Recenze Arvixe

Pokud hledáte dobrého poskytovatele hostingu, chcete neomezené služby se spolehlivým výkonem. Arvixe slibuje právě to.


Jedním z prvních sloganů, které uvidíte na webových stránkách Arvixe, je „Superior Web Hosting“. Společnost, která poskytuje všechny typy hostingu a má všechny neomezené plány, se jeví jako seriózní obchod.

Uvidíme, jestli je to pravda v této recenzi Arvixe!

Co je Arvixe?

Arvixe je hostingová společnost založená v roce 2003 v Kalifornii. Poskytováním celého spektra hostingových služeb se tato společnost zaměřuje na zákazníky, kteří právě začínají, stejně jako na velké společnosti. Podívejte se na seznam nabídek Arvixe:

 • Sdílený webhosting
 • Hosting VPS
 • Dedikovaný server hosting
 • Cloud hosting
 • Hosting hostitele

Jak vidíte výše, existuje zde mnoho možností, ale zdá se, že Arvixe je zaměřen na webhosting, protože je to první nabídka, kterou vidíte na jeho domovské stránce. Webhosting je určitě něco, co si mnoho uživatelů vybere za dostupnou cenu.

Recenze Arvixe

A tento poskytovatel nabízí hostování pro servery založené na Linuxu i Windows. To by tedy měla být vhodná volba pro velmi velké publikum uživatelů.

Ale nemohu ignorovat domovskou stránku Arvixe. Slovo, které přijde na mysl hned, je:zastaralý’. Opravdu, pro společnost, která je celou premisou založenou na hostování webových stránek, byste předpokládali, že by Arvixe pokračovala a ve skutečnosti by se snažila navrhnout vlastní. To není pravda. Zmínil jsem se, že společnost začala v roce 2003 a bohužel se zdá, že její web tam uvízl.

Pojďme však na služby a uvidíme, jestli jsou vhodné pro dnešní potřeby uživatelů.

V této recenzi společnosti Arvixe jsem se rozhodl vyzkoušet sdílený hosting založený na systému Linux, protože je nejoblíbenější možností. Tak pojďme se dovnitř!

Ceny Arvixe

Arvixe má čtyři plány pro sdílený hosting založený na Linuxu: dvě úrovně pro osobní a dvě úrovně pro podnikání. Nejlevnější varianta začíná na $ 7 / mo a jeho nejpokročilejší náklady na obchodní plán 38 $ / mo.

arvixe recenze hosting plány

Tyto ceny vypadají docela slušně. Ale jsou to vlastně tak?

No ne tak úplně. Tyto inzerované ceny jsou bohužel pouze na nejdelší možnou dobu předplatného.

Recenze Arvixe

Je to tady. Nejstarší trik v knize poskytovatelů hostingu! Cena za 7,00 $ za měsíc platí pouze při nákupu 24měsíční smlouvy. A ano, že 168,00 $ musí být zaplaceno předem. Není překvapivé, když to vidí jiný poskytovatel hostingu, ale je to trochu zklamáním.

Stejný trik platí pro všechny plány. Pod tebou’Uvidím ty ceny’d muset zaplatit v košíku:

Platební období / plánOsobní třídaOsobní třída ProBusiness třídaBusiness Class Pro
1 měsíc10,00 $13,00 $33,00 $45,00 $
3 měsíce30,00 $39,00 $33,00 $45,00 $
6 měsíců54,00 $72,00 $30,00 $43,00 $
12 měsíců96,00 $132,00 $28,00 $41,00 USD
24 měsíců168,00 $240,00 USD25,00 $38,00 $

* Ceny se mohou lišit v závislosti na vašem regionu

Jak vidíte, slevu začnete využívat až po výběru plánu na 6 měsíců nebo déle.

A nyní se podrobně podíváme na plány společnosti Arvixe:

Osobní třídaOsobní třída ProBusiness třídaBusiness Class Pro
Místo na diskuBez měřeníBez měřeníBez měřeníBez měření
Příspěvek na šířku pásmaBez měřeníBez měřeníBez měřeníBez měření
Domény jsou povoleny6Bez měření6Bez měření
Doménové jméno zdarma?AnoAnoAnoAno
SubdoményBez měřeníBez měřeníBez měřeníBez měření
Poštovní schránkyBez měřeníBez měřeníBez měřeníBez měření
cPanelAnoAnoAnoAno
Umístění serveruNÁSNÁSNÁSNÁS

Jediným rozdílem, který nabízejí plány Pro, je neomezené množství domén. Zbytek funkcí zůstává stejný.

Pokud jde o rozdíl mezi osobními a obchodními plány, získáte certifikát SSL a neomezené databáze PostgreSQL s obchodními plány.

A SSL certifikát není součástí osobních plánů, musíte si jej zakoupit jako doplněk.

arvixe review ssl add on

Rozdíly mezi plány jsou tedy minimální a většinou cena.

A pokud vás zajímá, jaké by byly náklady na obnovu, neexistuje žádný způsob, jak to vědět. Jak řekl agent podpory, může to být stejné jako registrace nebo se může změnit. Takže si myslím, že musím jen doufat, že nebudou stoupat.

Diskový prostor a šířku pásma Arvixe

Pokud jde o funkce, zdá se, že Arvixe sleduje myšlenku, že větší je lepší. I když mohou mít na seznamu mnoho funkcí, většina z nich je pro poskytovatele webhostingů docela základní a standardní. Existuje však několik pěkných standoutů, jako je neměřené místo na disku a šířka pásma.

Pojďme se ale na tuto nabídku blíže podívat.

Na webových stránkách Arvixe je vedle každé funkce uvedena malá otazníková bublina. Umístěte na něj kurzor myši a uvidíte, jak se objeví nějaký text. A bublina šířky pásma vysvětluje, jak tato „neměřená“ neznamená „nekonečná“ a podle Smluvních podmínek by měla být "v souladu s běžným provozováním webové stránky".

Takže to ve skutečnosti nejsou služby bez měření. Pojďme se podívat na tyto smluvní podmínky, že? Jsem si jistý, že zde budou věci podrobně vysvětleny…

Recenze Arvixe

Oh, myslím, že ne. „Překračuje přidělenou částku“ má naprostý smysl, kromě skutečnosti, že neexistují žádné informace kdekoli co je to přesná částka. Takže byste mohli procházet životem jako obvykle, když je váš web hostován na Arvixe, a mimo modrou, aniž byste to věděli, mohlo by to být pozastaveno nebo byste mohli být nuceni zaplatit jim navíc za překročení limitu, který ani nemáte znát!

To je špatné, opravdu, opravdu špatné.

Otevřel jsem živý chat s podporou Arvixe a zeptal jsem se na to. Doufejme, že nám poskytnou informace, které požadujeme!

Recenze Arvixe

No, máme to. Získání informací vyžadovalo hodně sondování! Ale tady to je: Limit 25 GB na obě šířky pásma & místo na disku. To platí pro všechny plány a je to měsíční limit.

Není opravdu spravedlivé inzerovat „neměřené“ množství šířky pásma a místa na disku a skutečně nabízet pouze 25 GB za každého. A vy byste si mysleli, že alespoň plán Pro by narazil na 50 GB?

Arvixe Dashboard

Ostatně, co se týče dalších funkcí, věci jsou celkem standardní. Po přihlášení do účtu získáte přístup k cPanel a odtud můžete ovládat obvyklé věci, jako jsou domény, subdomény, e-maily, instalace WordPress a mnoho dalšího.

Recenze Arvixe

Zde je hlavní panel, který najdete po přístupu k účtu Arvixe. Zajímavé vidět ty ciferníky pro využití disku a šířky pásma, hm?

Než se však dotknete této stránky, přivítá vás tato zdánlivě veselá a veselá malá vyskakovací okna.

Recenze Arvixe

To bylo vítané překvapení! Před nákupem neexistovaly žádné propagační informace o asistentovi, což by obvykle bylo něco, co poskytovatelé hostingu křičí ze střech.

Kliknul jsem na ‘zkuste to hned’ a doufal jsem, že uvidím seznam několika užitečných článků a podobně, možná dokonce i překrytí obrazovky ukazující, kde jsou věci a jak dělat věci. Řekněme jen, že jsem doufal.

Recenze Arvixe

Zatím vše dobré! Vypadá to jako zajímavý obsah. Je také hezké vidět vyhledávací pole nahoře!

Když jsem si vybral první možnost: „Základy“, mé vzrušení velmi rychle zmizelo..

Recenze Arvixe

No, dochází k chybám? Možná musím kliknout na ok a zkusit to znovu. Tak jsem to udělal. Znovu. A znovu. Bez ohledu na to, kterou možnost jsem vybral, dostal jsem tuto chybu. Zkoušel jsem také z jiné stránky a prohlížeče. Stejný výsledek.

Nyní vidím, proč se to Arvixe nepokusil podpořit, protože se zdá, že je jen napůl pečené. Je to škoda, protože je to něco, co slibuje a mohlo by pomoci mnoha prvním uživatelům při navigaci!

Zážitky z nákupu Arvixe

Tenhle bude zábavný.

Zkušenost s nákupem Arvixeho plánu byla ve skutečnosti opravdu jednoduchá. Vyberete si dobu trvání, vyberete všechny doplňky, které chcete, jako je SSL certifikát (za 25 USD za rok u obou plánů), vloží se do informací o vaší kartě a je to.

Nebo se zdá, že by to tak bylo, že? Bohužel ne. Hned po zakoupení jsem nemohl účet použít. Arvixe měl status účtu a ani si tady neřeknu, jako „podvod“. Vždy dobrý způsob, jak odměnit nově platící zákazníky!

Recenze Arvixe

Problémem bylo zdánlivě ověření. Řešení? Odesílání mého řidičského průkazu. Prostřednictvím e-mailu, nikoli prostřednictvím zabezpečeného připojení, pouze jednoduchým e-mailem nebo živým chatem.

Jo, a nemohl jsem ani připojit obrázek k živému chatu, protože neexistuje žádná možnost přílohy, takže jsem byl nucen nahrát obrázek do hostitele obrázků třetí strany a odeslat jim odkaz. Znovu bych si přál, abych si dělal legraci.

Nakonec to bylo vyřešeno! Ale bohužel to není konec příběhu.

Příští den jsem byl připraven ponořit se do Arvixe a dostat se k recenzi. Bohužel jsem byl s tímto pozdraven…

Recenze Arvixe

Když prší, lije! Tady je tlačítko pro zapomenuté heslo, a přestože vím, že mám informace o svém účtu, protože je mám zabezpečené pomocí LastPassu, napadlo mě to v pořádku, stačí resetovat heslo a uvidíme, co se stane.

O 30 minut později a e-mail s nastavením hesla nebyl nikde k vidění. Byl čas na další chat s Arvixeovou živou podporou!

Recenze Arvixe

Abych byl upřímný, nebyla jsem přímo odfouknuta podporou live chatu, která je zde poskytována. Jak vidíte, trvalo od zahájení chatu do rozlišení necelých 20 minut. Přihlašování k účtu by nemělo trvat 20 minut, zejména pokud máte obdržet odkaz na resetování e-mailu.

Rovněž stojí za zmínku, že z nějakého důvodu, navzdory důkazu o ID, který již byl zaslán Arvixe, jak jsem již zmínil výše, stále mě požadovali, abych potvrdil své poštovní směrovací číslo, abych se mohl přihlásit. Ne důkaz adresy, doslova jen číslice poštovní směrovací číslo ve formě prostého textu, zaslané jim e-mailem.

Nevím, jestli je Arvixe „bezpečný“ a vytváří další kroky, aby mohl přistupovat k soukromým informacím, ale pokud ano, musí na něm skutečně pracovat. Online připojení a nalezení poštovního směrovacího čísla trvá 30 sekund. To není bezpečné, je to prostě frustrující, znovu.

Samotný chat byl opravdu slušný, nic neobvyklého. Agent vypadal, že ví, co dělají, je to jen ostuda za čas, který to trvalo.

Naštěstí pro mě, jakmile jsem se konečně mohl přihlásit, měl jsem další problém!

Přes velké ‘PLATENÉ’ Pokud je na mé faktuře nalepená nálepka, stav mého účtu byl nalepen jako „čekající“. Nepodařilo se mi získat přístup k cPanel, což zahrnuje domény, instalaci WordPress, nastavení e-mailu atd.

Problémy, problémy, problémy. Byl čas na další chat. Nebyl jsem tím příliš obtěžován, protože to bylo pro recenzi, a je dobré mluvit s podporou recenzí. Kdybych byl pravidelným uživatelem a musel bych projít všemi těmito kroky, abych se dostal na účet, za který jsem již zaplatil, byl bych docela rozrušený.

Recenze Arvixe

Tentokrát byly věci mnohem jednodušší a profesionálnější. Trvalo 7 minut od připojení k chatu do dosažení rozlišení. Je podivné, jak systém automaticky nepoznal, že platba byla provedena, a je frustrující vědět, že jsem se musel připojit k chatu a čekat ještě více času, než začnu účet skutečně používat..

S tím řekl, a snaží se vyhnout zkazit výsledek; Můžu bezpochyby říci, že nejlepší o Arvixe je jejich zákaznická podpora. A není to ani tak dobré.

Arvixe Performance

Každý poskytovatel hostingu má své výhody i nevýhody. Někdy je možné se podívat přes neohrabané rozhraní a obecný nedostatek funkcí, které nabízí Arvixe, ale pouze v případě, že jejich výkon je špičkový.

Spoilery: není.

Dobře, to není naprosto hrozné. Ale to opravdu není ani blízko tomu, co jsme očekávali od nejlepších webových hostitelů v těchto dnech.

Pojďme na to. V této části se podívám na tři věci:

 • Hostitel’s rychlost při nízké údržbě
 • Hostitel’Rychlost s webem vytvořeným pomocí tvůrce webových stránek Arvixe
 • Server’s celková doba provozu

Rychlost hostitele při nízké údržbě

Když říkáme nízká údržba, máme na mysli jednoduché. V cPanelu Arvixe byla vytvořena subdoména a byl do ní nahrán velmi jednoduchý soubor HTML. Sotva 15 řádků kódu. Teoreticky by tedy měl být i pro slabý server opravdu snadný úkol, na kterém by bylo možné získat dobré výsledky.

Tady jsou tyto výsledky:

Recenze Arvixe

V žádném úseku není dobré, ale viděli jsme horší. Je také třeba poznamenat, že protože servery Arvixe jsou umístěny v USA, je přirozené vidět, že doby odezvy USA (W) a (E) jsou mnohem kratší než u ostatních serverů.

Rychlost hostitele při vysoké údržbě

Pro servery Arvixe to bude bezpochyby náročnější. Pomocí jejich vestavěného tvůrce webových stránek jsem vytvořil web s tlačítky Javascript, obrázky, plovoucími texty a panelem nabídek. A jak se Arvixe tentokrát podařilo? Špatný.

Recenze Arvixe

Kromě drobných poklesů na servery Bangalore a Sydney je vše ostatní nepřijatelné (opětovné diskontování USA z výše uvedených důvodů).

Nyní se podívejte, pokud sídlíte v USA a všichni návštěvníci vašich stránek budou také, pak si jistě, Arvixe je slušná volba. Stále není nikde blízko úrovní, které očekáváme od nejlepších, ale je to slušné.

Pokud na druhé straně nemáte sídlo v USA nebo neočekáváte pouze provoz v USA, pak Arvixe není pro vás.

Celková doba provozu serveru

Celková doba provozu je stejně důležitá jako doba odezvy serveru, ne-li ještě více. Proto jsme nastavili nástroj Uptime Robot ke sledování jednoduchého webu WordPress hostovaného společností Arvixe. Díky tomu jsme mohli vidět jakékoli výkyvy ve výkonu serveru a také sledovat případné prostoje, pokud k nim dojde.

Recenze Arvixe

Je to dobrý začátek! Je to jen pár dní, co jsme začali sledovat, ale 100% provozuschopnost je něco, co ani někteří z velkých hitterů v hostitelské hře nemohou zaručit. Často mají malé přestávky v provozuschopnosti serveru po dobu 2/3 minut denně. Tady tomu tak není a je dobré vidět.

Je smutné, že se situace odtud jen zhoršuje:

Recenze Arvixe

Nevím, kde bych měl začít.

Náš současný poskytovatel hostování na posledním místě, Network Solutions, měl v průměru dobu odezvy přibližně 1800 ms, a to bylo hrozné. Ale teď, s Arvixe, se tato rychlost zdá docela pěkná! Doba odezvy v průměru přes 1000 ms je považována za špatnou. Cokoliv přes 2000ms je považováno za hrozné. Takže s Arvixem bít 2500ms prostě bere dort. A podívejte se na některé z těchto hrotů v době odezvy!

Ten nejvzdálenější na pravé straně grafu se zastavil rychlostí 27000 ms. To je 27 sekund čekání na odpověď ze serveru. Když se domníváte, že někteří poskytovatelé, jako je Hostinger, kteří nabízejí plány mnohem levnější než Arvixe, mají v průměru okolo 100ms doby odezvy, je velmi, velmi obtížné pochopit, proč byste měli myslet na nákup hostování Arvixe..

Recenze Arvixe – závěr

Když jsem začal s touto revizí Arvixe, nečekal jsem příliš mnoho, ale byl jsem stále podceněn. Jsou zde některé silné stránky, zejména podpora zákazníků.

Nevýhody však převažují nad výhodami. Výkon je skličující, funkce jsou napůl pečené a obecně chybí soudržné a promyšlené nápady. Nemluvě o skrytých informacích o omezeném prostoru na disku a šířce pásma.

Celkově vzato bych Arvixe jako poskytovatele hostingu nikdy nedoporučoval, ledaže by to v budoucnu vážně posílil.

Pokud chcete skutečně použitelné služby, podívejte se na naše nejlépe hodnocené poskytovatele. Určitě byste našli mnohem levnější a mnohem lepší nabídky!

Klady

 • Dobrá podpora zákazníků

Nevýhody

 • Skryté limity pro místo na disku a šířku pásma
 • Drahé pro představení
 • Velmi neohrabaný přístrojový panel
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector