Recenzia motora WP

WP Engine je špecializovaný poskytovateľ služieb WordPress, ktorý tvrdí, že ponúka agilné a inteligentné serverové riešenia pre podniky. Cieľom partnerstva s webovými službami Amazon a platformou Google Cloud je zabezpečiť hosťovanie riadeného podnikového hostingu pre ľubovoľnú webovú stránku WordPress.


Podniky dôverujú tomuto poskytovateľovi: pôsobivý zoznam klientov obsahuje názvy ako Microsoft, National Geographic a SoundCloud. Ale aký dobrý je WP Engine – a je to pre vás tá správna voľba hostenia WordPress?

Rozhodol som sa to vyskúšať sám.

Čo je to WP Engine?

WPEngine-review-homepage

WP Engine sa zameriava na inovatívne technologické riešenia a špičkový zákaznícky servis. Cieľom tejto platformy, ktorá je určená pre vývojárov a podnikových používateľov, je rozšíriť už tak výkonný redakčný systém WordPress na jeho limity.

Je to plne spravovaný hostiteľ. A to nielen znamená, že nebudete musieť manuálne nastavovať a optimalizovať WordPress. Okrem toho sú k dispozícii rôzne nástroje na výkon a správu. Celkovo by to malo viesť k lepšej používateľskej a vývojárskej skúsenosti.

A ak sa vyskytnú nejaké problémy, je vám k dispozícii špecializovaný tím odborníkov na WordPress.

WP Engine nie je len hostiteľ, je to platforma digitálneho prostredia, ktorá tvrdí, že pomáha tisícom používateľov uspieť online pomocou platformy WordPress. Poďme sa teda pozrieť na funkcie, ktoré táto platforma ponúka.

Úplný zoznam funkcií WordPress

Toto sú kľúčové funkcie WordPress, ktoré ponúka WP Engine:

 • Výber servera a služba GeoTarget
 • Vývojové, pracovné a výrobné prostredie
 • Vylepšené funkcie zabezpečenia
 • Šablóny poháňané rámcom Genesis

Na čo sú tieto funkcie dobré? Pozrime sa na ne jeden po druhom.

Umiestnenie servera a služba GeoTarget

WPEngine-review-server-locationWP Engine vám umožňuje vybrať si potrebné servery a ich umiestnenie, aby ste svojim publikom poskytli čo najlepší zážitok po celom svete.

Servery Google zahŕňajú umiestnenia po celých Spojených štátoch, Európe a Ázii. Servery AWS pokrývajú Kanadu, väčšinu miest v USA, Európe a Ázii.

Znie to dobre – ale tak prečo by niekto potreboval servery na celom svete??

Odpoveď je jednoduchá. Čím bližšie je server k návštevníkovi, tým rýchlejšie sa váš web načíta. To nielenže znamená zvýšenie spokojnosti používateľov, ale je to aj faktor hodnotenia spoločnosti Google a ďalších vyhľadávacích nástrojov. Podľa spoločnosti Google je rýchla webová stránka dobrá vec – je preto dôležité, aby ste si ju vytvorili..

Je tu však niečo zaujímavejšie ako voľba umiestnenia servera.

WPEngine-review-geograficky zacieliťZa príplatok $ 15 / mesiac Program WP Engine vám poskytne Služba GeoTarget.

Na základe polohy návštevníka automaticky dodáva obsah prispôsobený polohe – zobrazuje miestnu menu, geograficky relevantný obsah alebo presmeruje používateľa na lokalizovanú webovú stránku.

Táto funkcia je mimoriadne dôležitá pre elektronický obchod so zameraním na niekoľko rôznych miestnych nastavení.

Prostredia Dev, Stage, Prod

Na vytváranie, aktualizáciu alebo testovanie vašich stránok vám spoločnosť WP Engine poskytne 3 prostredia :

 • rozvoj;
 • staging;
 • výroba.

V pracovné prostredie, budete môcť klonovať existujúci web a vyskúšať aktualizácie tém, nových tém alebo doplnkov. Je to uvoľnený spôsob, ako vyskúšať nové veci – nezmení to omylom váš pôvodný web a pri inštalácii zmien bude fungovať úplne funkčne..

vývojové prostredie je najlepšie na zavedenie nových zmien vo vývoji webových stránok. Pomocou vývojového prostredia WP Engine môžete skontrolovať, či všetky zmeny fungujú správne, skôr ako ich použijete na pôvodnú stránku. A konečne je tu výrobné prostredie, kde konečný a testovaný produkt začne fungovať.

Týmto spôsobom sa vytvorí trojfázový zabezpečený pracovný tok a všetky zmeny je možné otestovať a uplatniť iba vtedy, keď testovacie stránky fungujú bezchybne..

Funkcie zabezpečenia motora WP

WP Engine zaručuje bezpečnosť webových stránok každodenným vykonávaním automatických záloh. Týmto spôsobom zaistíte, aby v prípade, že narazíte na problém, existovala kópia dokonale fungujúcej webovej stránky.

WP Engine tiež zamestnáva interný tím bezpečnostných inžinierov. Kontrolujú kódy a vykonávajú audity vo všetkých vnútorných prostrediach, či neobsahujú bezpečnostné chyby.

Komunikácia je šifrovaná pomocou certifikátov SSL a webové stránky sú automaticky kontrolované na výskyt hrozieb. WP Engine tiež riadi základné aktualizácie a opravy. Pred ich odporučením WP Engine dôkladne vetuje všetky dôležité aktualizácie.

Ak chcete zaistiť bezpečnosť na svojej strane, môžete pridať dvojfaktorovú identifikáciu, takže existuje ešte menšia pravdepodobnosť, že niekto na váš účet hackne.

Ak sa niečo stane, tím technickej podpory vám pomôže vykonať obnovenie po katastrofe, aby web mohol fungovať bez strát.

Ak sa však chcete ubezpečiť, že bezpečnosť a prvotriedne zabezpečenie nie sú dostatočné, môžete získať ďalší balík $ 30 / month. Dostane vás Ochrana DDoS, firewall webovej aplikácie (WAF), SSL / TLS na okraji siete a Cloudflare CDN.

Užívateľsky prístupné šablóny rámcov Genesis

Všetci používatelia WP Engine sú k dispozícii ľahká váha a SEO optimalizované Genesis rámec, na ktorom môžu stavať svoje webové stránky. Obsahuje 35+ prémiových tém určené pre weby WordPress.

WPEngine-review-Genesis-themes

Všetky témy sú postavené na HTML5 a sú optimalizované pre mobilné zariadenia tiež. Genesis sa riadi najlepšími bezpečnostnými postupmi WordPress a tiež zahŕňa automatické aktualizácie aby bol váš web aktuálny.

Pre svoje testovacie miesto som si vybral tému Agency Pro. Je ľahko prispôsobiteľný pomocou nastavení témy Genesis a obsahuje množstvo možností farebnej schémy a rozloženia. Predtým, ako budete môcť tieto motívy použiť, musíte si nainštalovať Genesis aj vami vybraný motív.

WPEngine-review-Genesis-prispôsobenie

Pokiaľ ide o samotnú šablónu, vyžaduje to trochu vylepšenia, aby vaše webové stránky vyzerali jedinečne. Našťastie všetky prispôsobenia sú ľahko spravovateľné pomocou možnosti živého náhľadu WordPress.

Výkon motora WP

WP Engine zaručuje 99,95% dostupnosti čo znamená, že by váš web nemal klesať o viac ako 43 s za deň a 4 hodiny a 22 minút za rok. To je výsledok, ktorý by väčšina hostiteľov mala hľadať.

Takže som vykonal vlastný test, aby som skontroloval dobu odozvy aj dobu odozvy servera.

A od chvíle, keď som zaregistroval svoje stránky v službe WP Engine, webovej stránke prevádzka bola dokonalá 100%. Doby odozvy boli tiež dosť konzistentné, v priemere pri 322,94 ms.

wp-engine-uptime-s-CDN

Počas testovacieho obdobia, Globálne CDN (Sieť na doručovanie obsahu), bola zapnutá. Funguje tak, že vytvára sieť serverov po celom svete a dodáva statický obsah od najbližšieho servera k požadovanému umiestneniu.

