Rishikimi RimuHosting

RimuHosting, shqiptuar "ree-moo", është emëruar pas një peme nga Zelanda e Re; vendi në të cilin u themelua në 2002. Pavarësisht se ka rrënjë deri më tani nga zonat e furnizimit të tij, RimuHosting në të vërtetë drejton qendrat e të dhënave në Amerikën e Veriut dhe Evropë, si dhe Australi dhe Azi.


Pra, a ka sukses RimuHosting të ju bëjë "deliriously lumtur", siç pretendon faqja e saj në internet?

Le ta zbulojmë në këtë përmbledhje të RimuHosting.

RimuHosting: Përshtypjet e para

Uebfaqja e RimuHosting është synonte zhvilluesit dhe përdoruesit e Linux-it me një skemë dhe skema ngjyrash që përputhen me shpërndarjet e Linux-it (e shkurtër për një shpërndarje Linux) si Ubuntu.

Faqe Rishikimi RimuHosting

Gjërat e para për tu përmendur është RimuHosting ofron vetëm VPS dhe serverë të dedikuar. Ai nuk e mbështet hostimin tradicional të përbashkët sepse nuk po përpiqet t’i apelojë konsumatorit tuaj të përditshëm.

Përkundrazi, RimuHosting është pas klientëve që kanë nevojë për kontrollin e burimeve të ofruara nga VPS dhe arkitekturat e dedikuara të serverëve.

përqendrimi në apelin për zhvillues vazhdon me numrin e gjuhëve programuese RimuHosting instalon në serverat e tij VPS:

 • Ruby në shina
 • piton
 • Java
 • Perl
 • PHP

Ju gjithashtu merrni një zgjedhje të distos Linux, dhe serverët VPS përdorin softuerin e monitorimit Xen VM për të ofrojnë të njëjtën qasje rrënjësore si makina të dedikuara të plota.

Cilësim i shkëlqyeshëm personal

Edhe para se të regjistrohesha në një plan pritjeje VPS, më bëri përshtypje. Pasi mbusha një formular vlerësimi, unë u kontaktova menjëherë nga një këshilltar miqësor i cili më ndihmoi të instaloj një suitë softuerësh të personalizuar.

Rishikimi RimuHosting Rishikimi

Përvoja ime me ekipin mbështetës të RimuHosting ishte ajo të gjithë me të cilët fola ishin po aq të ditur siç prisni nga një host i Linux-it. Anëtarët e stafit janë në dispozicion 24/7 përmes postës elektronike dhe biletave, por, për fat të keq, ato janë të arritshme vetëm përmes telefonit gjatë orarit të punës në NZ.

Nivele të larta të besueshmërisë

Nuk kam përjetuar ndonjë ndërprerje gjatë rishikimit tim RimuHosting, i cili ishte i shkëlqyeshëm. Nëse kohëzgjatja do të kishte rënë nën 99.9%, SLA RimuHosting do të më kishte lejuar të kërkoja kredi pritëse.

Immimi RimuHosting

RimuHosting e bën shumë të thjeshtë hartimin e një pakete plotësisht të personalizuar të hostimit. Sidoqoftë, nëse doni një konfigurim të paravendosur, ekzistojnë tre plane kryesore VPS. Ata shkojnë nga 14.91 $ / muaj në 33.85 $ / muaj.

Immimet e Rishikimit RimuHosting

Siç u diskutua në pjesën tjetër, ndryshimi kryesor midis planeve është sasia e gjerësisë së bandës dhe ruajtja që ata ofrojnë.

Serverët e përkushtuar janë gjithashtu në dispozicion, me çmimet që jepen në monedhën vendase të qendrës tuaj të të dhënave. Mimi bazë për një server të dedikuar CPU të bazuar në Dallas është 359 dollarë në muaj.

Nëse doni një përzierje të pushtetit të përkushtuar dhe arkitekturës VPS, merrni parasysh paketën e dedikuar të RimuHosting në VPS-të e cila është në dispozicion nga 155 $ / muaj.

Dhe nëse keni nevojë për diçka pak më të lirë, një filial RimuHosting i quajtur LaunchtimeVPS ofron pako pak më të përballueshme të Cloud VPS.

Immimet RimuHosting në Më shumë detaje

Këtu janë tre planet e paracaktuara të VPS në më shumë detaje:

hyrjebuxhetpopullori madh
Mimi (mujor)$ 14,91$ 24,86$ 33,85
Hapësira e diskut4GB16 GB32GB
Bandwidth15GB100GB200GB
Nr. I domenevei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Adresat e postës elektronikei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Përfshirë SSL?popopo
HDD ose SSDSSDSSDSSD
Ndërtues i faqes në internetjojojo
Ndihma për klientët24/7 bileta dhe email24/7 bileta dhe email24/7 bileta dhe email
Garancia e kthimit të paravePeriudha 30-ditorePeriudha 30-ditorePeriudha 30-ditore

Karakteristika të rëndësishme si psh Certifikatat e ruajtjes SSD dhe SSL përfshihen me të gjitha planet VPS. Hapësira në disqe dhe gjerësia e brezit do të jetë faktori vendimtar kur zgjedh një paketë, me paketën e quajtur ‘Popular’ me emrin e duhur duke siguruar gjerësi të mjaftueshme të bandës për të qenë e përshtatshme për shumicën e përdoruesve..

Nëse keni nevojë për shumë bandwidth dhe jo shumë ruajtje, ose e kundërta, duhet të krijoni një plan me porosi.

Performanca RimuHosting

Unë testova faqen time RimuHosting VPS duke përdorur Bitcatcha për rishikimin tim të RimuHosting.

Performanca e Rishikimit RimuHosting

Duke pasur parasysh numrin e vogël të VM-ve të RimuHosting për bazë të CPU-së, unë prisja kohë më të shpejtë. Mjerisht, performanca globale ishte mediokre në rastin më të mirë.

Mendimet përfundimtare: A është i vlefshëm RimuHosting Investimi?

Përvoja ime u la poshtë duke habitur në mes të performancës së rrugës.

Sidoqoftë, mbetet e qartë se RimuHosting ofron teknologji të fuqishme të serverëve VPS me çmime të përballueshme dhe arrin të sigurojë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit ndërsa e bën atë.

Shërbimi i tij është sigurisht i dizajnuar për përdoruesit dhe zhvilluesit e energjisë Linux, kështu për pritjen e përditshme, unë do t’ju këshilloja të shikoni diku tjetër.

Keni përshtypjet e RimuHosting tuajave? Ju lutemi shtoni ato më poshtë!

rekuizitë

 • Qendrat globale të të dhënave
 • Lehtë për të konfiguruar planet e pritjes
 • Garanci e përkohshme e mbështetur nga SLA 99.9%
 • Mbështetje e dobishme e klientit

Cons

 • Jo i përshtatshëm për pritjen e përditshme
 • Serverët e përkushtuar janë të shtrenjtë
 • Asnjë mbështetje telefonike 24/7
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector