.

Për fat të mirë, lista është mjaft e mirë dhe gjithashtu mund të shtoni vetë. Pyetje të tilla si "cili është filmi juaj i preferuar?" ose "në cilin qytet ke lindur?" thjesht nuk janë mjaft të sigurta për të ndaluar njerëzit të largojnë nga ju.

Duke folur për sigurinë: sistemi i fjalëkalimeve në Solutions të Rrjetit është arkaik, për të thënë të paktën.

Fjalëkalimi duhet të jetë midis 8-16 karaktereve.

Nuk lejohen më shumë se 16 shkronja? Nuk ka asnjë logjikë në këtë – fjalëkalimet me simbole shtesë janë në mënyrë eksponenciale më të vështira për t’u thyer. Në një epokë ku përdoruesit shqetësohen gjithnjë e më shumë me sigurinë e të dhënave të tyre, ky lloj kufizimi nuk tingëllon si duhet. Oh, duke folur për sigurinë…

Sa e bukur është të kalosh në këtë temë. Somethingshtë diçka e gabuar thelbësisht me përdorimin e sistemeve të sigurisë Zgjidhjet e Rrjetit në procesin e blerjes. Shikoni këtë mesazh gabimi që kam marrë pasi të shtypni informacionin e kartës time të kreditit.

Oooooompf. Kjo nuk duket mirë. Deri më tani, nuk dyshoja për asgjë të pazakontë. Shumë ofrues të pritjes përpiqen të ndalojnë mashtrimin e kartave të kreditit me çdo kusht, kështu që është e zakonshme që ata të kërkojnë verifikim shtesë. Shpesh kjo do të thotë sende si dërgimi i informacionit tuaj të identitetit – patentë shoferi ose diçka e tillë.

Kështu që unë e thirra mbështetjen e klientit – ende pa lumturi pa dijeni për atë që do të ndodhte.

Në 13 minutat e bisedës, unë kisha provuar një qasje mahnitëse në menaxhimin e sigurisë personale ashtu siç e njohim ne. Në vend që të dërgoni ID time ose çfarëdo, Më është dashur të përsëris informacionin tim personal dhe detajet e kartës së kreditit.

Në telefon. Për një të huaj të plotë. Numrat, një nga një.

Absolutisht e jashtëzakonshme dhe befasuese dhe jo në një mënyrë të mirë. Një informacion i tillë duhet të trajtohet me shumë kujdes dhe Zgjidhjet e Rrjetit nuk e vlerësojnë ashtu siç duhet. Nëse jeni duke kërkuar këshilla për sigurinë personale, këtu është e para juaj – mos e përdorni këtë ofrues të pritjes.

Sidoqoftë, për hir të kërkimit, vendosa të zhyten në çdo rast. pas I tregova detajet e kartës sime tek një djalë i rastësishëm në telefon, procesi i blerjes ishte i menjëhershëm dhe unë u pashë menjëherë pultin.

Onlyshtë vetëm pak konfuze – ndërsa kërkon ca kohë të mësohet, në thelb nuk është shumë më e ndërlikuar sesa shumica e konkurrencës së saj.

Më në fund do të vizitoni një panel kontrolli për të menaxhuar hostin tuaj. Por Solutions Rrjeti nuk përdor olPanel-in e mirë. Ofruesi ka panelin e vet të menaxhimit të personalizuara.

Duket mjaft mirë nga jashtë. Sidoqoftë, pasi fillova ta përdorja, gabimet e shkëlqimit kanë filluar të shfaqen.

Për shembull, le të bëjmë një operacion shumë të thjeshtë, siç është krijimi i një nëndomeni. Ndërsa shumë ofrues të tjerë e bëjnë atë një operacion shumë themelor, që kërkon pak ose aspak ndihmë, në Solutions Network duhej të google një zgjidhje. Edhe atëherë, më e mira që gjeta ishte kjo:

Kjo është e ndërlikuar në mënyrë të panevojshme. Për më tepër, edhe duke ndjekur veprimet Unë nuk isha në gjendje të krijoja një nënfushë, pasi disa butona nuk ishin qartë aty ku duhej të ishin.

Dhe edhe sikur të ishin, në shumicën e rasteve, thjesht duhet të lokalizoni një "Nënfaqet" opsion në panel, shkruajeni emrin tuaj të dëshiruar dhe hej presto, është atje. Rrjeti i Zgjidhjeve ofron zgjidhje shumë të ndërlikuara të rrjetit.

Sidoqoftë, sapo u përfundova dhe u përpoqa të instaloja WordPress, u takova me një përpjekje tjetër për ngritje në internet.