V najlepšom prípade vám CDN zaistí, aby ste 100% prestoje prepínali z jedného servera na druhý, ak by niekto náhle prestal fungovať. A vyzerá to tak, že CDN funguje naozaj dobre.

Ale je toho viac.

Účelom CDN je poskytovať oveľa rýchlejšie webovým návštevníkom po celom svete statický obsah, ako sú fotografie, CSS alebo JavaScript. Takže som sa rozhodol to tiež vyskúšať.

Pri vypnutom CDN bola priemerná doba načítania stránky približne 0,5 sekundy. Čo nie je zlé, ale na ľahkej stránke by to mohlo byť o niečo lepšie.

Po zapnutí CDN som získal rôzne výsledky. V niektorých prípadoch to urýchlilo načítanie stránky pri 372 ms. Ale niekoľkokrát som dostal aj výsledky 0,8 s.

WPEngine-review-load-krát-CDN-on

Celkovo teda nie je dostatok dôkazov na to, aby ste zavolali do CDN spoločnosti WP Engine na určitý spôsob, ako znížiť čas načítania vašich webových stránok. A to dáva zmysel – pri nízkej rýchlosti načítania dokáže CDN urobiť iba toľko.

Nakoniec nastal čas na záverečný test. Záťažový test z USA a zo zahraničia.

Zmeral som reakčné časy s 50 virtuálnymi používateľmi testujúcimi z USA. Pri zapnutom a vypnutom CDN server vykázal vynikajúci výkon. Časy odozvy sa nezmenili, aj keď bola vyššia prevádzka a zostali okolo 25 ms.

WPEngine-review-response-time-CDN-on-USA

To isté sa stalo, keď sa v Soule uskutočnil podobný test s 50 virtuálnymi návštevníkmi. A zatiaľ čo v porovnaní s USA časy odozvy zaostávali, počas testu zostali konzistentné a v priemere približne 200 ms.

WPEngine-review-reakcia-krát-load-test-CDN-on-Soul

Celkovo teda servery WP Engine poskytujú stabilný výkon a bezchybnú dobu prevádzky po celom svete. Nezistili sme žiadne významné nedostatky.

Cena motora WP

Plány motora WP sa začínajú o $ 35 / mesiac pre Plán spustenia a dosiahnuť $ 290 / mesiac s Mierka plán. Ale ak vlastníte obrovské online podnikanie vyžadujúce ďalšie zdroje, budete schopní vyjednávať najvhodnejšiu ponuku pre vás Vlastný plán.

WPEngine review: možnosti tvorby cien

Všetky plány zahŕňajú Zabezpečenie SSL, Globálne CDN boostery, 36 prémiových tém, a Chat 24/7 podpora.

Avšak, WP Engine Plán spustenia za 35 dolárov mesačne, ako už názov napovedá, je najlepší pre tých, ktorí sa práve dostávajú do online podnikania. Poskytuje vám to 1 stránka, 10 GB úložného priestoru, Šírka pásma 50 GB / mesiac, a limity mesačné návštevy na 25,000. To je plán, ktorý testujem.

Ak nie ste novým vývojom webových stránok a vlastníte väčší projekt (alebo viac!), Choďte na Plán rastu za 115 dolárov mesačne alebo Plán mierky za 290 dolárov mesačne. Získate viac úložného priestoru, šírky pásma a mesačných návštev.

Tiež to budete môcť vytvoriť viac stránok a použitie importované SSL certifikáty. 24/7 telefonická podpora je ďalšou pridanou funkciou na rýchle vyriešenie akýchkoľvek problémov.

A v prípade prekročenia mesačného limitu pre návštevníkov vám bude služba WP Engine účtovať poplatok 2 doláre za každých 1 000 ďalších návštev.

Ale rovnako ako u väčšiny hostiteľov je tu háčik.

WPEngine-review-Upsells

WP Engine má pomerne málo zvratov. A hoci funkcie ako GeoTarget nie sú pre mnoho firiem nevyhnutné, určite by som chcel zahrnúť ochranu pred útokmi DDoS..

Názvy domén bohužiaľ nie sú zahrnuté. Nemôžete ich kúpiť priamo od spoločnosti WP Engine, takže budete musieť nájsť registrátora doménových mien a kúpiť ich inde.

Pozitívnejšie je, že spoločnosť WP Engine je jedným z mála poskytovateľov, ktorí ponúkajú transparentné stanovovanie cien. To isté platí aj po obnovení. Ešte lepšie je, že môžete ušetriť nejaké peniaze objednaním ročného plánu – dva mesiace budú pokryté programom WP Engine.

Ak chcete porovnať plány spoločnosti WP Engine, pozrite si nasledujúcu tabuľku:

Začiatokrastmierkazvyk
Miesto na disku10 GB20 GB30 GB100 GB – 1 TB
Bandwidth50 GB200 GB400 GB400 GB – 5 TB+
Mesačné návštevy 25 000100 000400 000milióny
Povolené domény151525
SSLzahrnutéZahrnuté + importovanéZahrnuté + importovanéZahrnuté + importované
E-mailové účtyÁnoÁnoÁnoÁno
Zákaznícka podporaŽivý rozhovor 24/724/7 živý chat, 24/7 telefón24/7 živý chat, 24/7 telefón24/7 živý chat, 24/7 telefón
Bezplatné automatické zálohovanieÁnoÁnoÁnoÁno
Geografické zacielenieextraextraextrazahrnuté

Všetci používatelia si môžu zakúpiť ďalšie funkcie. Výkonnosť obsahu náklady na funkciu $ 25 / mesiac, Geografické zacielenie je $ 15 / mesiac, Globálna bezpečnosť hrany náklady $ 30 / month, a Multisite WordPress je $ 20 / mesiac.

Zákaznícka podpora je dobrá, mohla by vylepšiť

Spoločnosť WP Engine sľubuje poskytovanie ocenenej podpory všetkým svojim klientom. A moje skúsenosti s tímom podpory začali už pred nákupom plánu hostenia. Moja kreditná karta bola nejako odmietnutá, aj keď prostriedky boli dostatočné. Tak som skúsil live chat.

Agent podpory predaja mi nemohol pomôcť, ale odporučil, aby som kontaktoval tím fakturácie prostredníctvom e-mailových lístkov. A kým to všetko vyriešilo niekoľko hodín, nakoniec bolo všetko v poriadku.

Keď bol môj web funkčný, niečo sa cítilo vypnuté. Preto som sa rozhodol trochu obťažovať zákaznícku podporu.

Čakacia doba neexistovala. Aj keď som bol vo fronte šiesty, odpovedali mi asi minútu.

Agent bol profesionálny a odpovedal na všetky moje otázky. Tiež vykonal test na mojich webových stránkach a navrhol riešenie, aby sa moje webové stránky rýchlejšie načítali.

Celkovo boli skúsenosti so zákazníckou podporou WP Engine celkom dobré. A ak ste mali vážnejšie problémy, vidím, že podpora je profesionálna, rýchla a schopná pomôcť.

Recenzia motora WP – verdikt

WP Engine poskytuje to, čo sľubuje. Výkon serverov je bezchybný. Táto služba sa ľahko používa a existuje veľa funkcií, ktoré vývojári WordPressu absolútne zamilujú. Celkovo je to veľmi dobrá skúsenosť s hosťovaním.

Ale vždy existuje nejaké miesto na zlepšenie.

Keby boli k dispozícii všetky oddelenia zákazníckej podpory 24/7, nákupný proces by bol oveľa pohodlnejší. A vstupný plán stojí 35 dolárov mesačne plus 2 doláre pre ďalších 1 000 návštevníkov. Vďaka tomu je modul WP menej žiaducou voľbou pre používateľov, ktorí majú iba jednu aktívnu webovú stránku.

Celkovo vzaté, WP Engine je však dobre spravovaná možnosť hosťovania WordPress. Ak ste pokročilý používateľ, ktorý hľadá výkonnú platformu, je to tak.

Pros

 • Výkonný CDN
 • Skvelý výkon
 • Jednoduché nastavenie

Zápory

 • Živý chat nerieši všetky otázky okamžite
 • Plány drahé pre jedného používateľa webových stránok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector