Rishikimi Yola

Lindur në Cape Town në vitin 2007, ndërtuesi i faqes në internet Yola ka arritur të ndërtojë një bazë të klientëve prej 12 milion përdoruesve të dendur.


Por statistikat mbresëlënëse nuk ndalen këtu – Yola është ende duke parë një 1.2 milion përdorues të rinj çdo vit!

Por a është platforma e denjë për suksesin e saj?

Lexoni rishikimin tim të Yola për të zbuluar.

Një vështrim i shpejtë në Yola

Gjërat e para, së pari, unë doja të njihesha me shërbimet e tyre për mbështetjen e klientëve – duke parë sikur të kisha dëgjuar shumë për to para se të regjistrohesha me Yola.

Yola-shqyrtim

Dhe nuk u zhgënjeva. Yola ofron forma të shumta mbështetjeje për të gjithë përdoruesit e saj ata kane mbështetje emaili, mbështetje brenda shtëpisë dhe mbështetje premium. Unë gjithashtu isha i kënaqur kur pashë që plani i tij më i ulët i çmimeve përfshin mbështetje premium, që është diçka që shumica e ndërtuesve të faqeve në internet nuk e përfshijnë në planet e tyre me çmim më të ulët.

Nëse keni nevojë për ndonjë mbështetje shtesë, ato gjithashtu ofrojnë mësime gjithëpërfshirëse dhe blogje që japin truket dhe këshilla për ndërtimin e faqeve.

Uebfaqja Yola është e pastër dhe jashtëzakonisht informuese. Lundrimi në faqen e tyre në internet dhe eksplorimi i veçorive të tyre ishte një përvojë e këndshme. Kam parë gjithashtu se seksioni i Yola-së për ne ishte shumë modest dhe interesant.

Yola-së shabllonet janë moderne dhe me shkëlqim. Kur kontaktova mbështetjen e klientit në lidhje me një shumë të vlerësuar, përgjigjja e tyre ishte ‘disa qindra e drejtë’. Jo përgjigja që prisja, por dha – kjo është një shumë shabllone.

Sidoqoftë, pasi u regjistrua me Yola, Kam gjetur që procesi i krijimit të faqes time ishte i ngadaltë, dhe shumë themelor. Ekzistojnë edhe kufizime strukturore kur bëhet fjalë për personalizimin.

Yola-rishikim-2

Me Yola, ju redaktoni faqet tuaja përmes një kutie të lehta. Gjëja zhgënjyese për këtë është se ju nuk mund t’i shihni ndryshimet tuaja ndërsa po bëhen. Në vend të kësaj, ju duhet të kurseni dhe rifreskoni.

Një zhgënjim tjetër ishte ajo versioni celular i Yola është në dispozicion vetëm me planin e tij të argjendit. Megjithatë, duke thënë këtë, plani i tyre i argjendit ka një vlerë jashtëzakonisht të mirë për paratë.

Ekziston edhe një plan bronzi, i cili për çmimin e vogël prej 4,95 dollarë në muaj që faturohet çdo vit, është i shkëlqyeshëm. Karakteristikat kryesore të përfshira në këtë paketë janë gjerësia e brezit të pakufizuar, domeni personal, mbështetja premium dhe deri në 5 faqe interneti.

Dobësitë e këtij plani të çmimeve është marka Yola në futboll.

Yola-rishikim-5

Olamimet Yola

Mimi për Yola është mjaft mbresëlënës.

çmimi i rishikimit të yola

Yola ofron dy mundësi të ndryshme çmimi – mujore, dhe çdo vit. Ata gjithashtu kanë një numër të planeve me çmim të mirë me një Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Për bizneset e vogla, paketa e bronzit ka shumë për të ofruar. Karakteristikat shtesë të përfshira në planin e argjendit nuk ia vlen të rriten çmimi (5 dollarë kur faturohen çdo vit, ose 7 dollarë nga muaji në muaj).

Për bizneset pa interes, plani i arit ka vlerë të madhe për paratë. Në fakt, unë në të vërtetë krahasova planin e arit të Yola me planin VIP të Wix. Edhe pse të dy planet janë mjaft të barabarta në çmim, plani i arit Yola ka më shumë për të ofruar në drejtim të ruajtjes dhe përputhshmërisë së lëvizshme.

Karakteristikat mbështetëse të përfshira janë gjithashtu shumë pozitive. Në të gjithë përvojën e vitit tim duke përdorur ndërtuesit e uebit, unë pashë se mbështetja e tyre ishte e jashtëzakonshme! Mora një përgjigje pothuajse menjëherë (nën 30 minuta), e cila është mbresëlënëse për shkak të numrit të klientëve të saj.

Planifikon më në detaje

Ju mund t’i shikoni planet në më shumë detaje këtu:

falasbronzargjendar
Hapësira e diskut1GB2GB5GBi pakufizuar
Bandwidth1GBi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Numri i modeleve100+100+100+100+
Numri i faqeve të internetit3i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Domain falasNën-domainpopopo
Domain me porosijopopopo
mbështetjeEmailprimprimprim
eCommercepopopopo
Reklamat e shfaqura?popojojo

Këto plane çmimesh janë fleksibël si në çmim ashtu edhe në veçori. Për individët që janë duke kërkuar të ndërtojnë një faqe në internet në kërkim profesional me një sasi të mirë të ruajtjes dhe numrit të faqeve të internetit, atëherë plani falas i Yola do të ishte mirë.

Sidoqoftë, personalisht, unë do të rekomandoja planin e bronzit. Në krahasim me planet e tjera të paguara, tiparet janë pothuajse identike – i vetmi kufizim është 2 GB i ruajtjes.

Në përgjithësi, kur i krahasova këto plane çmimesh me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, ato ishin aq të mira – nëse jo vlerë më të mirë për paratë. Sidoqoftë, mungesa e fleksibilitetit të dizajnit është një negativ i madh me Yola – veçanërisht për krijuesit ose artistët që e duan një dizajn të personalizuar.

Performance

Pasi të keni testuar performancën Yola në Bitcatcha, rezultatet janë mjaft të mira.

Yola-rishikim-4

Përdoruesit mund të presin një kohë mesatare të përgjigjes nga Yola. Në Shtetet e Bashkuara kohërat e reagimit janë të mira, megjithatë, sa më larg që udhëtoni aq më ngadalë janë koha e përgjigjes.

Mendimet përfundimtare nga përmbledhja ime Yola

Nga mbështetja e tij deri tek tiparet e saj – kam përshtypje të përziera për këtë ndërtues të faqes në internet.

Ka edhe disa karakteristikat kryesore që mungojnë nga Yola, duke përfshirë një mundësi për Blogging e cila u ndërpre në vitin 2012. Në vend të kësaj, Yola sugjeron që të futni një blog Tumblr – i cili është një zgjidhje mjaft e dobët.

Redaktori i ‘Lightbox’ i Yola është zhgënjyes. Kjo ju pengon të bëni ndryshime të shpejta dhe efikase në faqen tuaj të internetit, pasi duhet të ruani dhe rifarkoni faqen. Në përgjithësi, ishte zhgënjyese nga Yola, dhe për këtë arsye nuk do ta rekomandoja.

Nëse provoni Yola, ju lutem mos ngurroni të lini përshtypjet dhe përvojat tuaja Yola më poshtë.

rekuizitë

  • Ndihma për klientët
  • Lehtësinë e përdorimit
  • Karakteristikat e tregtisë

Cons

  • Tipari i kutisë së dritës është i gabuar
  • Pako jo fleksibël
  • Redaktimi i kufizimeve
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector