Recenze DigitalOcean

DigitalOcean zpřístupňuje řešení hostování na úrovni vývojářů komukoli. Snaží se zjednodušit hosting pro profesionály, aby se mohli zaměřit spíše na vytváření softwaru, než na správu infrastruktury.


Ale je pro vás DigitalOcean tím pravým zápasem?

Abychom na to odpověděli, otestovali jsme poskytovatele sami v této revizi DigitalOcean.

Uvidíme, jak to šlo!

Co je to DigitalOcean?

DigitalOcean je poskytovatel cloudového hostingu se zaměřením na vývojáře. Má to počet špičková řešení hostingu: cloudový a databázový hosting, kubernety a služby úložiště pro své celosvětové uživatele.

DigitalOcean-review-homepage

Cílem společnosti je, aby cloud hosting byl rychle použitelný a snadno škálovatelný. DigitalOcean tvrdí snížit zbytečnou pracovní zátěž pro vývojáře aby se mohli zaměřit na své projekty.

Jak to dělá DigitalOcean?

Poskytovatel má spoustu instalací na jedno kliknutí na připravených serverech. Rovněž zásady placení za běhu pro snadnou škálovatelnost a několik umístění datových center pro globální uživatele. Díky tomu je DigitalOcean jednou z nejlepších možností pro vývojáře.

Pojďme se podívat na funkce, které nabízí DigitalOcean.

Jaké jsou funkce DigitalOcean?

DigitalOcean má řadu řešení navržených pro několik různých účelů.

 • Cloud hosting zahrnuje standardní servery se sdílenými CPU, obecné účely a servery optimalizované pro CPU.
 • Kubernetes řešení pro správa pracovních náplní a služeb v kontejnerech.
 • Spravovaný hosting databáze pro vysoce výkonné databáze.
 • Poskytování řešení úložišť škálovatelné úložiště a rychlé dodávání webových prostředků.

V této recenzi DigitalOcean se zaměřujeme na cloudové hostingové plány poskytovatelů a jejich funkce.

Společnost DigitalOcean tvrdí, že poskytuje rychlý a spolehlivý hosting se svými špičkovými servery na několika místech po celém světě. O vývojáře se stará tým vývojářů zabezpečení, nasazení a správa.

Pojďme se podívat na hlavní funkce cloudového hostingu DigitalOcean.

Kapky DigitalOcean

DigitalOcean má tři úrovně cloudových hostingových serverů které nazývá kapky.

Typy serverů DigitalOcean-review-DigitalOcean

Standardní kapičky jsou optimalizovány pro různé úrovně výkonu procesoru. Společnost Digital Ocean je doporučuje pro aplikace s nízkou úrovní provozu. Zahrnuje blogy, vývojová a testovací prostředí, malé databáze nebo hostování úložišť.

Univerzální kapičky vyrovnávací paměti a hyper-vlákna. Může pracovat pro širokou škálu pracovních zátěží – eCommerce, středně velké databáze, webové aplikace atd.

Kapičky optimalizované pro CPU nabízejí řešení pracovních zátěží závislých na CPU spíše než RAM. DigitalOcean jej doporučuje pro kódování videa, zobrazování reklam, dávkové zpracování, strojové učení a další aplikace náročné na CPU.

Standardní servery tedy mohou dobře fungovat i pro začátečníky. Přesto, univerzální a optimalizované CPU poskytují vysoce výkonná řešení.

Globální datová centra

Pro zajištění nejlepšího výkonu svým uživatelům po celém světě má společnost DigitalOcean 12 datových center v různých regionech.

Místa patří 2 datová centra v Amsterdamu a San Franciscu, 3 v New Yorku a 1 v Bangalore, Frankfurtu, Londýně, Singapuru a Torontu.

Umístění serveru DigitalOcean_review_DigitalOcean

Servery DigitalOcean pokrývají většinu světa. Proto můžete očekávat spolehlivé spojení všude.

Poskytuje také redundanci.

Pokud by se něco stalo – jsou servery dostupné pro okamžitý skok. To by mělo zajistit spolehlivé připojení.