Vetë WordPress është natyrisht falas. Por Zgjidhjet e Rrjetit me të vërtetë dëshirojnë që ju të mbroni faqen tuaj të internetit për shumë para.

Farë mund të themi nga kjo? Zgjidhjet e Rrjetit mund të jenë prapa në drejtim të shfrytëzueshmërisë, por kur bëhet fjalë për shitje, është në krye të lojës.

Performanca e Shërbimit të Zgjidhjeve të Rrjetit

Ndërsa Rrjeti i Zgjidhjeve është një lloj konfuze për t’u përdorur dhe përpiqet të marrë paratë tuaja në çdo mënyrë të mundshme, mbase ia vlen për shkak të performancës? Në fund të fundit, ka shumë përdorues që akoma presin me ta.

Në këtë pjesë të rishikimit të Zgjidhjeve të Rrjetit, ne do të shohim se si kryhet ky ofrues për sa i përket mbështetjes së klientëve, shpejtësisë së serverit dhe kohën e duhur dhe sigurinë e llogarisë.

Zgjidhjet e rrjetit mbështetjen e klientit

Rrjete ofron zgjidhje 2 llojet kryesore të mbështetjes së klientit – 24/7 telefon dhe bileta. Fatkeqësisht, një bisedë live nuk është një opsion.

Mjerisht, një listë e thjeshtë e opsioneve nuk përktheu në thjeshtësi kur u përpoqa të hyra në të.

Për shembull, Solutions Rrjeti ju paraqet një listë të madhe të numrave të telefonit për të telefonuar në rast se keni nevojë për ndihmë.

Koncepti është i lehtë – zgjidh një sipas problemit tënd. Realiteti është i ndryshëm.

Po sikur të keni një numër problemesh? Kjo është disa thirrje të ndryshme.

Sidoqoftë, përmenda që mund të bësh bileta. A keni ndonjë ide ku në këtë ekran mund të gjeni menunë?

Shikoni edhe një herë figurën dhe bëni me mend.

Mirë, e mori? Ju mund të gjeni një "Na E-mail" lidhja nën "Ndihma për tregtinë elektronike" pjesë e tabelës:

Kështu që kur e klikoni atë, ju ridrejtoheni jo në email, por direkt në dritaren e mbështetjes së biletave.

Vlerësimi i Shërbimit të Biletave

Pavarësisht vendndodhjes së vështirë, ekrani i biletave në të vërtetë është mjaft i rehatshëm dhe i këndshëm për t’u përdorur. Ju gjithashtu mund të shtoni komente shtesë menjëherë pas kërkesës suaj origjinale, e cila është shumë e zhytur në mendime.

Sidoqoftë, ajo me të cilën u pushova ishte koha e përgjigjes.

Ndërsa një pjesë e madhe e konkursit arrin të mbyllë biletat në më pak se 6 orë apo edhe një orë – Rrjeteve Zgjidhje i duhet një ditë e tërë!

Ndoshta agjentët e kompanisë gjithashtu kanë probleme të gjejnë ekranin e biletave? Kjo sigurisht që nuk është në diskutim.

Përgjigjet vetë ishin mirë. Dhe kam arritur të marr përgjigjet që më duhen. Megjithatë, komente shtesë që bëra nuk ishin adresuar gjithmonë. Gjithashtu, ndonjëherë përgjigjet ndjeheshin sikur ato ishin të shkruara paraprake dhe u morën direkt jashtë bazës së brendshme të njohurive (por është shumë mirë në shumicën e rasteve gjithsesi).

Përdoruesit gjithashtu kanë përmendur mbylljen e biletave edhe nëse çështja nuk zgjidhet. Dhe kjo mund të jetë një problem i madh për të gjithë përdoruesit.

Vlerësimi i shërbimit telefonik

Më në fund, zgjodha një nga shumë numrat e telefonit dhe bëra një telefonatë. Pavarësisht se kam një seri zgjedhjesh serioze, NetworkSolutions ende më drejtoi përmes një menuje të gjerë në thirrje për të biseduar me dikë. Kjo ju bën të mendoni – cila është qëllimi për të pasur numra të shumtë nëse do t’i ridrejtoni njerëzit sidoqoftë?

Sidoqoftë, mbas disa menutë dhe disa përpjekjeve të shitura, unë u lidha përfundimisht me agjentin.

Në të gjitha rastet, u desh rreth ose më pak se 1 minutë pritjeje, që është absolutisht mirë. Pastaj, kisha edhe një zbulim tjetër.

Pavarësisht nga unë duke zgjedhur një numër specifik dhe duke kaluar një menu, Nuk u garantova se do të flas me një ekspert në fushë. Gjatë thirrjeve të mia, mbështetja e klientit më kaloi si unë’m nji shpatull ne nje feste frat.

Shpesh më duhej kaloni nëpër 2 ose 3 persona për të zgjidhur një çështje. Connectiondo lidhje kishte kohën e vet të pritjes dhe kishte regjistruar përpjekje për të më shitur diçka. E gjithë situata u ndje pak e çuditshme. Kur është e mundur, numri i transferimeve në një agjent tjetër duhet të minimizohet. Edhe pse është gjithmonë e shkëlqyeshme të bisedoni me dikë që është ekspert, transferimet janë stresuese. Unë besoj se Zgjidhjet e Rrjetit duhet të punojnë në reduktimin e tyre.

Në përgjithësi, mbështetja e telefonit nuk ishte gjysmë e keqe. Vetë agjentët u përpoqën të më ndihmojnë aq sa mundën dhe koha e pritjes ishte në rregull. Ky ofrues ka mjaft probleme, shërbimi telefonik ndoshta nuk është më i madhi prej tyre.

Performanca e serverit

Zgjidhjet e Rrjetit nuk është përfundimisht një ofrues i mirë për sa i përket çmimeve, ndërfaqes së përdoruesit dhe mbështetjes së klientit. Sidoqoftë, performanca e serverëve është akoma pjesa më e rëndësishme e të gjithë hostimit.

Pra, për të rishikuar performancën e Rrjeteve të Zgjidhjeve, ne kemi kryer 3 teste:

 • Shpejtësia e hostit që pret një faqe në internet të vogël
 • Shpejtësia e hostit me një sit ndërtues faqesh në internet
 • Shpejtësia dhe kohëzgjatja e përgjithshme e serverit

Shpejtësia e hostit gjatë mbajtjes së ulët

Në teori, një faqe interneti HTML supozohet të jetë gjëja më e shpejtë që një ofrues pritës mund të drejtonte ndonjëherë. Në fund të fundit, kjo faqe specifike përbëhet vetëm nga 20 apo më shumë rreshta kodesh dhe një server duhet të shkatërrojë një detyrë të tillë në asnjë kohë fare.

Por kohët e përgjigjes nuk ishin të shkëlqyera. Performanca e serverit u vlerësua C, që tregon disa probleme.

Ndërsa koha e reagimit të SHBA dhe madje edhe Amerika e Jugut ishin përgjithësisht të mira, të tjerët mbetën prapa.

Shpejtësia e hostit me një sit ndërtues faqesh në internet

Kjo do të jetë më shumë një sfidë për Zgjidhjet e Rrjetit – Unë kam krijuar një faqe interneti për krijimin e faqeve në internet, e cila është padyshim shumë më e rëndë se HTML e thjeshtë.

Duhet të jetë më i ngadalshëm, por nëse serverët janë optimizuar, nuk duhet të shohim një ndryshim masiv.

Performanca u vlerësua D + e cila është pak më e keqe sesa me një faqe interneti më të lehtë. Kohët e reagimit në SHBA mbetën të shkëlqyera, ndërsa të tjerët mbetën mbrapa.

Në përgjithësi, asgjë e madhe por asgjë tragjike edhe një herë. Këto rezultate janë zakonisht të zakonshme me ofruesit e tjerë gjithashtu. Por duke marrë parasysh çmimin e Zgjidhjeve të Rrjetit, performanca mund dhe duhet të jetë më e mirë.

Shpejtësia e përgjithshme dhe shpejtësia e serverit

Ndonjëherë, testet e çastit nuk zbulojnë performancën e vërtetë të hostit.

Kjo është arsyeja pse ne kemi krijuar një mjet monitorimi për të testuar kohën e përgjigjes së Zgjidhjeve të Rrjetit dhe kohën e duhur gjatë gjithë kohës.

Rezultatet zbuluan një pamje të trishtueshme. Kohët e përgjigjes mesatarisht 1,7 sekonda me maja të herëpashershme deri në 3 ose edhe 4 sekonda. Dhe kjo është e ngadaltë. Mesatarja e industrisë është 553ms dhe Solutions e Rrjetit tejkalon atë më shumë se 3 herë.

Koha e ardhshme, për fat të mirë, ishte e përsosur. Gjatë disa javësh që po monitoronim Zgjidhjet e Rrjetit, ajo mbeti e mbaruar. Asnjë kohëzgjatje nuk u regjistrua.

Zgjidhjet e rrjetit-rishikim-zgjidhjet e rrjetit në kohën e duhur

Kohëzgjatja mund të jetë e vetmja funksion i mirë që ka Zgjidhjet e Rrjetit.

Por në përgjithësi, performanca nuk është padyshim një arsye për të zgjedhur këtë host.

Vlerësimi i sigurisë së llogarisë

Këtu jemi – është koha për provën përfundimtare. Gjatë këtij vlerësimi, ne do të shohim se sa e vlerëson Zgjidhja e Rrjetit sigurinë e të dhënave të klientëve të saj. Duke gjykuar nga ajo që durova gjatë procesit të blerjes, unë kam rezervat e mia. Por ky test është pak më ndryshe, dhe do të përbëhet nga këto dy pjesë:

 • Përpjekje manuale për shkelje brutale
 • Lustrimi i fjalëkalimit të llogarisë nga përfaqësuesit e shërbimeve të klientëve të Solutions Network

Kështu që, për provën e parë, ndryshova IP-në dhe shfletuesin tim, pastaj u përpoqa të regjistrohem në llogarinë time. Por unë shkruajta fjalëkalime të pasakta për 20 herë me radhë dhe pastaj, vetëm me mend atë në përpjekjen time të 21-të. Në këtë mënyrë, unë arrita të përsëris përvojën e dikujt duke guxuar fjalëkalimin e një llogarie, qoftë me dorë ose duke përdorur softuer të dizajnuar për atë.

Në kohën time të 21-të, nuk u lejova.

Pavarësisht se me siguri duke e ditur fjalëkalimin e duhur, unë u bllokova nga sistemi.

Pastaj, kam ndryshuar IP-në dhe shfletuesin përsëri në atë që kam përdorur më herët. Për të mos patur sukses – llogaria ime ishte e mbyllur shumë, pa asnjë tregues që fjalëkalimi në të cilin shkrova ishte i duhuri.

Wouldfarë do të bënte atëherë një person i uruar? Shkoni dhe joshni fjalëkalimin larg shërbimit të klientit, natyrisht! Pra, kjo është ajo që kam bërë.

Unë e thirra mbështetjen e klientit edhe një herë dhe në mënyrë dramatike (lotë dhe gjithçka) pretendoi të ishte pronari i ligjshëm i një llogarie, i cili ishte mbyllur në mënyrë të paligjshme larg hapësirës së serverit të tij. Agjenti i Zgjidhjeve të Rrjetit më ka bërë këto pyetje:

 • Numri i telefonit i lidhur me llogarinë
 • Emri i lidhur me llogarinë
 • Domain i lidhur me llogarinë
 • Përgjigje në pyetjen time të sigurisë

Pasi t’i përgjigjeni të katër, është një çmim i parë! Fjalëkalimi juaj tani mund të tejkalohet!

E thënë të vërtetën, kjo është një masë e mirë e sigurisë. Shumica e "hakerat e fundjavës" nuk do të ketë informacion për të tre pyetjet e para. Dhe nëse pyetja juaj e sigurisë është e mirë, ju jeni në biznes. Vetëm sigurohuni që ta merrni seriozisht pyetjen dhe mos harroni vetë përgjigjen!

Rishikimi i Zgjidhjeve të Rrjetit – Aktgjykimi

Shqyrtimi ynë i Zgjidhjeve të Rrjetit tregon se është një nga ofruesit më të këqij që mund të vendosni të presë faqen tuaj të internetit. Jo vetëm që performanca e tij është më e keqe se e dobët, por gjithashtu përpiqet të marrë sa më shumë para nga ju.

Por problemet nuk mbarojnë vetëm këtu.

Pritësi shtron shumë pyetje në lidhje me sigurinë e tij – të kërkosh detaje të kartës në telefon thjesht nuk është e pranueshme, nëse jo e paligjshme. Zgjidhjet e Rrjetit gjithashtu gënjejnë tiparet që planet përfshijnë. Certifikata e premtuar SSL rezulton të jetë një shtesë e shtrenjtë.

Duke folur për përdorimin e shërbimeve vetë, panelit të kontrollit i mungon funksionaliteti. Megjithëse duket mirë, me siguri do të keni disa çështje duke e përdorur atë.

Unë do të duhet të jem i hapur – nuk ka një arsye për të cilën duhet të merrni parasysh Zgjidhjet e Rrjetit si ofruesin tuaj të ardhshëm të pritjes. Farëdo që mund të bëjë, të tjerët mund të bëjnë më mirë. Ju mund të bëni më mirë. Ky ofrues ka nevojë për një rifreskim masiv në shërbimet e tij. Dhe tani për tani, Zgjidhjet e Rrjetit nuk janë zgjidhja që ju po kërkoni.

rekuizitë

 • Asnjë ndërprerje e regjistruar

Cons

 • Performance e dobet
 • Planet e shtrenjta dhe shumë ngritje në treg
 • Shqetësimet e sigurisë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map