Recenzia SmugMug

Počas rastu digitálnej fotografie dal SmugMug ľuďom to, čo hľadali – bezpečné a dôveryhodné miesto, kde si mohli ukladať svoje fotografie..


V skutočnosti začiatkom 21. storočia vybudovali systémy na ukladanie miliárd fotografií bezpečne v cloude, takže aj oni’d byť v bezpečí navždy.

V mojej recenzii SmugMug zistíte, či už od tej doby vybudovali dokonalú platformu na splnenie všetkých vašich potrieb týkajúcich sa budovania webových stránok.

Prvý pohľad – Čo je to SmugMug?

SmugMug je tvorca webových stránok bez kódu ktorá tvrdí, že vám umožňuje vytvoriť webové portfólio rovnako profesionálne ako pôvodné stránky s kódom.

Začať je ľahké, ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu bez potreby kreditnej karty. Po registrácii, Mal som na výber malý počet šablón (okolo 10). Na rozdiel od Wixa, ktorý ponúka neuveriteľných 300+ šablón, je to od spoločnosti SmugMug dosť sklamaním..

Každá šablóna SmugMug je dokonale tvarovaná, plne prispôsobiteľná a prispôsobivá pre mobilné zariadenia. SmugMug vám umožňuje vytvárať a zdieľať galérie na cestách s bezplatným mobilným portfóliom.

SmugMug-reviewEditor šablón SmugMug však dodržiava systém blokovania obsahu. Aj keď sa môžete pohybovať po svojom obsahu, nemôžete zmeniť jeho veľkosť.

To mi spôsobilo niekoľko problémov, presne tak, ako to bude pravdepodobne pre každého, kto uprednostňuje editor drag-and-drop.

Na druhej strane organizátor SmugMug dodržiava systém drag-and-drop. Vďaka tomu môžete ľahko spravovať svoje fotografie, galérie, priečinky a nastavenia.

Predtým, ako som preskúmal SmugMug, som bol oboznámený s ich podpornými funkciami, ako som tento produkt predtým používal. A osobne nemám zlé slovo o jeho podpore. Je to 24/7 a je to hrdinské – ako sa hovorí…

SmugMug-review-3

Celkovo som ohromený výkonom SmugMug. Vyzerá dobre, má čo ponúknuť, aby vám pomohol rozvíjať vaše podnikanie, a každý plán je spravodlivý. Nedostatky v procese úprav sú však problémom a neexistuje ani možnosť bezplatného plánu.

SmugMug vs Squarespace

Pokiaľ ide o cenu, SmugMug ponúka flexibilnejšie balíky ako Squarespace. Pokiaľ ide o užívateľsky prívetivý nástroj na tvorbu webových stránok, program Squarespace ponúka lepší výkon. Prispôsobenie vášho webu pomocou nástroja Squarespace bolo oveľa jednoduchšie a má väčší počet tém.

Na prvý pohľad, SmugMug a Squarespace ponúkajú podobnú podporu, ale pri osobnom testovaní bola reakcia z Squarespace rýchlejšia..

SmugMug Pricing

SmugMug ponúka svojim klientom dve možnosti predplatného: mesačne a ročne. Ak chcete šetriť peniaze, je najlepšie zvoliť ročné predplatné.

Mesačné cenové plány sa pohybujú od 5,99 do 41,99 dolárov, podľa toho, ktorý balík si vyberiete. Ročné platby vám ušetria 33%.

základnéMocportfóliopre
Bandwidthneobmedzenýneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Počet šablón921+21+21+
Doména zadarmožiadnyžiadnyžiadnyžiadny
Vlastná doménažiadnyÁnoÁnoÁno
Prispôsobenie HTML a CMSžiadnyÁnoÁnoÁno
podporaPodpora 24/7Podpora 24/7Podpora 24/7Podpora 24/7
Vodoznaky na ochranu obrázkovžiadnyžiadnyÁnoÁno
eCommercežiadnyžiadnyÁnoÁno
Reklamy a spamžiadnyžiadnyžiadnyžiadny

Na rozdiel od Wix a Weebly nie je k dispozícii žiadny bezplatný plán. Za 5,99 dolárov však SmugMug ponúka veľa za cenu. Ak však požadujete vlastnú profesionálnu webovú stránku s vlastnou doménou – tomuto balíku by som sa vyhnúť.

Pre väčšinu ponúka energetický plán najlepšiu hodnotu za peniaze. Získate všetky šablóny, voliteľné prispôsobenie CSS a HTML – a využívate svoju vlastnú doménu za 8,99 dolárov mesačne.

SmugMug-review-5Ak chcete galérie optimalizované pre obchod a eCommerce, balík portfólia je pre vás. Má mesačnú cenu 23,99 dolárov a má všetko, čo potrebujete na vybudovanie svojho portfólia a zvýšenie predaja.

Plán portfólia by som odporučil iba malým podnikom alebo podnikom.

Najdrahší plán, cena za 41,99 dolárov mesačne, dokonca ponúka možnosť darovať zabalené veci zákazníkom, ktorí si objednajú z vášho webu..

S programom Pro môžete tiež vytvárať vlastné cenníky a kupóny pre klientov.

výkon

Na dokončenie výkonu programu SmugMug som vykonal niekoľko testov, aby som skontroloval, ako dobre sa darí v poli rýchlosti.

SmugMug-review-3

Toto sú skôr priemerné výsledky zo spoločnosti SmugMug, ktoré majú vynikajúce výsledky v USA, ale v iných regiónoch po celom svete trochu chýbajú. Aspoň časy odozvy sú konzistentné a rýchlosť v Japonsku je podobná ako v Európe alebo Austrálii.

Recenzia SmugMug – záverečné myšlienky

SmugMug je dobrý výber tvorcu webových stránok pre používateľov, ktorí práve začínajú alebo chcú rozširovať svoje podnikanie. Na druhú stranu, v porovnaní s Wix a Squarespace – SmugMug zaostáva.

SmugMug občas funguje veľmi dobre. Ponúkajú lacné balíčky s dobrým množstvom funkcií. Ak však chcete zo služby SmugMug vyťažiť maximum, budete potrebovať trochu trpezlivosti a trochu viac peňazí.

Ak vyskúšate SmugMug, neváhajte a zanechajte nižšie svoje vlastné recenzie a skúsenosti so SmugMug.

Pros

 • Spravodlivé plány
 • 24/7 podpora
 • Voliteľné prispôsobenie HTML a CSS
 • eCommerce

Zápory

 • Žiadny bezplatný plán
 • Nedostatok šablón
 • Prispôsobenie nie je intuitívne
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map