Pro platformy elektronického obchodu je to také důležité – můžete hostujte svůj obchod blíže publiku. To znamená rychlejší doručování obsahu do prohlížečů návštěvníků.

A proč byste se měli starat o vyšší rychlost?

Google má rád rychlé weby a řadí je lépe. K tomu poskytuje nástroj Kalkulačka dopadů. Kontroluje, kolik dalšího vyděláte, zkrácením doby načítání stránek.

V tomto příkladu můžete vidět, že web s 60 000 návštěvníky měsíčně, 2,8% konverzním kurzem a průměrnou hodnotou objednávky 46 $ by vydělal o více než 90 000 $. Pouze pokud zkrátily dobu načítání z 2,7 sekundy na 1 sekundu.

Recenze DigitalOcean - kalkulačka příjmů google

Výběr umístění serveru vám poskytne více možností přizpůsobitelnosti. Může také zlepšit výkon a spolehlivost všeho, co se rozhodnete hostit.

Instalace jedním kliknutím

DigitalOcean vám umožňuje nasadit server (nebo kapičky, pokud si přejete) s předinstalovaným softwarem. A to zabere minuty, což znamená, že ušetříte spoustu času ve srovnání s nespravovanými řešeními, kde získáte prázdný server.

Co to znamená?

Můžeš přeskočit instalaci a konfiguraci a jít rovnou k vývoji.

DigitalOcean zahrnuje veškerý hlavní software jako Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS a FreeBSD.

Recenze DigitalOcean - předinstalovaný software

Na trhu najdete dokonce mMožnosti rudy již nainstalované v softwaru, takže ji mohou použít i začátečníci. To zahrnuje WordPress, cPanel nebo Plesk.

Recenze DigitalOcean - instalace na jednom místě

Takže i DigitalOcean je navržen pro vývojáře, takže je tento proces poměrně snadný a přizpůsobitelný i pro vývojové nováčky.

Zabezpečení a správa DigitalOcean

DigitalOcean má všechny základní funkce zabezpečení a správy serveru vestavěné. Ne všechny jsou však zdarma.

O čem mluvím?

DigitalOcean-review-monitoringZískáte svůj server nativně vybaven monitorovacím systémem. Je navržen tak, aby shromažďoval všechny metriky na úrovni systému na jednom místě. Výstrahy lze nastavit z ovládacího panelu tak, aby poskytovaly výsledky v reálném čase.

Můžete sledovat několik grafů – Využití CPU a disku, I / O, šířka pásma a paměť.

DigitalOcean také poskytuje cloudové brány firewall. Chrání vaši infrastrukturu a jsou plně přizpůsobitelné.

Denně automatické zálohování stojí 20% ceny serveru. Pokud tedy za svůj server platíte 10 $ / měsíc, bude to stát 2 $ / měsíc.

Můžete také pořizovat snímky před jakýmikoli velkými změnami na ochranu vašeho systému. Stojí to $ 0,05 / GB.

Snímky DigitalOcean-review-snapshot

Je také možné sdílet jeden účet se všemi členy týmu bez sdílených pověření. DigitalOcean to umožňuje až 10 týmů pro práci z jednoho účtu. To usnadňuje správu celého projektu.

K dispozici je také privátní síť. Servery ze stejného datového centra mohou být připojeny prostřednictvím soukromé sítě a nepočítají se do nákladů na šířku pásma.

Z toho, co vidíme – DigitalOcean je vybaven funkcemi pro správu a zabezpečení na podnikové úrovni. Ačkoli některé z nich nejsou zdarma – ceny jsou jasné a jednoduché.

Podpora DigitalOcean

DigitalOcean má K dispozici jsou 3 úrovně podpory. To zahrnuje znalostní základnu, návody, dokumentaci, komunitu a podporu vstupenek 24/7.

 • Podpora pro vývojáře zahrnuje 24/7 lístkovou službu, komunitu Q&A, dokumentace a konzultace.
 • Podpora podnikání je k dispozici, pokud utratíte 500 $ + měsíčně. Tím získáte technickou podporu infrastruktury, softwarovou podporu třetích stran a přístup k týmu manažerů úspěchu zákazníků.
 • Prémiová podpora ceny závisí na vaší infrastruktuře. To vám může přinést živou podporu, 30-minutovou dobu odezvy, vyhrazeného agenta podpory a řešení inženýrství.

DigitalOcean-review-DigitalOcean-support

DigitalOcean nemá k dispozici rychlou živou zákaznicky orientovanou podporu komukoli jako jiní poskytovatelé. Není to však běžný poskytovatel zaměřující se na tradiční uživatele.

Díky tomu je DigitalOcean dobrým řešením pro vývojáře, ale ne pro začátečníky.

DigitalOcean Performance

Pro tuto revizi DigitalOcean jsme použili několik prostředků k otestování její výkonnosti.

Poskytovatel tvrdí, že nabízí 99,99% záruka dostupnosti a vloží ji do dohody o úrovni služeb (SLA), aby bylo oficiální.

Během našeho dlouhodobého testování dosáhla 100% dostupnosti za více než měsíc a průměrovala se v době odezvy přibližně 270 ms.

DigitalOcean-review-DigitalOcean-response-time-uptime

Časy odezvy nedosahující 300 ms jsou vzácné. Stejně stabilní 100%.

Rozhodli jsme se však také zkontrolovat, jak funguje DigitalOcean v realističtějších podmínkách a na různých místech.

Nejprve jsme tedy otestovali DigitalOcean z Ashburn v USA s 50 virtuálními uživateli. Doba odezvy na nás zapůsobila – můžete očekávat, že bude stabilní a průměruje kolem 86 ms. I s malým provozem na webu.

Recenze DigitalOcean - doba odezvy USA

Testujeme také DigitalOcean z Tokio v Japonsku. Čas odezvy skočil, ale ne tolik, jak se očekávalo. Zůstala stabilní a průměrovala kolem 108 ms.

Recenze DigitalOcean - doba odezvy Japonsko

Takže pokud jde o výkon – DigitalOcean je příkladem pro mnoho hostitelů. Je to rychlé a spolehlivé. To je v podstatě vše, co potřebujete, pokud jde o výkon.

DigitalOcean Pricing

DigitalOcean má cenová politika pay-as-you-go takže můžete kdykoli upgradovat s plány počínaje 5 $ / měsíc.

Standardní servery mají 14 plánů, nejdražší stojí 960 $ měsíčně. Ceny serverů pro všeobecné účely začínají na 60 $ / měsíc a lze je upgradovat až na $ 1200 / měsíc se 6 plány. Hosting optimalizovaná pro CPU má 5 plánů od 40 $ / měsíc.

DigitalOcean_review: Cena DigitalOcean

Místo měsíčních cen si můžete také vybrat platit za hodinu. To vám pomůže, pokud chcete rychle otestovat aplikaci nebo nový software.

Existují také některé další ceny, ale je to jasné a jednoduché. Zálohy stojí 20% z ceny serveru a snímky stojí 0,05 $ / GB.

DigitalOcean v žádném případě není cenově dostupným hostitelem. Nemá však záludné výkyvy a drahé obnovy. Rovněž kvalita poskytované služby je výjimečná.

Recenze DigitalOcean – Verdikt

Při psaní recenze DigitalOcean jsme zjistili, jaký je výjimečný hostitel. Má působivé balíčky služeb, i když nejsou určeny pro každého.

Hostitel se zaměřuje na vývojáře a to velmi dobře – servery jsou rychlé, spolehlivé a můžete si vybrat z několika softwarových možností a ještě více dalších aplikací z trhu.

Pro začátečníky však může DigitalOcean vypadat trochu matoucí.

Bez placení obrovského množství peněz nedostanete rychlou podporu. Díky tomu není cenově dostupný pro začátečníky, ale vynikající volba pro vývojáře které nepotřebují podporu tolik.

Co myslíš? Sdílejte své myšlenky v sekci komentářů níže!

Klady

 • 99,99% dostupnosti
 • Výjimečný výkon
 • Jednoduchý ovládací panel účtu
 • Průhledné ceny

Nevýhody

 • Není k dispozici žádný cPanel
 • Zákaznický servis založený na lístcích
 • Ohromující pro začátečníky
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector